IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Ми и теб не те разбирам - хем държите да сте анонимни (в което няма лошо - теб те бях канил да участваш в нашата фентъзи лига, но ти отказа точно от съображения за анонимност, което си е изцяло твое право), хем ви пука за мнението на няколко анонимни ника (а може би един потребител с 10 ника). Само на мен ли това ми звучи като нон сенс? Иначе, ето и за теб (пак не е заяждане, с теб сме се заяждали само на тема футбол) - ти беше фен на БАКБ - ок, не си казвал покупна цена, но ако те следи човек, веднага разбира, защото точно ти сам си го казваш - продал си я на около 7, а си влязъл около 5-те - чудесно, направил си профит. И какво щеше да стане, ако го беше заявил, при това причините бяха повече от ясни - очакванията за покупка на Виктория, а след това на Пиреус - и двете не се случиха, но въпреки това ти си успял да продадеш на печалба. Ми поздравления и толкова.

    Абе що ли се терзая пък и аз и търся някаква реалност, а не балалайкане...
    Еееее Груец недей с лошо За фентъзито, когато ми беше интересно го играех, просто не се натисках за бирата. За БАКБ-то не исках да пиша цифри защото ще се получи както при анимациониите герои, които винаги печелят. Но ще си напиша. Имах 5100 акции, които съм купувал предимно на 4,50 и мисля към 1000 на 4,60. Продадох 3000 на 7,40 а останалите предимно на 7,35 и по -малко на 7,25. Купувах акции там защото кака ти Цеца доста добре се справяше. Пиреос нямаше как да купят а и аз бях продал вече. Виктория я чаках да, но не стана. Това можех и на лично да ти го напиша а ма те нА предизвикА ме
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Г-н Груев, никога не съм имал друг ник. Възможно е някой път да си направя, но той ще е с името ми защото би ми се наложило да напиша нещо официално. То и сега всички ме знаят кой съм, но в някои случаи е възможно да ми се наложи да пиша с две имена а не с ник. За сега е малко вероятно, но никой не знае. Щом искаш компания от списъка виж BSO, но други ще ме обвинят че си я помпя. Няма угодия във форума, каквото и да направи човек все е грешка. В общи линии спирането да се пише е най-логичното решение. Успешни инвестиции.
      Ха, чудесно, сложих плюс, не че той означава нещо
      И защо е толкова трудно да напишеш нещо подобно? Аз също считам, че БСО има сериозен потенциал - нямам акции там, но може и да купя, ще видим - кой ще те обвини в манипулации и защо би следвало да ти пука? Дори и да не познаеш, какво от това - накрая пак ти ще си понесеш и загубите (не дай Боже), и печалбите (дано), а това е много по-значимо от това, че 5 ника ще ти кажат, че си некадърник. Поне моето мнение е такова.

      Иначе аз не знам кой си, не ме и вълнува - всеки, който иска да е анонимен, следва да остане такъв. Аз също не съм анонимен, познават ме поне 50 човека от форума, даже всички ме наричат Груеца, нищо че ми знаят името, и аз ги наричам спред никовете им - партизанска му работа

      Успех и на теб и пиши по-често, защото си интересен събеседник!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        Аз също не бих обявил публично нито компаниите, нито мотивите си. На Беър и на други хора на лични мога да пиша, но публично не. Всеки да си взима решенията сам. Повече от 15 години съм се старал да съм полезен и съм споделял а после хора, на които съм помага с други никове плюят. Даже когато разпращах акционерни книги /вярно, че беше отдавна/ на всеки който пожелаеше получих и заплахи ..... Та така.
        Ми и теб не те разбирам - хем държите да сте анонимни (в което няма лошо - теб те бях канил да участваш в нашата фентъзи лига, но ти отказа точно от съображения за анонимност, което си е изцяло твое право), хем ви пука за мнението на няколко анонимни ника (а може би един потребител с 10 ника). Само на мен ли това ми звучи като нон сенс? Иначе, ето и за теб (пак не е заяждане, с теб сме се заяждали само на тема футбол) - ти беше фен на БАКБ - ок, не си казвал покупна цена, но ако те следи човек, веднага разбира, защото точно ти сам си го казваш - продал си я на около 7, а си влязъл около 5-те - чудесно, направил си профит. И какво щеше да стане, ако го беше заявил, при това причините бяха повече от ясни - очакванията за покупка на Виктория, а след това на Пиреус - и двете не се случиха, но въпреки това ти си успял да продадеш на печалба. Ми поздравления и толкова.

