IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги писаха,след месец и половина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iv_cho Разгледай мнение
      Колеги, някой знае ли кога ще стартира търговията?
      Втората половина на Юли се очаква мисля.

      Коментар


      • Колеги, някой знае ли кога ще стартира търговията?
        препоръки не давам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          на тези цени е скъпа, но нека бъркам и успеят идните 2-3-4г да изкарат добри печалби и да раздават добри дивиденти.

          Доверие ме изненадаха с тия 20 милки - дано са премерили правилно.
          Защо те изненадаха? "Доверие" мисля че редовно си инвестират на БФБ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            Такава ни е борсата в момента! пак добре че нещо ново и то голямо излиза че да има игра на БФБ. Компанията е поне за мен с добър потенциал а пък кво ще стане ще видим с времето. Дори глобална криза да дойде пак ще се хапва пилешко и свинско
            на тези цени е скъпа, но нека бъркам и успеят идните 2-3-4г да изкарат добри печалби и да раздават добри дивиденти.

            Доверие ме изненадаха с тия 20 милки - дано са премерили правилно.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


              Няма що да казвам , на всички е ясно нема такава борса.. Четири играча държат 60 процента от акциите. Големите ако стоят мирно пак баничарницата, Ако настане паника , и решат да продават , няма кой да поеме пакетите и отново врата ще отеснее. Външни големи до колкото разбрах пак нема и нищо не се е променило. Тук си остава само вярата. Между другото бутчетата в кауфлант отново са под 2 лева, бахти рентабилния бизнес. Ако нещо бъркам поправете ме, щот не съм чел нещата подробно.
              Такава ни е борсата в момента! пак добре че нещо ново и то голямо излиза че да има игра на БФБ. Компанията е поне за мен с добър потенциал а пък кво ще стане ще видим с времето. Дори глобална криза да дойде пак ще се хапва пилешко и свинско

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                Няма що да казвам , на всички е ясно нема такава борса.. Четири играча държат 60 процента от акциите. Големите ако стоят мирно пак баничарницата, Ако настане паника , и решат да продават , няма кой да поеме пакетите и отново врата ще отеснее. Външни големи до колкото разбрах пак нема и нищо не се е променило. Тук си остава само вярата. Между другото бутчетата в кауфлант отново са под 2 лева, бахти рентабилния бизнес. Ако нещо бъркам поправете ме, щот не съм чел нещата подробно.
                Ами като са с 50% вода инжектирани все едно купуваш за 4лв/кг. Бутчета на цената на свинско почти. Рентабилно си е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Пенсионни и договорни фондове са записали 75% от акциите на "Градус"



                  От публикувания списък става ясно, че големият купувач е УПФ "Доверие". Общо фондовете на ПОК "Доверие" са записали акции за 22,005 млн. лв. или 27% от предлагането. Без тях сумата от 65 млн. лв. нямаше да бъде достигната и предлагането нямаше да се увенчае с успех.

                  На второ място с дял от 18,43%, или 15 млн. лв., са пенсионните фондове на ПОД "Алианц България". Следват фондовете на "Ен Ен" с 9,88 млн. лв., на "ДСК-Родина" със 7,9 млн. лв., на "Съглaсие" с 990 хил.лв., на "ЦКБ-Сила" с 500,4 хил. лв., УПФ "Бъдеще" със 126 хил. лв. и УПФ "Топлина" с 90 хил. лв.





                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...radus--263784/

                  Няма що да казвам , на всички е ясно нема такава борса.. Четири играча държат 60 процента от акциите. Големите ако стоят мирно пак баничарницата, Ако настане паника , и решат да продават , няма кой да поеме пакетите и отново врата ще отеснее. Външни големи до колкото разбрах пак нема и нищо не се е променило. Тук си остава само вярата. Между другото бутчетата в кауфлант отново са под 2 лева, бахти рентабилния бизнес. Ако нещо бъркам поправете ме, щот не съм чел нещата подробно.

