Първоначално изпратено от NOK
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнениеЕ това се знае от повече от седмица
Коментар
-
Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнениеНяма нищо вътрешно. Има предложение на ОСА да се гласува сплит 1:10 и 1000лв дивидент
Коментар
-
Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнениеТУК ВЪТРЕШАРИТЕ СЕ РАЗДВИЖИХА
Коментар
-
Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнениеМоята информация е, че наистина искат да платят максимално малко (офертите са им неадекватни дори за български доставчици и изпълнители). Съответно, могат да си намерят доставчици, които обаче толкова и ще свършат работа. Като имат некачествено свършена работа - това след време ще рефлектира върху надеждността на съоръженията. Незнам как биха реагирали държавните органи, ако започнат чести изключвания и аварии. Да оставят Пирогов и други важни болници без ток, като в най-бедните африкански страни и да не им се наложат санкции - незнам докога може да продължава. Явно доста, но все пак..
В момента с тези процедури са абслолютно смешни - който се хване да им изпълнява проектите със сигурност ще се набута финансово. Дори и за съоръжения сглобени в китайски гараж и проектирани от инженери от Папуа-Нова Гвинея.
Та логиката е малко обратна - Да, политически натиск няма, ама като няма - елате да бачкате без пари, че и пари да давате, за да работите. Бая трябва да си освестят офертите, за да се получи горе-долу нещо.
Сега започват с тези обществени поръчки, ясно че ще почнат с изисквания за ниска цена, придружено разбира се с определени характеристики на доставяното оборудване. Ако видят че не става ще вдигнат цената, ясно-така си е в бизнеса. Големи са и могат да си го позволят, видят ли контрагентите че могат яки надценки да слагат отпиши я тази работа. За доброто и на клиентите и на акционерите.
Коментар
-
Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнениеКато гледам активността по темата, май дребните инвеститори тепърва ще влизат тук
Това е една добра новина и за клиенти и за акционери, браво! Може би политическите лица са отслабили примката около дружеството и вече няма да трябва да се минава през фирма на този или онзи.
В момента с тези процедури са абслолютно смешни - който се хване да им изпълнява проектите със сигурност ще се набута финансово. Дори и за съоръжения сглобени в китайски гараж и проектирани от инженери от Папуа-Нова Гвинея.
Та логиката е малко обратна - Да, политически натиск няма, ама като няма - елате да бачкате без пари, че и пари да давате, за да работите. Бая трябва да си освестят офертите, за да се получи горе-долу нещо.
Коментар
-
Като гледам активността по темата, май дребните инвеститори тепърва ще влизат тук
Това е една добра новина и за клиенти и за акционери, браво! Може би политическите лица са отслабили примката около дружеството и вече няма да трябва да се минава през фирма на този или онзи.
ЧЕЗ осигурихме още по-ефективен процес по избиране на доставчици. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” Стефан Апостолов, изпълнителен директор на ЧЕЗ Разпределение България. „През 2013 г. въведохме нова процедура, чрез която се организира избора на доставчици на основни материали на компанията. Чрез нея се въвежда използването на различните възможности, които осигурява Закона за обществените поръчки (ЗОП)”, каза Стефан Апостолов. По думите му - процедурите започват с решение на Управителния съвет на ЧЕЗ Разпределение България в качеството му на Възложител по ЗОП.
„ Административната обработка на документите и подготовката на провеждането на самите процедури се организират от направление "Доставки" в ЧЕЗ България, като предложението за избор за изпълнител на услугата, доставката на материал или строително монтажни работи се прави от комисия, назначена със заповед на изпълнителния директор на ЧЕЗ Разпределение България, съгласно разпоредбите на ЗОП. В комисията задължително участват и представители и експерти на ЧЕЗ Разпределение България. Предложението на комисията за избор на изпълнител или доставчик се предоставя за одобрение на Управителния съвет на ЧЕЗ Разпределение България. Той взима окончателното решение за избор на съответния изпълнител или доставчик и упълномощава свой член да сключи договор от името на ЧЕЗ Разпределение България и избрания изпълнител или доставчик”, каза Апостолов.
„Целият процес по избиране на доставчици става по-ефективен, осигурява се още по-голяма конкурентност между участниците за постигане на оптималното съотношение между качество и цена при провежданите обществени поръчки от ЧЕЗ Разпределение България. В същото време запазваме и дори подобряваме високите стандарти за отчетност, откритост и прозрачност, които са в основата на нашия бизнес модел. Само така можем да запазим доверието на хората, обществото, бизнеса и институциите към дружествата ни в България”, каза Апостолов.
Коментар
-
Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнениеЗа дивидента аз не съм вярващ, а и начина по който от Доверие са задали точката в дневния ред няма нищо общо с предложението което след това са дали. Имат много добри юристи и грешката не може да е случайна. Резерви не може да разпределиш по точка за разпределяне на печалбата за 2012 г.
Шоу!
Коментар
-
Албания започва преговори с ЧЕЗ, за да избегне арбитражен съд
Албания отхвърли претенциите на ЧЕЗ за компенсация - 08 фев
ЧЕЗ съди Албания заради изгубени инвестиции - 07 фев
Правителството на Албания реши да започне преговори с чешката компания ЧЕЗ, за да бъде избегнат конфликт в международния арбитражен съд, предаде агенция АНА-МПА.
Албанската държавна електрическа компания, която принадлежи на ЧЕЗ (тя притежава 75 на сто от акциите й), бе лишена от лиценз през януари 2013 г. от правителството на бившия премиер Сали Бериша, което обвини чешкото дружество, че действията му са във вреда на потребителите. След отнемането на лиценза чешката компания прибегна до Международния арбитражен съд.
Новото албанско правителство е решило да сформира работна група за уреждане на проблема чрез директни преговори и в сътрудничество с ЧЕЗ, стремейки се да постигне извънсъдебен компромис.
Кабинетът на премиера социалист Еди Рама окачествява като "голяма грешка" решението за отнемане на лиценза на чешката компания и преценява, че ако въпросът не се реши чрез диалог, правителството може да загуби делото в съда и това да има тежки последици за албанската икономика.
ХА-ХАААА- ШУБЕТО Е ГОЛЯМ СТРАХ...
Коментар
-
Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнениеЗнаещ, напълно съм съгласен с исканията ти. И аз искам дивидент и нормално отношение и охажване на миноритарите. Но средата не е нормална, аз лично не подкрепям начина по който протече последното ОСА, пълна конфронтация за всичко, като се почна с правилата за провеждане на събранието и хората дето да ръководят събранието. Всеки има рпаво да е против или да се въздържа, ама средата хич не е здравословна. И в случая ги оправдавам, в ситуация в която накъдето и да се обърнат виждат някой готов да им удари шамар, да отидат на събрание където са техните съдружници и ситуацията да е същата ... не мисля че е конструктивно всичко това.
Коментар
-
Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнениеПодкрепям те в по-голямата част на мнението ти, но правя диференциация между битката на миноритарите водени от Доверие срещу практиките на ЧЕЗ и безумното упражнение върху "колониалистите" от страна на всякаква измет като Болен Сидеров, Бюрековата група, Джамбазките "воеводи" и купища други нечистоплътници, целящи да направят пачка на гърба на бедния и прост народ.
Това което искаме от ЧЕЗ е да се отнасят към дребните си инвеститори, както компанията майка в Чехия - прозрачност, вкл. и най-важно на сделките със свързани лица и парче от баницата и за дребните, т.е. дивидент. Аз друго не искам и ги приветствам като инвеститор в България.Last edited by BSEtrader; 21.10.2013, 16:15.
Коментар
Коментар