        Абе що ли се терзая пък и аз и търся някаква реалност, а не балалайкане...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Г-н Груев, никога не съм имал друг ник. Възможно е някой път да си направя, но той ще е с името ми защото би ми се наложило да напиша нещо официално. То и сега всички ме знаят кой съм, но в някои случаи е възможно да ми се наложи да пиша с две имена а не с ник. За сега е малко вероятно, но никой не знае. Щом искаш компания от списъка виж BSO, но други ще ме обвинят че си я помпя. Няма угодия във форума, каквото и да направи човек все е грешка. В общи линии спирането да се пише е най-логичното решение. Успешни инвестиции.

          Коментар


          • Аз също не бих обявил публично нито компаниите, нито мотивите си. На Беър и на други хора на лични мога да пиша, но публично не. Всеки да си взима решенията сам. Повече от 15 години съм се старал да съм полезен и съм споделял а после хора, на които съм помага с други никове плюят. Даже когато разпращах акционерни книги /вярно, че беше отдавна/ на всеки който пожелаеше получих и заплахи ..... Та така.
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Жалко, 4Д, очаквах да кажеш нещо по същество, а ти се изрази като политик или адвокат, пък всъщност аз съм юристът

              Ами твое право си е да пишеш или да не пишеш това, което желаеш, но аз лично съм разочарован (това, разбира се, си е изцяло мой проблем) и очаквах изброяване на компании. И не, не е, за да натривам носа на някого, обаче аз може би съм прекалено не на място в този анонимен свят на интернет - просто обичам човек да стои зад думите си с нещо, при това предварително, а не следварително да ми каже - ама аз хванах дъното и продадох на върха - дори и така да е, по този начин не помага на никого, не е от полза за форума, т.е. пише си за спорта.

              Как да е, може би пък наистина съм прекалено алтруистично настроем в този свят на манипулации, в който на всеки се привиждат някакви имагинерни 10 ника, зад които стои един зъл потребител, който манипулира. Но кой ли съм аз, че да коментирам подобно нещо. Иначе многониковците са ясни кои са.

              П.С. Честно казано, без да се обиждаш, моята интуиция, която явно не съм получил свише и още по-малко съм изградил след това, ми подсказва, че и ти имаш друг ник и правиш точно това, от което се притесняваш и срещу което най-много пишеш - наскоро научих за подобен ник (няма да го разкрия, разбира се). Обаче това са празни мисли на един празен човек, както би казал един писател. Бъди здрав и ако решиш да споделиш мисли за това, коя компания е хванала окото ти или твоята интуиция ти е подсказала, ще бъда благодарен, ако споделиш. Или не, ти си знаеш най-добре
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                И аз така си мислех, но вече не съм толкова убеден колко е сериозно забавянето. Последните данни от Европа са смесени. Ръст имаше при продажбите на дребно, в комбинация със ново дъно при безработицата. Търговското салдо беше добро, единствените негативни данни бяха от индустрията. В същото време петрола падна, което като изключим производителите, има стимулиращ ефект. Данните от САЩ остават силни. Последно бяха новосъздадените работни места изненадващо над очакванията отново... така че имай едно на ум
                В самото начало на обръщането на тренда винаги данните са смесени. Все още има положителна инерция но тази година ще се избистри ситуацията когато започнат да излизат отчети и данни за икономиката. Принципно безработицата е много ниска около върхът на бичи тренда а с нея нормално да имаме силни данни за потреблението. На фона на забавянето имаме и силно изтегляне на ликвидност и по високи лихви от централните банки. Образува се перфектна буря и лично гледам да съм с ограничен риск.





