IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спящите акции от Масовата Приватизация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
    Узана Габрово е било в потфейла на фонд Албена ИНВЕСТ..
    Да, но публично ли е било, след като е предмет на масова приватизация?

    Коментар


    • Узана Габрово е било в потфейла на фонд Албена ИНВЕСТ..

      Коментар


      • Топ, ти спри да пишеш глупости..Всички дружества от МП БЯХА НА БОРСАТА ПО ЗАКОН..Аз помня процеса и съм участвал в него , а ти пишеш по слухове и разкази..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

          Не се пали, направих правописна грешка. Грешката, обаче е вярна, безумен.
          Щом не си чувал, че временните удостоверения се джиросват, значи е време да спра със спора.
          но понеже винаги мисля, че може да греша, кажи ми, къде пише, че всички акции от масовата приватизация са само безналични, както твърдиш досега?
          Дали ще можеш да ни кажеш, безумен (правописна грешка!) - от коя част на поста ти горе личи, че познаваш Търговския закон в коментираната от теб част?

          ЧетИ бавно, за да разбереш онова, което ти липсва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
            Когато се провеждаше МАСОВАТА ПРИВАТИЗАЦИЯ ПО ЗАКОН ВСИЧКИ АКЦИИ СА БЯХА БЕЗНАЛИЧНИ И СЕ КАЧИХА ВСИЧКИ НА БФБ..ПОСЛЕ ПРЕЗ ГОДИНИТЕ ИМАШЕ МНОГО КОМПАНИИ , КОИТО СЕ ОТПИСАХА И ОТПАДНАХА...Като не си плащаш таксите в ЦД няма да ти потдържа акциите и няма да са безналични..Има и фалирали и в несъстоятелност..
            Не е така. Не са качени всички 1200 компании на борсата. Ето например Узана Габрово , кога е билозбило наина борстаа. Ти виждал ли сичси всичките дружества от масовата? Спри да говориш наизуст.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

              Нищо не си ми доказал, безумен, защото вече ти казаха каква означава акция и какво - Депозитарна разписка.

              Можеш да ми докажеш, безумен, само ако ми сканиращ акция с джиро.

              Чакам, безумен.
              Не се пали, направих правописна грешка. Грешката, обаче е вярна, безумен.
              Щом не си чувал, че временните удостоверения се джиросват, значи е време да спра със спора.
              но понеже винаги мисля, че може да греша, кажи ми, къде пише, че всички акции от масовата приватизация са само безналични, както твърдиш досега?

              Коментар


              • Когато се провеждаше МАСОВАТА ПРИВАТИЗАЦИЯ ПО ЗАКОН ВСИЧКИ АКЦИИ СА БЯХА БЕЗНАЛИЧНИ И СЕ КАЧИХА ВСИЧКИ НА БФБ..ПОСЛЕ ПРЕЗ ГОДИНИТЕ ИМАШЕ МНОГО КОМПАНИИ , КОИТО СЕ ОТПИСАХА И ОТПАДНАХА...Като не си плащаш таксите в ЦД няма да ти потдържа акциите и няма да са безналични..Има и фалирали и в несъстоятелност..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                  Безумен, тук въпроса вече се обръща, явно доказах ти, че част от акциитеоакциите масовата са налични, докажи ми ти защо и къде пише че са безналични?
                  Да ти повторя:

                  1. Прочети ТЗ.

                  2. Прочети Устава на ТД, приет на ОСА.

                  Вторият документ прикачи тук,ако искаш да докажеш нещо.

                  Няма нищо лошо в това, че не знаеш нещо. Важно е да направиш опит да разбереш липсващото.

                  Коментар


                  • Пробвах си един отдавна забравен ник..Няма противоречие..И двете твърдения са верни..Един от скритите подбудители на закона е ЦД, защото така оборота му ще скочи космически..Ти как си представяш да контролират например налични акции и дялове..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                      Безумен, тук въпроса вече се обръща, явно доказах ти, че част от акциитеоакциите масовата са налични, докажи ми ти защо и къде пише че са безналични?
                      Нищо не си ми доказал, безумен, защото вече ти казаха каква означава акция и какво - Депозитарна разписка.

                      Можеш да ми докажеш, безумен, само ако ми сканиращ акция с джиро.

                      Чакам, безумен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                        тук, за да не сгрешим:

                        1. Четем Търговския закон.

                        2. Задължително четем И Уставът на ТД, с ВСИЧКИ негови промени и допълнения!!!

                        Търсим всичко, което ти или дядо ти СТЕ приели на Общото събрание на акционерите. Пут- и кол-опции и цялата поредица от действия, фиксирани от ОСА, които дават регламента при прехвърляне на собствеността на акциите.

                        В повече от случаите НЯМА акции, но може да има Временни удостоверения. Не съм чувАл последните да се джиросват в полза на новият собственик, защото едно принтерче в дружеството ще извади направо Временно удостоверение на името на новия собственик (преобретател - да използвам тази думичка, за да покажа колко съм начетен... ...
                        Безумен, тук въпроса вече се обръща, явно доказах ти, че част от акциитеоакциите масовата са налични, докажи ми ти защо и къде пише че са безналични?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                          Топ, нещо не си разбрал..Покажи кое мнение си противоречи..Чети внимателно..Писах , че има много големи предприятия, които не са публични, но акциите са им в ЦД и са безналични..
                          Оп, с нов ник изкочи. Ами противоречието ти е, че първо казваш, че всички акции от масовата за безналични, а после казваш, че закона за спящи акции визира само безналичните.

                          Коментар


                          • Топ, нещо не си разбрал..Покажи кое мнение си противоречи..Чети внимателно..Писах , че има много големи предприятия, които не са публични, но акциите са им в ЦД и са безналични..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                              Ок, може и аз да бъркам, че всичките 1200 дружества са били с безналични акции, особено тухларната, в която дедката инвестира и после ги джироса на новия мажоритарен собственик.

                              тук, за да не сгрешим:

                              1. Четем Търговския закон.

                              2. Задължително четем И Уставът на ТД, с ВСИЧКИ негови промени и допълнения!!!

                              Търсим всичко, което ти или дядо ти СТЕ приели на Общото събрание на акционерите. Пут- и кол-опции и цялата поредица от действия, фиксирани от ОСА, които дават регламента при прехвърляне на собствеността на акциите.

                              В повече от случаите НЯМА акции, но може да има Временни удостоверения. Не съм чувАл последните да се джиросват в полза на новият собственик, защото едно принтерче в дружеството ще извади направо Временно удостоверение на името на новия собственик (преобретател - да използвам тази думичка, за да покажа колко съм начетен... ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
                                Да всички акции от МП са безналични, много дружества се отписаха, а има и много други големи предприятия и банки с безналични акции..Булбанк, Соди Девня, Нефтохим, Асарел..
                                Последното ти мнение си противоречи с цитираното твое мнение. Тотално се оплете.

                                Коментар

                                Working...
                                X