IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Физическо злато - "анонимно" закупуване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Добре де, не може ли малко по-конкретно. Кой "немски дилъри с регистрация в Естония" според теб е коректен; от кой си останал доволен.
    Ползвам тези:
    https://www.coininvest.com/en/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от drainlan21 Разгледай мнение

      За суми до 10 000 лв по-добре е да се купува сребро от немски дилъри с регистрация в Естония, за да се избегне ДДС.
      Добре де, не може ли малко по-конкретно. Кой "немски дилъри с регистрация в Естония" според теб е коректен; от кой си останал доволен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        ако купуваш малко бройки (1-2-3) за 50-60 кинта не си струва разправията (проверил ли си всички такси до бг) и това при положение, че логистиката не ти върже номер и да чакаш седмица,две,три повече. особено в тези времена, където всичко се оправдава с ковид кризата.
        За суми до 10 000 лв по-добре е да се купува сребро от немски дилъри с регистрация в Естония, за да се избегне ДДС. Среброто ще има 3-4 пъти ръста на златото през това десетилетие.

        Между другото, питай твоя приятел от айголд, защо трие теми за Green New Deal на любимата му Дем партия, който предвижда за след 3г 50% от електричеството в САЩ да се произвежда от соларни панели. Всеки соларен панел съдържа 20гр сребро, което означава 500 млн унции сребро само за соларни панели в САЩ, без да броим ЕС и Китай с техните програми за удесеторяване на соларния парк, без да броим регулациите за електромобилите. При годишен световен добив 750 млн.
        Само дано не се разсърди и да спре почерпката с Макалан
        Last edited by drainlan21; 12.01.2021, 19:03.

        Коментар


        • Нещо не схващам, как анонимното закупуване от заглавието се връзва с плащане с карта или превод? Че и с доставчик до вратата, на който трябва да му се разпишат хартиите...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Благодаря още веднъж на всички за информацията. Не съм купил още... щото съм мърда и защото нещо ми се бунтува разумът... изобщо не съм златар и ми е трудно да възприема идеята.

            По принцип клоня към онлайн поръчка на ползвана монета от bullionbypost, но още няколко дни (до утре?) има проблем с поръчките. Половинките не са много по-скъпи там. В интерес на истината обаче в момента една голямата филхармония с доставка излиза 30-тина лева по-скъпо отколкото направо от igold. Възможността за плащане с карта обаче за мен е голям плюс.

            И пак една уж "последна" питанка... Bullionbypost имат различни цени на един и същ грамаж монети "в зависимост от състоянието". Дали е добро или отлично. При положение, че чистото златно съдържание е едно и също и не са някакви редкажи, има ли смисъл да се плаща надценката за "отлично състояние".
            По-добре недей пазарувам от Англия вмомента, ще има да чакаш...доста се оплескаха нещата около Брекзит и ковида им... Доста хора реват от неполучени товари.
            Що не видиш Британиите в тоя сайт - https://goldvorsorge.at/2622-0-1-Unz...en-kaufen.html - 20 евро доставка, пак е по-евтино от bullionbypost. На немската версия пише, че има плащане с карта, ако ти е важно да надуеш гушите на V и MA, иначе може и с убиткойни или превод

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              .....

              И пак една уж "последна" питанка... Bullionbypost имат различни цени на един и същ грамаж монети "в зависимост от състоянието". Дали е добро или отлично. При положение, че чистото златно съдържание е едно и също и не са някакви редкажи, има ли смисъл да се плаща надценката за "отлично състояние".
              Състоянието има значение когато решиш да я продаваш. Сметката си направи сам, в момента на тавекс филхармония в отлично здраве ще изкупят за около 18 лв повече отколкото лошо състояние (за скраб). Ако продаваш нещо което е неразпознаваемо на пазара, така или иначе ще го купят само за скраб.
              иголд има по-добри цени за изкупуване, там разликата ще е по-голяма.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                Епа с един ник пиша бре ..... Сега , какво ти се струва , и с кого ме оприличаваш - твоя работа ....

