IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • До колкото четох, чехите чакат да мине 14 дневния срок за обжалване и ако всичко е ок, тогава ще почнат преговорите. До тогава гледаме и чакаме.

    Коментар


    • Оф, тук пак са започнали прожекция на същия филм, като последните два пъти - само ме е яд, че не продадох на 280 предишния път, обаче отлично го отиграх с продажби около 220 и покупки под 180 след това - избих си цялата загуба от продажбата (средна 240 преди това) и даже излязох напред. Сега май пак трбяваше да разкеша наполовина на 240 и да чакам по-надолу. С еврошмекерите ще е така - това сме го казвали милиард пъти - ако нямаш вътрешно инфо, поне се молиш да хванеш свестен мажо, тук свястното и нормалното отново се отлага, за съжаление
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от wild at heart Разгледай мнение

        Някой има ли идея, ако се използва за аналог румънското дружество, което ЧЕЗ наскоро продаде, колко горе-долу би следвало да струват нашите акции по метода на пазарните множители?
        Не мисля че са обявили цена, а дори и да я обяват и там са 7 компании и не се знае как е разпределена цената. Интересно обаче колко време ще продължи процеса по одобрение от регулаторите. А за аналозите едва ли са проблем при положение че и двата чеза (особено електрото) се търгуват на доста ниски мултипълс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Напротив, точно това и ще се случи най вероятно с неприелите търговото,за това мисля че ще е по -добре да приема .В последствие риска цената на хартията да слезне отново под 200(даже доста по надолу) при положение че остане борсово търгувано ,става много голям !
          Надеждата е какво ще покажат методите на ДПП и дружества аналози
          Някой има ли идея, ако се използва за аналог румънското дружество, което ЧЕЗ наскоро продаде, колко горе-долу би следвало да струват нашите акции по метода на пазарните множители?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

            Благодаря! Очаквах, че е малък процент, но не чак толкова. При такъв % не им е драма да плащат дивиденти и нещо съвсем незначително да отива при 0,27% миноритари. Сега, обаче, ако останат едни 25-30% в миноритари, мотивацията да не се плаща дивидент, а чрез други вътрешни движение печалбите да отиват в холдинга, би била значително по-голяма. Твърде мнително звуча - знам.
            Напротив, точно това и ще се случи най вероятно с неприелите търговото,за това мисля че ще е по -добре да приема .В последствие риска цената на хартията да слезне отново под 200(даже доста по надолу) при положение че остане борсово търгувано ,става много голям !
            Надеждата е какво ще покажат методите на ДПП и дружества аналози
            Last edited by спекуланта; 03.11.2020, 18:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
              Да, да. Аз съм предприятие и си имам Соларен парк, който работи на 80% от времето, за останалите 20 % съм на пазара на ток, които плаща и на ЧЕЗ (КОЛКОТО ДКЕБР Е РАЗРЕШИЛА, А НЕ КОЛКОТО ЧЕЗ ИМА НУЖДА ИЛИ ИСКАТ). Но това са все пак 20%, а за останалите 80% съм си независим и от ЧЕЗ и от ДКЕБЪР и от НЕК - АЗ СИ ПРОИЗВЕЖДАМ ТОКА ЗА СОБСТВЕНИ НУЖДИ И КОНСУМИРАМ ПО-МАЛКО ОТ МАФИЯТА НА ТОК.
              Стига вече си спамил темата. Тук повечето, които дискутираме ЧЕЗ, сме акционери, и коментираме как да си защитим интереса при евентуално търгово. Ти едва ли имаш и една акция, освен може би в ПИБ, която постоянно възхваляваш. И явно си нервен, че някои от нас сме на път да намажем филията тук, а ти при ПИБ ще трябва да почакаш.

