IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Физическо злато - "анонимно" закупуване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе, що никой не пита за анонимно продаване?

    Коментар


    • Инвестицията в злато в България е изключително рискова, защото маржа е около 30%. Оттам отиваме в случая с кодовото название "Осемте джуджета" при който Пепи долара взе 35 кг анонимно купувано злато от собственика на Изамет (бившия завод за асансьори срещу гара "Искър").
      Първо правило в инвестициите гласи, че те трябва да са в устойчива среда. Когато си заобиколен от кражби и корупцията това правило няма как да е изпълнено и оттам всички усилия са напразни, защото не знаеш кога Пепи долара ще се разбуди.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от drainlan21 Разгледай мнение
        Крумчо, тезите ти относно среброто издишат отвсякъде.

        Не познаваш никой, спечелил от сребро. Ами аз лично си закупих първото инвестиционно сребро на кюлчета от 1 кг януари 2020 на цена от 850лв бройката. В момента мога спокойно да ги продам на 1600. Ето, вече познаваш един, това е прогрес. От дъното под 12$ през март 2020 за 1 година среброто е качило с над 120%, в сравнение с под 20% ръст при златото.
        В твоето форумче през юни 2020 при gold - silver ratio 130 ти обяви, че среброто ще се срине до 5-6 $, аз тогава ти казах, че в началото на 2021 GS ratio ще падне до 50. В момента е под 65 и почти съм познал, във всеки случай съм далеч по близо до реалността от теб. Да не говорим, че Тавекс изкупуват ликвидните тройунциеви монети на 12% над борса в момента, а те не се славят с щедрост, което говори за реалната далеч по високо от борсата цена на физическо сребро.
        Другото ти твърдение за 50% плюс ДДС премии също не е вярно, Leihhaus Nuremberg имат 22% над борса за продажба на Кенгуру тройунция, при 15% обратно изкупуване, тоест марж 7%, съпоставими с пазара на златото, проблем с ликвидност на среброто няма, има недостиг на предлагане.


        Среброто било само инвестиционен метал. Да ама не. Сега, в 2021 във Венецуела, за да си купиш кора яйца или кило пържоли, се плаща няколко звена от сребърен ланец, защото дори 1 гр злато е твърде скъпо за да си напазаруваш храната за деня. Дори на 1000 км оттук в Анадола при галопиращата инфлация на лирата през 2020, в селските бакалии се е пазарувало срещу сребърни накити.

        Разбрах защо триеш и блокираш, заради пропаганда в полза на среброто.

        99% от дилърите на инвестиционни метали не споделят мнението ти за среброто, напротив, те виждат по голям потенциал за растеж при него в сравнение с златото.

        Тавекс наистина имат нужда от алтернатива, нп това няма да е твоята фирма. Дотогава ще пазаруваме от чужбина
        Я сметни пак.

        Коментар


        • Крумчо, тезите ти относно среброто издишат отвсякъде.

          Не познаваш никой, спечелил от сребро. Ами аз лично си закупих първото инвестиционно сребро на кюлчета от 1 кг януари 2020 на цена от 850лв бройката. В момента мога спокойно да ги продам на 1600. Ето, вече познаваш един, това е прогрес. От дъното под 12$ през март 2020 за 1 година среброто е качило с над 120%, в сравнение с под 20% ръст при златото.
          В твоето форумче през юни 2020 при gold - silver ratio 130 ти обяви, че среброто ще се срине до 5-6 $, аз тогава ти казах, че в началото на 2021 GS ratio ще падне до 50. В момента е под 65 и почти съм познал, във всеки случай съм далеч по близо до реалността от теб. Да не говорим, че Тавекс изкупуват ликвидните тройунциеви монети на 12% над борса в момента, а те не се славят с щедрост, което говори за реалната далеч по високо от борсата цена на физическо сребро.
          Другото ти твърдение за 50% плюс ДДС премии също не е вярно, Leihhaus Nuremberg имат 22% над борса за продажба на Кенгуру тройунция, при 15% обратно изкупуване, тоест марж 7%, съпоставими с пазара на златото, проблем с ликвидност на среброто няма, има недостиг на предлагане.


          Среброто било само инвестиционен метал. Да ама не. Сега, в 2021 във Венецуела, за да си купиш кора яйца или кило пържоли, се плаща няколко звена от сребърен ланец, защото дори 1 гр злато е твърде скъпо за да си напазаруваш храната за деня. Дори на 1000 км оттук в Анадола при галопиращата инфлация на лирата през 2020, в селските бакалии се е пазарувало срещу сребърни накити.

          Разбрах защо триеш и блокираш, заради пропаганда в полза на среброто.

          99% от дилърите на инвестиционни метали не споделят мнението ти за среброто, напротив, те виждат по голям потенциал за растеж при него в сравнение с златото.

          Тавекс наистина имат нужда от алтернатива, нп това няма да е твоята фирма. Дотогава ще пазаруваме от чужбина

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Анонимността в заглавието е в кавички. В първия пост на темата съм го обяснил. Обясних и, че не съм специалист и затова физическо лице за мен не е вариант. Аз съм беден човек, не живея в затворени комплекси и нямам сейфове мейфове. Не искам и да се въртя като обран евреин. Тъщата за едно златно синджирче я тупнаха по главата на централна софийска улица. Не съм престъпник, за да се крия по шубраците.

            Получих си пратката, за която платих с карта (от небългарска банка). Не са ми искали копие на лични документи. Доволен съм.
            Много се филмираш според мен.
            Има си достатъчно читави хора, от които да вземеш читав материал.
            При това под цените на коментираните доставчици.
            Е, сигурно ще ти знаят телефона, от там номера през оператора ще са платили някому да ти разберат адреса. А ако не си на фирма сигурно ще дойдат да те извлекат с все най-голямото съкровище - жената.
            Апропо - може и съобщения да си разменяте тук.
            Все пак всеки си решава какво да прави с парите си.

