IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Физическо злато - "анонимно" закупуване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение
    При продажбата (когато ти продаваш) е много вероятно да се наложи да си дадеш личните данни. Търговците на злато обикновено го плащат с банков превод когато го изкупуват от физически лица и записват личните данни на лицата, от които са го изкупили. Последно като проверявах на сайта на Тавекс беше така.

    Също така ако искаш да плащаш данък върху печалбата при продажбата ще трябва да имаш доказателство за цената на придобиване и от НАП може да не им хареса това, че имаш само касов бон, на който не са написани личните данни на купувача.

    Тук писах за възможно решение, но не знам на практика дали ще сработи, ако ти направят проверка.

    Разбира се, може просто да платиш данък върху продажната цена (данъчната основа я смяташ равна на продажната цена), не е голям проблем, ще платиш 10% или 15% данък (но не върху печалбата, а върху продажната цена). Освен ако не го вдигнат.

    Казват, че нямало проблем да имаш като документ за доказване на цена на придобиване касов бон, не мога да потвърдя, няма личен опит.

    Ако целта е защита от инфлация - може да е по-разумно да купиш златен ETF. Какво може да се обърка?

    Каква е целта на анонимността? Притесняваш се, че обикновени крадци ще дойдат да го вземат от дома? Ако е само това ETF-ът е добра алтернатива.

    Ако страхът е, че държавата или недържавен крадец ще го открадне (по схемата с фалшивите задължения и съдействие на съдебен изпълнител) - тогава ETF-ът не те спасява, защото се води на твое име и се конфискува (краде) сравнително лесно.

    При капиталови контроли няма да може да продадеш ETF-а и да харчиш парите, получени от продажбата му. А дали ще можеш да продадеш или изхарчиш физическото злато в такива времена не се знае.
    При покупка на физическо злато не се ли плаща 20% ддс?
    По принцип не съм фен на златото като актив, и нямам никакви инвестиции в злато.
    Но и според мен купуване и държане на физическо злато не е добра идея. Има разходи за съхранение, винаги същества риск и опасност да те измамят, да ти го откраднат, или да ти го конфискуват.
    Наскоро гледах по телевизора ченгетата как конфискуваха цяла найлонова чантичка със злато при ареста на някакви цигани-телефонни измамници...
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Категорично не съм съгласен с препоръките за покупка на злато от айголд.

      Нито спредовете са му изгодни, при покупка на Филхармония от сайта на Австрийския монетен двор ще се бръкнете с 50-60 лв по-малко, да не говорим, че там може да заплатите с кредитна карта на името на майка ви или баща ви, или с виртуална карта, което ви гарантира анонимност.

      Нито има анонимност, посетителите в офисите на Тавекс над 90% са за обмяна на валута, така че това прави невъзможно отсяването на останалите, поне засега, докато няма камери с лицево разпознаване от изкуствен интелект. Докато в айголд посещението е само с една цел. Да не говорим че има KYC процедура, където не е ясно къде отиват събраните данни.
      За моралът на лицето зад айголд само ще спомена, че в модерирания от него форум цари Гьобелсова цензура, като се трият и блокират не само политически противници, които културно и без обиди изразяват лично мнение, но и теми за инвестиции в сребро, понеже там се губят клиенти.
      Last edited by drainlan21; 12.01.2021, 13:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Дубай, хем екскурзия, хем покупка, турция също
        кажи някой магазин за инвестиционно злато и сребро в турция.
        препоръка е

        Коментар


        • При продажбата (когато ти продаваш) е много вероятно да се наложи да си дадеш личните данни. Търговците на злато обикновено го плащат с банков превод когато го изкупуват от физически лица и записват личните данни на лицата, от които са го изкупили. Последно като проверявах на сайта на Тавекс беше така.

          Също така ако искаш да плащаш данък върху печалбата при продажбата ще трябва да имаш доказателство за цената на придобиване и от НАП може да не им хареса това, че имаш само касов бон, на който не са написани личните данни на купувача.

          Тук писах за възможно решение, но не знам на практика дали ще сработи, ако ти направят проверка.

          Разбира се, може просто да платиш данък върху продажната цена (данъчната основа я смяташ равна на продажната цена), не е голям проблем, ще платиш 10% или 15% данък (но не върху печалбата, а върху продажната цена). Освен ако не го вдигнат.

