IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е минималният капитал необходим за да имате печалба

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Минималният капитал е 100 хил евро.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
      Убразованието ми е компютърен техник гимназиално и "Бизнес информационни технологии" (от много баби хилаво бебе - учат се икономически предмети, ИТ, Математика) бакалавър.
      което предполага, че сметането не Ви е проблем ... което си е добре, от където и да го въртим..
      Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
      Целта на моето занятие е да се науча как работи пазара с по-малка сума и в последствие на някакъв етап да инвестирам по-голяма когато що годе имам идея какво се случва. Целта на конкретната тема беше чисто от любопитство да разбера аналогията на "Можеш да почнеш да инвестираш със 100, 500$." за българската действителност. Оказа се, че според мненията, които видях ще да е някъде около 500лв. (естествено ясно ми е, че печалбата (ако има) ще е едно кафе).

      П.П.: В интерес на истината в Пловдив на чак толкова скъпо кафе на съм ходил
      от което мое да се напраи извода, че имаш ИЗЛИШНИ (дохода надфърля разходите ти и се чудиш, какво да праиш остатъка ) пари и с тех сметаш да изкараш още...
      звучи добре.
      Па ако си твърт, и ш се правиш на каскадьор, отварай един Форех акаунт (както е мадерно да се казва) и ....... е въпрос на време.....
      НО !
      моето мнеие (ако искаш, мой да го наречеш съвет - твоя воля..) Е
      - НЕ СЕ занимавай с ГЛУПОСТИ.
      Живей си живота.
      кажи НЕ на кредитите.
      Излишното спестявай.
      (под каква форма или в какво, в днешно време е въпроса за един мильондолара )
      Пази здравето.
      Остани със здраве !!!
      Last edited by Колчо Слепеца; 08.09.2016, 15:58.
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
        и Ас имам два въпроса.
        коко Ви е убразованието ?
        Къка е целта на занятието ?
        Убразованието ми е компютърен техник гимназиално и "Бизнес информационни технологии" (от много баби хилаво бебе - учат се икономически предмети, ИТ, Математика) бакалавър.
        Целта на моето занятие е да се науча как работи пазара с по-малка сума и в последствие на някакъв етап да инвестирам по-голяма когато що годе имам идея какво се случва. Целта на конкретната тема беше чисто от любопитство да разбера аналогията на "Можеш да почнеш да инвестираш със 100, 500$." за българската действителност. Оказа се, че според мненията, които видях ще да е някъде около 500лв. (естествено ясно ми е, че печалбата (ако има) ще е едно кафе).

        П.П.: В интерес на истината в Пловдив на чак толкова скъпо кафе на съм ходил
        Last edited by mr_nikolov; 07.09.2016, 14:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
          k.o. аз като си ги насосвах около 500 ги изкарах, така че отговори на въпроса ми.

          Иначе по същество, аз лично имам нагласата да инвестирам около 2000 (както се вика да пробвам). Амбицията ми е доходност някъде в интервала между 5 и 10%. В интерес на истината след като четох други теми реших, че с такава малка сума няма да се получи инвестирането на американския пазар, макар честно казано да ме привлича повече той заради голямото разнообразие и наличие на доста компании в технологичния сектор.
          и Ас имам два въпроса.
          коко Ви е убразованието ?
          Къка е целта на занятието ?
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            защо приемаш, че доходността ще е положителна?

            една от основните причини хората в Източна Европа да си държат парите под дюшека е защото им е писнало да ги прецакват с пирамиди и други далавери в стил ОЦК, Холдинг Пътища, Мострой, Полимери и тн.
            +1
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
              Недей да бързаш а обмисляй и анализирай повече. Ако считаш, че имаш усет вярвай на него а не на друг, дори и на тукашните форумджии
              +1

              просто си харесай нещо следи го, според мен е добре и дивидент да дава, тъй и тъй има риск поне да дават нещо

              ю кен ду ит, пожелавам ти и тия 2к да станат после 20, 200 и т.н.

              Коментар


              • Че отде ще събере 15 читави компании?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първо, си направи портфейл тук.Има опция да си направиш собствен "индекс".И сложи не 3-5 а 13-15 компании.То и толкова са свестните, така че няма да те затрудни.След това почни да четеш за тях и то всичко през последните 10 години. Има и няколко нови без толкова борсова история, но и тях може да следиш от когато са публични. Чети всичко - история, резултати, отношение към акционерите и то най вече към миноритарите , дивиденти, как премина дадената компания през кризата и отрази ли се това на корпоративната и култура, част от която е и споменатото отношение към миноритарите и т.н. След няколко месеца ще си запознат с историческите данни и резултати на тия 13-15 компании и ако вече имаш определено ниво на чуствителност към риска и инвестиционен хоризонт напазарувай от компаниите, които "те кефят" ..... Но всичко зависи от това дали имаш и каква имаш представа за БФБ до тоя момент, имаш ли финасово образование и бързо ли искаш да забогатееш
                  Може и като съвет да го счетеш - Недей да бързаш а обмисляй и анализирай повече. Ако считаш, че имаш усет вярвай на него а не на друг, дори и на тукашните форумджий
                  Life won't wait for you.