            Коментар


            • Анонимността в заглавието е в кавички. В първия пост на темата съм го обяснил. Обясних и, че не съм специалист и затова физическо лице за мен не е вариант. Аз съм беден човек, не живея в затворени комплекси и нямам сейфове мейфове. Не искам и да се въртя като обран евреин. Тъщата за едно златно синджирче я тупнаха по главата на централна софийска улица. Не съм престъпник, за да се крия по шубраците.

              Получих си пратката, за която платих с карта (от небългарска банка). Не са ми искали копие на лични документи. Доволен съм.

              Коментар


              • В крайна сметка каква анонимност се търси?
                Защо се пропуска частта с покупка от физическо лице?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение


                  Единственото анонимно, което може да се направи там, е да си купиш нещо на място за до 2000 евро. За нагоре си носиш паспорт/ЛК, регистрират те по мерките на техния ЗМИП.
                  като минат унциите 2К ойро тогава не знам какво ще правят швабите
                  наполеоните предполагам първи са с изчерпана наличност, че са най-дискретни и при продажба трябва много да качи преди да влязат в рамката с декларирането.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

                    Дамм, и е съвсем анонимно. Никой не ти знае банкова сметка, име и адрес.

                    Единственото анонимно, което може да се направи там, е да си купиш кеш нещо на място за до 2000 евро. За нагоре си носиш паспорт/ЛК, регистрират те по мерките на техния ЗМИП.

                    Bezahlung Vorort in bar (anonymes Tafelgeschäft)

                    https://www.gold-silber-muenzen-shop.de/versandkosten
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Чак сега виждам тази тема и се включвам понеже се споменава igold. Няма да коментирам законовата рамка. Всеки трябва да си познава закона и да го спазва. Ще коментирам само изказванията свързани с igold.

                      Януари и февруари бяха най- силните ни месеци до момента. Както и при всички други бизнеси търгуващи с инвестиционно злато. Причините през януари бяха покриването на политическия риск, заради изпълнението в Капитолия и неяснотата около предаването на властта. През февруари- инфлационнио очаквания.

                      Относно прогнозите ми- позволявал съм си веднъж да дам точна прогноза за цената на златото. На 20.05.2021 по Bloomberg. Прогнозата беше за до 10 % до края на 2020 год. от момента на интервюто. Покачването беше 8.43 % към 31.12.2020 год. Повече, за това как е направена прогнозата в линка. Никога не съм давал прогнози за 3000, 5000 и 10000 USD. Напротив, оборвал съм такива мнения.

                      https://www.facebook.com/groups/3678...73324569359194

                      Не съм плащал никога на никой за да пише теми за мен. Пиша от собствения си идентифициран навсякъде профил. Включително и тук. Не се крия зад псевдоними. Който ме познава е наясно, че това е така.

                      Относно среброто- за 10 години работа със сребро, не съм видял някой да е на печалба от такова. ДДС, широки спредове, ниска ликвидност за големи обеми, трудно и скъпо съхранение и пр. Особено при short squeeze- a в последно време, смятам, че количествата, които се купуват на БГ пазара ще направят някои хора прекалено дългосрочни инвеститори при 50 % над борса надценка преди ДДС. Никога не съм го харесвал. Съжалявам, но ако ЦБ не работят с него, остава индустриален метал, който лесно се подтиска с шортове от JP Morgan и след като приключи този short squeeze, вероятно ще падне драстично.

                      В защита на среброто мога да кажа, че сме на дългогодишно дефлационно дъно, логично е да има нов супер цикъл при суровините и да върви нагоре много дългосрочно, но това не е достатъчно да смятам, че си заслужава на 50 % преди ДДС. Това ми е мнението.

                      Относно моята група във ФБ. Политически противници нямам. Не съм политически свързан за да имам. Имам ценности и разбирания. Премахвам пропагандаторите и това ще продължи. Този вопъл за свобода на словото и прочие ми е ясен. Пропагандата не е свобода на словото и никога няма да бъде.





                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Благодаря. Това засега най ангебот. Щом и поне двама имат положителен опит с тях - имаме победител.
                        Дамм, и е съвсем анонимно. Никой не ти знае банкова сметка, име и адрес.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          аз тези
                          https://www.gold-silber-muenzen-shop.de/
                          бъртрам ми ги е давал и са ок.
                          Благодаря. Това засега най ангебот. Щом и поне двама имат положителен опит с тях - имаме победител.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Ползвам тези:
                            https://www.coininvest.com/en/
                            аз тези
                            https://www.gold-silber-muenzen-shop.de/
                            бъртрам ми ги е давал и са ок.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Физическото сребро е много неизгодно. По-добре ETF (например XAD6) - няма данък, спреда е малък, годишен разход 0,4%. Спреда + годишния разход за 5 години ще струва по-малко от спреда + цената на доставка на физическото сребро.

                              Другия вариант е CFD без лост (без годишен разход) при Делтасток (друг ИП предлагащ подобни условия не знам), но там имаш голям спред (но все пак по-малък от този на физическото сребро!) и дължиш данък (какъвто няма при ETFs, които се търгуват на европейски борси).
                              Два прости метода за легално намаляване на данъците

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Добре де, не може ли малко по-конкретно. Кой "немски дилъри с регистрация в Естония" според теб е коректен; от кой си останал доволен.
                                Мен все още никой не ме черпи с Макалан, така че няма да правя реклама. Но ги има с линкове в другата тема.

                                Коментар

                                Working...
                                X