IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    продължавам да мисля, че тук собствениците взеха едни фрии мъни, но дано да бъркам!
    не бъркаш!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      Очаквам да дойде до 1.70 или малко под и ще понапълня на тия нива. Защо ли имам чувството, че мажоритарите селкат по-малко?!
      Няма как да са те. Имат бан в проспекта да продават. А и да нямаха, има прозорци за тях, в които е позволено да се търгува.

      Коментар


      • Бюлетин на БФБ
        ...... Градус отчита 76 млн. лв. приходи и 12.9 млн. лв. нетна печалба през първата половина на 2018 г.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
          От срещите с инвеститорите на които съм присъствал разбрах, че първо и второ тримесечие са им най-слаби. Първото се яде изключително малко пилешко, заради студеното време. Второто включва мюсюлманския празник Рамадан от 16.05 до 24.06, което се отразява доста на продажбата на разплодни яйца (главната печалба идва от там по принцип). Аз не виждам нищо притеснително в отчета - 13 мил нетна печалба е добре според мен. А и в 2017 имат еднократни ефекти, което си го показаха хората нагледно в презентациите.

          Аз купувам, не е препоръка, разбира се.
          Очаквам да дойде до 1.70 или малко под и ще понапълня на тия нива. Защо ли имам чувството, че мажоритарите селкат по-малко?!

          Коментар


          • От срещите с инвеститорите на които съм присъствал разбрах, че първо и второ тримесечие са им най-слаби. Първото се яде изключително малко пилешко, заради студеното време. Второто включва мюсюлманския празник Рамадан от 16.05 до 24.06, което се отразява доста на продажбата на разплодни яйца (главната печалба идва от там по принцип). Аз не виждам нищо притеснително в отчета - 13 мил нетна печалба е добре според мен. А и в 2017 имат еднократни ефекти, което си го показаха хората нагледно в презентациите.

            Аз купувам, не е препоръка, разбира се.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
              Консолидацията сваля печалбата с 8 милиона като това са към 25-30% надолу, че не ми се смята. Някой счетоводен гимнастик трябва да обясни как става това.

              Коментар


              • Имаме отчет,

                https://www.gradus.bg/finansovi-otcheti

                Коментар


                • http://gradus.bg/novini-investitori/...e-na-gradus-ad

                  "Директор Връзки с инвеститорите на Градус АД

                  На свое заседание Съветът на директорите на Градус АД реши да назначи Боряна Димитрова за Директор Връзки с инвеститорите.

                  Боряна Димитрова стартира своята практика като експерт в Комисията за финансов надзор (КФН), следван от над 10 години опит в различни управляващи дружества и инвестиционни посредници в България. По време на своя професионален път тя е участвала в разработването на законовите текстове, отразяващи въвеждането на директивата MIFiD I в българското законодателство, а в последствие въз основа на нейни предложения са били въвеждани неколкократно промени в правната рамка на дейността на българските инвестиционни посредници."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
                    http://gradus.bg/novini-investitori/...ta-le-poulet-n

                    ГРАДУС ПУСНА НА ПАЗАРА ФРЕНСКА ПОРОДА ПИЛЕТА С МАРКАТА LE POULET





                    Ето и основните качества на новата порода жълто пиле на българския пазар

                    ФРЕНСКА ПОРОДА

                    Защо френска порода? Защото се учим от най-добрите – тези, които имат най-голям опит в отглеждането на тази порода пилета. И защото обичаме да се наслаждаваме на храната – също като тях. Бавно, преживявайки вкуса на всяка хапка жълто пиле, отгледано с любов.

                    БАВНО РАСТЯЩИ ПИЛЕТА С 30% ПО-ДЪЛЪГ СРОК НА ОТГЛЕЖДАНЕ

                    За да бъде с отличителен вкус, всяко пиле с марката Le Poulet е отгледано с внимание и грижа. То расте бавно – точно толкова, колкото му е необходимо, за да бъде вкусът му неповторим.

                    ХРАНЕНЕ, ПОДЧИНЕНО НА ИДЕЯТА AD LIBITUM, Т.Е. СЪОБРАЗЕНО С ЕСТЕСТВЕНИТЕ ПРЕДПОЧИТАНИЯ НА ПИЛЕТАТА

                    Преди да стигне до вашата трапеза, пилето е живяло дълго и е хранено с храната, която то предпочита. Така постигаме баланс между нуждите на пилето, повелите на природата и вкуса на нашите потребители.

