IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

    Силно се надявам да не се пробват на 18 За всички нас ще е по-добре на по-ниско P/E това е ясно. Съгласен съм с теб, че 13 е по-добре от 15 Обаче трябва да сме реалисти. Колко от компаниите на БФБ правят над 30 мил печалба? А относно Софарма и нейната история, имам и от нея Но хубаво е да имаме и алтернативи, затова се радвам, че такава компания ще излиза на борсата.
    Анджък де, нека сме малко реалисти.
    За 15-16 ре можеш да имаш диферсифициран ЕМ етф с ниски такси и прилични дивиденти.
    При това над 1/4 от този етф са хайтех компании с ре-та от рода на 30, ама и растящи с 40-50% годишно...ЕМ еквиваленти на амазон, гугъл, фейсбук, апъл и т.н. отпреди години. Т.е ре-то на останалите е доста по малко.
    Много по малко рисково от 1 компания дето малко птичи грип и са в киреча, нали.

    За мен непозната компания без борсова история пък дори и с дивидент да се търгува над 10-11 ре е щедро. А ако е малък или го няма - доста под.

    За справка - ето на какви мултипъли се търгуват в сектора, при това на най надутия в света пазар.

    https://finviz.com/quote.ashx?t=PPC&ty=c&ta=1&p=d
    https://finviz.com/quote.ashx?t=SAFM&ty=c&ta=1&p=d

    Коментар


    • http://www.poultryinternational-digi...0/index.php#/1

      Малко инфо за бизнеса с пилета. Нашите хора са вътре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Не казах какво искам, просто коментирах че половин милиардна капитализация в летящ старт ми се струва неядекватна при 0лева борсова история. Соафрама е на 70 г. ако говорим за дълголетнитиците Но което вече каза, след като се замисли е че 13 е по-добре от 15, дори е много и то . Но не се съмнявам, че ще се пробват и на 18 )) Нека пробват, Както обаче вече казах, се съмнявам, че е адекватно и коректно емитиран капитала, пдобно на другите които сме видели с толкова огромен брой хартии и както каза кирето - много сме лъгани и трудно се хващаме вече ))) да се надяваме че има изклщчения, но едва ли, ако са увеличвали капитал преди 1-2 г. нещата са за мен с едно наум ))) иначе успех им пожелавам и на любителите на огромните капитализации - също
        Силно се надявам да не се пробват на 18 За всички нас ще е по-добре на по-ниско P/E това е ясно. Съгласен съм с теб, че 13 е по-добре от 15 Обаче трябва да сме реалисти. Колко от компаниите на БФБ правят над 30 мил печалба? А относно Софарма и нейната история, имам и от нея Но хубаво е да имаме и алтернативи, затова се радвам, че такава компания ще излиза на борсата.

        Коментар


        • На коя борса? На нашата ли? На която сигурно се търгуват има няма 10% от българската икономика. С печалба +34 мил. на колко очакваш да се листнат? На маркет кап от 200 милиона и да пуснат 51% фрии флоут ако искаш и P/E от 5 Компанията има над 25 години история. Нормално за мен е да търсят оценка от 13-15 P/E
          Не казах какво искам, просто коментирах че половин милиардна капитализация в летящ старт ми се струва неядекватна при 0лева борсова история. Соафрама е на 70 г. ако говорим за дълголетнитиците Но което вече каза, след като се замисли е че 13 е по-добре от 15, дори е много и то . Но не се съмнявам, че ще се пробват и на 18 )) Нека пробват, Както обаче вече казах, се съмнявам, че е адекватно и коректно емитиран капитала, пдобно на другите които сме видели с толкова огромен брой хартии и както каза кирето - много сме лъгани и трудно се хващаме вече ))) да се надяваме че има изклщчения, но едва ли, ако са увеличвали капитал преди 1-2 г. нещата са за мен с едно наум ))) иначе успех им пожелавам и на любителите на огромните капитализации - също
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Никой не плюе, както каза Киро - това са мнениея, добре е да смятаме малко , при пе 15 капитализацията отива да надхърля половин милиард, я виж колко такива дружества има сега оцененеи толкова на пазара, с каква печалба и история и дали па тееи заслужават да са до тях!? И на п/е 18 ще ви се набутат, няма страшно, мераклии явно има ))) А това че излезе каолин ... биовет ... А На момъка който не му се видя логично твърдението 40+60 =100, и се чудеше защо фармацията е по-перспективна да кажа, че няма нищо по-благо от фарамцията.. но ще го разбере след време ))) Като споменах биовет - ми той излезе на 100 мил. капитализация .... а само инвестициите сега му са за 150 мил Тези се тупаха, че за 10 години направили 100 мил., (без много коментар, цифрите сами се виждат) е не казваме, че са малко, но само че неможе да влизат на капитализацяи половеин милиард ако други по-големи от тях и с пазари по всички континенти са излезли преди година на 100... смятайте малко, да не сеповтори случая със зърнените и да тюхкаме после от типа "къде ни беше акъла" (пък де да знам, може да не гознаете тоя случай и по-добре, борсата има вопиюща нужда от навитаци)
            На коя борса? На нашата ли? На която сигурно се търгуват има няма 10% от българската икономика. С печалба +34 мил. на колко очакваш да се листнат? На маркет кап от 200 милиона и да пуснат 51% фрии флоут ако искаш и P/E от 5 Компанията има над 25 години история. Нормално за мен е да търсят оценка от 13-15 P/E

