IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    ...........западни господари ..... Или бяха източни
    И двете дедо Попе, и двете
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Администраторчето и да триеш и да не триеш акциите на БФБито на-най мама, щот много е просто кат нема хора не знам кви разтежи кви 6 лева бленувате...... проста бакалска сметка е тва предай го на муцуните на сайта ....
      Михаиле, гледай си там форекса и златото и не се мъчи да правиш прогнози за нещо, за което абсолютно никой не може да даде прогноза, а именно демографското развитие. А дори и то да е ултра важно (а не е, само спомагателно е), то ти направи уби борсите на Литва, Латвия и Естония, да речем, а Индия, примерно, направи световен гигант. Ама как да е, важно е да се лаля - не са важни хората, Михаиле, хора винаги ще се намерят - както вие избягахте на Запад, така и ние тук, в България, сме Запад за много народи - важна е територията. Или ти се мислиш за нещо повече от някой китаец, иранец или руснак, да речем? Много недемократично, Михаиле, много недемократично, какво ще кажат твоите западни господари по въпроса. Или бяха източни
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Администраторчето и да триеш и да не триеш акциите на БФБито на-най мама, щот много е просто кат нема хора не знам кви разтежи кви 6 лева бленувате...... проста бакалска сметка е тва предай го на муцуните на сайта ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Гледай само първата колонка )
          Имах предвид анализа на Беър в поста му. Нека да знаят мажовите че доверието не е вечно.
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Сега се сещам, че можеш да ги пращаш тия анализи и на АИКБ например ..... Ей така да си знаят
            Гледай само първата колонка )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Доверие в мажоритарните собственици 2019

              Отново доверието на инвеститорите се определя от споделянето на печалбите и изплащането им като дивидент. В топ 30 на компаниите с най – високо доверие 21 компании са изплащали дивидент през 2018, а при останалите девет над половината някога са давали дивидент или предстои да бъде изплатен в близко бъдеще.
              Инвеститорите очакват значително по-висока ценова възвращаемост от компаниите които не дават дивидент или е относително малък. Силно наказват компаниите, които разпределят доход без да го споделят с всички - М+С Хидравлик АД слиза надолу в доверието с 10 позиции и цяла точка спрямо 2018 година заради бонусна схема към мениджерите под формата на акции по номинал което е далеч от пазарната цена на акциите.
              Доверието в мажоритарните собственици драстично спада, като едва 8 % имат някакво доверие в тях. Близо 40 % от инвеститорите споделят, че са загубили доверие през миналата година, което вероятно е доста повече, защото някакво доверие в началото на 2018 година са имали 38 % от анкетираните, а две години по -рано са били 31 %...
              Сега се сещам, че можеш да ги пращаш тия анализи и на АИКБ например ..... Ей така да си знаят
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Пробвам нов вид анкета Стойност и Сантимент 1Q 2019
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Доверие в мажоритарните собственици 2019

                  Отново доверието на инвеститорите се определя от споделянето на печалбите и изплащането им като дивидент. В топ 30 на компаниите с най – високо доверие 21 компании са изплащали дивидент през 2018, а при останалите девет над половината някога са давали дивидент или предстои да бъде изплатен в близко бъдеще.
                  Инвеститорите очакват значително по-висока ценова възвращаемост от компаниите които не дават дивидент или е относително малък. Силно наказват компаниите, които разпределят доход без да го споделят с всички - М+С Хидравлик АД слиза надолу в доверието с 10 позиции и цяла точка спрямо 2018 година заради бонусна схема към мениджерите под формата на акции по номинал което е далеч от пазарната цена на акциите.
                  Доверието в мажоритарните собственици драстично спада, като едва 8 % имат някакво доверие в тях. Близо 40 % от инвеститорите споделят, че са загубили доверие през миналата година, което вероятно е доста повече, защото някакво доверие в началото на 2018 година са имали 38 % от анкетираните, а две години по -рано са били 31 %...

                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • В неделя затварям темата за доверието Доверие 1Q 2019

                    Тази я пускам веднъж годишно, защото на БФБ процесите са тектонически

                    Портфейл на Форума 2018

                    тук са временните резултати

                    20 януари - Коригирал съм линка за временните резултати
                    Last edited by BigBear; 20.01.2019, 17:21.
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                      Не ме учудва. Всичко живо е в дивидентни акции. Аз също.

