IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е минималният капитал необходим за да имате печалба

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Инвестиционен фонд

    Най-добре е да откриеш сметка в инвестиционен фонд с гарантирана доходност. Няма да правя реклама, но има такъв в България.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      защо някой, който е чул и/или попрочел нещо за паричните и финансовите пазари, и има компютър, смартфон и хубав интернет,
      смята, че може да е следващия Уорън Бъфет?

      ...седи си така, купува и продава всякакви финансови инструменти, кинтите се леят в сметката му и той щрака с пръсти....

      не става толкова лесно, момичета и момчета.
      Кълдъръмски, сакън, не им казвай, че "трябва и акъл", че ше настанат едни питания...не ти й работа. И не казвай, че за печалба първо трябва да бъдеш, а едва след това, МОЖЕ да имаш. Я те разберат, я не.
      The Mumy is alive, do not care about it !!!

      Коментар


      • Винаги ми е било интересно

        защо някой, който е чул и/или попрочел нещо за паричните и финансовите пазари, и има компютър, смартфон и хубав интернет,
        смята, че може да е следващия Уорън Бъфет?

        ...седи си така, купува и продава всякакви финансови инструменти, кинтите се леят в сметката му и той щрака с пръсти....

        не става толкова лесно, момичета и момчета.
        Last edited by Kildirim_Bei; 13.09.2016, 07:03.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Просто ги дръж в долари и ще си купиш с тях след не много време 2 апартамента.
          - Поредната шегичка.

          Иначе, минимумът се определя от това, доколко ТИ САМ може да контролираш процесите. Колкото по-пълен контрол имаш, с толкова по-малко пари и все пак, сигурно, може да изкараш печалба. Останалото са "стратегии" на хазарта.
          Last edited by Tutankhamon; 12.09.2016, 14:52.
          The Mumy is alive, do not care about it !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
            Здравейте, от известно време се блазня от идеята за инвестиции в акции (няма да обяснявам многословно защо и как, но като цяло не одобрявам идеята да си държим всичките пари в банка). Изгледах някои видеа и курсове и това, което ми направи впечатление е, че тъй като са правени за американци и съответно тяхната борса, постоянно се лансира идеята: "Започнете да инвестирате! Хайде, инвестирането не е за богоизбрани! Можете да започнете дори и със 100 долара!". Оказа се, че имат разни платформи и разни други такива, а дори и някои ИП там са с доста ниски комисионни, което прави възможно упражнението да започнеш да инвестираш, нека не със 100 но с 500 долара примерно (отделен е въпроса че за една година печалбата може да не ти стигне за кафе в Starbucks). Та идеята ми е, че с комисионните от България, малък капитал да се инвестира на US пазара е невъзможно и затова ми стана интересно какъв би бил аналогичният минимален капитал за българския пазар, с който да може да се направи печалба?

            П.П.: Ако ви се занимава може да публикувате информация за миналата година примерно, каква доходност е реализирал портфейла ви и с колко транзакции се е получило. Като сложим 2 лева комисионни по транзакция в крайна сметка ще се изчисли с каква сума би се получила печалба.
            Изчакай поне 20 % корекция на пазара, колкото по-паническа толкова по-добре и вкарай 10к с левъридж 1:5, след няколко месеца може да се радваш на печалба над 40-50%.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
              Усетих си грешката вече, явно колкото и добре формулиран да е звучал въпроса в моята глава, въобще не е бил такъв. Не става дума за издържане от направените инвестиции, а по скоро инвестиция в малък размер (малко тип такса "ангажираност"), която да носи достатъчно голяма печалба, че да ти избие комисионните и да си на плюс накрая. Има се предвид по-скоро един мераклия инвеститор, който не си е опредил начален бюджет (аз бях свършил тази работа), колко е ще трябва да задели (разбираемо отговорът ще е: "Колкото повече толкова повече!") за да започне "нещо", а в последствие периодично да довнася.
              Явно въпросът е формулиран добре само в главата ти. Ето ти един отговор, който формално пасва на въпроса, но реално не ти носи никаква полза:
              Българските взаимни фондове са вид инвестиция (доколко добра е друг въпрос). Някои имат минимум от 100 лв., а други може и да нямат такъв. Таксите на входа и на изхода така или иначе са включени в цените на емитиране и на обратно изкупуване, така че размерът в твоя случай е без значение.
              При ***** може да станеш инвеститор и с 50 лева (и ще имаш такса от 55 ст. за банковия превод, което е 1%).

