IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • г-н Моравенов не беше ли казал, че чакат някакво тълкуване от КФН и за данъчното третиране?
    Макар и ползвайки тази с-ма за търговия, ако реализирам печалба от акции на Даймлер например, аз не съм ли ги изтъргувал индиректно(през ексетра) на Франкфурт, който е регулирана борса в ЕС и не се дължат данъци върху печалбата и т.н. и т.н. неизчистени неща

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
      Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.
      Хм, това е адски важна тема. Посредникът не се ли ангажира със срок неуредицата да бъде изчистена? Поискайте такъв. Това е изцяло тяхно задължение. В крайна сметка някой някъде е кредитиран с вашите пари.

      Имате ли информация и други ИП-та да имат същия проблем? Само от Шел ли чакате дивидент? Моля, похвалете се, когато всичко вече е наред.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
        Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец

        От 1 ноември тя ще се увеличи на 1 евро и ще е по-ниска от предварително обявените минимум 2 евро на сделка

        Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец:: Investor.bg


        Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.
        Не плащат ли дивидентите!?

        Коментар


        • Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец

          От 1 ноември тя ще се увеличи на 1 евро и ще е по-ниска от предварително обявените минимум 2 евро на сделка

          Минималната комисиона на БФБ International остава 1 лв. още един месец:: Investor.bg


          Това добре, но има неуредени неща свързани с изплащането на дивидент от тези компании. ЦД. и КАРОЛ още не могат да ми дадат смислен отговор, защо не може да ми бъде изплатен дивидент на Royal Dutch Shell Plc от 20.09.2021. Преди да търгувате тези емисии, първо се информирайте със своя посредник, за да не изпадате в същото положение като мен. Явно някои не си е свършил работата до край, но рекламата си върви.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
            https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...tovni-kompanii

            Тепърва предстои да видим кои можем да преместим на регулирания пазар, за да може да се ползват от данъчните преференции, което ще направи капиталовата печалба необлагаема. Това изисква повече време, до няколко месеца, и се прави за първи път в България – трябва да минем през регулатора. За европейските компании това може да стане сравнително бързо.“


            Моравенов предупреди, че подобни доходи се третират по един начин от българското законодателство, но трябва да се има предвид и чуждестранно законодателство, където са издадени тези емисии – като спогодби за двойно данъчно облагане, например.

            „Ако търгувате с американски акции, ще трябва да попълните декларация и да я изпратите в САЩ“, каза той.
            А честито ви на баир лозе Маню направи от БФБ един бъкет - при това изключително некадърно.

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/16-bizn...tovni-kompanii

              Тепърва предстои да видим кои можем да преместим на регулирания пазар, за да може да се ползват от данъчните преференции, което ще направи капиталовата печалба необлагаема. Това изисква повече време, до няколко месеца, и се прави за първи път в България – трябва да минем през регулатора. За европейските компании това може да стане сравнително бързо.“


              Моравенов предупреди, че подобни доходи се третират по един начин от българското законодателство, но трябва да се има предвид и чуждестранно законодателство, където са издадени тези емисии – като спогодби за двойно данъчно облагане, например.

              „Ако търгувате с американски акции, ще трябва да попълните декларация и да я изпратите в САЩ“, каза той.
              Last edited by dici; 10.07.2021, 09:04.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                Ами то, така да се каже, дето се вика, ако има данък, за какво ни е това чудо?
                За каквото и БИЙМ-а,Маню да отчете резултати и да прилапа бонусите

                Коментар


                • Ами то, така да се каже, дето се вика, ако има данък, за какво ни е това чудо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                    Въпрос

                    Повечето компании са извън ЕС, как стоят нещата с Декларирането и Данък печалба при тях, тъй като акциите на БФБ са освободена и от 2-те?

                    Отговор от BSE
                    Здравейте, тъй като новият пазар BSE International, както сте видял, e многостранна система за търговия (МСТ) e необходимо да декларирате и съответно да платите данък печалба при евентуална търговия с акции и ЕТF-и на него. Поздрави и успех!

