IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hristok Разгледай мнение
    При тези активи които притежава дружеството, акцията трябва да струва над 2000лв.
    Купуваш като махнат Халт-а и продаваш на 2000 - easy money

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      Това ясно, за какво са ти десетки хиляди трафопоста, милиони километри кабели и бройки електромери, ако не можеш да ги ползваш за бизнес и не ти разрешават да си ги вземеш физически. Логично да продадеш, но какво става ако не щеш
      Ами те към момента имат 110 000 000 кеш, което е 500 лева на акция.

      Това мисля че много бързо могат да си го вземат. Те активите само метала да продадат ще са си бая пари.

      Дружеството в момента се търгува много под счетоводната си стойност.

      Оценяваш го като сделка за активи или ликвидационна сделка пак ще ти излезе сметката.

      Ако компанията се оценяваше на база парични потоци като Going concern case, и при ROIC > WACC то тогава справедливата стойност е много над счетоводната стойност.
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Първоначално изпратено от No money, no credit Разгледай мнение
        Ако е така щяха да пишат, че са влезли на проверка, а не стартирали процедура по отнемане на лиценз. Смятам че се забъркват големи л.йна с тези ЕРП-та, ако регулатора си вършеш работата, ако политиците се бяха усетили да не вдигат цените, а да оправят карашика от евтина и скъпа енергия, нямаше да се стига до тук, но аз мисля че всичка са били на една хранилка, а сега вече е късно да се разграничава Борисов от ДКЕВР и да се оправдава с Доган и Станишката.
        Сега гледах изказването на шефката на ДКЕВР. тя направо си каза че сега ще ги проверяват, а на въпроса какво трябва да са сгафили за да им вземат лиценза отговора бе - горе долу само инвестициите, защото не били проверявани дали реално са направени а само по документи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Това че стартира процедура реално нищо не значи. Сега просто ще им преглеждат книжата пък и реалните инвестиции в продължение на месеци. И ако заключат че има нарушения чак тогава може да им вземат лиценза.
          Ако е така щяха да пишат, че са влезли на проверка, а не стартирали процедура по отнемане на лиценз. Смятам че се забъркват големи л.йна с тези ЕРП-та, ако регулатора си вършеш работата, ако политиците се бяха усетили да не вдигат цените, а да оправят карашика от евтина и скъпа енергия, нямаше да се стига до тук, но аз мисля че всичка са били на една хранилка, а сега вече е късно да се разграничава Борисов от ДКЕВР и да се оправдава с Доган и Станишката.
          Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hristok Разгледай мнение
            При тези активи които притежава дружеството, акцията трябва да струва над 2000лв.
            То и над 5000 може д аструва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Ами, то това винаги си го е имало в зара. Не виждам какво те притеснява. Хиляди регулирани компании се търгуват по земните кълбета. Ако питаш мое ли акцията да струва сред време 1 стинка - Да, може!!!
              При тези активи които притежава дружеството, акцията трябва да струва над 2000лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Това ясно, за какво са ти десетки хиляди трафопоста, милиони километри кабели и бройки електромери, ако не можеш да ги ползваш за бизнес и не ти разрешават да си ги вземеш физически. Логично да продадеш, но какво става ако не щеш
                Не знам човек

                Обаче имам един въпрос към всички Вас.

                Защо отнемат лиценза само на ЧЕЗ ...... ???????? Нарушенията са сходни във всички ЕРП-та и те са тип нарушаване закона за обществени поръчки използване на вратички в закона (което фактически не е нарушение) и тем подобни кьор фишеци ....

                Има нещо гнило в Дания ...
                Veni, Vidi, Vici

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение

                  Мен повече ме вълнува, след като по закон ДКЕВР може да отнеме контрола на комуналните компании, може да ги задължи да продадат активите си, как аджеба такава компания се допуска до листване? Ясно че електрозахранването, водоснабдяването и газоснабдяването са по-особени и трябва да се осигури контрол независимо от състоянието на компаниите, но тогава лично ми мнение е че такива компании подлежащи на регулации,не би трябвало да могат да се листват на борсата.
                  Чисто хипотетично нека са минали всичките процедури, нека съдът се е проиднесъл, какво става с акциите? В смисъл продава се на някаква цена, вероятно под пазарната и се разпределят парите според акциите ли? Навият оператор нали ще е с друг лиценз, респективно друга компания

                  Мнението не е препоръка за нищо!
                  Ами, то това винаги си го е имало в зара. Не виждам какво те притеснява. Хиляди регулирани компании се търгуват по земните кълбета. Ако питаш мое ли акцията да струва сред време 1 стинка - Да, може!!!

