IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти от акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да попитам имам някакво садистично желание да пробвам да инвестирам на БФБ ама за начало с не голяма сума примерно 1000-2000 лв като целта е само в дивидентни акции по възможност от големите индекси.

    Какво бихте ме посъветвали като начало имайте предвид че имам някаква идея как се инвестира в акции но никога не съм го правил а сега ми се вижда интересна възможност вместо депозит примерно ?
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      както го смяташ излиза, че сме наели цял етаж !!!!!!!
      То още малко и няма да останат свободни кантори.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        ТОНИ , за СФИмоти +0,04 защото включвам неплатеният ВИ наем с ФОРТИС
        А за ЕНМ за 2013г сега изплатиха 0,552558 от дължим 0,9434 -/Нето посочвам / = остатък за 2012г.+ дължим за 2013г 0,39084+0,9434 =1,334242 точно
        както го смяташ излиза, че сме наели цял етаж !!!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          ТОНИ , за СФИмоти +0,04 защото включвам неплатеният ВИ наем с ФОРТИС
          А за ЕНМ за 2013г сега изплатиха 0,552558 от дължим 0,9434 -/Нето посочвам / = остатък за 2012г.+ дължим за 2013г 0,39084+0,9434 =1,334242 точно

          Коментар


          • Tя печалбата на ЕНМ ще стигне само за половин дивидент, а другия май ще го чакаме догодина
            VALE1. Много си прав.Ама като гледам др.не са го разбрали още.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              ТОНИ , за СФИмоти +0,04 защото включвам неплатеният ВИ наем с ФОРТИС
              А за ЕНМ за 2013г сега изплатиха 0,552558 от дължим 0,9434 -/Нето посочвам / = остатък за 2012г.+ дължим за 2013г 0,39084+0,9434 =1,334242 точно
              Tя печалбата на ЕНМ ще стигне само за половин дивидент, а другия май ще го чакаме догодина

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                ще ги бабаним в руски акции!!!
                Взех малко Мечел на 1.65 и се глася за VTB към 1.8. Макар че с тази новина за Дянков в надзорния, ме карат да мисля в перспектива - дали услуга връщат, дали акционери неизвестни имат, или най-накрая ги е напляскал

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  ще ги бабаним в руски акции!!!
                  въпреки че като се замисля , то в Русия освен армията май нищо не работи и не произвежда, Газпром и Лукоил добиват и рано или късно ще свършат, но в тази страна не се произвежда нищо стойностно!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                    ТОНИ , за СФИмоти +0,04 защото включвам неплатеният ВИ наем с ФОРТИС
                    А за ЕНМ за 2013г сега изплатиха 0,552558 от дължим 0,9434 -/Нето посочвам / = остатък за 2012г.+ дължим за 2013г 0,39084+0,9434 =1,334242 точно

                    поздрави и тая година на ОСА, че да се запознаем!

                    Коментар


                    • ТОНИ , за СФИмоти +0,04 защото включвам неплатеният ВИ наем с ФОРТИС
                      А за ЕНМ за 2013г сега изплатиха 0,552558 от дължим 0,9434 -/Нето посочвам / = остатък за 2012г.+ дължим за 2013г 0,39084+0,9434 =1,334242 точно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        ХЕС - 40 не е ли леко завишен, ама дано да дадат толкоз

                        А по интересният въпрос е кво ще го правим тоя дивидент. Миналата година беше лесно - реинвестираше се.

                        Ама сега на тези нива чуденката дали да влизаш или не е голяма.
                        ще ги бабаним в руски акции!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          При мен ~ в първата десетка на 5-цифрените,-към предложените добавям-
                          СФИм- ~0,25 поне мамаФАРМа- 0,15- тя сама от обратно изкупени го е докарала ;- БФБ само управата ли ще си Го погълне ~ 0,25 за хидравликите си прав ,че само ВЕЛЕВ и Ко. са на ясно , но очаквам ХИКА да изненадат приятно - с едни ~0,10/15
                          Емка- 0,07 ;- ЕНМ-П - ~1,27 ;- БРЕФ - ~0,05 ;- АТЕРА - ~0,35 ;- ЕРХд-~ 0,30 ;- ХИМ-П-~0,19 , остават АКТИВ и ФПП да видим как ще се отсрамят
                          а дано!
                          защо залагаш на енемона над 1лев - те се разплатиха за старите години май?
                          БРЕФ 0,05? печалбата е 0,025!!!
                          Last edited by tony1975; 08.03.2014, 19:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            СФИ са са написали сумата за дивидент и тя е малко над 0,21 лв. след данъка. Увеличението мисля ще бъде след дивидента, т.е. той би бил на база сегашните брой акции.
                            не бях обърнал внимание за планирания дивидент, иначе имах в предвид увеличението 2013 , значи корекция 21стинки!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              ХЕС - 40 не е ли леко завишен, ама дано да дадат толкоз

                              А по интересният въпрос е кво ще го правим тоя дивидент. Миналата година беше лесно - реинвестираше се.

                              Ама сега на тези нива чуденката дали да влизаш или не е голяма.
                              ами при 90стинки на акция(май беше) и рекордна печалба, както и добри продажби в началото на 2014 мисля че е нормално. Велев даде пример с М+С, освен ако не е решил да инвестира пак в некой застраховател... време е да даде!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                мисля че е напълно реална, ако отчетем по-големия брой акции, след увеличението!
                                !
                                СФИ са са написали сумата за дивидент и тя е малко над 0,21 лв. след данъка. Увеличението мисля ще бъде след дивидента, т.е. той би бил на база сегашните брой акции.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X