                Коментар


                • Г-н Груев, не искам да разводнявам темата на Bigbear, но на така поставен въпрос ще отговоря по някакъв начин. Някои хора просто знаят какво ще се случи по-добре от другите. Това е интровертната интуиция и тя се развива до седмата година или максимум до осемнадесетата. Веднъж оформен човек, който използва като базова или творческа функция нещо друго никога не може да настигне по умения тези на които просто им е дадено. Но това не е фатално, защото света е голям и техните умения имат предимства в стотици да не кажа хиляди други области в живота. В случай, че искаш да разбереш как работи интуицята тук и сега и тази отговаряща за процеси случващи се във времето може да прочетеш чата ни с пандата в темата за BSO от преди година. Той видимо работи с интуиция тук и сега и гледа отчета за 2016 и казва няма нищо. Аз му говоря за това което ще се случи. Всеки поглед си има своите предимства в различни случаи.
                  По отношение на Елана агрокредит. Имах малко купени на 1,10 и продадени на 1,19. Намесих се само защото забелязах фрапираща некомпетентност от ваша страна. Недопустимо е да не можете да си направите сметката с правата. След което обвинихте за вашият грешен избор "Евереста", "евана" ... Интересно ми беше дали ще си признаете грешката. Аз лично бъркам и съм сигурен, че ще продължавам да бъркам. Примерно тези дни направих една грешка с едни опции, които предполагам ще ми струват към 350 лева. В общи линии жълти стотинки, но обърках аз а не някой друг. Забелязал съм, че на борсата пари губят безгрешните. Софарма я продадох на време и в общи линии съм доволен. По отношение на ПИБ пък съм много доволен Там се случиха много добре нещата.
                  Лично аз няма да пусна тук поименно петте компании, но бих ги изпратил на биигбеар защото му имам доверие. С познати на лични срещи и кафета сме си говорили какво и защо мисля без ограничения, но във форума не става. Причини много. bigbear много точно каза, че ако объркам с едно разни анонимни никове ще ме разпнат. Никой човек застанал с името си не може да надговори анонимен ник с поне десетина регистрации във форума. Ще те окаля и ще смени ника. Пък и никой не гледа портфейлно представяне и сравнение с бенчмарк. Освен това ако още не съм купил ще си направя конкуренция. Ако съм купил ще ме обвините, че си помпя акцията рекламирайки я. По-добре в лични разговори със стойностни хора, които мога дори да определя като приятели. Говоря си с поне 5 човека от тези десет с най-високо довери в анкетата на бигбеар. Там можеш да кажеш всичко във форума вече не. Във форума можеш да кажеш принципи как се лови риба, но хората искат да получат на готово риба. Ако пет от безплатните риби са хубави даже и благодаря няма да кажат, но ако шестата е кофти ... Нека сами я ловят. Но аз съм си аз. Понякога ще изтървам нещичко във форума. Не можем да избягаме от себе си. Но виж темата за БСО през последната година две.

                  Коментар


                  • И аз така си мислех, но вече не съм толкова убеден колко е сериозно забавянето. Последните данни от Европа са смесени. Ръст имаше при продажбите на дребно, в комбинация със ново дъно при безработицата. Търговското салдо беше добро, единствените негативни данни бяха от индустрията. В същото време петрола падна, което като изключим производителите, има стимулиращ ефект. Данните от САЩ остават силни. Последно бяха новосъздадените работни места изненадващо над очакванията отново... така че имай едно на ум