                      Дългосрочна инвестиция до 2023 година
                      https://www.surveymonkey.com/results/SM-H36DHFTCV/
                      1 Адванс Терафонд АДСИЦ
                      2 Софарма АД
                      3 Софарма Трейдинг АД
                      4 М+С Хидравлик АД
                      5 Корадо-България АД
                      6 Стара планина холд АД
                      7 Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                      8 Елана Агрокредит АД
                      9 Хидравлични елементи и системи АД
                      10 ЧЕЗ Разпределение България АД
                      Да върнем темата в дискусията (зачетох назад) Таблицата не ми допада заради обширното присъствие по места на великата "планина" ))) (имах си мнение, още отдавна, че даже не не е добре да е и в индекс, по причина че се получава нещо като "набалонване" с метода sum-of-parts, - някак не ми се виждаше добре, да има повече от 2 дружества от една и съща група., това ми мнение не е променено, а и нямам доверие на г-н велев, особено след милионните бонуси за мениджъмнта, емитиране на капитал по номинал за избрани и т.н.) На Евереста имам нулево доверие (случаят с предишния адциц, в който малките акционери все пак взеха властта и го ликвидираха успешно, после заниженият коеф. при сливането на севтополис, емисията капитал и влизането в индекс при агрокредита, т.н .), Атера не виждам накъде да расте )) На ФНИ нямам особено доверие, покрай опита за намаляване на капитала )) така че не останаха много позиции от табл. за мен поне.
                      От останалите дружества - Софарма, може и да стане, ако е купена за 3 лв или надоле ) ,. а не за 4 ) Все пак са и от по-ликвидните дружества. От изброените имам само чез, но основно и съм в кеш към момента.
                      (подразбира се, че не е препоръка)

                      А анкетата за доверието в маджовците може би ще става все по-актуална -
                      Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      На средата на анкетата сме -

                      Доверие 1Q 2019

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                        Винаги съм споделял. Просто вече се разочаровах от много хора и сега го правя на лични, на който поиска мнение.... Е на на всички де, но на повечето.
                        ако знаеш, как добре те разбирам Греъме, ...а си боли, особено като не ти вярват или не разбират кристално чиститe те ти отношения към ежедневието. Веднъж един голям дух, признат титан на словото ми каза приживе - "...отворих ръце за обятие, станах на разпятие" - не знам, може и да не е публикувано но го запечатах, може да е казал нещо пророческо))) Не случайно ти е намаляло желанието да пишеш ... - живот. - училище... в тоя род на мисли казвахме на шега като ученици "училище- мъчилище" В светът на илюзиите народа си мисли, че живее някакъв реален живот ... наивна и жалка картинкаи, но както казваш - те тва е те )))

                        Коментар


                        • Хубаво си приказвате ама ми отваряте работа да си местя анкетата. Като приключвате някой дълъг пост слагайте отдолу и анкетата ми .
                          Благодаря

                          На средата на анкетата сме - 59 души са я попълнили

                          Доверие 1Q 2019
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ето, виждаш ли, не е чак толкова тежко, нали Поздравления - ти си уважаван форумец и мнението ти тежи, така че благодаря за споделеното, мисля, че е от полза за много хора. Успех и с инвестициите в момента
                            Винаги съм споделял. Просто вече се разочаровах от много хора и сега го правя на лични, на който поиска мнение.... Е на на всички де, но на повечето.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Еееее Груец недей с лошо За фентъзито, когато ми беше интересно го играех, просто не се натисках за бирата. За БАКБ-то не исках да пиша цифри защото ще се получи както при анимациониите герои, които винаги печелят. Но ще си напиша. Имах 5100 акции, които съм купувал предимно на 4,50 и мисля към 1000 на 4,60. Продадох 3000 на 7,40 а останалите предимно на 7,35 и по -малко на 7,25. Купувах акции там защото кака ти Цеца доста добре се справяше. Пиреос нямаше как да купят а и аз бях продал вече. Виктория я чаках да, но не стана. Това можех и на лично да ти го напиша а ма те нА предизвикА ме
                              Ето, виждаш ли, не е чак толкова тежко, нали Поздравления - ти си уважаван форумец и мнението ти тежи, така че благодаря за споделеното, мисля, че е от полза за много хора. Успех и с инвестициите в момента
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Мога да ти кажа и защо си купих Лавена Макер че го отчитам за грешка тъй като можеше да изчакам малко
                                При ЧЕЗ мненията са ни на 100% еднакви само дето аз изчаквам и не съм купил. За БТХ сме постъпили почти по еднакъв начин, което ме навежда на мисълта, че и по едно и също време .... BTW казвал съм ги тия неща, ..... но очевидно не са интересни. Може би Беър трябва да се замисли дали изобщо да ме пита
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X