IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

    Искат да кешират хората. В момента лихвите са толкова ниски, че лесно и изгодно могат да ваземат заем. Защо да плащат 5 или 8% дивидентна доходност за дълго време като могат да плащат под 4 лихва за няколко години. Кой нормален човек ще дели толкова печеливш бизнес?
    Когато си създал и развил някакъв бизнес не е ли естествено в един момент да осребриш част от създаденото.

    Коментар


    • Ако капитализацията беше наполовина и аз щях да участвам. Тази цена ми се струва много надута, така че очакванията ми са да спадне след като почне търговията. Бих купил около 1- 1.10 лв., НО при сегашните условия на пазара. Това са моите очаквания и разбирания, нямам препоръки. Успех на всеки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

        Искат да кешират хората. В момента лихвите са толкова ниски, че лесно и изгодно могат да ваземат заем. Защо да плащат 5 или 8% дивидентна доходност за дълго време като могат да плащат под 4 лихва за няколко години. Кой нормален човек ще дели толкова печеливш бизнес?
        Кредитите трябва да се връщат, а дивитент - каквото реши ОСА. Познат текст - "Сумата за дивидент се прехвърля към неразпределената част от печалбата."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


          Последното, което само ще маркирам е неяснотата при мен за причините да продават. Нямам информация, не мога да г о обясня и по никакъв начин не твърдя абсолютно нищо, но ме преследва някакво особено усещане (именно за чувство става дума, не за мисъл), че водещото в цялата тази процедура е било желанието на мажоритарите да се разделят по някаква причина с малка част от собствеността си. Може би са правили опити да извършат частна продажба на акции, но това се е оказало невъзможно - поне не при желаните от тях параметри и настоящата процедура е просто друг инструмент за отчуждаване. А може и да си въобразявам и да споделям голите си фантазии

          Искат да кешират хората. В момента лихвите са толкова ниски, че лесно и изгодно могат да ваземат заем. Защо да плащат 5 или 8% дивидентна доходност за дълго време като могат да плащат под 4 лихва за няколко години. Кой нормален човек ще дели толкова печеливш бизнес?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Нищо не се търси, ти като инвестираш някъде не се ли стремиш да взимаш под внимание всякаква информация за компанията и собствениците ? Самия факт, че компанията се листва е положително нещо, но хайде да не се прехласваме толкова а ! Нека да направи малко история на борсата пък тогава ще стане ясно читава ли е или не.
            И мен ме вълнуват сходни мисли и имам близки оценки.
            Трезво и без много емоция всеки сам за себе си е добре да направи изводите и да вземе решения.
            Колегата Билл.бг е на мнение, че сам по себе си фактът за листването и начинът на предствяне на компанията и бизнеса са толкова положителни в настоящия момент, че вглеждането в детайлите би могъл да се оцени като акт на "търсене на теле под вола".
            Всичко е въпрос на характер, светоусещане, отношение към заобикаляща ни действителност, начини на вземане на решение и др. сходни. Човек с човек не си прилича, а комбиниране на горните характеристики има като резултат, че всеки инвеститор би се превърнал в нещо уникално.

            Аз не искам да бързам с изводите и решенията, също като вас двамата мисля, че процедурата по превръщането на компанията в публична по принцип е много положителна, но решенията оставам за един бъдещ период.

            Със сигурност не съм прочел и половината от темата, може с нещо да се повторя, но след като се запознах с материалите и поразмислих, в мен остават някакви неясни моменти. В последното няма негативно отношение и оценка, просто подчертавам, че субективно на мен нещо не ми е ясно. Ерго, слабостта е моя, не на компанията.

            Само няколко момента.

            Не мога да се ориентирам за личността на мажоритарите.

            Далеч по важното е, че не мога да се ориентирам за причините да искат да направят компанията публична. Тук има един кръг от съпътстващи въпроси за степен на развитие на съзряване на мажоритарите и компанията като отделен и самостоятелен корпоративен субект и превръщането им в действителни обществени субекти. Изключително деликатен процес!
            Индиректно заявеното желание и намерение да осигурят добра дивидентна и вероятно капиталова доходност на новите си съдружници е нещо, което бих искал първо да регистрирам като безспорен факт. Животът ме е научил, че заявеното намерение да разделиш "нещо свое" с някого е нещо доста различно от това да го направиш в действителност.

            Преоценки и еднократни ефекти - това намирам за нещо напълно нормално и положително. Така се прави и така е редно.

            Последното, което само ще маркирам, е неяснотата при мен за причините да продават. Нямам информация, не мога да г о обясня и по никакъв начин не твърдя абсолютно нищо, но ме преследва някакво особено усещане (именно за чувство става дума, не за мисъл), че водещото в цялата тази процедура е било желанието на мажоритарите да се разделят по някаква причина с малка част от собствеността си. Може би са правили опити да извършат частна продажба на акции, но това се е оказало невъзможно - поне не при желаните от тях параметри и настоящата процедура е просто друг инструмент за отчуждаване. А може и да си въобразявам и да споделям голите си фантазии