                    Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Съгласен съм с казаното като цяло но дори и консервативните компании са уязвими при цикличността на бизнеса. Вече ясно се вижда че големите икономики сериозно се забавят а имаме и силно свиване на ликвидност та очакванията ми са за по лоши резултати и съответно по дълбок спад. Играта се промени през миналата година и докато не мине бурята играем по новите правила. Освен глобалните имаме и доста локални рискове та като цяло влязохме в труден период който рано или късно ще удари дъно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Е то ако иде реч за ликвидността - тая на половината от тоя списък от 10 е доста по зле от поне половин дузина картони извън списъка.
                      Ликвидността е критерий за първоначално допускане, не търсим десетте най-ликвидни, а от тази гледна точка тези в списъка като за нашия пазар стават. Но ако търсим топ 5 както писа 4Д в момента аз се сещам само за акциите на БФБ, донякъде Агрия, но тя е системно подценена от доста време и не е ясно дали в бъдеще доверието там ще се повиши, или положението ще се влоши, т.е. си е рисков залог и един Неохим, който уж е подценен заради конюнктурни резултати, но мениджмънта там по всяко време може да те сюрпризира неприятно, т.е. още по-рисков залог. До 5 дори не мечтая да ги докарам..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        С риск да стане чат, което bigbear не искаше бих отговорил по следният начин. Да се продава само по себе си не е лошо. Важният въпрос е каква е причината за спада. В случай, че компанията е счупена трябва човек да се отърве от всички акции без значение от цената. Такива примери от нашата история много, защото на каквато и цена да купи когато в дългосрочен план клони към нула е е ясно, че ще загуби.На каквато и цена да продаде пак е на печалба защото накрая ще вземе нула. Примери за опарване при Кремиковци, Мостстрой, Холдинг пътища, ОЦК, КТБ, Елтос та и дори Булгартабак, който беше ясно, че се счупи когато наложиха забрана на Пеевски и Доган да влизат в Турция. Някои обичат да ловят тези падащи кинжали защото не могат да направят разлика между цена и стойност. Но точно тези участници на пазара са много важни защото дават някакъв изход на умните пари в случаите , когато се окаже, че са сбъркали. Ясно е, че с такова поведение ловците на падащи кинжали ще си останат малки и маргинални играчи, но са важни за големите, защото са тяхната застраховка при грешка.
                        Същевременно в случай, че акцията е счупена а компанията се развива добре спада е само повод да се купи още, защото в дългосрочен план биха спечелили пари. Компанията е станала по-добра а цената по-ниска от последната покупка. Струва си да се вземе още стига да не са избили лимитите. Та тази тънка граница дали е счупена компанията или акцията и каква е разликата между цената и стойността на акциите е недоловима за публиката. Затова тя се опитва да приеме общо правило, което касае всичко без да разбират същността му. Някои купуват всичко, което падне защото после ще се възстанови. Печелят редовно дребни суми и когато нацелят счупена компания губят със самосвала. Други, които се притесняват да не нацелят счупени компании слагат стоп лос и продават всичко на определени нива, така изтърват страхотни възможности за растеж. Пълните аматьори стискат докато не излязат на печалба. Така постепенно се наблъскват само с боклуци и на десетата година загубват интерес към пазара с колекция избушеняци за спомен. Става нещо като гробище за акции. Един ден наследниците може и да осребрят някакви стотинки.
                        Идеята ми беше, че първите десет в списъка е малко вероятно да се счупят като компании и това в дългосрочен план да доведе до загуба на пари, но за мен същността на моята работа е да намеря дългосрочен растеж, който не е оценен в цената на акцията. Да се диверсифицирам защото винаги мога да объркам и да си следя ликвидността. Та моите топ пет по неоценен от пазара растеж ги нямаше в в топ десет на форума. Това имах предвид, когато казах, че е малко вероятно да се загубят пари, но е малко вероятно това да са най-печелившите. Да не забравяме, че това е субективно мнение.
                        Много хубаво и.... пожелателно мислене. Виж, с теб неведнъж сме спорили, не знам защо понякога си ме нарочвал с постингите си, но не си трол, имаш разумни разсъждение и нека този ми пост да не прозвучи като заяждане, защото целта му не е такава.

                        Та теоритично звучиш прекрасно - търсим новите епъл и амазон, купуваме ги на 2 долара и после ги праваме на 2000 - супер, нали? Ама реалността е малко по-различна и 99% стигат до някой от описаните от теб сценарии, което всъщност си е съвсем нормална ситуация. И в този ред на мисли, за да не теоритизираме излишно, би било прекрасно да кажеш кои са твоите топ 5, 4, 3 или колкото там решиш акции, в които си вкарал някое левче на БФБ. Защото основно съм те засичал в темите на евереста, цеко сифоня и, ако не ме лъже паметта, мумифицирания чичак, а те определено не са нито гугъл, нито епъл, нито нетфликс .

                        Разбира се, не си длъжен да го правиш, но когато говориш нещо теоритично, е хубаво да застанеш и с ясен пример - ето, аз имам това и това, защото така и така. За да не съм голословен, аз имам ЧЕЗ Разпределение и пакет Хим - пакетът Хим е купен за децата и ще бъде кеширан някога си в бъдещето ( в момента е на загуба от 15%), а ЧЕЗ Р е купен само и единствено заради твърдата ми вяра, че ще има търгово на 300+ лева. Отделно това е компания, която е друга бира и няма как да фалира, просто не е възможно, защото е най-структуроопределящата не само на борсичката ни, ами е в топ 10 на структуроопределящите в страната. Бих усреднявал още при ЧЕЗ Р, ако цената тръгне надолу - ше купувам през 20 лева - 180, 160, ако тръгне натам. Хим няма да купувам, освен ако цената му не слезе пак до абсолютния минимум. Други компании при настоящите цени не бих купувал - не казвам, че са лоши, напротив, има отлични като Коравото или старопланинци (любовниците са ми в игнор листата, което не ги прави лоша компания), но за моите виждания, на този пазар, са балон - лично мнение.