                    Коментарите са тук:

                    https://www.facebook.com/22399853145...2743719245569/
                    Май НАП си тълкуват закона както си искат и в ущърб на данъкоплатците, разбира се. Инструментите са регистрирани на Deutsche Börse, която си е регулиран пазар. Ние ги купуваме именно от този пазар и не би трябвало да има значение дали ги купуваме с многостранна или едностранна система за търговия. В някой съд ще падне тази глупост, сътворена от зам.-директора на ЛАП Александър Георгиев. Някакъв бюрократ се е опитал да допише закона като напълно промени духа му. На такива само шутове отзад.
                    Last edited by Гари; 07.07.2021, 16:04.

                    Коментар


                    • ЧЕСТИТА ПЪРВА СДЕЛКА.
                      SAP SE
                      125.400

                      Коментар


                      • НСИ смениха методологията след 2013г. и изтриха между 30% и 40% от инфлацията дори според собствените им предишни доклади.
                        Наберете например базов период XII 2012 - до XII 2016 Излиза четиригодишна дефлация: -2.7% а потърсете после и вижте че са декларирали инфлация за 2013 преди а именно +0.9% После заличиха инфлацията със задна дата. и според калкулатора им са прекроили на дефлация -2.4%. А цените на храните се утроиха спрямо 2004г.
                        Last edited by Кисимов; 07.07.2021, 14:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

                          хахаха, ако искаш дай ми и от 1900 до момента, смeшко. Говори ми за период с хиперинфлация у нас, нямам думи. Класически форумен герой, който удобно сменя данните, така че да му изнасят. Хващай buyvalue под ръка и идете да чоплите семки пред блока, ще впечатлите бабите. Аз спирам да споря с такива форумно, пардон 'икономически', активни юнаци.
                          Ми у вас, къде другаде? Той пак иде - до 2024, освен ако не ви изритат като мръсни котета и от плана за еврото
                          Ти не подбра ли данни в период с дефлация. Прав ти път да си представяш великите печалби, аз ти казах че ще напълниш гащите като осъзнаеш реалността.
                          Last edited by mibova; 07.07.2021, 16:31.

                          Коментар


                          • поредната тема, която избива в мерене на пи...ки. Защо не си направите нова тема "Аз съм най великия трейдър", и там да си мерите пи..., така де сметките.

                            Малко то темата: чета статията в капитал, и там има някой интересни подсказки.

                            "
                            Емисиите на BSE International са регистрирани в многостранната система за търговия (МСТ) на БФБ, което е извън регулирания пазар на борсата. Това означава, че печалбата от тях е облагаема, но пък
                            загубата е признат разход
                            .
                            "

                            Това не знам как може да се ползва за физически лица, но ако си фирма, това е интересно. Другото беше че, разговаряли кои емисии могат да се преместят на регулирания пазар. Ако (или когато) това стане, също ще е доста добре. Дивиденти също ще се получават директно в българските сметки. А и закупените акции ще се отразява в централния депозитар. Дали това е добре или лошо не знам. Зависи, но клоня към добра новина, не знам защо.

                            За таксите, има нещо неясно, но по-нататък ще се изясни. Гледам че вече има минали покупки, така че ако някой от четящите е направил вече такава, и има желание - може да сподели.

                            Така че очаквам развитие към по-добро в следващите месеци. Говоря само за
                            BSE International, разбира се!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Мое ти дам и данни от 1990 до 2000 да напълниш гащите Щото съм икономически активен оттогава горе-долу, не с жълтичко около устето като теб.
                              Реално най-разтоварения период е от 2008 до миналата година заради процеси от предната криза, сега пак си се ускоряват щото не може все хеликоптерни пари хехехехе.
                              хахаха, ако искаш дай ми и от 1900 до момента, смeшко. Говори ми за период с хиперинфлация у нас, нямам думи. Класически форумен герой, който удобно сменя данните, така че да му изнасят. Хващай buyvalue под ръка и идете да чоплите семки пред блока, ще впечатлите бабите. Аз спирам да споря с такива форумно, пардон 'икономически', активни юнаци.

                              Коментар


                              • БФБ пусна BSE International - алтернативен сегмен за достъп до чужди борси

                                Коментар

                                Working...
                                X