Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• ... a в Елана е получен

Коментар

• Дивидента от Градус АД вече е приведен....

Коментар

• Таргетът е повече от реалистичен. Представянето на хартиите на Градус в момента е заложник на конюнктурата на БФБ, иначе дружеството работи и печели доста добре.

Коментар

• Има от време на време по някой проблясък на услилие нещо да се подобри на клетата ни борсица. Хубав таргет са поставили анализаторите, все така да продължават ги съветвам.

Коментар

• Добре стоят!

Коментар

• https://listed-sme.com/CMS/Documents...39b1d140f9.pdf

Коментар

• На Общо събрание на акционерите на Градус-98 АД е взето решение за разпределяне на част от печалбата за 2019г. в размер на 2 300 000 лева. В резултат от взетото решение Градус АД като мажоритарен акционер на Градус-98 АД ще получи дивидент в размер на 2 298 482 лева.

Коментар

• Приходите ли са намалели или дивидентът е по-малък % от тях?

Коментар

• Градус получи 3.7 млн. лв. под формата на дивидент от три от дъщерните си дружества.
                    Дружеството ще получи 3.5 млн. лв. от Милениум 2000 и 200 хил. лв. от Лора - 2004 и Градус-1.
                    За сравнение, тези три дружества разпределиха 4.5 млн. лв. от нетната си печалба за 2018 г. през 2019 г........ЕЛАНА Трейдинг АД.

Коментар

• Коментар

• https://blitz.bg/obshtestvo/regioni/...ews751193.html

Коментар

• Тук нещата почват да ми харесват.

Коментар

• Жълтините по-долу ще ги оставя без коментар.
                            в допълнение на хубавата статия ще добавя няколко неща от отчета, които не са засегнати в нея, въпреки, че е доста подробна и задълбочена.

1. Дружеството намалява силно текущите си пасиви от 25 на 15 милиона. Главно това е от погасяване на банкови заеми от 16 на 3 милиона лв. Дружеството няма почти никакви нетекущи пасиви, тоест практически е с нулев дълг.
                            2. Огромно нарастване на “биологични активи”. Това доколкото знам от отчета са родителските стада- от 5 на 9 милиона лв. Това за мен означава повече разплодни яйца и повече профит в бъдеще.
                            3. +9 милиона паричен поток, въпрвки погасени 13 милиона дълг. Товат брутален положителен паричен поток.

Това е на първо четене от мен, което липсва в иначе хубавата статия на Инвестор.

https://www.investor.bg/novini-i-ana...n-leva-305201/

Коментар

• Днес едни братя гризнаха дръвцето. Нищо чудно тези да са следващите.

Коментар

• Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение
                                Леле, тези изкъртиха с печалба
                                Q1 е много силно и към края на Q4 трагедия. Дано този път нещата са по различни!

Коментар

Working...
                                X