IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Градус АД (GR6)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    да, де ..... ама изпускаш една подробност, че "по-висок втори такъв в края на годината" се дава за резултатите постигнати през първото полугодие на 2020 г. ....... и от тук идва фундаменталния въпрос: След като "2019 г. бе доста по-добра година" защо дивидента се намаля наполовина?!?!?!?

    е на това ми отговори
    Полки, полки. Да ти отговоря ли? Човека говори за резултатите на дъщерните дружества. Там е бизнесът. Като 2019 е добра, това значи добра 2020 за Холдинга, защото ще получи дивиденти от дъщерните за резултатите им през 2019 година в 2020 година. И най-рано този дивидент може да се раздаде като предварителен дивидент от резултатите му за 2020. Холдинга разпределя резултатите си на индивидуална база. Ако пак не си разбрал, върни се и го прочети пак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
      Няма изненада, човека го е казал още февруари:"Добрата новина е, че 2019 г. бе доста по-добра година. Затова очакванията ми са за по-малък първи дивидент през 2020 г. и по-висок втори такъв в края на годината."
      http://www.infostock.bg/infostock/co...diya-na-2020-g
      да, де ..... ама изпускаш една подробност, че "по-висок втори такъв в края на годината" се дава за резултатите постигнати през първото полугодие на 2020 г. ....... и от тук идва фундаменталния въпрос: След като "2019 г. бе доста по-добра година" защо дивидента се намаля наполовина?!?!?!?

      е на това ми отговори
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • А тоя бартер с формите за какво беше тоя цирк. Много изгодно даваш масай пилешко и плащаш полета до ОАЕ за да дариш на чаршавите пилешко а те ти връщат никому непотребни форми. Да бяха дарали пилешкото на социално бедни българи много по - добре щяха да направят за какво са ни тия форми. Най - готиното на големите публични американски компании е че повечето нямат мажоритири ама на Ганьовската борса това няма как да стане. Може да напишем нова книга бай Ганьо прави капиталов пазар
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Няма изненада, човека го е казал още февруари:"Добрата новина е, че 2019 г. бе доста по-добра година. Затова очакванията ми са за по-малък първи дивидент през 2020 г. и по-висок втори такъв в края на годината."
          http://www.infostock.bg/infostock/co...diya-na-2020-g

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

            Нямат ли интерес и мажоритари и миноритари от по-високи цени на акциите, които притежават?
            Ако и двете страни искат да ги продадат - да. Но ако едната иска да запази контрола поради определена причин, то не я интересува цената
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Не забравяй, че много често интереса на мажоритаря не съвпада с този на миноритаря !
              Нямат ли интерес и мажоритари и миноритари от по-високи цени на акциите, които притежават?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                Не забравяй, че много често интереса на мажоритаря не съвпада с този на миноритаря !
                Че то почти винаги е така, нямаме спор!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение

                  Грешиш за мен! Аз съм убеден, че Градус крият печалба и че ще направят всичко за да държат интереса на мажоритаря много, много над миноритарите! Не ми харесва да се пишат статии с многозначителни заглавия... Особено от Мариян, който много уважавам!
                  Не забравяй, че много често интереса на мажоритаря не съвпада с този на миноритаря !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                    Колега не се дразни от негативните мнения и съмнения, защото в много от случаите мажоритарите се чудят как да прецакат дребните акционери ! Много често се обявява и обещава едно, а в последствие става друго. През годините сме се нагледали на какво ли не, така че не бързай с пламенните си речи спрямо компанията ! А и историята им на борсата е прекалено кратка, за да се правят изводи !
                    Грешиш за мен! Аз съм убеден, че Градус крият печалба и че ще направят всичко за да държат интереса на мажоритаря много, много над миноритарите! Не ми харесва да се пишат статии с многозначителни заглавия... Особено от Мариян, който много уважавам!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение
                      Всъщност дали " Градус оряза рязко дивидента" ?! Или дивидента отговаря на обещаното като процент от печалбата, а е "орязана".... печалбата! Ама и това в сравнителен с предната година режим май пак няма да е вярно...Или просто недоволните трябва да заявят: Подлъгаха ни с големия дивидент първата година...
                      Изобщо нямам илюзии за мераците на бг мажоритарите, но точно по този начин нещо не ме кефи критиката. Явно като няма как да покажем с цифри, че вероятно се крие печалба, почваме да търсим под вола теле!
                      А всъщност допускам и аз да бъркам нещо с отчетите...
                      Колега не се дразни от негативните мнения и съмнения, защото в много от случаите мажоритарите се чудят как да прецакат дребните акционери ! Много често се обявява и обещава едно, а в последствие става друго. През годините сме се нагледали на какво ли не, така че не бързай с пламенните си речи спрямо компанията ! А и историята им на борсата е прекалено кратка, за да се правят изводи !

                      Коментар


                      • Щом сте доволни - нямА ПРОБЛЕМ..

                        Коментар


                        • Всъщност дали " Градус оряза рязко дивидента" ?! Или дивидента отговаря на обещаното като процент от печалбата, а е "орязана".... печалбата! Ама и това в сравнителен с предната година режим май пак няма да е вярно...Или просто недоволните трябва да заявят: Подлъгаха ни с големия дивидент първата година...
                          Изобщо нямам илюзии за мераците на бг мажоритарите, но точно по този начин нещо не ме кефи критиката. Явно като няма как да покажем с цифри, че вероятно се крие печалба, почваме да търсим под вола теле!
                          А всъщност допускам и аз да бъркам нещо с отчетите...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Като цяло намалението е добре за Градус и съответно за акционерите.... де факто обаче ме е много яд, защото напазарувах единствено заради дивидента, а за самата компания ми е през гуя.
                            В такъв случай предполагам че това е взаимно и на компанията също и е през там за теб

                            Коментар


                            • Пип, тук като си изпълнят обещанието може и 50процента да падне..Примери много..

                              Коментар


                              • Като цяло намалението е добре за Градус и съответно за акционерите.... де факто обаче ме е много яд, защото напазарувах единствено заради дивидента, а за самата компания ми е през гуя.

                                Коментар

                                Working...
                                X