                  Коментар


                  • Минималният капитал, необходим да имаш печалба, е максималният капитал, на който можеш да (си позволиш да) имаш загуба.

                    Коментар


                    • Аз препоръчал му вече на човекът около например 3 (три) позиции: сосен дивидент да цоца, докато учи.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Приятел, на прав път си. БФБ е идеалното място, където бавно и полека можеш да усвоиш основите на инвестирането. Сумата, която си заделил е прекалено малка за 4-5 позиции. Моят съвет е да се насочиш, като за начало към 1-2. На БФБ може да няма голям избор от качествени компании, но такива се намират, макар и не много на брой. Не са много, но ги има. За спекулантите - спекулантски, за дивидентаджиите - дивидентски. Виж им историята, виж им оборота (аз търся ликвидни), виж им МАЖОРИТАРИТЕ (това за България е много важно), виж какви дивиденти са разпределяни (ако изобщо са разпределяни), виж им бизнеса, харесай го и т.н. и т.н... Както при всяка една инвестиция не търси големи и бързи печалби сега и веднага. Дори бъди готов и на загуба. С времето и с опита, който ще натрупаш всичко ще си дойде на мястото. И не забравяй, че "Който го е страх от мечки, не ходи в гората". Добре дошъл в гората!
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                          Винаги казвам, че трябва да се инвестира такава сума пари/капитал, която човек може да си позволи да загуби, значи от нея не зависи оцеляването му, плащането на текущи сметки или изхранване на семейството.

                          С една МРЗ всеки може да опита. Който не иска риск или желае да е минимален, да седи на 0.5% в бамка, с акции може 50, 100 и повече проценти годишно да се постигнат.
                          Може и да може, но не и в България.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            абе пак си зависи, ще ти разкажа за великата ми инвестиция в птицевъдство ломци

                            http://www.investor.bg/companies/PTILO/view/

                            значи тея 10 акции на 20.08.2008 аз ги купих на левче бройката, т.е. общо 12 лева с комисионните. после 2015 ги продадох на 2 лева бройката, т.е. 18 лева с комисионните. или общо на 12 лева за 7 години направих 50% - ей така се бие депозит на банка - почти 7% доходност на година

                            та отговора може да е 12 лева, пак казвам - въпросът ти е прекалено общ. това за сумите много зависи от целите и стратегията ти
                            Ъръмчх - и аз тъй - навремето - Слънчев бряг холдинг от 3.5 на 17.5 кинта за два месеца - всички сме правили такива работи.

                            Вендетов - как ще посъветваме човекът, ако не правим реклами?

                            К.о. в момента за Америка и 200 кинта са ного - на тоя набалончен пазар без мене. Иначе - то ако искаш да си купиш всичко в САЩ, което може би те кефи, не 2 Б, ами и 602 Б са малко.

                            Николов - американският пазар е за напреднали, освен ако не го сгащиш на някакво голямо дъно. Искаш сосна доходност, която дългосрочно трудно се докарва, освен при активна търговия - или - както рекох - ако сгащиш пазарът на ниски нива. Иначе теоретически няма никакъв проблем да започнеш с 2 Б на щатските пазари - какво: това са ти 20 акции на Microsoft например, щом се кефиш на високотехнологически.

                            Иначе туканка в България лесно можем да ти сглобим портфейл, дето да ти носи 5-10% доходност само от дивиденти. Ще взема да ти напиша лично съобщение, щом Вендетов казва да не рекламираме.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mr_nikolov Разгледай мнение
                              Да като цяло плановете ми са за портфейл с 3-5 позиции, не знам за 5 дали ще са достатъчни средствата.

                              Иначе до колкото успях да синтезирам мненията отговора на въпроса ще е някъде между 500-1000лв. дори по скоро към горната граница за да може да не се слагат всички яйца в една кошница.

                              Малко off-topic въпрос, но има ли тема, в която сте синтезирали съветите и материалите, които давате на начинаещите защото виждам в няколко теми да се повтарят някои съвети?
                              абе пак си зависи, ще ти разкажа за великата ми инвестиция в птицевъдство ломци

                              http://www.investor.bg/companies/PTILO/view/

                              значи тея 10 акции на 20.08.2008 аз ги купих на левче бройката, т.е. общо 12 лева с комисионните. после 2015 ги продадох на 2 лева бройката, т.е. 18 лева с комисионните. или общо на 12 лева за 7 години направих 50% - ей така се бие депозит на банка - почти 7% доходност на година

                              та отговора може да е 12 лева, пак казвам - въпросът ти е прекалено общ. това за сумите много зависи от целите и стратегията ти
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • за 5 позиции - 2010 лв ги набиваш по 400лв на позиция и 10лв са ти комисион

                                другият вариант е всичко в 1 позиция да набиеш - стабилна и с добър дивидент и добре развиваща се компания (няма да правя реклами) така че да е минимален риска... ти си преценяваш

                                Коментар

                                Working...
                                X