IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си бизнес инвеститор за сериозна идея

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото забравих да кажа, че най-голямата недомислица на нашия младеж е желанието му да създаде фирма с дялово участие 50 на 50%. Това е много тъпо и такава една фирма обикновено се проваля още в първите 2-3 месеца от своето съществуване. Причината е НЕВЪЗМОЖНОСТТА ДА СЕ ВЗЕМАТ РЕШЕНИЯ, ако двамата съдружници са на противоположни мнения.

    За да не се случва това, трябва единия от двамата да има малко по-голям дял от другия. Може да е само с 1 акция в повече, но това е достатъчно при ситуации с конфликт да се знае кой от двамата има окончателната дума.

    И тука възниква проблемът с нашия юнак. Никой инвеститор няма да се съгласи да даде луди пари, и в същото време да има по-малко от 50%. Тоест юнака ще е принуден да даде повече от 50%, ако иска да помирише парите, но с това автоматично ще загуби контрола над фирмата и ще се остави на благоразположението на човека с парите. Той обаче няма никакъв интерес да раздава дивидент поне до момента, до който фирмата не излезе на печалба, а този момент може да се отложи далече в бъдещето, или по-вероятното може никога да не настъпи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Искаш ли, ама съвсем честно?
      - И аз така мисля. Искам да успее. И да натрие много носове. Има защо. Но... НАИСТИНА сериозен инвеститор, да вкара милиони СЪВСЕМ НАГОЛО, и да не си запази поне 90-95 % - дори идеята да звучи добре - не виждам, как. Така, нашето момче, ще изгуби изцяло контрол, още от самото начало. Е, в такъв случай, няма пък да има опасност да бъде уволнен от "своята" фирма но, дори и да забележи по хода, пропуски, които, и да може да бъдат преодолени, може и да не го чуят, което (САМО НЕ-ЧУВАНЕТО, АКО ЩЕ, ВСИЧКО ОСТАНАЛО, ДА Е СУПЕР!) да му провали проекта. Преживял съм го. Няма да му хареса. СЛУЧИ МИ СЕ. ЛИЧНО.
      Най-трудното нещо в една фирма са взаимоотношенията между съдружниците. Няма как човек да го знае това, ако никога не е бил съдружник във фирма с други хова. И понеже този проблем съществува в абсолютно всички фирми със съдружници или акционери, за разрешаването му отдавна е измислен един единствен възможен начин - всеки гласува с такъв процент, каквото е дяловото му участие. А дяловото участие е в пари, в живи пари, внесени като начален капитал при учредяването на фирмата.

      Няма такова животно идеите да се оценяват като капитал и да се признават от останалите съдружници. Това е защото всеки един съдружник има някакви идеи, и само бъдещето (далечното бъдеще) може да каже дали дадена идея е била качествена или е просто една самозаблуда на някой некомпетентен мозък. Именно поради тази причина се приема, че идеите са безплатни, и всеки от съдружниците може да си ги генерира колкото си иска. За финансирането на дадена идея обаче решение вземат всички съдружници, като всеки един от тях гласува с такъв процент, какъвто му е дяла.

      На етап създаване на нови фирми обикновено процентите пропорционално се делят на броя на съдръжниците, и дори и за секунда не може да се помисли, че някой съдружник е по-качествен от друг и само заради това ще получи по-голям дял. Нищо подобно - дяловете или са по равно, ако се тръгва с малък начален капитал, или пропорционално на парите, които даден съдружник вложи във фирмата.
      Last edited by Mateev; 24.04.2021, 12:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Съмнявам се, че ще му хареса предложението ми, така, че няма голям шанс. По-скоро очаквам да не се дадат никакви конкретни цифри и замлъкване при замислянето, какви точно пари трябват за проекта.
        Тъй като лирическият герой не е чувал за понятието бизнес план, а и както сам каза по-долу образованието нямало значение ...

        Той пари иска, акъл не ще

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Съмнявам се, че ще му хареса предложението ми, така, че няма голям шанс. По-скоро очаквам да не се дадат никакви конкретни цифри и замлъкване при замислянето, какви точно пари трябват за проекта.
          Искаш ли, ама съвсем честно?
          - И аз така мисля. Искам да успее. И да натрие много носове. Има защо. Но... НАИСТИНА сериозен инвеститор, да вкара милиони СЪВСЕМ НАГОЛО, и да не си запази поне 90-95 % - дори идеята да звучи добре - не виждам, как. Така, нашето момче, ще изгуби изцяло контрол, още от самото начало. Е, в такъв случай, няма пък да има опасност да бъде уволнен от "своята" фирма но, дори и да забележи по хода, пропуски, които, и да може да бъдат преодолени, може и да не го чуят, което (САМО НЕ-ЧУВАНЕТО, АКО ЩЕ, ВСИЧКО ОСТАНАЛО, ДА Е СУПЕР!) да му провали проекта. Преживял съм го. Няма да му хареса. СЛУЧИ МИ СЕ. ЛИЧНО.
          Last edited by Pyramid; 24.04.2021, 10:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Не знам, какво ще ти даде като числа но, ще се радвам за него, ако инвестираш.
            Съмнявам се, че ще му хареса предложението ми, така, че няма голям шанс. По-скоро очаквам да не се дадат никакви конкретни цифри и замлъкване при замислянето, какви точно пари трябват за проекта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

