IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Физическо злато - "анонимно" закупуване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук може да се види сравнение на отделните немски магазани: https://www.gold.de/aufgeldtabelle/
    Кликаш на дадения продукт и гледаш...отстрани пише и надценката. Вече трябва да разгледаш и дали доставят до България. Иначе мога да пусна и разни френски, полски, холандски сайтове, но няма такава преглледност и следенето на цените си е играчка. Купуването на злато по нета не е никакъв проблем. На мен от Испания са ми пращали златни монети с нумизматична стойност по пощата. Всичко си го бяха описали и застраховали като злато и нямаше проблем. С изпращането от БГ обаче правят проблем, пращал съм запитвания по тоя въпрос.

    Коментар


    • Златари, римляни и сайтове тип продавалник/аукцион не са оферта, защото съм идеалният шаран. Ясно, че напълно анонимно няма, но на познат му откраднаха над кило! от сейф в апартамента и затова съм по-отворен за доставка от чужбина. Не знам кои сайтове са читави обаче. Гледам има добри отзиви по чужди форуми за .bullionbypost


      Цената за унция е под минимума за деклариране произход, а аз такъв обем гледам. Сребро не ми е оферта, защото не знам къде да го слагам, че заема място, а и се облага.

      Монета/кюлче/наполеон... В зависимост кое е по-изгодно към момента и какво се предлага в съответното място. Клоня към монета с номинал. Бих взел четвъртинка четири, но надценката не ми се плаща.

      Коментар


      • 10 хил. е макса за плащане на ръка, за една унция може и да не си струва да поръчваш от чужбина и да плащаш доставка, иначе може да се намери по-евтино там.

        пп - има вариант да се сдобиете с някое друго кюлче злато, но трябва да сте работлива "прекрасна госпожа"
        Last edited by arbeitmachtfrei; 08.01.2021, 12:18.

        Коментар


        • От някой златар Ромляните също имат, но не продават. Или държиш да е под формата на монета/ кюлче като на бочко?

          Коментар


          • Мисля че по закон под определена сума закупуването е анонимно , май 5 или 10х лв...ако е за по-дебела сума - даваш данните. А иначе, наистина го има момента с камерите в тавекс...освен да се дегизираш с брада.

            Коментар


            • Реално анонимно няма - в тавекс уж е анонимно, но те снимат с камера - как мислиш, дали ако им изискат записите, ще кажат, че са ги загубили Единственото "анонимно" е да си купиш от някой от сайтовете като аукцион, базар, олх и т.н. от друг човек -само трябва да си влязъл през анонимно прокси и да не оставяш телефон за връзка. Ма то пък при регистрацията обикновено ти трябва телефон - да кажем, че ще дадеш несъществуващ Това е от мен - най-кривото е да купуваш от БНБ, там си казваш и майчиното мляко!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Отиваш в тавекс и си плащаш в брой. Анонимно е. От чужбина е по-кофти, защото доставката всъщност е незаконна и ще трябва да му трепериш докато пристигне. Пък и знаеш ли какво ще ти изпратят?.. все пак не говориме за калъфче за телефон от алиекспрес. Като цена няма да спестиш много (да не кажа нищо). Най-добре си вземи от айголд или тавекс. От чужбина е по-оферта да се поръчва сребро, защото тук е доста дебело.

                Коментар


                • Физическо злато - "анонимно" закупуване

                  Прегледах форума, но за моя изненада не открих по-конкретна и актуална информация. Може да е заровена в голямата тема...

                  Въпросът ми е как / откъде най-лесно, евтино и сравнително най-анонимно да купя инвестиционно физическо злато в малки количества - напр. унция. Нямам никакъв опит. В момента кой продукт/монета е най-изгоден?

                  Една Филхармония например не излиза по-евтино, ако се поръча директно от Австрия. Разни сайтове обаче твърдят, че доставят и до България на по-ниски цени от Тавекс.
                Working...
                X