IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    Едва ли мен са чакали, но радостното е, че дребните имаме много силен съюзник в лицето на Доверие срещу мажоритаря, който не иска да дели благата, които създава с нас. Сигурен съм, че ЧЕЗ не могат да спечелят тази война и рано или късно ще склонят да ни зарадват и нас с парче от баницата. Очертава се интересно събрание, поне сплитът се надявам да мине
    Дивидента си е по-скоро фантазийно събитие, отколкото реално, така че можеше вместо него да се иска да се пипне основния капитал, а не само номинала, така че да се търси по-голям сплит.
    Информацията на месечна база е добра практика, не коства много и си е сериозен тест за отношението на мажоритаря към дребните.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
      Явно теб са чакали да им го кажеш

      http://www.investor.bg/novini-i-anal...elenie,159927/
      Едва ли мен са чакали, но радостното е, че дребните имаме много силен съюзник в лицето на Доверие срещу мажоритаря, който не иска да дели благата, които създава с нас. Сигурен съм, че ЧЕЗ не могат да спечелят тази война и рано или късно ще склонят да ни зарадват и нас с парче от баницата. Очертава се интересно събрание, поне сплитът се надявам да мине

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Тука Доверие що не вкарат точка за сплит в предстоящото ОСА? На предното събрание имаше такава препоръка от акционери към мениджмънта, ама ония явно са глухи и не са вкарали такава в днения ред на събранието на 13 ноември.
        Явно теб са чакали да им го кажеш

        http://www.investor.bg/novini-i-anal...elenie,159927/

        Коментар


        • Тука Доверие що не вкарат точка за сплит в предстоящото ОСА? На предното събрание имаше такава препоръка от акционери към мениджмънта, ама ония явно са глухи и не са вкарали такава в днения ред на събранието на 13 ноември.
          Last edited by znae6t; 15.10.2013, 14:13.

          Коментар


          • На сайта на БФБ можеш да провериш какъв е броят ценни книжа и номиналът на всяка емисия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Я виж за всеки случай, колко ти е номинала. Ако имаш 193 хил артии при номинал 10 лв, колко ти е основния капитал??


              явно това ще е причината

              работата е там, че има 1,928 хил.обикновени акции според отчета, което ми изглежда странно и нередно, но пък номинала е 10 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
                Сигурно ще прозвучи глупаво, но все пак колко е капитала на ЧЕЗ Разпределение? До колкото зная би трябвало да е 192 800 бр. акции, а според отчета който е представен пред КФН е 1,928 (в хил. лв.), което по мое виждане е 1 928 000 т.е. разлика от 10 пъти
                Я виж за всеки случай, колко ти е номинала. Ако имаш 193 хил артии при номинал 10 лв, колко ти е основния капитал??
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Сигурно ще прозвучи глупаво, но все пак колко е капитала на ЧЕЗ Разпределение? До колкото зная би трябвало да е 192 800 бр. акции, а според отчета който е представен пред КФН е 1,928 (в хил. лв.), което по мое виждане е 1 928 000 т.е. разлика от 10 пъти

                  Коментар


                  • Въпреки 16 000 000 лв провизии по съдебни искове, правят 22 000 000 лв чиста печалба.

                    Следващото тримесечие ще е много интересно.

                    Но все пак компанията трябва да започне да се оценя като действащо предприятие, а не като активи пред ликвидация (ако им вземат лиценза, което най-вероятно няма да стане).

                    Едва ли цените на тока ще могат да се държат дълго време ниски с политически хватки.
                    Veni, Vidi, Vici

                    Коментар


                    • ЕРП-тата започнаха да съдят България
                      24.07.2013 · by Светът днес · in България. ·

                      izbori-2013-erp-tata-darzhavni-ili-chastniСпоред монополите намаляването цената на тока от 1-ви август ги “застрашава от фалит”. Това обаче не е вярно, тъй като те имат гарантирани 12% норма за възвръщаемост.

                      След февруарските протести срещу монополите и високите сметки за ток ЕРП-тата направиха сериозни ревизии на дейността си под обществения натиск. Сметките ни за ток се сформираха и завишаваха от безумици като такса “пренос”, такса “невъзвръщаеми загуби” (за компанията), такси “зелена” и “кафява” енергия. Всичко това отпадна от 05.07/2013г., след като кабинета Орешарски предприе мерки за понижение цената на тока от 1 август.

                      Така днес в съобщение до медиите, което нито една национална медия не отрази, ЕНЕРГО-ПРО – чешката компания, която държи цяла Северна България, съобщава че започва арбитражна процедура срещу България във връзка с намаляването на цената на тока от 1-ви август.

                      Опитвайки се да извиват ръцете на България от ЕНЕРГО-ПРО все пак съобщават, че са готови преди да започнат процедурата да водят преговори с държавата.

                      Същата процедура започна неотдавна и друго ЕРП, отговарящо за Североизточна България – EVN.

                      Източник: alterinformation

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Имам разбира се, кой уважаващ себе си спекулант няма ?
                        Осен това не ме тревожи засега, защо да ме тревожи ? Защо ще плюя по нея ако ме тревожи ?
                        За мен ще по-лошо ако започна да я хваля и лустроствам артията
                        И все пак отдолу пише, че не е препоръка
                        Колко Ти е тук таргета може и на ЛС

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Имам разбира се, кой уважаващ себе си спекулант няма ?
                          Осен това не ме тревожи засега, защо да ме тревожи ? Защо ще плюя по нея ако ме тревожи ?
                          За мен ще по-лошо ако започна да я хваля и лустроствам артията
                          И все пак отдолу пише, че не е препоръка
                          Ми де е проблема? смукача и споко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                            Що ? имашли артия тук ,че те тревожи нещто
                            Имам разбира се, кой уважаващ себе си спекулант няма ?
                            Осен това не ме тревожи засега, защо да ме тревожи ? Защо ще плюя по нея ако ме тревожи ?
                            За мен ще по-лошо ако започна да я хваля и лустроствам артията
                            И все пак отдолу пише, че не е препоръка
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Привет разпределители от Чез! Как е разпределението, разпределяте ли внимателно окраденото ?!!
                              Що ? имашли артия тук ,че те тревожи нещто

                              Коментар


                              • Привет разпределители от Чез! Как е разпределението, разпределяте ли внимателно окраденото ?!!
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X