                И аз някога мислех че с бертрам сте един човек .... питах те ...каза ми - не ........ и макар , че продължавате да си приличате по използването на определени думи , фрази , словосъчетания и други неща - вече не повдигам въпроса ......
                Казал си ...................
                Аз и Бертрам - дооообре, пак с хубав ник ме свързваш (знам, че не го харесваш, но мен ме кефи, пич е, нищо че залита по Лешперко и чака златото на 3000 ). Никът Баце ти отиваше - вярно, пак си със същия аватар, не се криеш, просто съм свикнал с ник Баце, нищо повече от това - позициите ти са непроменени, държиш си на твоето, не се въртиш като фурнаджийска лопата и често си прав, така че това е достойно за уважение, пък дори и да е в анонимен форум!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Благодаря още веднъж на всички за информацията. Не съм купил още... щото съм мърда и защото нещо ми се бунтува разумът... изобщо не съм златар и ми е трудно да възприема идеята.

                  По принцип клоня към онлайн поръчка на ползвана монета от bullionbypost, но още няколко дни (до утре?) има проблем с поръчките. Половинките не са много по-скъпи там. В интерес на истината обаче в момента една голямата филхармония с доставка излиза 30-тина лева по-скъпо отколкото направо от igold. Възможността за плащане с карта обаче за мен е голям плюс.

                  И пак една уж "последна" питанка... Bullionbypost имат различни цени на един и същ грамаж монети "в зависимост от състоянието". Дали е добро или отлично. При положение, че чистото златно съдържание е едно и също и не са някакви редкажи, има ли смисъл да се плаща надценката за "отлично състояние".
                  В темата ''Златото балон ли е '' над 15 бъгове , ти обясняват , че няма значение кога ще купиш злато .....Това не трябва да те интересува , защото само ще расте ..... Няма значение 100 /200 / 300 $ по ниско ..... Все тая ....
                  Ти си тръгнал тука тема да откриваш за 30 лв. по евтино .
                  Може ли такива работи , бе значи .
                  И сигурно ще купиш 1000 унции , та ще си на сметка 30 бона ако ..... еди какво си ....че ми се не повтарят шуротии за реклама на некой си .........
                  Кажи къде да ти пратя 30 лева , за да не те интересува откъде ще си купиш жълтичката и да затваряме темата

                  Коментар


                  • Благодаря още веднъж на всички за информацията. Не съм купил още... щото съм мърда и защото нещо ми се бунтува разумът... изобщо не съм златар и ми е трудно да възприема идеята.

                    По принцип клоня към онлайн поръчка на ползвана монета от bullionbypost, но още няколко дни (до утре?) има проблем с поръчките. Половинките не са много по-скъпи там. В интерес на истината обаче в момента една голямата филхармония с доставка излиза 30-тина лева по-скъпо отколкото направо от igold. Възможността за плащане с карта обаче за мен е голям плюс.

                    И пак една уж "последна" питанка... Bullionbypost имат различни цени на един и същ грамаж монети "в зависимост от състоянието". Дали е добро или отлично. При положение, че чистото златно съдържание е едно и също и не са някакви редкажи, има ли смисъл да се плаща надценката за "отлично състояние".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Па пиши с един ник бре, Баце Че така ми се разпиляваш, а и мразя многоникието, пък от друга страна с удоволствие те чета
                      Епа с един ник пиша бре ..... Сега , какво ти се струва , и с кого ме оприличаваш - твоя работа ....

                      И аз някога мислех че с бертрам сте един човек .... питах те ...каза ми - не ........ и макар , че продължавате да си приличате по използването на определени думи , фрази , словосъчетания и други неща - вече не повдигам въпроса ......
                      Казал си ...................

