IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

    По-ниска печалба за 2018 от това което очакваха. Но положителното е, че само за Q2 2019 имат повече печалба от цялата 2018та, около 16 мил. нет. Така, че очаквам по-големи дивиденти догодина. Иначе тази предоволно, веднъж 10ст, сега още 2.2ст. Общо около 30 милки. Май няма друга фирма на БФБ да е раздала толкова тази година.
    А това е позитивно. Не ги следя особено отчетите, тъй като в последно време съм се ориентирал на чуждите пазари. Но при положение че разпределиха 10 стотинки за година, очаквах 4-5ст. за 6-месечния дивидент. Щом печалбата за 2019-та е добра, мога да прежаля ниския 6-месечен...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Доста нисичък ми се струва този дивидент...
      По-ниска печалба за 2018 от това което очакваха. Но положителното е, че само за Q2 2019 имат повече печалба от цялата 2018та, около 16 мил. нет. Така, че очаквам по-големи дивиденти догодина. Иначе тази предоволно, веднъж 10ст, сега още 2.2ст. Общо около 30 милки. Май няма друга фирма на БФБ да е раздала толкова тази година.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Доста нисичък ми се струва този дивидент...
        Градус 1 и Градус 3 не разпределиха никакъв дивидент от 2018

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение

          Градус АД-Стара Загора представи копие от публикация на покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите.
          ОСА ще се проведе на 25-10-2019 г. от11:00 часа в Стара Загора -6009 на адрес Парк–Хотел Стара Загора, ул. „Хан Аспарух“ 50, зала „Тервел” при следния дневен ред:

          Съветът на директорите на “Градус” АД на осн. чл. 223 от ТЗ свиква извънредно Общо събрание на акционерите на „Градус” АД /”Дружеството”/, което да се проведе на 25.10.2019 г., от 11:00 ч., в гр. Стара Загора 6009, Парк–Хотел Стара Загора, ул. „Хан Аспарух“ 50, зала „Тервел”, при следния дневен ред:

          1. Приемане на Правила за работа на Одитния комитет на Градус АД;Проект за решение: Общото събрание приема изготвените и предложени от Одитния комитет на Градус АД Правила за работа на Одитния комитет на Градус АД;
          2. Избор на регистриран одитор, който да провери и завери Индивидуалния годишен финансов отчет на Дружеството за 2019г. и Консолидирания финансов отчет на Дружеството за 2019 година.Проект за решение: Общото събрание избира за регистриран одитор, който да провери и завери Индивидуалния годишен финансов отчет на Дружеството за 2019г. и Консолидирания финансов отчет на Дружеството за 2019 година “Бейкър Тили Клиту и Партньори” ООД, рег. № 129, ЕИК: 131349346, гр. София, 1000, ул. Стара планина №5, ет. 5, представлявано от управителя Красимира Иванова Радева.
          3. Одобряване на шестмесечен финансов отчет на Дружеството за първото полугодие на 2019 г.Проект на решение: Общото събрание одобрява шестмесечния финансов отчет на Дружеството за първото полугодие на 2019 г.
          4. Одобряване на доклада на Съвета на директорите за изпълнението на изискванията на Закона за публичното предлагане на ценни книжа за изплащане на шестмесечен дивидент.Проект на решение: Общото Събрание одобрява доклада на Съвета на директорите за изпълнението на изискванията на Закона за публичното предлагане на ценни книжа за изплащане на шестмесечен дивидент.
          5. Взимане на решение по чл. 39 от Устава на Дружеството за разпределяне на печалбата и изплащане на междинен дивидент на база приетия 6-месечен финансов отчет.Проект за решение: Общото събрание взима решение за разпределяне на 6-месечен дивидент от печалбата реализирана от Дружеството, съгласно изготвения 6-месечен финансов отчет за първото полугодие на 2019 г., при следните параметри: (i) Общ брутен размер на дивидента – 5 359 391, 62 лв. (ii) Брутен размер на дивидента за една акция – 0,022лв.; (iii) Начало на изплащане на дивидента: 26.11.2019; (iv) Срок за изплащане на дивидента: - три месеца; (v) Начин на изплащане на дивидента: чрез „Централен депозитар” АД и клонове на Уникредит Булбанк АД.
          Доста нисичък ми се струва този дивидент...