              Та така. Дори не се надявам да съм помогнал...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                пеесе бимбмерици? А ако имаш жена, дете????
                Ей,Наивник- прахосник... Знаеш ли,че тия пеесе бимберици ,превърнати в евро са екзистенц минимума за една четиричленно семейство в Германия(от тях поне 6000-7000 еврака ще им фръкнат за квартира..... ),а за болшинството български семейства си е мечтан доход....Циник..

                https://de.wikipedia.org/wiki/Grundf...g_(Deutschland)
                Last edited by retro_69; 10.09.2016, 18:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
                  Усетих си грешката вече, явно колкото и добре формулиран да е звучал въпроса в моята глава, въобще не е бил такъв. Не става дума за издържане от направените инвестиции, а по скоро инвестиция в малък размер (малко тип такса "ангажираност"), която да носи достатъчно голяма печалба, че да ти избие комисионните и да си на плюс накрая. Има се предвид по-скоро един мераклия инвеститор, който не си е опредил начален бюджет (аз бях свършил тази работа), колко е ще трябва да задели (разбираемо отговорът ще е: "Колкото повече толкова повече!") за да започне "нещо", а в последствие периодично да довнася.
                  Според мен трябва да знаеш колко можеш да инвестираш, за да си наясно и колко си склонен да загубиш

                  Коментар


                  • Усетих си грешката вече, явно колкото и добре формулиран да е звучал въпроса в моята глава, въобще не е бил такъв. Не става дума за издържане от направените инвестиции, а по скоро инвестиция в малък размер (малко тип такса "ангажираност"), която да носи достатъчно голяма печалба, че да ти избие комисионните и да си на плюс накрая. Има се предвид по-скоро един мераклия инвеститор, който не си е опредил начален бюджет (аз бях свършил тази работа), колко е ще трябва да задели (разбираемо отговорът ще е: "Колкото повече толкова повече!") за да започне "нещо", а в последствие периодично да довнася.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                      темата наистина има нужда от прецизиране

                      трябва да е

                      колко да е капиталът, за да се издържам от него?

                      Според мен е 1 млн. лв., ако имаш доходност от него от поне 5%
                      ако имаш 50% и 100 000 лв. ти стигат...

                      Поздрав
                      пеесе бимбмерици? А ако имаш жена, дете????

                      Коментар


                      • темата наистина има нужда от прецизиране

                        трябва да е

                        колко да е капиталът, за да се издържам от него?

                        Според мен е 1 млн. лв., ако имаш доходност от него от поне 5%
                        ако имаш 50% и 100 000 лв. ти стигат...

                        Поздрав

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Просто ги дръж в долари и ще си купиш с тях след не много време 2 апартамента.
                          Това шега ли трябваше да бъде?

                          Коментар


                          • Просто ги дръж в долари и ще си купиш с тях след не много време 2 апартамента.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • тва с албена си е някакъв прецедент, пък и къв е келепира.. едни 40лв дет даже май не са сигурни..


                              а за форекс - да, ако търсиш начини как най-бързо да си изгубиш парите, е много добро предложение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от raul_castro Разгледай мнение
                                Минималният капитал е 100 хил евро.
                                Като гледам какво се случва на борсата с акциите на Албена явно и 13-15 лв. също могат да свършат работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X