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                        В грешка си..........И аз имам в ''чекмеджето'' , но основно ползвам банков сейф...... В 3 града .....
                        В грешка си и за банирането.........
                        Па пиши с един ник бре, Баце Че така ми се разпиляваш, а и мразя многоникието, пък от друга страна с удоволствие те чета
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от drainlan21 Разгледай мнение
                          Категорично не съм съгласен с препоръките за покупка на злато от айголд.
                          Нито спредовете са му изгодни, при покупка на Филхармония от сайта на Австрийския монетен двор ще се бръкнете с 50-60 лв по-малко, да не говорим, че там може да заплатите с кредитна карта на името на майка ви или баща ви, или с виртуална карта, което ви гарантира анонимност.
                          ако купуваш малко бройки (1-2-3) за 50-60 кинта не си струва разправията (проверил ли си всички такси до бг) и това при положение, че логистиката не ти върже номер и да чакаш седмица,две,три повече. особено в тези времена, където всичко се оправдава с ковид кризата.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            не, не се плаща ддс, но само за инвестиционното, т.е. това, дето над 900/1000, или иначе казано - за пръстени и дрънкулки се плаща ддс. при среброто обаче се плаща ддс без значение дали е 999/1000 или 500/1000 - що, няма обяснение. Риск винаги и във всичко има, особено ако някой те е нарочил, ама копаш си ги на село под бряста и си жик-так - разходи за съхранение нула. А пари кеш и злато всеки държи - справка чекмеджето на Баце (ама не нашия ник,дето пак са го банирали за нещо) или 14 милки ли, колко бяха, дето ги откриха в хотела на Арабаджиеви.
                            В грешка си..........И аз имам в ''чекмеджето'' , но основно ползвам банков сейф...... В 3 града .....
                            В грешка си и за банирането.........

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                              При покупка на физическо злато не се ли плаща 20% ддс?
                              По принцип не съм фен на златото като актив, и нямам никакви инвестиции в злато.
                              Но и според мен купуване и държане на физическо злато не е добра идея. Има разходи за съхранение, винаги същества риск и опасност да те измамят, да ти го откраднат, или да ти го конфискуват.
                              Наскоро гледах по телевизора ченгетата как конфискуваха цяла найлонова чантичка със злато при ареста на някакви цигани-телефонни измамници...
                              не, не се плаща ддс, но само за инвестиционното, т.е. това, дето над 900/1000, или иначе казано - за пръстени и дрънкулки се плаща ддс. при среброто обаче се плаща ддс без значение дали е 999/1000 или 500/1000 - що, няма обяснение. Риск винаги и във всичко има, особено ако някой те е нарочил, ама копаш си ги на село под бряста и си жик-так - разходи за съхранение нула. А пари кеш и злато всеки държи - справка чекмеджето на Баце (ама не нашия ник,дето пак са го банирали за нещо) или 14 милки ли, колко бяха, дето ги откриха в хотела на Арабаджиеви.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от drainlan21 Разгледай мнение
                                Категорично не съм съгласен с препоръките за покупка на злато от айголд.

                                Нито спредовете са му изгодни, при покупка на Филхармония от сайта на Австрийския монетен двор ще се бръкнете с 50-60 лв по-малко, да не говорим, че там може да заплатите с кредитна карта на името на майка ви или баща ви, или с виртуална карта, което ви гарантира анонимност.

                                Нито има анонимност, посетителите в офисите на Тавекс над 90% са за обмяна на валута, така че това прави невъзможно отсяването на останалите, поне засега, докато няма камери с лицево разпознаване от изкуствен интелект. Докато в айголд посещението е само с една цел. Да не говорим че има KYC процедура, където не е ясно къде отиват събраните данни.
                                За моралът на лицето зад айголд само ще спомена, че в модерирания от него форум цари Гьобелсова цензура, като се трият и блокират не само политически противници, които културно и без обиди изразяват лично мнение, но и теми за инвестиции в сребро, понеже там се губят клиенти.
                                Хахаха .... то и тук има 2-3 ма представители на хранилка при Крумчи ..... Тая тема , не е създадена ''за нищо'' .....
                                Само гледай на кои никове в постовете съществува невинното ..... '' ами може и и от айголд , да си закупите .... '' все едно има дебили
                                , които ако рекат да обърнат парите си в златце ............ от тук ще научат , къде и как


                                Напълно възможно е и само 1-2 да стоят зад цялата рекламна кампания в полза на айголда , но с повече никове ...... То не беше '' ралииииииии'' то не беше 3000 $ за Н. Година , то не беше ''ракета.... космос .... 10 000 ..... 20 000.....''

                                Ко станаааа ..... а ??

                                Крумчи на който му намаляха продажбите , от март досега .... сигурно плаща по нещо .... и тукашните '' прогнозатори'' се надцакват , кой ще даде по голяма цена за по кратък срок ...............

                                Ама не са питали Баце (Корективния )

                                Коментар

                                Working...
                                X