          Коментар




          • Градус АД-Стара Загора представи копие от публикация на покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите.
            ОСА ще се проведе на 25-10-2019 г. от11:00 часа в Стара Загора -6009 на адрес Парк–Хотел Стара Загора, ул. „Хан Аспарух“ 50, зала „Тервел” при следния дневен ред:

            Съветът на директорите на “Градус” АД на осн. чл. 223 от ТЗ свиква извънредно Общо събрание на акционерите на „Градус” АД /”Дружеството”/, което да се проведе на 25.10.2019 г., от 11:00 ч., в гр. Стара Загора 6009, Парк–Хотел Стара Загора, ул. „Хан Аспарух“ 50, зала „Тервел”, при следния дневен ред:

            1. Приемане на Правила за работа на Одитния комитет на Градус АД;Проект за решение: Общото събрание приема изготвените и предложени от Одитния комитет на Градус АД Правила за работа на Одитния комитет на Градус АД;
            2. Избор на регистриран одитор, който да провери и завери Индивидуалния годишен финансов отчет на Дружеството за 2019г. и Консолидирания финансов отчет на Дружеството за 2019 година.Проект за решение: Общото събрание избира за регистриран одитор, който да провери и завери Индивидуалния годишен финансов отчет на Дружеството за 2019г. и Консолидирания финансов отчет на Дружеството за 2019 година “Бейкър Тили Клиту и Партньори” ООД, рег. № 129, ЕИК: 131349346, гр. София, 1000, ул. Стара планина №5, ет. 5, представлявано от управителя Красимира Иванова Радева.
            3. Одобряване на шестмесечен финансов отчет на Дружеството за първото полугодие на 2019 г.Проект на решение: Общото събрание одобрява шестмесечния финансов отчет на Дружеството за първото полугодие на 2019 г.
            4. Одобряване на доклада на Съвета на директорите за изпълнението на изискванията на Закона за публичното предлагане на ценни книжа за изплащане на шестмесечен дивидент.Проект на решение: Общото Събрание одобрява доклада на Съвета на директорите за изпълнението на изискванията на Закона за публичното предлагане на ценни книжа за изплащане на шестмесечен дивидент.
            5. Взимане на решение по чл. 39 от Устава на Дружеството за разпределяне на печалбата и изплащане на междинен дивидент на база приетия 6-месечен финансов отчет.Проект за решение: Общото събрание взима решение за разпределяне на 6-месечен дивидент от печалбата реализирана от Дружеството, съгласно изготвения 6-месечен финансов отчет за първото полугодие на 2019 г., при следните параметри: (i) Общ брутен размер на дивидента – 5 359 391, 62 лв. (ii) Брутен размер на дивидента за една акция – 0,022лв.; (iii) Начало на изплащане на дивидента: 26.11.2019; (iv) Срок за изплащане на дивидента: - три месеца; (v) Начин на изплащане на дивидента: чрез „Централен депозитар” АД и клонове на Уникредит Булбанк АД.

            Коментар


            • Тук излезе отчета, но за мен по-интересен е консолидирания в края на другия месец.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
                Любопитно ми е да видим продажбите на пилешко месо в идните месеци, след новините около прасетата
                Теоритично е интересно, но за бг мащаби, не мисля, че ще видим нещо интересно тук.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение
                  Любопитно ми е да видим продажбите на пилешко месо в идните месеци, след новините около прасетата
                  Е, мисля, че нямам никакви съмнения, че ще са нагоре. От една страна защото българският потребител (а и потребителят по принцип) е невежа и негативното говорене, и дори само споменаването на думата "чума" му е достатъчно да си преосмисли поведението. От друга, просто законът за търсенето и предлагането ще си влезе в сила и при доста поскъпнало свинско заради чумата в Китай домакинствата ще си променят баланса на протеините в менюто. Не, че непременно цената на Градус има много общо с продажбите на пилешко, но принципно така стоят нещата.
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Любопитно ми е да видим продажбите на пилешко месо в идните месеци, след новините около прасетата

