IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е минималният капитал необходим за да имате печалба

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
    Да като цяло плановете ми са за портфейл с 3-5 позиции, не знам за 5 дали ще са достатъчни средствата.

    Иначе до колкото успях да синтезирам мненията отговора на въпроса ще е някъде между 500-1000лв. дори по скоро към горната граница за да може да не се слагат всички яйца в една кошница.

    Малко off-topic въпрос, но има ли тема, в която сте синтезирали съветите и материалите, които давате на начинаещите защото виждам в няколко теми да се повтарят някои съвети?
    По-скоро, не: Водени от человеколюбие, току ги завръщаме, кой откъде
    The Mumy is alive, do not care about it !!!

    Коментар


    • Да като цяло плановете ми са за портфейл с 3-5 позиции, не знам за 5 дали ще са достатъчни средствата.

      Иначе до колкото успях да синтезирам мненията отговора на въпроса ще е някъде между 500-1000лв. дори по скоро към горната граница за да може да не се слагат всички яйца в една кошница.

      Малко off-topic въпрос, но има ли тема, в която сте синтезирали съветите и материалите, които давате на начинаещите защото виждам в няколко теми да се повтарят някои съвети?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
        k.o. аз като си ги насосвах около 500 ги изкарах, така че отговори на въпроса ми.

        Иначе по същество, аз лично имам нагласата да инвестирам около 2000 (както се вика да пробвам). Амбицията ми е доходност някъде в интервала между 5 и 10%. В интерес на истината след като четох други теми реших, че с такава малка сума няма да се получи инвестирането на американския пазар, макар честно казано да ме привлича повече той заради голямото разнообразие и наличие на доста компании в технологичния сектор.
        Правилно си преценил, че 2к за САЩ са малко. Да, разнообразието там е огромно, но за начинаещ може да е объркващо и по - лесно да се подведе, на БФБ е спокойно, скучно дори, но не така ангажиращо и времеемко, дава добра база да се хванат основите на инвестирането в акции.

        Търсиш нормална доходност, най - добре и лесно е да се ориентираш към компании с дивидентна история и неволатилни показатели. За 2000 портфейл от 3 - 4 позиции лесно ще сглобиш.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
          е колко да са незначителни, ако имаш 100тина сделки неизпълнени на макс и като резултат сметнеш и потенциални дивидентски, че и при продажбата нереализирани печалби... за мен си е значително..... може просто и да съм Чичо Скрудж :Д

          бих го разбрал ако наистина в момента нямаш 400лв и си чул няква супер новина и очакваш голям скок - ок...

          ениуей - авторе - давай, води ни, доволен ли си от отговорите, какво желаеш още да чуеш, тласни темата :Д
          или се наденеш на онези сделки при албената където бяха всички по 1 акция
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            И ний - в Евро финанс: така, но това са незначителни детайли
            е колко да са незначителни, ако имаш 100тина сделки неизпълнени на макс и като резултат сметнеш и потенциални дивидентски, че и при продажбата нереализирани печалби... за мен си е значително..... може просто и да съм Чичо Скрудж :Д

            бих го разбрал ако наистина в момента нямаш 400лв и си чул няква супер новина и очакваш голям скок - ок...

            ениуей - авторе - давай, води ни, доволен ли си от отговорите, какво желаеш още да чуеш, тласни темата :Д

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              И ний - в Евро финанс: така, но това са незначителни детайли
              дам, то комисионните са най-малкия проблем
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                0.2процента минимум 2 лв прави 400лв за туй го е посочил поне при Каролци сме така с комисионките... поради което ако купиш за 350лв или за 380 все същите 2лв комисион плащаш, ерго по-добре за 380 да накупиш акции

                а най-добре за поне 400.

                подкрепям също и на Стара Планина са много стабилни компаниите макар вече да нямам там.... живот и здраве скоро пак ще пазарувам там
                И ний - в Евро финанс: така, но това са незначителни детайли
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • 0.2процента минимум 2 лв прави 400лв за туй го е посочил поне при Каролци сме така с комисионките... поради което ако купиш за 350лв или за 380 все същите 2лв комисион плащаш, ерго по-добре за 380 да накупиш акции

                  а най-добре за поне 400.

                  подкрепям също и на Стара Планина са много стабилни компаниите макар вече да нямам там.... живот и здраве скоро пак ще пазарувам там

                  Коментар


                  • Не зная как сметна 400 кинта, а не примерно 318 кинта.

                    А и то зависи от доходността, която получаваш. Човекът няма защо и да се бои от 100% загуба, освен ако не реши да се прави на спекулантин на дериватният пазар. Инвестиция в акции всъщност по-сигурна от депозит е, защото при верижен фалит на бамки, депозантите ще си видят парите, когато си видят ушите. Но ако човекът разпредели 5 Б в 7-8 най-могъщи световни компании, сигурността му е неизмеримо по-висока.

                    Бих препоръчал или диверсифицирана инвестиция през фонд, или - за начало - 3-5 позиции на БФБ, кофтито е, че у нас - избор - вече ного малък. Имотчета, Трейдинги, Нови жабоци, може би Атерки и хесовици или ПДНГ - какво друго - хем да е стабилно, хем да е с добра доходност? Ама и тия стигат, докато човекът се учи.
                    Last edited by Императорът; 06.09.2016, 15:05.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • k.o. аз като си ги насосвах около 500 ги изкарах, така че отговори на въпроса ми.

                      Иначе по същество, аз лично имам нагласата да инвестирам около 2000 (както се вика да пробвам). Амбицията ми е доходност някъде в интервала между 5 и 10%. В интерес на истината след като четох други теми реших, че с такава малка сума няма да се получи инвестирането на американския пазар, макар честно казано да ме привлича повече той заради голямото разнообразие и наличие на доста компании в технологичния сектор.

                      Коментар


                      • От гледан точка на комисионни и т.н. удръжки от посредник, чиито условия не се различават много, оптималната най - ниска сума е около 400 лв., които да се инвестират в една единствена компания/акция на БФБ. За всяка нова позиция, нови 400.

                        Винаги казвам, че трябва да се инвестира такава сума пари/капитал, която човек може да си позволи да загуби, значи от нея не зависи оцеляването му, плащането на текущи сметки или изхранване на семейството.

                        С една МРЗ всеки може да опита. Който не иска риск или желае да е минимален, да седи на 0.5% в бамка, с акции може 50, 100 и повече проценти годишно да се постигнат.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Ъръм.

                          Само нашият нов другар може да внесе повече конкретика - де иска да инвестира, колко иска да напечели, колко сухо иска да заделя и тъй нататък.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                            ...и ето, как се отдалечаваме от отговора на въпроса, легнал в названието на темата.
                            прекалено общо е зададен въпроса
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • ...и ето, как се отдалечаваме от отговора на въпроса, легнал в названието на темата.
                              The Mumy is alive, do not care about it !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                така е, но кухите в бг нещо са повече то спарки какъв хит беше едно време, а чугунолеене и ако се разровя мога да то намеря поне 20 такива
                                Да: и мен ми се е случвало да се набия в някое кухо - слава богу - рядко и с неголеми суми.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X