          Казват, че нямало проблем да имаш като документ за доказване на цена на придобиване касов бон, не мога да потвърдя, няма личен опит.

          Ако целта е защита от инфлация - може да е по-разумно да купиш златен ETF. Какво може да се обърка?

          Каква е целта на анонимността? Притесняваш се, че обикновени крадци ще дойдат да го вземат от дома? Ако е само това ETF-ът е добра алтернатива.

          Ако страхът е, че държавата или недържавен крадец ще го открадне (по схемата с фалшивите задължения и съдействие на съдебен изпълнител) - тогава ETF-ът не те спасява, защото се води на твое име и се конфискува (краде) сравнително лесно.

          При капиталови контроли няма да може да продадеш ETF-а и да харчиш парите, получени от продажбата му. А дали ще можеш да продадеш или изхарчиш физическото злато в такива времена не се знае.
          Last edited by vstoykov; 09.01.2021, 06:02.
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Благодарско за акъла и за немските сайтове. Гледам, че за някои неща доставката си заслужава, дори за 1 унция.

            Последен въпрос - има ли някакви съществени минуси в закупуването на 22 каратови монети? Почти на цената на кюлче има малки суверени
            По заложните къщи има голям избор от малки монети с цени по-ниски от на Тавекс. Лична карта за покупка не ти искат, а с една бейзболна шапка спираш да фигурираш и върху DVR-a на видеонаблюдението.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
              Благодарско за акъла и за немските сайтове. Гледам, че за някои неща доставката си заслужава, дори за 1 унция.

              Последен въпрос - има ли някакви съществени минуси в закупуването на 22 каратови монети? Почти на цената на кюлче има малки суверени
              купувай добре познати и търсени продукти.
              иначе 22 карата не е ти е проблем.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Благодарско за акъла и за немските сайтове. Гледам, че за някои неща доставката си заслужава, дори за 1 унция.

                Последен въпрос - има ли някакви съществени минуси в закупуването на 22 каратови монети? Почти на цената на кюлче има малки суверени

                Коментар


                • Ако искаш анонимно, сложи парите под третия камък отляво на северната тръба на Шарения мост, аз ще ти купя и ще ти поставя златото под втория камък отляво на южната тръба!
                  Шареният мост е тайното име, трябва сам да се сетиш или виж в Гугъл. Офертата важи до 32 януари! Без комисионна!
                  Last edited by diletant; 08.01.2021, 15:02.

                  Коментар


                  • Дубай, хем екскурзия, хем покупка, турция също

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Прегледах форума, но за моя изненада не открих по-конкретна и актуална информация. Може да е заровена в голямата тема...

                      Въпросът ми е как / откъде най-лесно, евтино и сравнително най-анонимно да купя инвестиционно физическо злато в малки количества - напр. унция. Нямам никакъв опит. В момента кой продукт/монета е най-изгоден?
                      Пич виж ся задаваш въпросите си на възможно най- неподходящото място демек в форум анонимка. Ся предполагам си достатъчно технически грамотен, влизаш в даркнета, има много начини да останеш тотал анонимен в дарка. Там задаваш въпросите си,, на първо ниво може и да стане може и да не стане, най- сигурно задълбай по- надолу да ти обърнат сериозно внимание. Ще попаднеш където трябва моеш да си поръчаш 100 кг злато или дрога, органи, оръжие или супер луксозна крадена кола, крадени супер луксозни и скъпи часовници, бижута, дрехи, автомобилни части или квото се сетиш. Доставката ще ти кажат как става но тя е винаги на живо и на 4 очи, плащаш в брой в кеш и на ръка, ще ти кажат и в ква валута. Лично аз и мои авери сме си купували много пъти разни интересни неща от там, никога сме нямали проблеми. Нямаш грижи щом искаш далаверата да стане анонимна стига обаче да имаш яки топки и железни нерви за упражнението

                      Коментар


                      • и аз ти препоръчвам iGold
                        също така имай предвид, че покупката (сега до 9999лв) може да е анонимна, но ще дойде време, когато цената ще се качи , а прага за разплащане в брой ще го свалят - ако това те притеснява се насочи към по-малки грамажи. Златна 'класика' са наполеоните и цената ми спрямо филхармонията не е много по различна (грамаж 24 карата спрямо спота) Не знам обаче има ли сега наполеони по пазара, че са търсена и добре приета монета по всички земин кълбета.