              Коментар


              • Да, да. Аз съм предприятие и си имам Соларен парк, който работи на 80% от времето, за останалите 20 % съм на пазара на ток, които плаща и на ЧЕЗ (КОЛКОТО ДКЕБР Е РАЗРЕШИЛА, А НЕ КОЛКОТО ЧЕЗ ИМА НУЖДА ИЛИ ИСКАТ). Но това са все пак 20%, а за останалите 80% съм си независим и от ЧЕЗ и от ДКЕБЪР и от НЕК - АЗ СИ ПРОИЗВЕЖДАМ ТОКА ЗА СОБСТВЕНИ НУЖДИ И КОНСУМИРАМ ПО-МАЛКО ОТ МАФИЯТА НА ТОК.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                  0.27% в Енерго-про продажби. Търговото е било на цена от 23,25 лв/акция през 2015 г, а през 2016 и 2017 г. са разпределили дивиденти общо по 60,13 лв/акция. Затова трябва серизна активност при търговото, за да не минат отново.
                  Благодаря! Очаквах, че е малък процент, но не чак толкова. При такъв % не им е драма да плащат дивиденти и нещо съвсем незначително да отива при 0,27% миноритари. Сега, обаче, ако останат едни 25-30% в миноритари, мотивацията да не се плаща дивидент, а чрез други вътрешни движение печалбите да отиват в холдинга, би била значително по-голяма. Твърде мнително звуча - знам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

                    Колко процента останаха в миноритарите при Енего-про?
                    0.27% в Енерго-про продажби. Търговото е било на цена от 23,25 лв/акция през 2015 г, а през 2016 и 2017 г. са разпределили дивиденти общо по 60,13 лв/акция. Затова трябва серизна активност при търговото, за да не минат отново.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Обикновено подминавам невежи коментари, но в случая си прекалил! Ако не разбираш бизнеса, по-добре замълчи. Единия бизнес е мрежовия, при който няма значение броя на клиентите, а размера на активите (прочети малко закони и наредби за ценообразуване). Другият бизнес е снабдяването, при който има значение броя на клиентите, но дружеството е в уникална позиция да си запази клиентите въпреки либерализацията, защото има 3 вида лицензии и има конкурентното предимство да познава по-добре от всеки друг клиентите си и да е най-големия доставчик на ток в България. Така че тези глупости за децентрализация са само малък фактор, тъй като никой не може да бъде напълно независим и трябва във всеки един момент да е включен в мрежата без значение дали е потребител или производител или и двете. Няма как балансираш сам, така както могат да балансират 5 млн. потребители, тоест такси трябва да си плащаш независимо дали потребяваш или не.
                      Относно чуждите инвеститори, доколкото знам и трите големи в България са собственост на чужди инвеститори.
                      Относно дивидентите, за които „бълнуваме“ нека ти споделя малко информация. Двете дружества на Енерго-про са разпределили 245 млн.лв дивидент за последните 5 години, а двете на ЕВН 266 млн.лв. дивидент. И не съм чул някой да е имал проблем заради това. И всички тези дивиденти започнаха да се изплащат, след като минаха търговите и отписването.
                      Благодаря, време беше някой да напише за какво става дума.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                        Защо ги пишите всичките тези глупости не мога да разбера?
                        ДАНС на едно изслушване за Гинка, каза ли ви колко е цената тук? Махте 20% за Коронакриза и новите технологии, които правят децентрализация при доставката на ток и ще получите цената. Колко предриятия си имат собствени централи и не им трябва нито НЕК нито Чез? Още в тази насока, когато се продаваха тези миноритарни дялове, защо нямаше участие от мажоритарите, а само от Пенсионните? Защо всички чужди инветитори се изнизаха? Отколко години го продават това?
                        Това не е бизнес или дружество. Това е политически инструмент и в зависимост, кой как иска или може да го изполва е склонен да даде или не повече от финансовата стойнст. А тя е спорна, защото това са много активи, но много трудни за управление и много ресурси искат, аз като гледам краткосрочни активи са винаги по-малко краткосрочни задължение - дружеството се задъхва, КАКВИ ДИВИДЕНТИ БЪЛНУВАТЕ??? ДКЕБР може ако иска да го фалира, ако иска може да го нарпави печелившо колкото продажба на наркотици - СЛУЖЕБНО. Това не е бизнес.
                        Пример за политически инструментализъм. Сега гонят кражбите на ток, спестяват 20-30 милиона, които иначе се крадат. Който го вземе спира да ги гони и има 10% в парламента? Така ли е? КАКВИ ДИВИДЕНТИ???
                        Иначе за Пенсионните? Вие да сте видя Пенсионно в Б-я да продава скъпо? Ако продадат нещо ще е на 100-150 лв,, защо на 350 както предполагате?
                        Обикновено подминавам невежи коментари, но в случая си прекалил! Ако не разбираш бизнеса, по-добре замълчи. Единия бизнес е мрежовия, при който няма значение броя на клиентите, а размера на активите (прочети малко закони и наредби за ценообразуване). Другият бизнес е снабдяването, при който има значение броя на клиентите, но дружеството е в уникална позиция да си запази клиентите въпреки либерализацията, защото има 3 вида лицензии и има конкурентното предимство да познава по-добре от всеки друг клиентите си и да е най-големия доставчик на ток в България. Така че тези глупости за децентрализация са само малък фактор, тъй като никой не може да бъде напълно независим и трябва във всеки един момент да е включен в мрежата без значение дали е потребител или производител или и двете. Няма как балансираш сам, така както могат да балансират 5 млн. потребители, тоест такси трябва да си плащаш независимо дали потребяваш или не.
                        Относно чуждите инвеститори, доколкото знам и трите големи в България са собственост на чужди инвеститори.
                        Относно дивидентите, за които „бълнуваме“ нека ти споделя малко информация. Двете дружества на Енерго-про са разпределили 245 млн.лв дивидент за последните 5 години, а двете на ЕВН 266 млн.лв. дивидент. И не съм чул някой да е имал проблем заради това. И всички тези дивиденти започнаха да се изплащат, след като минаха търговите и отписването.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                          Как не те домързя да напишеш толкова глупости?
                          ФАКТИ, ФАКТИ, МИСЪЛ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
                            ...
                            Как не те домързя да напишеш толкова глупости?

