IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • гледам Пилето се стиска да си подпре акцията. Не е истина просто с какви 'обеми' цената пада съществено....
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

      Ама естествено. За първи път от над 15 г. имаме промяна на ланскейпа в цяла една индустрия за един ден. Никой не вярваше.
      В Еврозоната българските банки струват в пъти повече от преди.
      С държавата акционер, което също никой не вярваше, банката също струва много повече.
      Wait, what? Oh well...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

        По добре в ПИБ на 5 кинта според мен. Яка далавера е.
        Ама естествено. За първи път от над 15 г. имаме промяна на ланскейпа в цяла една индустрия за един ден. Никой не вярваше.
        В Еврозоната българските банки струват в пъти повече от преди.
        С държавата акционер, което също никой не вярваше, банката също струва много повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
          Отдавна пиша, че Софикс и БФБ, Премуим пазара с акции като Птичи Грип, Радиатори, СГЩ, Молдован, ТСБ, Лещерко, е пълна пародия и гавра с интеректа на инвеститорите, Затова фондовете стоят празни, няма ниви попълнение дори в тези силни години за капиталовите пазари, а доверието в пенсиите е нулево. Никой нормален не би инвестирал в такива компании, на такива бомбастични капиталиции, това е някаква гавра, от рода на Спарки и ХДПАТ.
          По добре в ПИБ на 5 кинта според мен. Яка далавера е.

          Коментар


          • Отдавна пиша, че Софикс и БФБ, Премуим пазара с акции като Птичи Грип, Радиатори, СГЩ, Молдован, ТСБ, Лещерко, е пълна пародия и гавра с интеректа на инвеститорите, Затова фондовете стоят празни, няма ниви попълнение дори в тези силни години за капиталовите пазари, а доверието в пенсиите е нулево. Никой нормален не би инвестирал в такива компании, на такива бомбастични капиталиции, това е някаква гавра, от рода на Спарки и ХДПАТ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

              Как така се е знаело? Какво се е знаело? Кои сме ние всички? Аз например не знам за фирми с кухи обороти, които са публични компании. Ти ако знаеш, би ли ги казал?

              Защо не се е говорело, за хипотезата, че Градус може и да няма продажбите, с които се качва на борсата? Да не би "едните всички" са искали да измамят "другите всички"? КФН знаела ли е, когато е одобрявала проспекта или не е била част от "всички"?

              Съдейки по неизменния застой на цената под ИПО-то, вероятно "всички" институционални действитлено са имали подозрения, че нещо с бизнеса може и да не е наред, щом не поеха цялата емисия. В следващите години също не се появи институционално търсене, но не се появи и доходност за влезлите на ИПО-то - цената коригираше надолу с дивидента и всички крепяха пясъчния замък "нула на нула". Разумен избор, съвсем според теорията на игрите.

              За мен много по-овчо е подобен огромен за нашите мащаби скандал да бъде игнориран с толкова лека ръка.
              Аз знаех, и отдавна пиша, че няма как да сложиш като фронт рънъри т.н. локомотиви компании като Птичи Грип, Лещерко, ТСБ, Молдован, компании които с приходите си и неясно бъдеща са като колоси на глинени крака, напълно рискови бизнеси с колосолани за БФБ капитализации, ами я вижте тук колко е? ами на Лещерко..естествено че при такива капитализации рано ли късно ще гръмне балона.
              Всеки го знае.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                Големо разпродаване тука, големо чудо. Така и не мога да разбера защо, нищо не е станало, а какво е било всички си знаехме, макар и да не се говореше. Сега че се било казало не би трябвало да има значение, но хората се подлъгват и разпродават. Овчи манталитет.
                Как така се е знаело? Какво се е знаело? Кои сме ние всички? Аз например не знам за фирми с кухи обороти, които са публични компании. Ти ако знаеш, би ли ги казал?

                Защо не се е говорело, за хипотезата, че Градус може и да няма продажбите, с които се качва на борсата? Да не би "едните всички" са искали да измамят "другите всички"? КФН знаела ли е, когато е одобрявала проспекта или не е била част от "всички"?

                Съдейки по неизменния застой на цената под ИПО-то, вероятно "всички" институционални действитлено са имали подозрения, че нещо с бизнеса може и да не е наред, щом не поеха цялата емисия. В следващите години също не се появи институционално търсене, но не се появи и доходност за влезлите на ИПО-то - цената коригираше надолу с дивидента и всички крепяха пясъчния замък "нула на нула". Разумен избор, съвсем според теорията на игрите.

                За мен много по-овчо е подобен огромен за нашите мащаби скандал да бъде игнориран с толкова лека ръка.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                  Големо разпродаване тука, големо чудо. Така и не мога да разбера защо, нищо не е станало, а какво е било всички си знаехме, макар и да не се говореше. Сега че се било казало не би трябвало да има значение, но хората се подлъгват и разпродават. Овчи манталитет.
                  Не си прав. 1. Има бая смешници, които си вярват, че "инвестират в бизнес".

                  То е ясно, че залагаме на крадеца с надеждата да има плячка и за нас, ама не могат да си го признаят. Може да играят със смешни суми, ама то и оборотите са смешни.

                  2. Други са на вълна: хванаха ги, значи няма вече да има плячка и за мен. Бизнесът в България съществува само защото краде или експлоатира евтин труд и липсата на контрол. Публично им излязоха кирливите ризи и съответно вече не им работи ангелът хранител.