            Last edited by nachev; 26.06.2018, 13:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Всъщност печалби на борсите се правят точно по този начин. Когато "повярваш" в някоя компания, преди другите да са я оценили като такава. Мислиш ли че ако компанията изпълни обещанията си, резултатите вървят нагоре и плащат редовен дивидент, цената ще се запази 1,80лв. след 3-4 години? Най-вероятно не. Разбира се, съществува и обратния вариант. Аз също участвах в ИПО-то, като смятам да допълня известно количество след пускането на акциите на вторична търговия. Но не смятам да убеждавам когото и да било да прави също. Все пак резултатите ще покажат кой крив кой прав. И разбира се финансовите резултатите на "вярващите" и "невярващите".
              Ама аз също никого в нищо не убеждавам. Всеки си има глава и акъл... По принцип рядко пиша, но тук се включих, защото ми се струва, че едно хубаво нещо се опитва да се оплюе, или поне неглижира още в самото начало вместо да се поощрява. А иначе си прав - бъдещето ще покаже кой е имал повече основания и усет.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                Не се прехласвай. Но гледай и положителните, а не само отрицателните неща, или информации от сорта във вестника го пише.... Това че няма борсова история не прави компанията лоша, дори мисля че много повече са читавите компании извън борсата. Това означава ли, че ако решат да се листнат, трябва да чакаме години, за да кажем че е добра....? Та така мисля и съм дал доверието си на тази.
                Всъщност печалби на борсите се правят точно по този начин. Когато "повярваш" в някоя компания, преди другите да са я оценили като такава. Мислиш ли че ако компанията изпълни обещанията си, резултатите вървят нагоре и плащат редовен дивидент, цената ще се запази 1,80лв. след 3-4 години? Най-вероятно не. Разбира се, съществува и обратния вариант. Аз също участвах в ИПО-то, като смятам да допълня известно количество след пускането на акциите на вторична търговия. Но не смятам да убеждавам когото и да било да прави също. Все пак резултатите ще покажат кой крив кой прав. И разбира се финансовите резултатите на "вярващите" и "невярващите".
                Last edited by mancev; 26.06.2018, 11:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                  Нищо не се търси, ти като инвестираш някъде не се ли стремиш да взимаш под внимание всякаква информация за компанията и собствениците ? Самия факт, че компанията се листва е положително нещо, но хайде да не се прехласваме толкова а ! Нека да направи малко история на борсата пък тогава ще стане ясно читава ли е или не.
                  Не се прехласвай. Но гледай и положителните, а не само отрицателните неща, или информации от сорта във вестника го пише.... Това че няма борсова история не прави компанията лоша, дори мисля че много повече са читавите компании извън борсата. Това означава ли, че ако решат да се листнат, трябва да чакаме години, за да кажем че е добра....? Та така мисля и съм дал доверието си на тази.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                    Кое е надъхване? Самия факт, че излизат на борсата и то нашата в този момент си е за поздравления. И защо трябва едните да се пенсионират за сметка на другите, не може ли и двете да съществуват заедно. Едно не мога да разбера - как може толкова позитивен факт, като излизането на дружество с ясен и чист бизнес на борсата, да се оплюва и да се търси под вола теле и да се говорят само негативни неща? Ами каквито търговците, такава и борсата, заслужаваме си точно това.
                    Нищо не се търси, ти като инвестираш някъде не се ли стремиш да взимаш под внимание всякаква информация за компанията и собствениците ? Самия факт, че компанията се листва е положително нещо, но хайде да не се прехласваме толкова а ! Нека да направи малко история на борсата пък тогава ще стане ясно читава ли е или не.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                      Кое е надъхване? Самия факт, че излизат на борсата и то нашата в този момент си е за поздравления. И защо трябва едните да се пенсионират за сметка на другите, не може ли и двете да съществуват заедно. Едно не мога да разбера - как може толкова позитивен факт, като излизането на дружество с ясен и чист бизнес на борсата, да се оплюва и да се търси под вола теле и да се говорят само негативни неща? Ами каквито търговците, такава и борсата, заслужаваме си точно това.
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        прекалено много се надъхвате.
                        нека направят 2-3 години на БФБ, да платят 2-3 добри дивидента, да изкарат 2-3 добри печалби от основна дейност. и тогава пенсионирайте 'мумията' като топ ъф дъ поп на БФБ и Софкс.
                        Кое е надъхване? Самия факт, че излизат на борсата и то нашата в този момент си е за поздравления. И защо трябва едните да се пенсионират за сметка на другите, не може ли и двете да съществуват заедно. Едно не мога да разбера - как може толкова позитивен факт, като излизането на дружество с ясен и чист бизнес на борсата, да се оплюва и да се търси под вола теле и да се говорят само негативни неща? Ами каквито търговците, такава и борсата, заслужаваме си точно това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                          Друга е, да. Ама е налазена от антуража на Оги, застрашени случайно някой да не свали тяхния лидер от господството му като “гуруто на БФБ”. Ама и те не виждат по-далече от носа си, че това ИПО е полезно и за тяхната паничка.
                          прекалено много се надъхвате.
                          нека направят 2-3 години на БФБ, да платят 2-3 добри дивидента, да изкарат 2-3 добри печалби от основна дейност. и тогава пенсионирайте 'мумията' като топ ъф дъ поп на БФБ и Софкс.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                            Тука не е ли друга темата...?
                            Друга е, да. Ама е налазена от антуража на Оги, застрашени случайно някой да не свали тяхния лидер от господството му като “гуруто на БФБ”. Ама и те не виждат по-далече от носа си, че това ИПО е полезно и за тяхната паничка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                              Има логика. Може да им раздават безплатен трибестан на всеки, който се пенсионира А и пенсионерите повечето ги пере сачмата и си мятат парите през терасите, така, че са достатъчно наивни да се доверят на Мумията.

                              ПС: като мен впрочем
                              Тука не е ли друга темата...?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                Ако трябва да се пошегувам, не е ли време и за пенсионно осигурително дружество Огнян Донев (Софарма)
                                Има логика. Може да им раздават безплатен трибестан на всеки, който се пенсионира А и пенсионерите повечето ги пере сачмата и си мятат парите през терасите, така, че са достатъчно наивни да се доверят на Мумията.

                                ПС: като мен впрочем

                                Коментар

                                Working...
                                X