                        Е, ако споделиш и ти твоите виждания, считам, че ще има полза от мнението ти, другото е разтягане на локуми - без лични чувства и не целя обиди. Хубав ден!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Честно казано на практика се чудя как точно става това. На пазар като нашия ликвидността те ограничава до 20-30 компании, 70-80% от които са като тези в списъка- консервативен бизнес и горе-долу точна пазарна оценка. За неоценен от пазара растеж остават най-много 2-3 компании, с изключение на случаите, в които целия пазар е подценен.
                          Е то ако иде реч за ликвидността - тая на половината от тоя списък от 10 е доста по зле от поне половин дузина картони извън списъка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            С риск да стане чат, което bigbear не искаше бих отговорил по следният начин. Да се продава само по себе си не е лошо. Важният въпрос е каква е причината за спада. В случай, че компанията е счупена трябва човек да се отърве от всички акции без значение от цената. Такива примери от нашата история много, защото на каквато и цена да купи когато в дългосрочен план клони към нула е е ясно, че ще загуби.На каквато и цена да продаде пак е на печалба защото накрая ще вземе нула. Примери за опарване при Кремиковци, Мостстрой, Холдинг пътища, ОЦК, КТБ, Елтос та и дори Булгартабак, който беше ясно, че се счупи когато наложиха забрана на Пеевски и Доган да влизат в Турция. Някои обичат да ловят тези падащи кинжали защото не могат да направят разлика между цена и стойност. Но точно тези участници на пазара са много важни защото дават някакъв изход на умните пари в случаите , когато се окаже, че са сбъркали. Ясно е, че с такова поведение ловците на падащи кинжали ще си останат малки и маргинални играчи, но са важни за големите, защото са тяхната застраховка при грешка.
                            Същевременно в случай, че акцията е счупена а компанията се развива добре спада е само повод да се купи още, защото в дългосрочен план биха спечелили пари. Компанията е станала по-добра а цената по-ниска от последната покупка. Струва си да се вземе още стига да не са избили лимитите. Та тази тънка граница дали е счупена компанията или акцията и каква е разликата между цената и стойността на акциите е недоловима за публиката. Затова тя се опитва да приеме общо правило, което касае всичко без да разбират същността му. Някои купуват всичко, което падне защото после ще се възстанови. Печелят редовно дребни суми и когато нацелят счупена компания губят със самосвала. Други, които се притесняват да не нацелят счупени компании слагат стоп лос и продават всичко на определени нива, така изтърват страхотни възможности за растеж. Пълните аматьори стискат докато не излязат на печалба. Така постепенно се наблъскват само с боклуци и на десетата година загубват интерес към пазара с колекция избушеняци за спомен. Става нещо като гробище за акции. Един ден наследниците може и да осребрят някакви стотинки.
                            Идеята ми беше, че първите десет в списъка е малко вероятно да се счупят като компании и това в дългосрочен план да доведе до загуба на пари, но за мен същността на моята работа е да намеря дългосрочен растеж, който не е оценен в цената на акцията. Да се диверсифицирам защото винаги мога да объркам и да си следя ликвидността. Та моите топ пет по неоценен от пазара растеж ги нямаше в в топ десет на форума. Това имах предвид, когато казах, че е малко вероятно да се загубят пари, но е малко вероятно това да са най-печелившите. Да не забравяме, че това е субективно мнение.
                            Съгласен съм с казаното като цяло но дори и консервативните компании са уязвими при цикличността на бизнеса. Вече ясно се вижда че големите икономики сериозно се забавят а имаме и силно свиване на ликвидност та очакванията ми са за по лоши резултати и съответно по дълбок спад. Играта се промени през миналата година и докато не мине бурята играем по новите правила. Освен глобалните имаме и доста локални рискове та като цяло влязохме в труден период който рано или късно ще удари дъно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                              Идеята ми беше, че първите десет в списъка е малко вероятно да се счупят като компании и това в дългосрочен план да доведе до загуба на пари, но за мен същността на моята работа е да намеря дългосрочен растеж, който не е оценен в цената на акцията. Да се диверсифицирам защото винаги мога да объркам и да си следя ликвидността. Та моите топ пет по неоценен от пазара растеж ги нямаше в в топ десет на форума. Това имах предвид, когато казах, че е малко вероятно да се загубят пари, но е малко вероятно това да са най-печелившите. Да не забравяме, че това е субективно мнение.
                              Честно казано на практика се чудя как точно става това. На пазар като нашия ликвидността те ограничава до 20-30 компании, 70-80% от които са като тези в списъка- консервативен бизнес и горе-долу точна пазарна оценка. За неоценен от пазара растеж остават най-много 2-3 компании, с изключение на случаите, в които целия пазар е подценен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                                С 500 хилки да вземеш 20к дивидент на година. Не стига за живот ако не бачкаш.
                                Примерно беше.
                                Трябват ти поне 100 хилки на година. Да изхарчиш 40 примерно и 60 х да инвестираш, за да ти е успойчива системата.
                                Ако не работя какво ли ще правя??? и затова работя....

                                Коментар

                                Working...
                                X