Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

Бе зададен философският въпрос защо няма нови играчи и парите заобикалят БФБ........
    100%влизаме в софикс тук ,но какво от това!?

Коментар

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

Стига с това какво е било през 2007-ма година. Годината ли е виновна че ИПО-то на Трейс е било презаписано 1500 пъти? Не казвам че не трябва да сме внимателни, но мисля че малко се прекалява с това оплакване как някой бил взел парите на хората 2007-ма година. Ами когато алчността те води за сметка на рационалното мислене, е нормално да има загубили. Някой ще ми каже ли какво е общото на БФБ между 2007-ма и сега? Нима има толкова ИПО-та? Нима Софикс е на върхове подобно на пазарите в САЩ и донякъде в Европа? Пак казвам, аз също съм внимателен, имам едно наум, и внимавам къде инвестирам, знам че рано или късно ще има и губещи инвестиции, но това мрънкане как едни лоши хора са ви взели парите 2007-ма ми идва малко в повече. Не искам да обиждам никого, мнението ми не е лично, нито е препоръка за каквото и да било...
      Бе зададен философският въпрос защо няма нови играчи и парите заобикалят БФБ........

Коментар

Тия ги разправяй на тия дето са участвали в ИПО та 2007г.Както и да го смятат ако сега решат да продават ще получат един гол ...Дългосрочно ограбени.
        Стига с това какво е било през 2007-ма година. Годината ли е виновна че ИПО-то на Трейс е било презаписано 1500 пъти? Не казвам че не трябва да сме внимателни, но мисля че малко се прекалява с това оплакване как някой бил взел парите на хората 2007-ма година. Ами когато алчността те води за сметка на рационалното мислене, е нормално да има загубили. Някой ще ми каже ли какво е общото на БФБ между 2007-ма и сега? Нима има толкова ИПО-та? Нима Софикс е на върхове подобно на пазарите в САЩ и донякъде в Европа? Пак казвам, аз също съм внимателен, имам едно наум, и внимавам къде инвестирам, знам че рано или късно ще има и губещи инвестиции, но това мрънкане как едни лоши хора са ви взели парите 2007-ма ми идва малко в повече. Не искам да обиждам никого, мнението ми не е лично, нито е препоръка за каквото и да било...

Коментар

• Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Не обръщайте незнанието Ви по математика в какъвто и да е + !!!
          Тия ги разправяй на тия дето са участвали в ИПО та 2007г.Както и да го смятат ако сега решат да продават ще получат един гол ...Дългосрочно ограбени.

Коментар

• Не обръщайте незнанието Ви по математика в какъвто и да е + !!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

Отговарям ти точно и ясно: имам само една позиция на БФБ, ни повече, ни по-малко. И съм на плюс от нея.
              Желая ти успех и дано не падне 10 пъти

Коментар

• Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                И понеже съм прост да попитам. И с кво ви помогна математика и икономическите знания на БФБ.
                Отговарям ти точно и ясно: имам само една позиция на БФБ, ни повече, ни по-малко. И съм на плюс от нея.

Коментар

• И понеже съм прост да попитам. И с кво ви помогна математика и икономическите знания на БФБ.

Коментар

Крипто - пазарите са на обратното мнение. Биткойн 2011 - 30 долара след това 2 долара . Обезценка 15 пъти над 90 процента . До 2017 година - 20 000 долара.
                    Колкото е по-голяма колективната "психо"-тежест в някоя "чиста" книга, толкова е по-способна на висш пилотаж. Интересното е, че 90% спад от 20 000 са си цели... 2 000... => може да имаме очаквания и за нови форми пилотаж.)
                    Last edited by precakanoto; 23.09.2018, 11:05.

Коментар

Крипто - пазарите са на обратното мнение. Биткойн 2011 - 30 долара след това 2 долара . Обезценка 15 пъти над 90 процента . До 2017 година - 20 000 долара.
                      Тодоре, аре пак да почнем със сметките:
                      1. Ако цената на Биткойн е била 30$, при достигане на цена 2$ обезценката е 93,33%. При цена 30$, няма как да имаш 15 пъти обезценка. 30$ тие обсолютна стойност на инвестицията, та ако имаш 15 пъти обезценка на стойността, то слизаш под 0-та и дължиш 420$. Това без CFD-та няма как да стане.
                      2. Както каза Fortiss ще се връщаме в долните класове.
                      3. Най-забавно ми е когато чета такива коментари и изказвания от мениджъри на фондове, банкери и др. Уж си говорим за хора с висока финансова култура и знания.

Коментар

• Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Борсовата математика е много интересна. Можеш да загубиш максимум 100 процента от парите си докато теоретично печалбата може да клони към безкрайност. Няма лимит. Друг е въпроса колко е реалистично да се спечели. Обаче има още един феномен. Загубиш ли 90 процента от парите си ти трябват 1000 за да си отново на нула. Малко вероятно.

Коментар

• Борсовата математика е много интересна. Можеш да загубиш максимум 100 процента от парите си докато теоретично печалбата може да клони към безкрайност. Няма лимит. Друг е въпроса колко е реалистично да се спечели. Обаче има още един феномен. Загубиш ли 90 процента от парите си ти трябват 1000 за да си отново на нула. Малко вероятно.

Коментар

• Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

И така не е коректно казано, защото базата трябва да ти е цената при върха от който се сриват. Спрямо твоите числа това е от 90 до 98% спад. Така вече ще си точен и всеки ще те разбере.
                            Не само не е коректно, а и тотално неточно. Цената може да спадне само веднъж до 0. Друг е въпроса с ръстовете. Първо прегледайте учебниците по математика а около четвърти клас и след това на борсата !!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

И така не е коректно казано, защото базата трябва да ти е цената при върха от който се сриват. Спрямо твоите числа това е от 90 до 98% спад. Така вече ще си точен и всеки ще те разбере.
                              Toчно! Това му е хубавото на акциите, при движения нагоре - няма таван, надолу можеш да загубиш единствено и само вложените пари. Елементарни изчисления и логика. Ползването на заеми, CFD и други, както казах вече, променят сметките и рисковия профил на портфейла.

Коментар

Имам предвид обезценка от 10 до 50 пъти.

Коментар

Working...
                                X