IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спящите акции от Масовата Приватизация

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Аз казвам, че мога и да греша, но питам за четвърти път, къде го пише това, което казваш?
    разбра ли ми вече въпроса или да ти го задам още три пъти?
    Ставаш нагъл ! Сто пъти ти се отговори ! Намери си отговорите сам, след като не вярваш !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      И още един факт: при придобиване на акциите от Масовата приватизация, прехвърлянето на собствеността (търгуването) на придобитите дялове - ставаше с Депоз.разписки,
      с нареждане от Инвестиционните посредници.

      Ц.Депозитар все още нямаше!
      Отварям закона от това време и там в глава 8 пише "гражданите могат да участват в централизираните търгове самолично или чрез инвест. посредници".
      т.е. не е точно така, както говориш наизуст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Обаче си много упорит и не можеш да разбереш какво ти се казва ! Всички акции от масовата приватизация за безналични ! Какво общо има тук борсата, че намесваш и нея ? Как са придобити и къде са изтъргувани няма нищо общо със статута им !
        Аз казвам, че мога и да греша, но питам за четвърти път, къде го пише това, което казваш?
        разбра ли ми вече въпроса или да ти го задам още три пъти?

        Коментар


        • И още един факт: при придобиване на акциите от Масовата приватизация, прехвърлянето на собствеността (търгуването) на придобитите дялове - ставаше с Депоз.разписки,
          с нареждане от Инвестиционните посредници.

          Ц.Депозитар все още нямаше!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
            Списъка е в държавен вестник публикуван. 1277 дружества са предложени за масова приватизация на отделни търгове, не през борсата, а през центъра за масова приватизация. В закона за масовата приватизация никъде не пише, че дружествата са листвани на борса, напротив, пише как се прехвърлят акциите и се вписват в книгата на акционерите от съответните дружества.
            мненията на безумен и фартмен/бондьо са грешни и противоречиви сами по себе си. Успех на останалите!
            Обаче си много упорит и не можеш да разбереш какво ти се казва ! Всички акции от масовата приватизация за безналични ! Какво общо има тук борсата, че намесваш и нея ? Как са придобити и къде са изтъргувани няма нищо общо със статута им !

            Коментар


            • Списъка е в държавен вестник публикуван. 1277 дружества са предложени за масова приватизация на отделни търгове, не през борсата, а през центъра за масова приватизация. В закона за масовата приватизация никъде не пише, че дружествата са листвани на борса, напротив, пише как се прехвърлят акциите и се вписват в книгата на акционерите от съответните дружества.
              мненията на безумен и фартмен/бондьо са грешни и противоречиви сами по себе си. Успех на останалите!

              Коментар


              • Списъка е във в.Пари- цената се постигаше на търга с класиране..Имаше и списъци в Пари с класираните и процентите спечелени от фондовете..С много ситни буквички беше..Това за безплатното не знам как си го представяш за всички..Аз съм си я купил..После фондовете започнаха размяна на пакети и консолидация..И накрая основаха новата БФБ- обедини много борси и започна търговията..Комисията -КФН- беше създадена по- рано- тя лицензира ПФ фондовете..82 -3 бяха ..по спомени , може и да имам малка грешка 22г. са все пак..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                  Топ, мързи те да прочетеш един закон, а искаш да научиш нещо..Аз съм свидетел и участник в МП и търговете..Имам някъде в къщи и пълният списък с предприятията на търговете..Печатаха ги във. в.Пари и се продаваше дебела книга- 150 лева..Чети и се научи да питаш и учиш преди да спамиш и отричаш..
                  Тази "книга" ми е под мишката. Няма цена - доколкото си спомням безплатно ги даваха. 1050страници + списък с предприятията на коя страница са
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Топ, мързи те да прочетеш един закон, а искаш да научиш нещо..Аз съм свидетел и участник в МП и търговете..Имам някъде в къщи и пълният списък с предприятията на търговете..Печатаха ги във. в.Пари и се продаваше дебела книга- 150 лева..Чети и се научи да питаш и учиш преди да спамиш и отричаш..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                      Последно, аз никъде не говоря за депозитарни разписки, а за акции от масовата приватизация.
                      Объркването ти идва от това, че ти не знаеш, че доста дружества от масовата приватизация са с налични акции.

                      Кои са тези "доста" дружества?

                      Не ги изброявай всичките.

                      Пусни 2-3 от многото (доста).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                        Кажи къде пише, че всички акции от масовата са били безналични?
                        Първо се разбрахме с теб да пуснеш тук поне 2-3 дружества, защото ти твърдиш (виж долу), че има МНОГО дружества с налични акции.

                        Щом имаш подобна информация, можеш да ни кажеш и вида на тия акции.

                        Дай ги така: "дружество - вид акции"

                        ... .. ..

                        След това ще ти кажа какво не ти е ясно.

                        И чети ТЗ, за да си отговориш на въпросите!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от forman777 Разгледай мнение
                          Разбира се , че е било публично иначе как да го купят Албена..После може да са го отписали или продали..
                          Купува се от търга на центъра за масова приватизация. Станаха ми ясни нещата, че на теб не са ти ясни. И аз исках да науча нещо по въпроса, но с общи приказки по конкретни въпроси няма как да стане.

                          Коментар


                          • Прочети закона за масова приватизация и всичко ще ти стане ясно..

                            Коментар


                            • Разбира се , че е било публично иначе как да го купят Албена..После може да са го отписали или продали..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                                Дали ще можеш да ни кажеш, безумен (правописна грешка!) - от коя част на поста ти горе личи, че познаваш Търговския закон в коментираната от теб част?

                                ЧетИ бавно, за да разбереш онова, което ти липсва.
                                Кажи къде пише, че всички акции от масовата са били безналични?

                                Коментар

                                Working...
                                X