                  Коментар


                  • Пенсионни и договорни фондове са записали 75% от акциите на "Градус"



                    От публикувания списък става ясно, че големият купувач е УПФ "Доверие". Общо фондовете на ПОК "Доверие" са записали акции за 22,005 млн. лв. или 27% от предлагането. Без тях сумата от 65 млн. лв. нямаше да бъде достигната и предлагането нямаше да се увенчае с успех.

                    На второ място с дял от 18,43%, или 15 млн. лв., са пенсионните фондове на ПОД "Алианц България". Следват фондовете на "Ен Ен" с 9,88 млн. лв., на "ДСК-Родина" със 7,9 млн. лв., на "Съглaсие" с 990 хил.лв., на "ЦКБ-Сила" с 500,4 хил. лв., УПФ "Бъдеще" със 126 хил. лв. и УПФ "Топлина" с 90 хил. лв.





                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...radus--263784/
                    Last edited by SoHo; 29.06.2018, 13:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                      Да не мислим по нашенски на запад се случва ежедневно и това е нормален процес за привличане на свеж ресурс за развитие на компанията а личните акции за каквото си искат мажовците в крайна сметка те са се блъскали да го развиват тоя бизнес и в проспекта ясно си пиши какви са условията за участие в ИПО-то. Личните ако искат да си ги пръскат за яхти, палати, и коли важно е бизнесът да е успешен и да разделят обещаният дивидент!


                      предвид че сме у нас е напълно в реда на нещата ( даже препоръчително ) да мислим по нашенски !
                      ако ставаше дума за западна борса / компания - тогава може и да мислим как се случават нещата там

                      много е наивно ако някой си мисли че 3мата най-големи участници тук са инвестирали просто защото " са повярвали " !!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        Да не мислим по нашенски на запад се случва ежедневно и това е нормален процес за привличане на свеж ресурс за развитие на компанията а личните акции за каквото си искат мажовците в крайна сметка те са се блъскали да го развиват тоя бизнес и в проспекта ясно си пиши какви са условията за участие в ИПО-то. Личните ако искат да си ги пръскат за яхти, палати, и коли важно е бизнесът да е успешен и да разделят обещаният дивидент!


                        Така мисля също.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение

                          Кредитите трябва да се връщат, а дивитент - каквото реши ОСА. Познат текст - "Сумата за дивидент се прехвърля към неразпределената част от печалбата."
                          Ще поживеем, ще видим. Ясно е, че печалбата ще е надолу, заради еднократните ефекти миналата година. Това мениджмънта си го показа черно на бяло. Но ако изпълнят това, което презентираха ще е страхотно и ще покажат, че наистина държат на акционерите си. Ако видим дивидент от 9 стотинки на акция, ще съм много доволен.

                          ПС: Извинете, 8 стотинки, бях твърде оптимистичен, ама това ми е желанието
                          Last edited by Boncho; 26.06.2018, 20:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Да не мислим по нашенски на запад се случва ежедневно и това е нормален процес за привличане на свеж ресурс за развитие на компанията а личните акции за каквото си искат мажовците в крайна сметка те са се блъскали да го развиват тоя бизнес и в проспекта ясно си пиши какви са условията за участие в ИПО-то. Личните ако искат да си ги пръскат за яхти, палати, и коли важно е бизнесът да е успешен и да разделят обещаният дивидент!


                            Да, може и така ... не е проблем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                              Според мен да, ако мислиш че печалбата намаля или си намерил по-добра възможност за инвестиция с по-висок марж на печалба
                              Да не мислим по нашенски на запад се случва ежедневно и това е нормален процес за привличане на свеж ресурс за развитие на компанията а личните акции за каквото си искат мажовците в крайна сметка те са се блъскали да го развиват тоя бизнес и в проспекта ясно си пиши какви са условията за участие в ИПО-то. Личните ако искат да си ги пръскат за яхти, палати, и коли важно е бизнесът да е успешен и да разделят обещаният дивидент!



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                                Когато си създал и развил някакъв бизнес не е ли естествено в един момент да осребриш част от създаденото.
                                Според мен да, ако мислиш че печалбата намаля или си намерил по-добра възможност за инвестиция с по-висок марж на печалба

                                Коментар

                                Working...
                                X