IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хора, целия пазар е зле. Всичко пада, не виждате ли? Все едно кой знае какво се е случило. Изсипал някой за 20 бона и паднала акцията с процент. Голяма работа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      Всъщност възможно е мажоритаря да се договори с някой, който в този момент иска да изиграе на "къси" определено количество и да има уговорка за след няколко месеца, че ще си ги върне. но много сложно ми се вижда
      Да не луд да прави такива щуротии !? ...................явно се оказва, че и тримата нямаме отговор на въпроса за тапите
      Ако други КОЛЕГИ имат логично предположение, моля да споделят !

      Коментар


      • Всъщност възможно е мажоритаря да се договори с някой, който в този момент иска да изиграе на "къси" определено количество и да има уговорка за след няколко месеца, че ще си ги върне. но много сложно ми се вижда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Ами те не могат официално, но ..Възможни са варианти със свързани - несвързани лица..Но това е много трудно доказуемо и е само логика бе доказателства - факти и не е препоръка за нищо..
          Е пак не става, нали бройката ще се отрази в книгата на акционерите. Иначе как ще продадеш нещо като "приятелско лице" което преди това не си купил?

          Коментар


          • Ще гледаме мача..Обемите ще са аргумент за и против..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Ами те не могат официално, но ..Възможни са варианти със свързани - несвързани лица..Но това е много трудно доказуемо и е само логика бе доказателства - факти и не е препоръка за нищо..
              незнам , те ако не могат да вадят от тяхната купчинка с акцийки, как ще стане? Свързаните лица ще вадят от другаде .. А и защо да го правят като наскоро взеха достатъчно пари

              Коментар


              • Ами те не могат официално, но ..Възможни са варианти със свързани - несвързани лица..Но това е много трудно доказуемо и е само логика бе доказателства - факти и не е препоръка за нищо..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Ако търсим логика, то само емитента може да си го позволи в големи обеми..Пример Сирма..

                  Не е препоръка за нищо..
                  Примера не е подходящ, мисля, защото мажоритарят няма право да продава 1 година. Нали?

                  Коментар


                  • [QUOTE=petyob;n3384247]
                    Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение

                    Аз се постарах да ти отговоря на въпроса който зададе "кой продава" и защо пада цената, а за индиректния ти въпрос за тапите - не знам какви са тези тапи, не виждам тапи и от тебе чувам
                    Да вероятно си решил, че се интересувам кой продава по 400-500 акции. Тук грешката е моя. Тапите стоят на 1.80 от самото начало, а малко след това и по-надолу

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ако търсим логика, то само емитента може да си го позволи в големи обеми..Пример Сирма..

                      Не е препоръка за нищо..
                      Да, но те не могат да продават. Тогава кой ? Апропо, благодаря че не се нахвърляш да обясняваш колко велик инвеститор си, а отговаряш нормално))))

                      Коментар


                      • [QUOTE=Alexander The Great;n3384245]
                        Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Аз пък съм озадачен, защо ти си озадачен ... да не би да си мислил, че акциите може само да се качват. Просто продавачите са малко повече от купувачите - продават такива като теб, дето са очаквали акцията да се качи и да направят бърза печалба, но не са познали, продават и такива дето са им излезли непредвидени разходи, продават и такива дето са очаквали по-добър отчет.[/QUOTE

                        Познаваме ли се? Питам защото тонът ти е много странен и неподходящ. Въпросът ми всъщност има подвъпрос който не си схванал Ето задавам го директно - Имате ли логично предположение кой слага тапите от самото начало?
                        Аз се постарах да ти отговоря на въпроса който зададе "кой продава" и защо пада цената, а за индиректния ти въпрос за тапите - не знам какви са тези тапи, не виждам тапи и от тебе чувам

                        Коментар


                        • Ако търсим логика, то само емитента може да си го позволи в големи обеми..Пример Сирма..

                          Не е препоръка за нищо..

                          Коментар


                          • [QUOTE=petyob;n3384239]

                            Аз пък съм озадачен, защо ти си озадачен ... да не би да си мислил, че акциите може само да се качват. Просто продавачите са малко повече от купувачите - продават такива като теб, дето са очаквали акцията да се качи и да направят бърза печалба, но не са познали, продават и такива дето са им излезли непредвидени разходи, продават и такива дето са очаквали по-добър отчет.[/QUOTE

                            Познаваме ли се? Питам защото тонът ти е много странен и неподходящ. Въпросът ми всъщност има подвъпрос който не си схванал Ето задавам го директно - Имате ли логично предположение кой слага тапите от самото начало?

                            Коментар


                            • .. освен това "справедливата" равновесна цена, към която пазара се стреми, и рано или късно отива, мисля че е под тази административно зададена при предлагането от 1.80.
                              Last edited by petyob; 26.09.2018, 13:18.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alexander The Great Разгледай мнение
                                Колеги здравейте! Да попитам нещо което вече два месеца ме озадачава. Имате ли информация какъв тип инвеститори продават по тази позиция? Не разбирам как след като си купил нещо на 1.80 и нямаш лоши данни, го продаваш с 4-5% загуба след два месеца? това хора получили акции по "партийна" линия ли са /демек служители стимулирани да участват за масовката, без да знаят какво да правят тези акции/ или други такива? Ако са други какъв мотив имат непрекъснато да изсипват?
                                Благодаря!
                                Аз пък съм озадачен, защо ти си озадачен ... да не би да си мислил, че акциите може само да се качват. Просто продавачите са малко повече от купувачите - продават такива като теб, дето са очаквали акцията да се качи и да направят бърза печалба, но не са познали, продават и такива дето са им излезли непредвидени разходи, продават и такива дето са очаквали по-добър отчет.

                                Коментар

                                Working...
                                X