                  Коментар


                  • Отговорът на ЧЕЗ

                    Чешката енергийна компания ЧЕЗ остро протестира срещу изявлението на министър-председателя Бойко Борисов за възможността за отмяна на лиценза на дейността на фирмата в България. Това се казва в съобщение от пражкия офис на компанията, цитирано от ИТАР-ТАСС.

                    "Изявленията на българския министър-председател и прокуратурата в медиите, ние разглеждаме като грубо нарушение на правните задължения на България като на държава от Европейския съюз.

                    Единствената организация, която може да вземе решението да започне процедурата по отмяна, е независимото енергийно управление. От него ние не са получили уведомление за намерение да започне тази процедура ", казва в комюнике говорителят на чешкия концерн Барбора Пулпанова.

                    Чешкият концерн е един от трите най-големи дистрибутори на електроенергия в България. През 2004 г. ЧЕЗ придоби 67% от акциите на три български енергийни компании за около 450 милиона долара.

                    В България има масови демонстрации на гражданите, протестиращи срещу прекомерната, по тяхно мнение, цена на електричеството, доставяно на ЧЕЗ. Компанията обяснява това със студената зима и коледните празници, когато в страната рязко се е увеличило потреблението.

                    През януари тази година бе отнет лицензът на ЧЕЗ от албанските власти. В Албания, ЧЕЗ притежаваше 76 процента от националните електрически мрежи. Като причина за отмяна на лицензията бяха посочени високите цени за електроенергията и неподчиняване на местните закони.

                    В момента, ръководството на групата от Чехия подготвя жалба до международен арбитраж за "неправомерните действия на албанските власти."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silver Fox Разгледай мнение
                      prodigal спомена национализация та за това се опитах да поясня, че става дума за отнемане на лиценз.

                      Мисля, че кандидат купувач най-вероятно има отдавна и това фиаско е част от преговорите за цената ...

                      Това е само предположение, но на мен ми изглежда логично.

                      Това ясно, за какво са ти десетки хиляди трафопоста, милиони километри кабели и бройки електромери, ако не можеш да ги ползваш за бизнес и не ти разрешават да си ги вземеш физически. Логично да продадеш, но какво става ако не щеш

                      Коментар


                      • Това че стартира процедура реално нищо не значи. Сега просто ще им преглеждат книжата пък и реалните инвестиции в продължение на месеци. И ако заключат че има нарушения чак тогава може да им вземат лиценза.

                        Коментар


                        • А, добро утро? Че нали ДКЕВР определя стойността на услугата?! ЧЕЗ няма право и да кихне баз съгласието на ДКЕВР.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            Е, може да им го гепи, нарича се национализация, както и да го въртим и наричаме за това иде реч, така че нещата са сериозни и е редно сериозно да се подхожда.

                            Сценарии да искаш, от да го вземат тези които взимат всичко напоследък за без пари, до да успокоим хората, а те после ще си платят скъпо за успокоението
                            За това вметнах, че става дума за отнемане на лиценз.
                            Veni, Vidi, Vici

                            Коментар


                            • http://news.expert.bg/n416051/
                              Разваляне на договора сега не може да стане. Това е можело да се случи до края на 2008 година, когато е изтекъл срокът за следприватизационен контрол. Сега вариантите са два – национализация или изкупуване на ЕРП-тата. Мисля, че за национализация е абсурд да се говори, коментира Добрев.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                                Ей сребърна лисицо, ти още ли не можеш да разбереш, че без лиценз ЧЕЗ трябва да си търси купувач! Къде видя тук национализация?!
                                prodigal спомена национализация та за това се опитах да поясня, че става дума за отнемане на лиценз.

                                Мисля, че кандидат купувач най-вероятно има отдавна и това фиаско е част от преговорите за цената ...

                                Това е само предположение, но на мен ми изглежда логично.
                                Veni, Vidi, Vici

                                Коментар

                                Working...
                                X