IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BSE International

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    https://www.nsi.bg/en/content/6084/i...ate-calculator

    Леко ще ти се дръпне ... като осъзнаеш реалността
    Мда, а ти даже нямаш елемантарно възприятие за базов индекс. Я дай скрийншот от януари 2011 да видим колко е инфлацията?

    Всъщност недей, 'експерти' като теб не трябва да пишат тук

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      хахахах, я дай данни да видим как инфлацията за 10г. е 100-200%, че ми стана любопитно. Може би съм пропуснал да видя подобни експертни мнения
      https://www.nsi.bg/en/content/6084/i...ate-calculator

      Леко ще ти се дръпне ... като осъзнаеш реалността
      Last edited by RUBLA; 06.07.2021, 22:31. Причина: Спазвайте добрия тон!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        100% за 10 години тъкмо се доближава до инфлацията Стискай и се цели, не ми пречиш - сега има специално за теб БИЙМ да стискаш и на минус 99%.
        хахахах, я дай данни да видим как инфлацията за 10г. е 100-200%, че ми стана любопитно. Може би съм пропуснал да видя подобни експертни мнения

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

          Не само на БФБ, мили мой... от 10 г. държа няколко акции, които направиха толкова много, че идея си нямаш. А ти дръж по 1 година и прибирай 10-20%. Аз се целя за доходности над 100-200%
          100% за 10 години тъкмо се доближава до инфлацията Стискай и се цели, не ми пречиш - сега има специално за теб БИЙМ да стискаш и на минус 99%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            то верно, че на БФБ сте свикнали да заседнете в една акция по 10 години...
            Не само на БФБ, мили мой... от 10 г. държа няколко акции, които направиха толкова много, че идея си нямаш. А ти дръж по 1 година и прибирай 10-20%. Аз се целя за доходности над 100-200%

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

              Какво значение има долар или два разлика особено за дългосрочни инвестиции. Каква изгода толкова ще има тая разлика от 1.6 лв -2 лв на сделка ако правиш 10 тина сделки в годината
              то верно, че на БФБ сте свикнали да заседнете в една акция по 10 години...

              Коментар


              • Баааах... Човек се учи докато е жив. Ше има бая изненадани.

                Същевременно независимо от приликите между двата пазара, може да се направи извод, че данъчните режими, регламентирани в чл. 44 и чл. 196 от ЗКПО и чл. 13, ал.1, т. 3 от ЗДДФЛ (които препращат към чл. 152, ал. 1 и ал. 2 от ЗПФИ), касаещи доходите от разпореждане с финансови инструменти, допуснати до търговия на регулиран пазар, не са приложими по отношение на доходите от разпореждане с финансови инструменти на МСТ.

                Приложение: Писмо (копие) на КФН с изх. 09-00-10/31.05.2018 г. – 1 екземпляр, 3 страници.

                ЗАМ. ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА нап:

                (АЛександър ГЕОРГИЕВ)

                Коментар


                • Въпрос

                  Повечето компании са извън ЕС, как стоят нещата с Декларирането и Данък печалба при тях, тъй като акциите на БФБ са освободена и от 2-те?

                  Отговор от BSE
                  Здравейте, тъй като новият пазар BSE International, както сте видял, e многостранна система за търговия (МСТ) e необходимо да декларирате и съответно да платите данък печалба при евентуална търговия с акции и ЕТF-и на него. Поздрави и успех!

                  Коментарите са тук:

                  https://www.facebook.com/22399853145...2743719245569/
                  Last edited by dici; 05.07.2021, 23:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                    за въпроса по отговора на колегата съгласен,
                    за отговора на моя въпрос не си прав
                    Мии... Това го написах на база личен опит. Данъкът при източника е регламентиран според седалището на компанията, а не според борсата, на която се търгува. Може би имаш предвид надвзимането на данъка и разправиите по възстановяването. На посредниците не им се занимава да го автоматизират за толкова малко клиенти. Немската бюрокрация е убийствена. Но и при този случай няма значение къде купуваш акцията.

                    А може и да не съм разбрал въпроса.

                    ~~~

                    добавка: като цяло достъпът за малки играчи се улеснява, защото с българските посредници е лесно да се свържеш, да отидеш на място в офиса, да преведеш пари по сметка. Де факто обаче ще продължава да е прекалено скъпо и неефективно. Ама нека има избор.
                    Last edited by terziеv; 05.07.2021, 18:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                      Данъкът при източника не зависи от това къде купуваш дяловете.



                      Няма значение дали компанията се търгува на 100 борси. Важното е къде ти си я купил. За Алибаба, купена в Германия не се плаща капиталова.
                      за въпроса по отговора на колегата съгласен,
                      за отговора на моя въпрос не си прав
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        на мен ми е по интересно данък дивидент колко ще е като за германски граждани или нещо друго
                        нали най сложното нещо беше сетълмента за тази система - как са го разрешили, пише ли някъде?
                        Данъкът при източника не зависи от това къде купуваш дяловете.

                        Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                        Как стои въпросът с данъчна декларация при евентуална печалба от емисия, която се търгува извън ЕС. Как може да се провери къде се търгува емисията защото има качени на повече от една борса.
                        Няма значение дали компанията се търгува на 100 борси. Важното е къде ти си я купил. За Алибаба, купена в Германия не се плаща капиталова.
                        Last edited by terziеv; 05.07.2021, 17:45.

                        Коментар


                        • на мен ми е по интересно данък дивидент колко ще е като за германски граждани или нещо друго
                          нали най сложното нещо беше сетълмента за тази система - как са го разрешили, пише ли някъде?
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Как стои въпросът с данъчна декларация при евентуална печалба от емисия, която се търгува извън ЕС. Как може да се провери къде се търгува емисията защото има качени на повече от една борса.
                            Last edited by dici; 05.07.2021, 17:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                              Какво значение има долар или два разлика особено за дългосрочни инвестиции. Каква изгода толкова ще има тая разлика от 1.6 лв -2 лв на сделка ако правиш 10 тина сделки в годината
                              Има значение относно позиционирането.В случая Карол имат традиции и изграден начин на работа и предлагат добри условия,ако при навлизането на конкурент от страна на БФБ,те не предложат по добри условия ,утре могат и да искат и повече пари за търговията .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                Как стои въпроса с таксите и комисионните?
                                Доколкото разбрах през Карол е долар на месец ,тук има проценти .
                                Въпроса ми по скоро засяга дългосрочна инвестиция в индексен фонд като vanguard s&p 500.
                                Не ми е ясно при това положение/инвестиция в SP 500,index къде ще е по изгодно в Карол или тук ?
                                Какво значение има долар или два разлика особено за дългосрочни инвестиции. Каква изгода толкова ще има тая разлика от 1.6 лв -2 лв на сделка ако правиш 10 тина сделки в годината

                                Коментар

                                Working...
                                X