                  Аз съм от вторите и съответно продадох. Акцията няма бъдеще. Парите на братята ще отиват за подкупи и за нас малките няма да остане. Дори да върне до 1,6-1,7 де факто изостава от инфлацията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                    Големо разпродаване тука, големо чудо. Така и не мога да разбера защо, нищо не е станало, а какво е било всички си знаехме, макар и да не се говореше. Сега че се било казало не би трябвало да има значение, но хората се подлъгват и разпродават. Овчи манталитет.
                    Ти колко акции държиш? Купувай, когато се лее кръв по улиците. Не бъди с овцете дето продават.

                    Коментар


                    • Големо разпродаване тука, големо чудо. Така и не мога да разбера защо, нищо не е станало, а какво е било всички си знаехме, макар и да не се говореше. Сега че се било казало не би трябвало да има значение, но хората се подлъгват и разпродават. Овчи манталитет.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Забравихте ли? Това ИПО беше дългоочаквано, като "голяма" "дивидентна" компания, "точно от каквато БФБ има нужда да се съживи".
                        Така ви разправяха тогава на 1.80 ли беше? Сега леко обърнаха, че трявало да са "растежни", ама такива растежни, че бъдешият растеж да е просто една фантазия за бъдешето, без никаква връзка с реалността. Хак да ви е. нали от това имахте нужда.
                        Баце, стой си при пиба. Тук поне истински дивидент дават.
                        Пък по спомен парите от ипо-то бяха за модернизации и развитие. Поне половината де. Другата се разкеши на мажовците.

                        Коментар


                        • Аз кешта от Градус я сложих на 7 други позиции купува, е от ляво нали ама все пак купува Ако върже - върже -- ако не заминава в Interactive Brokers и напуска БФБ

                          В тази връзка защо само за Градус няма бид/аск в момента по време на Opening Call-a?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                            Тоя можел да се разприказва, онзи можел... Спокойно, колеги, КФН се е самосезирала и ще извърши "проверка на дейността". Даже вече са готови със заключението, че няма кухи обороти в Градус и като цяло нищо нередно, ама от кумува срама не го обявяват още. Имало няколко реда за редактиране...

                            Знам, че нашият надзорен орган, който е известен с независимостта си и високата степен на доверие в него, има необходимите лостове, за да осъществи качествен контрол. Ще отворят книгите, ще засекат продажби, склад, всичко, Ще поискат пълната документация на одиторите, които са заверили отчетите и ще открият несъответствията още от първо четене.

                            Това, че са ги листнали на борсата с проспект, (може би) базиран на фалшифицирани изходни данни, ще го отдадат не нещастно стечение на обстоятелствата. В крайна сметка към днешна дата и час няма доказани факти, а само твърдения, така че Градус е on the safe side. А и институционалните подложиха тела, за да не удари лайното вентилатора, така че всичко е наред, няма да се притеснявате.
                            И имаме участник познал верният отговор!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                              Тоя можел да се разприказва, онзи можел... Спокойно, колеги, КФН се е самосезирала и ще извърши "проверка на дейността". Даже вече са готови със заключението, че няма кухи обороти в Градус и като цяло нищо нередно, ама от кумува срама не го обявяват още. Имало няколко реда за редактиране...

                              Знам, че нашият надзорен орган, който е известен с независимостта си и високата степен на доверие в него, има необходимите лостове, за да осъществи качествен контрол. Ще отворят книгите, ще засекат продажби, склад, всичко, Ще поискат пълната документация на одиторите, които са заверили отчетите и ще открият несъответствията още от първо четене.

                              Това, че са ги листнали на борсата с проспект, (може би) базиран на фалшифицирани изходни данни, ще го отдадат не нещастно стечение на обстоятелствата. В крайна сметка към днешна дата и час няма доказани факти, а само твърдения, така че Градус е on the safe side. А и институционалните подложиха тела, за да не удари лайното вентилатора, така че всичко е наред, няма да се притеснявате.
                              Чудесна ирония, както винаги Напомня ми за онези, дето се сетиха, че маляките са фалшифицирали данните за влизането си в еврозоната, но това не им попречи да им налеят огромно количество милиарди, плюс отписавания за още по-огромно количество милиарди, щото "ми те вече са вътре, кво да ги правим" Та и тук така - мислиш ли, че им е лесно на ПФ-тата - хем да угодят да БХ 0 кликата му, щото иначе ства страшно, хем уж някаква мижава доходност за пред КФН. Абе шоу на колела - кой евал, евал, кака се ожени
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Тоя можел да се разприказва, онзи можел... Спокойно, колеги, КФН се е самосезирала и ще извърши "проверка на дейността". Даже вече са готови със заключението, че няма кухи обороти в Градус и като цяло нищо нередно, ама от кумува срама не го обявяват още. Имало няколко реда за редактиране...

                                Знам, че нашият надзорен орган, който е известен с независимостта си и високата степен на доверие в него, има необходимите лостове, за да осъществи качествен контрол. Ще отворят книгите, ще засекат продажби, склад, всичко, Ще поискат пълната документация на одиторите, които са заверили отчетите и ще открият несъответствията още от първо четене.

                                Това, че са ги листнали на борсата с проспект, (може би) базиран на фалшифицирани изходни данни, ще го отдадат не нещастно стечение на обстоятелствата. В крайна сметка към днешна дата и час няма доказани факти, а само твърдения, така че Градус е on the safe side. А и институционалните подложиха тела, за да не удари лайното вентилатора, така че всичко е наред, няма да се притеснявате.

                                Коментар

                                Working...
                                X