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
              Имам отношение с Пикадили, ти я са пълни ......
              Да си дойдем на думата...
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Нещо не разбирам, Киро? Трябва да плюя ли, като всички за да ми се приеме мнението? Под бизнес модел имах предвид, че е ясен, като цяло бизнеса, който правят. Гледат пилета, продават пилешко месо, продават яйца. От скоро имат и нов бранд за свинско. Какъв е проблема? Това имам прддвид под ясен бизнес модел. Хората са се фокусирали върху хранителната индустрия и в частност, разновидностите на пилешкото. Не са като МОЛ. За да не се чудиш, не работя за Градус и освен да консумирам техните продукти, нищо общи нямам с тях Даже и един служител не познавам, което е жалко, че барем малко повече инфо да имам
                Никой не плюе, както каза Киро - това са мнениея, добре е да смятаме малко , при пе 15 капитализацията отива да надхърля половин милиард, я виж колко такива дружества има сега оцененеи толкова на пазара, с каква печалба и история и дали па тееи заслужават да са до тях!? И на п/е 18 ще ви се набутат, няма страшно, мераклии явно има ))) А това че излезе каолин ... биовет ... А На момъка който не му се видя логично твърдението 40+60 =100, и се чудеше защо фармацията е по-перспективна да кажа, че няма нищо по-благо от фарамцията.. но ще го разбере след време ))) Като споменах биовет - ми той излезе на 100 мил. капитализация .... а само инвестициите сега му са за 150 мил Тези се тупаха, че за 10 години направили 100 мил., (без много коментар, цифрите сами се виждат) е не казваме, че са малко, но само че неможе да влизат на капитализацяи половеин милиард ако други по-големи от тях и с пазари по всички континенти са излезли преди година на 100... смятайте малко, да не сеповтори случая със зърнените и да тюхкаме после от типа "къде ни беше акъла" (пък де да знам, може да не гознаете тоя случай и по-добре, борсата има вопиюща нужда от навитаци)
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Разбирам да има голям наплив към борсата че да сме много критични а то една фирма да се появи и почваме със сценариите

                  Имаме една занемарена Софка която никой не я иска вие сега ще подбирате младежите. Ще дойдат и други след тях а може да стане по атрактивна и за чужди играчи. Ние и без това сме предимно за сеира та малко по леко с нападките

                  +1

                  Коментар


                  • Учуден съм, че това наричаш бизнес модел..А си толкова категоричен..Тук е форум и всеки пише мнение , бъдещето показва кой е прав..Не трябва да очаваш и лайкове за това, че ще купуваш..Тук всички купуват и продават акции.. НАС МНОГО СА НИ ЛЪГАЛИ И ВЕЧЕ НЕ СМЕ ДОВЕРЧИВИ..
                    Last edited by Kiro; 11.02.2018, 23:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ами участвай пич, но не разбрах откъде разбра за ясния бизнес модел или си пазиш хляба и работиш за тях...А Меком знаеш ли колко добра компания беше и колко износ имаше , и бизнес модел..А сега знаеш ли къде е..За ипото браво, а другото за модела и добрата компания, когата се докажат на БФБ..Просто много сме лъгани вече..
                      Нещо не разбирам, Киро? Трябва да плюя ли, като всички за да ми се приеме мнението? Под бизнес модел имах предвид, че е ясен, като цяло бизнеса, който правят. Гледат пилета, продават пилешко месо, продават яйца. От скоро имат и нов бранд за свинско. Какъв е проблема? Това имам прддвид под ясен бизнес модел. Хората са се фокусирали върху хранителната индустрия и в частност, разновидностите на пилешкото. Не са като МОЛ. За да не се чудиш, не работя за Градус и освен да консумирам техните продукти, нищо общи нямам с тях Даже и един служител не познавам, което е жалко, че барем малко повече инфо да имам

                      Коментар


                      • Аз пък си мисля да се мятам, стига да не и искат някаква безумна оценка. Ако е под 15 P/E ще съм доволен. Писна ми да въртя 10-15 акции напред назад. Какво да държа МЦХ на 25 P/E ли? Всички се делистват, едни проявиха интерес към смешната ни борсичка и вие ги плюете все едно кой знае какъв избор имате за покупки. Тази фирма е Кеш кау отвсякъде. Кризи некризи, хората ще спрат да ядат месо ли какво?

                        Коментар


                        • а пък аз мисля, че който и каквото да ни обещава най-важното нещо е мажоритаря, минало, бизнес коректност и тн... иначе на БФБ сме се нагледали на чудни неща и обещания, но с меко казано непочтени мажоритари...инвеститорите се наиграхме... примери бол.

                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Разбирам да има голям наплив към борсата че да сме много критични а то една фирма да се появи и почваме със сценариите

                            Имаме една занемарена Софка която никой не я иска вие сега ще подбирате младежите. Ще дойдат и други след тях а може да стане по атрактивна и за чужди играчи. Ние и без това сме предимно за сеира та малко по леко с нападките

                            Коментар


                            • 100 милки за кокошки и яйца, да бе да, как пък не!
                              Имам отношение с Пикадили, ти я са пълни ......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Много бази, много пилета, много бройлери...Добре..
                                Ноо, колко % от фирмата ще предложат, на каква цена за акция, че да искат от пазара 100 млн....?
                                Много кръгло, много на едро....100 млн за развитието на "развит и печеливш бизнес"..... Мии, търсете от пазара 20млн, покажете добри резултата като ПАД , раздайте дивидент още първата година и акциите ще скочат тройно .....
                                Прав е Киро - като чуя мръвки и ми става блудкаво в стомаха...Драйфа ми се като на веган пред печено пиле...
                                Едно е убаво...Никито не отговаря за емисията....

                                пп Като видя реални числа , ще реша.
                                Но пък са други твои любимци Мен лично точно те ме притесняват на фона на липсата на проспект
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X