IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧЕЗ Разпределение България АД (CEZD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пенсионните фондове на Доверие атакуват в съда сделки на ЧЕЗ със свързани дружества
    Какво стана на събранието?Никой не казва!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Boncho Разгледай мнение
      Стискам палци утре по точката на Доверие да се гласува - ПРОТИВ, ако това стане, според мен акцията ще мине 2000лв.

      Не е препоръка за покупко-продажба на акции
      Имам една и 1800 е добра цена...
      Но при 2К Енерго ПРО Мрежите обаче ще отидат над 190 лв.... тогава...
      Не е препоръка....

      Коментар


      • Стискам палци утре по точката на Доверие да се гласува - ПРОТИВ, ако това стане, според мен акцията ще мине 2000лв.

        Не е препоръка за покупко-продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
          1600
          Ще имаме добра доходност от тук

          Коментар


          • 1600

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
              Ако тази точка бъде приета, няма да има нужда да се гласуват сделките с ЧЕЗ България до 2019г. Ето това се казва миноритар, който се грижи за интересите си
              А ако не се приеме ? Ко става?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Аз ли нещо не схващам!?
                Мажоритара си прави сделки със свързани лица без да спазва закона и те да се гласуват на ОСА, а миноритарите от ПФ Доверие ги подсещат че трябва и услужливо вкарват подобна точка в дневния ред?
                Та каква точно е ползата за миноритарите от това упражнение?
                Ако тази точка бъде приета, няма да има нужда да се гласуват сделките с ЧЕЗ България до 2019г. Ето това се казва миноритар, който се грижи за интересите си

                Коментар


                • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                  Къде, къде? Ще ме запознаеш ли? От кога чакам тази възможност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
                    Къде, къде? Ще ме запознаеш ли? От кога чакам тази възможност.
                    Наздраве!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val2 Разгледай мнение
                      Инсайдери
                      Къде, къде? Ще ме запознаеш ли? От кога чакам тази възможност.

                      Коментар


                      • „За ползите от публичния статут на ЧЕЗ", пише в. "Капитал Daily"
                        Преди акциите на електроразпределителните дружества да бъдат качени за търговия на фондовата борса, те отговаряха за дейността си основно пред държавата в лицето на Държавната комисия за енергийно и водно регулиран (ДКЕВР). Сега обаче ползите от публичния им статут започват да се проявяват - освен пред регулатора, те са отговорни и пред малките им акционери - пенсионни и взаимни фондове, физически лица, които придобиха акции в енергийните дружества след като държавата се раздели с миноритарните си дялове (по 33%) в тях през борсата в последната година и половина. А малките акционери в повечето случаи са доста по-активни в отстовяването на правата си.

                        Повече прозрачност

                        Първи ясен сигнал за това дойде от пенсионните фондове на "Доверие". Те добавиха допълнителна точка в дневния ред на общото събрание на "ЧЕЗ Разпределение България", насрочено за 20 юни.

                        Коментар


                        • http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...esa,152601/:):)
                          Той коментира още, че на общите събрания на дружеството предстои да бъде взето решение дали компанията ще развива дивидентна политика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от iaz Разгледай мнение
                            Браво
                            http://www.investor.bg/novini-i-anal...elenie,152548/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              мда, схващам
                              ключа е че мажо не може да гласува по тази точка
                              Браво

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от iaz Разгледай мнение
                                ако тези договори минат на одобрение на ОС и случайно ;-) не се одобрят, къде ли ще остане печалбата?
                                мда, схващам
                                ключа е че мажо не може да гласува по тази точка

                                Коментар

                                Working...
                                X