                        успех.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          За мен най-близо до това, което търсиш, ще ти осигури купуване от наш дилър + съхранение в сейф на банка. Освен Тавекс, можеш да видиш и iGold. Офиса на вторите е на Александър Стамболийски, срещу Mall of Sofia.
                          Ако искаш "анонимно", се предполага, че не искаш да правиш международни преводи, така че чуждите сайтове отпадат.
                          Ако държиш да купиш този месец, Тавекс също трябва да отпадне, освен ако не ти се разкарва до Пловдив, където работят нормално. За София в момента приемат само плащания по банков път и доставят до адрес или можеш да си вземеш пратката от Сердика мол.
                          На практика вариантите за максимална анонимност /т.е. без преводи/ са кеш при iGold или офиса на Тавекс в Пловдив, или да изчакаш моловете в София да отворят и да вземеш от Тавекс. Със сигурност има и други дилъри, но мисля, че с конкурентните цени са тези.
                          Имай предвид, че разликата с онлайн международни дилър няма как да е повече от 50лв на монета 1oz. Когато добавиш доставка и евентуално такса превод, сметката ще излезе почти същата предвид че не търсиш да купиш голямо количество, а анонимността, която ти е изискване, е силно компрометирана.

                          Колкото до съхранението, сейф в Банка все ми се струва по-разумно от това да го държиш да ти го "пазят" някъде на 5000 км.


                          Успех!
                          Се си мислим че и 5 метра ще стигнат ама под земята.

                          Коментар


                          • В Igold цената е по-добра от тавекса. И ми се струва, че е далеч по анонимно от тавексите по моловете!

                            А и като само ти си знаеш, че имаш злато, незнам какво те притеснява. Няколко унции винаги можеш да скриеш, а сейфа е пълна глупост! Това е магнит за крадците, дори и да не знаят, че имаш злато пак ще е първото, което ще разбият ако влязат у вас!

                            Коментар


                            • За мен най-близо до това, което търсиш, ще ти осигури купуване от наш дилър + съхранение в сейф на банка. Освен Тавекс, можеш да видиш и iGold. Офиса на вторите е на Александър Стамболийски, срещу Mall of Sofia.
                              Ако искаш "анонимно", се предполага, че не искаш да правиш международни преводи, така че чуждите сайтове отпадат.
                              Ако държиш да купиш този месец, Тавекс също трябва да отпадне, освен ако не ти се разкарва до Пловдив, където работят нормално. За София в момента приемат само плащания по банков път и доставят до адрес или можеш да си вземеш пратката от Сердика мол.
                              На практика вариантите за максимална анонимност /т.е. без преводи/ са кеш при iGold или офиса на Тавекс в Пловдив, или да изчакаш моловете в София да отворят и да вземеш от Тавекс. Със сигурност има и други дилъри, но мисля, че с конкурентните цени са тези.
                              Имай предвид, че разликата с онлайн международни дилър няма как да е повече от 50лв на монета 1oz. Когато добавиш доставка и евентуално такса превод, сметката ще излезе почти същата предвид че не търсиш да купиш голямо количество, а анонимността, която ти е изискване, е силно компрометирана.

                              Колкото до съхранението, сейф в Банка все ми се струва по-разумно от това да го държиш да ти го "пазят" някъде на 5000 км.


                              Успех!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                                Златари, римляни и сайтове тип продавалник/аукцион не са оферта, защото съм идеалният шаран. Ясно, че напълно анонимно няма, но на познат му откраднаха над кило! от сейф в апартамента и затова съм по-отворен за доставка от чужбина. Не знам кои сайтове са читави обаче. Гледам има добри отзиви по чужди форуми за .bullionbypost


                                Цената за унция е под минимума за деклариране произход, а аз такъв обем гледам. Сребро не ми е оферта, защото не знам къде да го слагам, че заема място, а и се облага.

                                Монета/кюлче/наполеон... В зависимост кое е по-изгодно към момента и какво се предлага в съответното място. Клоня към монета с номинал. Бих взел четвъртинка четири, но надценката не ми се плаща.
                                Ако те е страх от снимки, сега е елементарно - Слагаш маска,шлем, ръкавици, шапка и се правиш на ненормален. Иначе от чужбина съм поръчввал от coininvest - всичко беше точно, но нито беше по-евтино, нито по-бързо, нито е толкова анонимно, колкото ти се иска..

                                Коментар

                                Working...
                                X