                    Коментар


                    • Градус нямат свиневъдни ферми, или поне аз не знам да имат, а единствената индустриална ферма, която е засегната към този момент е на Свинекомплекс Николово АД (http://www.x3news.com/?x3id=130345). По начало България е голям нетен вносител на свинско и от местно производство се задоволява около 30% от потреблението.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                        Няма никакво значение откъде им идва месото. Цените на суровините, като изключим някакви много краткосрочни движения, не се определят от това, какво се случва в България, а от далеч по-значими в глобален план събития. Ръстът на свинското през последните няколко месеца е основно по линия на епидемията в Китай. А като цяло проблемът с чумата е проблем единствено за свиневъдната индустрия. Болестта е напълно безвредна за потребителите, а мерките по ограничаването на чумата (евтанизиране на животни, зони за безопасност и карантина, т.н.) се вземат единствено с оглед на това да се спре разпространението ѝ, така че да се съхрани свиневъдството на дадената страна, а не за да се предпазят потребителите.
                        С изключение на първото изречение съм съгласен с написано. Основния приход на компанията за 2018 е формиран от продажбата на продукция с дял 80% от общия приход. Отчетни приходи по основни сегменти: Месо и местни продукти 47%, Разплодни яйца 31, Зърна и компоненти 21%, други 1%. На вътрешния пазар са реализирани 60% от продажбите. Въпроса е колко процента от Месо и местни продукти е формиран от продажбата на свински продукти ? Колко процента от свинското се произвежда в Бг? Има ли засегнати ферми на компанията от африканска чума, ако има какви ще са загубите за компанията ?
                        Last edited by Innocent; 23.07.2019, 19:06.

                        Коментар


                        • Няма никакво значение откъде им идва месото. Цените на суровините, като изключим някакви много краткосрочни движения, не се определят от това, какво се случва в България, а от далеч по-значими в глобален план събития. Ръстът на свинското през последните няколко месеца е основно по линия на епидемията в Китай. А като цяло проблемът с чумата е проблем единствено за свиневъдната индустрия. Болестта е напълно безвредна за потребителите, а мерките по ограничаването на чумата (евтанизиране на животни, зони за безопасност и карантина, т.н.) се вземат единствено с оглед на това да се спре разпространението ѝ, така че да се съхрани свиневъдството на дадената страна, а не за да се предпазят потребителите.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent

                            Статията е от април 2016г:

                            Всеки знае, че в момента над 80% от месото, което се обработва в предприятията в България, е внос. Ние сме от малкото, които работим в обратната посока - с 90% българско месо. Но огромната част от колегите ни работят с вносно, защото на пазара няма достатъчно родно месо. Вносът е от цяла Европа. Но има добра логистика и вече не е проблем да се достави отвсякъде необходимото количество месо.

                            "Градус" стартира продуктова линия със свинско месо https://www.standartnews.com/biznes-...o_-330781.html
                            Явно аз съм в грешка. Останало ми е в ума че внасят месото, но не мога да намеря информацията в интернет. Явно паметта ми изневерява.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                              Колко процента от свинското месо е внос и колко се произвежда в Бг ? Има ли някъде подробна информация? Виждам, че Свинекомплекс Николово АД-Николово от няколко дни публикува инфо за проблема. http://www.x3news.com/
                              Мисля че цялото количество което им е нужно, идва от Испания.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Бях чел че внасят свинското месо от Испания. Едва ли има някакъв риск от преки загуби. По-скоро ще купуват на по-висока цена, но това не е нещо което могат да контролират пряко.
                                Колко процента от свинското месо е внос и колко се произвежда в Бг ? Има ли някъде подробна информация? Виждам, че Свинекомплекс Николово АД-Николово от няколко дни публикува инфо за проблема. http://www.x3news.com/

                                Коментар

                                Working...
                                X