              Тя тази тема е безкрайна като глупостта и Вселената, дай да си говорим в цифри, колко пари трябват за валидация на идеята и колко трябват за пълната и реализация? И за какво ще отидат тези разходи?
              Не знам, какво ще ти даде като числа но, ще се радвам за него, ако инвестираш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение

                Е нали ако се намери инвеститор, ще ми дава и акъл, от който имам нужда за успешния бизнес.
                Тя тази тема е безкрайна като глупостта и Вселената, дай да си говорим в цифри, колко пари трябват за валидация на идеята и колко трябват за пълната и реализация? И за какво ще отидат тези разходи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение

                  Ако мислиш,че някой би си купил някаква бизнес идея, без да я реализира, се лъжеш жестоко. Или ако залъгвам хората, дайте ми по 100 лева/100$/100 евро и аз ще ви кажа най-яката бизнес идея да изкарвате много пари.
                  Нали има някви в YOUTUBE С НЯКВИ КУРСОВЕ ДА ИЗКАРВАШ ПАРИ.

                  Макар,че е доста трудно 1 000 000 балъци да си купят идеята ми за 100$. Попринцип не е толкова трудно и аз да си направя сайт ,че продавам бизнес идея,ама след това ще трябват доста пари за реклама,които нямам.
                  Сега, ако отдалеч смяташ хората за балъци, кой ще се приближи, че да се подпише за такъв? Пак ти предлагам: Вземи се в ръце.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Няма спор че с тръбичката е по-зле. Нея можеш да я сметнеш и да видиш че не става 100%.
                    Докато другото има все пак някакъв шанс.

                    А и какви средства за производство трябват? Ми че трябваше да направи двайсетина бройки, да види дали има интерес. А не да разправя че трябвало цехче, машини, работници, заплати... А двайсетина бройки можеше и стругар да извърти частите.

                    Ама не виждаш ли прилика между двете? Единия ще започва нещо ново направо от нов цех, машини, работници... а на другия му трябват помещения, сървъри, програмисти...
                    Това като начало де, а самите те не щат да плащат...
                    На кво ти прилича това?

                    НА ИЗМАМА!100% Класическа измама . Ревизия и затвор за тези

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Абсолютно!Не се занимавай със счетоводни глупости.Идва края на месеца,гледаш каква пачка се е насъбрала и делиш....По възможност на 1....
                      Не му даваш най-добрият съвет. Вярно, че той струва минимум 50 %.
                      . Най-добрите съвети струват много пари! В неговият случай, най-приложим ще е следният съвет:
                      Ако дели на нула - ще се окаже изведнъж, много по-добре финансово и дори няма да разбере причината за това (всяко число, разделено на нула дава безкрайност).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        fearlessss 8, тази идея май не е за теб, ти да я реализираш. По добре пусни една обява че продаваш идея за 1лев, която който програмист я реализира ще стане милионер. Продай я 1милион пъти и смятам ще ти стигнат за доста приятелки да ги заведеш на море. Хората с тази идея, която ти подарявам станаха от най бедната на най богатата държава в Света, продавай за лев и това е върха на продажбите.
                        Ако мислиш,че някой би си купил някаква бизнес идея, без да я реализира, се лъжеш жестоко. Или ако залъгвам хората, дайте ми по 100 лева/100$/100 евро и аз ще ви кажа най-яката бизнес идея да изкарвате много пари.
                        Нали има някви в YOUTUBE С НЯКВИ КУРСОВЕ ДА ИЗКАРВАШ ПАРИ.

                        Макар,че е доста трудно 1 000 000 балъци да си купят идеята ми за 100$. Попринцип не е толкова трудно и аз да си направя сайт ,че продавам бизнес идея,ама след това ще трябват доста пари за реклама,които нямам.
                        Last edited by fearlessss8; 24.04.2021, 07:30.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Имхотеп, с топлообменника е по зле, трябват средства за производство - физически. За това другото трябва компютър и някой да пише код и резултата е файлчета. Топлообменника губи състезанието, така си е не може да се отрече.
                          Няма спор че с тръбичката е по-зле. Нея можеш да я сметнеш и да видиш че не става 100%.
                          Докато другото има все пак някакъв шанс.

                          А и какви средства за производство трябват? Ми че трябваше да направи двайсетина бройки, да види дали има интерес. А не да разправя че трябвало цехче, машини, работници, заплати... А двайсетина бройки можеше и стругар да извърти частите.

                          Ама не виждаш ли прилика между двете? Единия ще започва нещо ново направо от нов цех, машини, работници... а на другия му трябват помещения, сървъри, програмисти...
                          Това като начало де, а самите те не щат да плащат...
                          На кво ти прилича това?

                          Last edited by Имхотеп; 24.04.2021, 02:44.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Това е нелепо ... И не търси 1000 -2 000 лева , а милион два доколкото разбрах...

                            Коментар


                            • Имхотеп, с топлообменника е по зле, трябват средства за производство - физически. За това другото трябва компютър и някой да пише код и резултата е файлчета. Топлообменника губи състезанието, така си е не може да се отрече.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • fearlessss 8, тази идея май не е за теб, ти да я реализираш. По добре пусни една обява че продаваш идея за 1лев, която който програмист я реализира ще стане милионер. Продай я 1милион пъти и смятам ще ти стигнат за доста приятелки да ги заведеш на море. Хората с тази идея, която ти подарявам станаха от най бедната на най богатата държава в Света, продавай за лев и това е върха на продажбите.
                                Last edited by supertrader; 24.04.2021, 02:17.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X