IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да споделите как изглежда ваш финансов портфейл?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

    Чичо Манчо, искам да те попитам нещо върху което мисля отдавна и не мога да намеря отговор за себе си - ако/ когато настъпи тази нова криза какви биха били лихвите в световен мащаб? На колко % според теб ще се търгуват САЩ и Германия 10г облигации, какви биха били % за депозити в Бг? За мен това е най-важният въпрос, от чиито отговор зависи моята стратегия. За съжаление нямам увереност за никакво число и все още се лутам, та би ми било от помощ твоето /а и не само/ мнение.
    Много труден въпрос... със сигурност по-високи, но колко точно - не знам.
    Vanitas vanitatum...

    Коментар


    • Споделям. Не е препоръка. Само споделям. Назад е този портфейл с около 8% откак го направих преди 2 години. Стискам. С дивидента ще съм назад с около 4%. Пак стискам. Така е на борсата.

      https://imgur.com/a/r01wZRp

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kolq Разгледай мнение
        Не съм отдавна на БФБ и ми интересно какви дружества според вас заслужават внимание. Кои компании са в вашия портфейл и в какво съотношение. Ако инвестирате другаде би ли споделили какъв % от вашия портфейл са инвестиции в БФБ.
        Номерата на банковите ни сметки не хочеш ли?Какъв си ти и кой те праща,че се правиш на мамина гугутка?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
          Здравей колега! Потърси във форума. Там има една друга тема, където (в добрите времена, ех какви времена бяха...) всички се надпреварвахме да се "хвалим" с портфейлите си и с тяхната доходност. Сега уви, на БФБ цари пълно униние и отчаяние и на никой не му е до портфейли и компании. На световните пазари също няма много поводи за оптимизъм. Там са надвиснали "мрачните облаци" на търговска "война" е повечето експерти вещаят продължителен период на световни кризи и сътресения. Финансовите гурута, като Бъфет например, съветват да се инвестира точно в такова време, когато всички ги е страх. Това не е препоръка от моя страна, а само напомняне.

          Успех и умната!
          Чичо Манчо, искам да те попитам нещо върху което мисля отдавна и не мога да намеря отговор за себе си - ако/ когато настъпи тази нова криза какви биха били лихвите в световен мащаб? На колко % според теб ще се търгуват САЩ и Германия 10г облигации, какви биха били % за депозити в Бг? За мен това е най-важният въпрос, от чиито отговор зависи моята стратегия. За съжаление нямам увереност за никакво число и все още се лутам, та би ми било от помощ твоето /а и не само/ мнение.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Браво Манчо..И АЗ ТОВА ПРАВЯ..УСПЕХ..

            Коментар


            • Здравей колега! Потърси във форума. Там има една друга тема, където (в добрите времена, ех какви времена бяха...) всички се надпреварвахме да се "хвалим" с портфейлите си и с тяхната доходност. Сега уви, на БФБ цари пълно униние и отчаяние и на никой не му е до портфейли и компании. На световните пазари също няма много поводи за оптимизъм. Там са надвиснали "мрачните облаци" на търговска "война" е повечето експерти вещаят продължителен период на световни кризи и сътресения. Финансовите гурута, като Бъфет например, съветват да се инвестира точно в такова време, когато всички ги е страх. Това не е препоръка от моя страна, а само напомняне.

              Но да се върнем на твоя въпрос. От моите наблюдения върху темата, която ти препоръчах по-горе, повечето от по-старите (от мен) кучета тук имат 2 портфейла (или 2 компонента на 1 портфейл) - един сравнително нискорисков, дългосрочен портфейл с дивидентни компании и един високорисков предназначен за спекула. От това какви цели си си поставил и каква доходност търсиш зависи и какво ще е съотношение между двата компонента на твоя портфейл. Ако говорим за моя, който подчертавам - не ти препоръчвам, моята спекулативна компонента е TRACE с тегло между 25 и 30%. Останалите ми компании подредени по тяхната тежест са LACH, HES, BREF, MCH (с тегла на всяка от тях между 10 и 15%), CENHL, 0SP и EMKA (с тегла от 5 до 8%) и под 5% са ми SFTRD и ATERA. Намеренията ми са постепенно (до 1-2 години) да зануля или да сведа под 5% рисковата си компонента, за сметка на увеличение основно в BREF и при определени условия в LACH. Като цяло в следващите 12-18 месеца не предвиждам свежи инвестиции нито на БФБ, нито на друга борса, а основно ще се концентрирам в натрупване на кеш, който да ми бъде под ръка при по-добри времена.

              Успех и умната!
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • Може ли да споделите как изглежда ваш финансов портфейл?

                Не съм отдавна на БФБ и ми интересно какви дружества според вас заслужават внимание. Кои компании са в вашия портфейл и в какво съотношение. Ако инвестирате другаде би ли споделили какъв % от вашия портфейл са инвестиции в БФБ.
              Working...
              X