IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Проблема с пенсионните фондове е законовата рамка. Аз например искам да си внасям във фонд който е 100% в акции - задължително с глобална експозиция и 05 български. за 30 те години които ми остават до пенсия това си е ок. Не ми пука особено че някоя отделна година ще са на 30% на минус, като ми останат 5 години до пенсия ще мина на по-ниско рисков.

    А като са ограничени до 30% в акции почти сигурно от портфейла им в облигации ще имам отрицателна реална доходност за периода - т.е. държавата мен лично реално ме ограбва чрез инфлация като ме кара да вкарвам задължитено в ПФ. разбира се не бих вложил и лев доброволно в такава схема
    Номерът е, че чрез инфлация дръжавата те граби частично, но с парите, които ти зема за общото пенсионно каца - ограбва те на 100%.


    А доброволно - по-убаво - щото дръжавата ти връща 10% от внесеното - това си ти е чиста доходност.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      а дали ще можеш да го освободиш на добри цени(кешът), като свърши твоето приключение?
      Привилегированите акции ще станат прости, а те са по-скъпи, облизвациите - ще си взема сухото.

      Е, може да запазя и известно количество прости акции - те също сигурно ще носят дивидентчета.

      Абе: нали щяхме да си правим фонд?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Проблема с пенсионните фондове е законовата рамка. Аз например искам да си внасям във фонд който е 100% в акции - задължително с глобална експозиция и 05 български. за 30 те години които ми остават до пенсия това си е ок. Не ми пука особено че някоя отделна година ще са на 30% на минус, като ми останат 5 години до пенсия ще мина на по-ниско рисков.

        А като са ограничени до 30% в акции почти сигурно от портфейла им в облигации ще имам отрицателна реална доходност за периода - т.е. държавата мен лично реално ме ограбва чрез инфлация като ме кара да вкарвам задължитено в ПФ. разбира се не бих вложил и лев доброволно в такава схема

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Това означава: реална доходност до 15.5% - ако човекът си ползва данъчните облекчения, а трябва да е луд да не си ги - разбира се - ако говорим за инвестиция в доброволен фонд - в универсалният ни вземат кинтите без да ни питат.

          Лично аз, драги Мечов, вече съм разбрал, че борсата ни е налудначава и се отказвам да прогнозирам с точност, но стратегията ми е все по-дивидентаджийска, като долната ми граница за инвестиция е 10% доходност - само от дивидент. Което ще рече - вече и Трейдингът ми е скъпичък - добре, че си напълних преди да скокне. Като свърши жабешкото приключение и ми се освободи голяма част от портфейлът, ще му мисля.
          а дали ще можеш да го освободиш на добри цени(кешът), като свърши твоето приключение?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            За 2012 година са имали 7,4% средно, докато през 2013 са 5,5 %. Теглото на ДЦК и облигации е много голямо и практически не отчитат повишенията на капиталовите пазари.
            ДЦК и Облигациите паднаха много през 2013 г. Доходността им е дошла от борсата, така че не им е толкова малка експозицията и към акциите. Достатъчно им е, за да се отгоре
            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
            не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Резултатът за прогнозите за 2013 година е равен

              Фондмениджери 44,3% - Форум на ИнвесторБГ 44,4%

              * при 36% печалба както е написано в статията не са отчетени дивидентите получени през 2013

              За сравнение средният резултат на пенсионните фондове е 5,5%
              Това означава: реална доходност до 15.5% - ако човекът си ползва данъчните облекчения, а трябва да е луд да не си ги - разбира се - ако говорим за инвестиция в доброволен фонд - в универсалният ни вземат кинтите без да ни питат.

              Лично аз, драги Мечов, вече съм разбрал, че борсата ни е налудначава и се отказвам да прогнозирам с точност, но стратегията ми е все по-дивидентаджийска, като долната ми граница за инвестиция е 10% доходност - само от дивидент. Което ще рече - вече и Трейдингът ми е скъпичък - добре, че си напълних преди да скокне. Като свърши жабешкото приключение и ми се освободи голяма част от портфейлът, ще му мисля.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Благодаря Тони!

                Ето селекцията от дивиденски акции за тази година


                Кучетата на BGTR30 за 2014 година
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Мечо, благодаря за материала за кучетата!
                  От полза ми бе!
                  Жив и здрав!

                  Коментар


                  • За 2012 година са имали 7,4% средно, докато през 2013 са 5,5 %. Теглото на ДЦК и облигации е много голямо и практически не отчитат повишенията на капиталовите пазари.
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      За сравнение средният резултат на пенсионните фондове е 5,5%
                      Еее, те са велики.
                      Таксите са си ги изкарали. Дори им е останало за по 1 баничка с боза

                      Коментар


                      • Резултатът за прогнозите за 2013 година е равен

                        Фондмениджери 44,3% - Форум на ИнвесторБГ 44,4%

                        * при 36% печалба както е написано в статията не са отчетени дивидентите получени през 2013

                        За сравнение средният резултат на пенсионните фондове е 5,5%
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Напомням правилата

                          Моля подредите Вашето очакване за първите десет най-поскъпнали акции към края на 2014 и Вашите очаквания за 10 най-поевтинели акции за същия период, без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Прогнозите могат да бъдат и по-малко от десет, включително и само за една компания. Ще публикувам в форума само обобщени данни, за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане с чужди прогнози. Може да ми пращате Вашите прогнози до 12 януари вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.

                          Има вече 23 прогнози. Иначе анкетата за спестяванията е попълвана от 76, а пък е пусната по късно...Ще забравите да пишете с тези лесни приложения, където само се клика

                          Спестявания 2013
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Здравейте и за много години!

                            Тази година ваканцията ми продължи по - дълго и не успях да Ви напомням за анкетата. Очаквано броят на гласувалите е доста по-малък от обичайното за този формат на анкетата - има 23 и за да има смисъл и съпоставимост с предните я оставям до края на седмицата. Целта е да станат поне 40.

                            Благодаря на всички вече участвали, а останалите да пускат техните очаквания до края на седмицата
                            За много години!
                            Дай линк за анектата
                            http://forexnews.bg

                            Коментар


                            • Здравейте и за много години!

                              Тази година ваканцията ми продължи по - дълго и не успях да Ви напомням за анкетата. Очаквано броят на гласувалите е доста по-малък от обичайното за този формат на анкетата - има 23 и за да има смисъл и съпоставимост с предните я оставям до края на седмицата. Целта е да станат поне 40.

                              Благодаря на всички вече участвали, а останалите да пускат техните очаквания до края на седмицата
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не мисля че ще има големи различия между компаниите от форума. Подреждането най-вероятно ще е по-изкривено към спекулантските, но ще са горе долу същите компании - то просто няма други
                                Ето това му е хубавото на БФБ-то - компаниите са толкова малко, че всички се мушим на 1 място и там се разбиваме от ръсттттт
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X