                            Коментар


                            • Защо ги пишите всичките тези глупости не мога да разбера?
                              ДАНС на едно изслушване за Гинка, каза ли ви колко е цената тук? Махте 20% за Коронакриза и новите технологии, които правят децентрализация при доставката на ток и ще получите цената. Колко предриятия си имат собствени централи и не им трябва нито НЕК нито Чез? Още в тази насока, когато се продаваха тези миноритарни дялове, защо нямаше участие от мажоритарите, а само от Пенсионните? Защо всички чужди инветитори се изнизаха? Отколко години го продават това?
                              Това не е бизнес или дружество. Това е политически инструмент и в зависимост, кой как иска или може да го изполва е склонен да даде или не повече от финансовата стойнст. А тя е спорна, защото това са много активи, но много трудни за управление и много ресурси искат, аз като гледам краткосрочни активи са винаги по-малко краткосрочни задължение - дружеството се задъхва, КАКВИ ДИВИДЕНТИ БЪЛНУВАТЕ??? ДКЕБР може ако иска да го фалира, ако иска може да го нарпави печелившо колкото продажба на наркотици - СЛУЖЕБНО. Това не е бизнес.
                              Пример за политически инструментализъм. Сега гонят кражбите на ток, спестяват 20-30 милиона, които иначе се крадат. Който го вземе спира да ги гони и има 10% в парламента? Така ли е? КАКВИ ДИВИДЕНТИ???
                              Иначе за Пенсионните? Вие да сте видя Пенсионно в Б-я да продава скъпо? Ако продадат нещо ще е на 100-150 лв,, защо на 350 както предполагате?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                При Измамниците от Еврохолд всякаква хипотеза може да се реализира- справка отписването на Евроинс и легендите, че ще се плаща дивидент след отписването.. Аз бих се разделил с книжата си на 320 лева..
                                Напълно подкрепям.при някои други купувачи може да има дивиденти .но при тези ще видим такива през крив макарон.......и пенсионните също!Отсега се вижда че вече се опитват да ни изпързалят със затапването на цената

                                Коментар

                                Working...
                                X