Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    През последниете няколко дни рязко се понижи интереса към Градус въпреки влизането в Софикс.
    купува 71 738 ср. цена 1,78лв. vs 296 634 ср. цена 1,893лв.
    Някой по-надолу беше писал че му се губят едни 8 милиона. Да не би това да е причината?

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
      През последниете няколко дни рязко се понижи интереса към Градус въпреки влизането в Софикс.
      След днешните сделки започва да се прояснява въпросителната около цената

Коментар

• През последниете няколко дни рязко се понижи интереса към Градус въпреки влизането в Софикс.

Коментар

• Ще е интересно, да видим, какво ще стане тук, ако постои в софикс за една година
          Last edited by precakanoto; 01.03.2019, 23:47.

Коментар

• Не се ли губят едни 8 милиона.
            Last edited by petergenov; 01.03.2019, 22:23.

Коментар

• Нетна печалба за периода 16852

Коментар

• Първоначално изпратено от Orange Ray Разгледай мнение

Майтапиш ли се?
                По-важно е не къде "трябва да е", а къде ще е цената след половин година ако се окека в софикс
                Не се майтапя. За Ако-то нали знаеш приказката....

Коментар

• Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                  Почнаха да се усещат повече хора тук къде трябва да е цената....
                  Майтапиш ли се?
                  По-важно е не къде "трябва да е", а къде ще е цената след половин година ако се окека в софикс

Коментар

• Почнаха да се усещат повече хора тук къде трябва да е цената....

Коментар

• Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

Имам различно мнение, но понеже обещах, че няма да се бъркам повече, ще си замълча. Все пак прегледах портфейла на всички пенсионни фондове преди години и се прехвърлих в този, за чиито акции бих слагал бидове някога... Човешко е да се греши, Божествено е да се прощава
                      Мнението ти съвпада силно с моето.А и бях предупреден за това,но......българска му работа.Мислех си,че ще е за малко и ще усреднявам......Е не беше.Загубих над 100 К лева.......Так ми било писано да не вярвам в "Господ",а това беше много сериозен човек,и сега си е такъв.P.S.Препоръки не давам,а акъл още повече.Уж си научих урока,ама ми костваше страшно много.Айде успешен ден и да потъргуваме към 10 и 10.

Коментар

• Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

Грешиш. Никакво хоро не са повеждали Алианц през 2008ма. Не съм им защитник и не ме интересуват, но на тази спекулация май трябва да се сложи край.
                        Алианц излязоха през последната четвърт на 2007ма от няколко договорни фонда и с кеша наслагаха големи бидове директно на 10 - 20 % надолу на пазара ( не помня точно колко процента ). Т.е. целта им по - вероятно е била да подпрат пазара. За съжаление, се заформи суров мечи пазар и бидовете бяха отнесени. Тогава имаше много инвеститори, включително мнго чужденци, за разлика от сега.
                        Сега е безсмисленно да излизат от ЕТФа, защото първо вложената сума е много малка и второ според правилата ще получат само наличия кеш в момента и кошница от акциите в Софикс. Никиту добре си е опекъл продукта. Продуктът му има само една слабост, която е подценил, косвена слабост, която се проявява на всеки 6 месеца, заради честите ребалансирания на Софикс ( постоянните въртележки ) индекса губи от стойността си и потенциалът за растеж на ЕТФа намалява заради което естествено ще намаляват и потенциалните инвеститори. Този проблем може лесно да се разреши, като се увеличат броя компании на 20 и ребалансирането да е по рядко. При сегашните правила се вижда, че кибичи няколко месеца без записвания, като кон на празна ясла без да получава такса за записвания, а заплатките си течат всеки месец.
                        Имам различно мнение, но понеже обещах, че няма да се бъркам повече, ще си замълча. Все пак прегледах портфейла на всички пенсионни фондове преди години и се прехвърлих в този, за чиито акции бих слагал бидове някога... Човешко е да се греши, Божествено е да се прощава
                        Пътека се прави камък по камък!

Коментар

Те и 2008 не ги е било грижа, но точно Алианц ако не греша са подвели хорото от 1900 та до 300 Софикс.
                          Грешиш. Никакво хоро не са повеждали Алианц през 2008ма. Не съм им защитник и не ме интересуват, но на тази спекулация май трябва да се сложи край.
                          Алианц излязоха през последната четвърт на 2007ма от няколко договорни фонда и с кеша наслагаха големи бидове директно на 10 - 20 % надолу на пазара ( не помня точно колко процента ). Т.е. целта им по - вероятно е била да подпрат пазара. За съжаление, се заформи суров мечи пазар и бидовете бяха отнесени. Тогава имаше много инвеститори, включително мнго чужденци, за разлика от сега.
                          Сега е безсмисленно да излизат от ЕТФа, защото първо вложената сума е много малка и второ според правилата ще получат само наличия кеш в момента и кошница от акциите в Софикс. Никиту добре си е опекъл продукта. Продуктът му има само една слабост, която е подценил, косвена слабост, която се проявява на всеки 6 месеца, заради честите ребалансирания на Софикс ( постоянните въртележки ) индекса губи от стойността си и потенциалът за растеж на ЕТФа намалява заради което естествено ще намаляват и потенциалните инвеститори. Този проблем може лесно да се разреши, като се увеличат броя компании на 20 и ребалансирането да е по рядко. При сегашните правила се вижда, че кибичи няколко месеца без записвания, като кон на празна ясла без да получава такса за записвания, а заплатките си течат всеки месец.
                          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

Тогава и любимата Софарма ще я видиш на 2лв сигурно. Така, че има една дума: внимавай какво си пожелаваш.
                            Чакай бе човек, на никого нищо не пожелавам . Разговорът тръгна от съвсем друго място и се стигна дотам, че виждам пропуски в управлението на пенсионните ни фондове и на Експат /но за там нямам право да мрънкам, тъй като нямам средства там/. В пенсиите обаче имам по принуда и смятам, че имам право поне мнение да изразя. След като ви дразни обаче, спирам и си заравям главата в пясъка. Мир да има само

Коментар

А аз говорих за всички настоящи акционери /визирам основно пенсиите/. Както го вдигат сега, така след време няма да има на кой да го продават. ЕТФ-а не го интересува много-много колко ще му режат главата, все пак той взима пари на база активи, а не на доходност. Но то и там не може да е вечна тази сага - като гледам как графиката му спрямо Софикс се разкрачва и разкрачва, ще им светне лампичката отново на пенсиите, че тази работа не може да продължава така вечно. А тръгнат ли да излизат пенсиите от ЕТФ-а, ей тогава ще гледаме шоуто . Да видим кой и на колко ще ги посреща акциите на Експата
                              Тогава и любимата Софарма ще я видиш на 2лв сигурно. Така, че има една дума: внимавай какво си пожелаваш.

Коментар

• Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

Сега с 2008 ли ще се сравняваме.... и въобще за какво си говорим - че някога нещо може на борсата да падне? Ама нали преди това трябва да се вдигне? И нали това се случва постоянно...? И какво толкова се е случило при Градус - стигнала цената от ИПО-то....
                                Нищо не е станало. Просто Декс се закачи с въпрос и почнахме да разтягаме лукуми. Както и да е, всеки си носи кръста

Коментар

Working...
                                X