IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти от акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Софарма групата ще залее пазара с над 25млн дивиденти
    Стара Планина и те над 17млн общо ще кихнат
    Монбат и те над 10млн ще отделят
    БРЕФ, АТЕРА, Фазера, Хим-а, Спиди и т.н. и т.н.

    Отново много кинти на пазара ще дойдат до 3-4 месеца, ха дано завъртят колелото и покажат на българите, че депозита и тухлите си имат доста конкурентна алтернатива!
    Поздрави и успех на всички!!!
    Любезно ми бе напомнено от готиния г-н Митанкин, че Стара планина и дъщерните ще раздадат над 17млн тази година, за това коригирам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      той може и да не е разбрал, но данъците си ги е платил,
      единствено не ги е декларирал
      Ного ясно, че зная това. Според теб какво си мисля, като виждам, че немалка част от хубавите ми дивидентченца тайнствено изчезват още от изворът? Че ги е откраднал Р. Худ ли?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от antoniq Разгледай мнение
        какво е развитието на софарма трейдинг по отношение на дивидентите й.
        0.30 лв. бруто на акция

        Коментар


        • софарма трейдинг

          Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
          Софарма се нуждае от парите от дивидента на трейдинга и не биха ги спряли току така!
          какво е развитието на софарма трейдинг по отношение на дивидентите й.

          Коментар


          • Ако се интересувате от дивиденти, аз бих ви насочил към списъка на така наречените аристократи от Щатите - това са компании, които са успяли да увеличават дивидентите всяка година за поне 25 последователни години.

            http://www.dividendgrowthinvestor.co...-dividend.html

            Много от тези компании са доста солидни, и имат силен фундамент и се представят доста по добре от маркета като цяло.
            http://www.dividendgrowthinvestor.com/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
              Според мен борсата ще тръгне ако държавата пусне на БФБ 49% от акциите на няколко от големите държавни фирми...примерно...БДЖ...АЕЦа...Марица 2...и т.н...
              Гаранция, че борсата ще фръкне нагоре...
              Държавата, и политиците като управляващи държавата в разбиранията си за акции и фондови борси са на ниво 90-те години на 19 век в района на Горни Карабах.

              За тях това е някакво неизвестно животно, което не са виждали и не се знае хапе ли или се яде. Друго си е разните му там субсидии, европейски фондове и данъци. Лесно се краде и няма нужда от много разбиране. Като ти потрябват още пари, обявяваш нов данък, кръщаваш го "социално отговорен"-бла-бла-бла и готово,

              А на тези акции нищо не им е сигурно, отгоре на всичко трябва да се споделят печалбите с някакви си там дребни акционери със по стотина акции. отгоре на всичко трябва и да им дават отчети, че и да отговарят на въпроси къде е отишла печалбата и защо са направили нещо си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cokrat1 Разгледай мнение
                Според мен борсата ще тръгне ако държавата пусне на БФБ 49% от акциите на няколко от големите държавни фирми...примерно...БДЖ...АЕЦа...Марица 2...и т.н...
                Гаранция, че борсата ще фръкне нагоре...
                Това е може би само едно от условията борсата да тръгне. Другите са правителството на Боко да се разкара барабар с Черешара, приватизация на борсата и депозитара, да се изчистят калпавите мажовци и дружества, както и да се увеличи броя на свободно търгуваните акции извън мажо. Работещо КаФеНе също , защото пазара трябва да си върне доверието, сигурно има и други условия, които пропускам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  И защо точно на немската....ти не го гледай Импето..
                  Моето разбиране е че диверсификацията (риск контрола) е важна не само за компании сектори и борси, но и за вложените парички като валута.
                  По добре да се комбинира бфб ( лев/евро) с $ активи/акции. Съотношението - на вкус...
                  щот го знам немския и ще ми е лесно да чета новини, форуми и др.

                  http://www.boerse.de/top-news/Divide...ositiv/7622344

                  засега съм си на БФБ-то докато не направя 200-300к после ще е минало бая вода и не се зная на какво мнение ще съм...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                    ако нямаше данъци бих се хванал и аз с немската борса за момента ми е добре на БФБ на плитко плис плис после ще видим...
                    И защо точно на немската....ти не го гледай Импето..
                    Моето разбиране е че диверсификацията (риск контрола) е важна не само за компании сектори и борси, но и за вложените парички като валута.
                    По добре да се комбинира бфб ( лев/евро) с $ активи/акции. Съотношението - на вкус...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Шшшт Импов, да не погнат данъчните за неплащане на данъци
                      той може и да не е разбрал, но данъците си ги е платил,
                      единствено не ги е декларирал
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Ного ясно, ама трябва и нов бизнес, който да излиза на. А сега не излиза - щото - баси борсата кекава.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Според мен борсата ще тръгне ако държавата пусне на БФБ 49% от акциите на няколко от големите държавни фирми...примерно...БДЖ...АЕЦа...Марица 2...и т.н...
                          Гаранция, че борсата ще фръкне нагоре...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Драги приятелю - на тая борса сме под 4000 човека и нечовеци (подове, покове и разни други), дето от години се надлъгваме туканка. Трябва масова информационна кампания за тия работи, за да влязат свежи пари на борсичката ни... ама и това да стане - де ще инвестират тия хора? Че то компаниите, дето снасят читав дивидент (поне 4.8% напримерно доходност спрямо цената на акцията) се броят на пръстите на рачичките, а май и на едната рачичка само !!! Затуй няма и търговия - Атерата - дето уж е баси оборотната акция, за година има по-малък оборот, отколкото акциите на Allianz правят само на Франкфуртската за ДЕН !!!

                            Ето: Монбат днес го хвалят, че ще раздаде рекорден дивидент - ама - въпреки че е рекорден, дивидентна доходност спрямо последна сделка - 3.74% !!! В същото време - акция на Allianz: дивидентна доходност - 5.29%, акция на HSBC - 6.6%... е, защо според тебе да си купя Монбатовици?

                            ако нямаше данъци бих се хванал и аз с немската борса за момента ми е добре на БФБ на плитко плис плис после ще видим...

                            аз рекламирам борсата и говоря с приятели, колеги.... но хората все още имат страх или си правят други планове за парите.. жалко е, но доста интелигентни хора не знаят/ не се интересуват от това, а примерно... "инвестират" в цигари, но всеки си има своя път

                            и ти и Здравко сте прави, разбира се, дано дойдат големи рибоци да вдигнат нивото

                            чета ви всички с удоволствие, продължавайте така и много успехи ще дойдат добри времена

                            Коментар


                            • Шшшт Импов, да не погнат данъчните за неплащане на данъци

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Импов, а смяташ ли дължимите данъци
                                Нито на едното място не ги - но дори да ги турим - ПАК ми е по-сгодно да си купя Allianz, отколкото Монбат.

                                А ако влязат още десетина хиляди дребни дивидентаджии, това значи Иматаджийското примерно - да скочи на 8 кинта и дотам със сгодата.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X