IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен освен и дребните помага и един по-голям...
    Но да, ако влезе в СОФИКС, ще има много добри перспективи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Тук въпросът е да дочакам народа да види колко неоценена е компанията, да се съберат 750 акционери и да стане купона като влезе в Софикс. Само 750 човека инвестиращи на БФБ да се намерят
      Имаш ли идея сега колко са?
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Тук въпросът е да дочакам народа да види колко неоценена е компанията, да се съберат 750 акционери и да стане купона като влезе в Софикс. Само 750 човека инвестиращи на БФБ да се намерят

        Коментар


        • Поредна прогноза ми се сбъдва.Къде са хейтърите.. , много съм доволен, може и още..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
            Аз влизах на около 120 - 125 така че доволно
            E да де.
            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

            Коментар


            • Аз влизах на около 120 - 125 така че доволно
              бавно и тихо нагоре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                Aз пък не бързам изобщо. От доста време все си пълнех.
                Оооо и аз така, хич не съм се и замислял. Толкова тотално сбъркана беше оценката на пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                  Аз продадох с прилична печалба и за сега сте чакам
                  Aз пък не бързам изобщо. От доста време все си пълнех.
                  “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                  Коментар


                  • Аз продадох с прилична печалба и за сега сте чакам
                    бавно и тихо нагоре

                    Коментар


                    • Тука до кога така колеги? Да не би да чакаме дивиденд?
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        Съгласен съм с твоето мнение, освен в часта за лихвените разходи. Регулатора не признава лихвените разходи, защото начина на финансиране си е решение на компанията. Регулатора регулира печалбата преди лихвени разходи и данъци. Оттам нататък собствениците си решават как да се финансират. Ако цената на дълга е по-ниска от цената на собствения капитал, увеличаваш дълга. Регулатора препоръчва финансиране 50/50, като използва това съотношение за изчисление на среднопретеглената цена на капитала. Друг е въпроса, че заради завишение регулаторен риск, компаниите не искаха да вземат дълг. Последната година изглежда че това се променя, което е положителна тенденция, тъй като изкупуването на съоръженията с взетия дълг, теоритично би трябвало да увеличи регулаторната база на активите и отттам възвращаемостта.
                        Ахаааа, мерси за забележката. КЕВР наистина вземаше 50:50, така е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Имаше няколко aбсурдни години в които ДКЕВР, сега КЕВР определяхa тотално измислени цени на разпределителните дружества, заради които те съответно бяха принудени да си орежат тотално инвестиционните програми. Регулаторът не им признаваше частично амортизации, а ги държеше на нивата отпреди няколко години, не им признава всички лихвени разходи - ако теглят кредити, не им принзаваше и всички технологични разходи. Е явно хората в регулатора осъзнаха че това не може да продължава дълго, щото ще почне да чезне тока дали у вас, в болницата или на ББ ще му изгасне в кабинета. Електричество винаги ще има дали от АЕЦ, ВЕИ или от внос, ама ако мрежата не я подменяш резултата все ще е ясен.
                          Съгласен съм с твоето мнение, освен в часта за лихвените разходи. Регулатора не признава лихвените разходи, защото начина на финансиране си е решение на компанията. Регулатора регулира печалбата преди лихвени разходи и данъци. Оттам нататък собствениците си решават как да се финансират. Ако цената на дълга е по-ниска от цената на собствения капитал, увеличаваш дълга. Регулатора препоръчва финансиране 50/50, като използва това съотношение за изчисление на среднопретеглената цена на капитала. Друг е въпроса, че заради завишение регулаторен риск, компаниите не искаха да вземат дълг. Последната година изглежда че това се променя, което е положителна тенденция, тъй като изкупуването на съоръженията с взетия дълг, теоритично би трябвало да увеличи регулаторната база на активите и отттам възвращаемостта.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение
                            Мажо надува балона. А ще може да го надува до началото на юли 2017 г.
                            Варианти много. А защо точно до юни 2017 - а?


                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                              ........Е явно хората в регулатора осъзнаха че това не може да продължава дълго....
                              Ммммммммммммммммммне - увеличението спрямо предишния регулаторен период е до 8%

                              Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                              Много пари винаги са излизали от компанията под форма на консултантски услуги, подизпълнители, посока чешка. Сега си мисля, че са по - малко....
                              Искаш да кажеш, че мажоритаря се е отказал доброволно от едни милиОнки доброволно, и е лъснала една злоупотреба .....
                              Лично мнение: Мажо надува балона. А ще може да го надува до началото на юли 2017 г.
                              Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Пишман Investor Разгледай мнение

                                Задай си САМО ЕДИН въпрос - как при регулирани цени за мрежови услуги (без особена промяна в последния регулаторен период) и при съизмерими количества енергия, на които са начислени таксите за мрежови услуги се получава печлба 3х?
                                Много пари винаги са излизали от компанията под форма на консултантски услуги, подизпълнители, посока чешка. Сега си мисля, че са по - малко, а може и още по - малко да са. Тук за мажо и коректност спрямо миноритарите няма да пиша, те са един от много отрицателни примери на БФБ, но отчетите към момента са добри.


                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X