                    ХРАНЕНИ СЪС 100% РАСТИТЕЛНА ХРАНА, 70% ЦАРЕВИЦА

                    Хранените с растителна храна бавно растящи пилета имат по-интензивен цвят на месото. Затова жълтият цвят на Le Poulet се дължи както на породата пиле, така и на преобладаващата в храната им царевица. Естествената храна, с която жълтото пиле е хранено през целия си живот, допринася и за характерния вкус на неговото месо.
                    Адмирации , Сега оставя да отворят верига ресторанти за бързо хранене аналог на КФС и че ги признаем за иноватори в сектор които нема кой знае какви възможности да си различен и трябва да се бориш предимно с ниска цена. И колко е цената на пилето.
                    Last edited by Todor Sabev; 26.08.2018, 14:09.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение
                      Не е ли време да смените името на темата и да махнете IPO от заглавието?
                      Махнаха IPO, но според мен името на темата трябва да е Градус АД (GR6)

                      Коментар


                      • Не е ли време да смените името на темата и да махнете IPO от заглавието?

                        Коментар


                        • http://gradus.bg/novini-investitori/...ta-le-poulet-n

                          ГРАДУС ПУСНА НА ПАЗАРА ФРЕНСКА ПОРОДА ПИЛЕТА С МАРКАТА LE POULET





                          Ето и основните качества на новата порода жълто пиле на българския пазар

                          ФРЕНСКА ПОРОДА

                          Защо френска порода? Защото се учим от най-добрите – тези, които имат най-голям опит в отглеждането на тази порода пилета. И защото обичаме да се наслаждаваме на храната – също като тях. Бавно, преживявайки вкуса на всяка хапка жълто пиле, отгледано с любов.

                          БАВНО РАСТЯЩИ ПИЛЕТА С 30% ПО-ДЪЛЪГ СРОК НА ОТГЛЕЖДАНЕ

                          За да бъде с отличителен вкус, всяко пиле с марката Le Poulet е отгледано с внимание и грижа. То расте бавно – точно толкова, колкото му е необходимо, за да бъде вкусът му неповторим.

                          ХРАНЕНЕ, ПОДЧИНЕНО НА ИДЕЯТА AD LIBITUM, Т.Е. СЪОБРАЗЕНО С ЕСТЕСТВЕНИТЕ ПРЕДПОЧИТАНИЯ НА ПИЛЕТАТА

                          Преди да стигне до вашата трапеза, пилето е живяло дълго и е хранено с храната, която то предпочита. Така постигаме баланс между нуждите на пилето, повелите на природата и вкуса на нашите потребители.

                          ХРАНЕНИ СЪС 100% РАСТИТЕЛНА ХРАНА, 70% ЦАРЕВИЦА

                          Хранените с растителна храна бавно растящи пилета имат по-интензивен цвят на месото. Затова жълтият цвят на Le Poulet се дължи както на породата пиле, така и на преобладаващата в храната им царевица. Естествената храна, с която жълтото пиле е хранено през целия си живот, допринася и за характерния вкус на неговото месо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от D.J. Bogger Разгледай мнение
                            Акционерите намаляват. След сетълмънт към днешна дата виждам 1173 акционера. За справка, вчера няма промяна (пак са 1173), а преди два дни акционерите са били 1174. Не ми се рови по-назад, но май бяха с няколко човека повече.
                            Сериозно????!!!!???? Това наистина е скандално. С един човек по-малко

                            Коментар


                            • Акционерите намаляват. След сетълмънт към днешна дата виждам 1173 акционера. За справка, вчера няма промяна (пак са 1173), а преди два дни акционерите са били 1174. Не ми се рови по-назад, но май бяха с няколко човека повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

                                И ти как си обясняваш, че са взели от най-скъпия капитал? Защо не избраха по-евтин. При тази рентабилност дето я икараха на хартия нямаше да е
                                проблем.
                                Взели скъпото, щото им го дали евтино #черенпетъкнабфб

                                Коментар

                                Working...
                                X