IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

    Измамникът изчислява данни с 10 градуса студен поток, обаче, не 20
    Ами замени във формулата вместо 20о входяща вода с 10, и виж резултата.
    Смесваната вода вече не е 50/50, а примерно 33/67. Тоест ще имаш в случая вместо един литър, 0,66 литра.
    Няма сега да го смятам, но разликата във възстановената енергия няма да е кой знае колко различна.

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Ами, значи сметките на Цанов излизат, че неговата тръбичка с цена от 120лв. с почти същите параметри, ще се избие като цена за около 3 години, при консумация около 150л. дневно. Но с такава икономия ли се гони пазар от двеста милиона клиенти. Термостатните смесители постигат икономия и на вода и енергия много по-ефективно.
      Не съм му правил сметка на неговото изделие, обаче има някои неща от които не може да избяга, а са много важни:
      Температурният коефициент на водата е много нисък - 0.5. Размерът на тръбата е предполагам горе-долу същият. При това положение и при дадените входящи условия е сигурно резултатите му са същите.
      Единственото с което може да се подобри разултата е увеличаването на площта на тръбичката.
      Но не виждам голям потенциал в това.

      Всъщност, както му казах и на измамника, по този въпрос са мислели още през 60-те години на миналия век, цената на петрол, газ нараства, и са търсели начини за икономия.
      Ниският ТК на водата обаче е пречка за ефективно използване на отделената топлина и се отказват.
      Измамника не е първият който се е сетил за тази работа. В предишната му тема пак за тръбичката му показах даже и дипломна работа за възстановяване на топлина от мръсна вода. Беша за сграда, с огромен резервоар за топлообмен. Практически не става, защото в канала се изхвърлят много боклуци и се затлачва много бързо.

      А тръбичката... само след няколко дена използване се покрива с мазнотии и сапуни, и КПД-то и спада още повече.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Ами ето, грешка съм направил. За два литра е 0.0004 лева. Тогава за един литър ще е 0.0002.
        Ще се получи 43.8/4 = 10.95 лева.

        Ще коригирам сметката
        Измамникът изчислява данни с 10 градуса студен поток, обаче, не 20

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          През девет дерета се надушват.



          Ако някой иска да разбере какво КПД има тръбичката на измамника, да не се стеснява, а да попита.
          Веднага ще дам данни.



          Да, ще е интересно какво е реалното КПД на тръбичката както на измамника, така и на Цанов, щото и двамата твърдят за 30-60% икономия, даже измамника ми се подигра на КПД-то на термопомпите на Вайсман, моля ти се!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Ако ти е вярна сметката за 0.0008 лева. спестени на литър. При статистика от 140 литра но нека кажем 150 литра дневно на човек се получава 43,8 лева икономия на година при изразходвани 150*365*0,0008
            Ами ето, грешка съм направил. За два литра е 0.0004 лева. Тогава за един литър ще е 0.0002.
            Ще се получи 43.8/4 = 10.95 лева.

            Ще коригирам сметката
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
              Ако ти е вярна сметката за 0.0008 лева. спестени на литър. При статистика от 140 литра но нека кажем 150 литра дневно на човек се получава 43,8 лева икономия на година при изразходвани 150*365*0,0008
              Ами, значи сметките на Цанов излизат, че неговата тръбичка с цена от 120лв. с почти същите параметри, ще се избие като цена за около 3 години, при консумация около 150л. дневно. Но с такава икономия ли се гони пазар от двеста милиона клиенти. Термостатните смесители постигат икономия и на вода и енергия много по-ефективно.

              Коментар


              • Ако ти е вярна сметката за 0.0008 лева. спестени на литър. При статистика от 140 литра но нека кажем 150 литра дневно на човек се получава 43,8 лева икономия на година при изразходвани 150*365*0,0008

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Сега погледнах профила му във фейсбук и установих, че е 6 години по-млад от мене. Следователно няма как да е завършил една година след мене. Лъже, та пушек се вдига.

                  Когато аз завършвах Техниукума по електротехника в Г. Оряховица, нямаше нито една специалност, в която да има думичката "електроника". Имаше специалност "Радио и телевизия", и тя се смяташе за най-добрата и переспективна специалност. Втората най-добра специалност беше "Ел. мрежи, централи и подстанции", и именно тази спецциалност завърших и аз. Тодор Несторов, като 6 години по-млад от мене, дори и не е учил по времето, когато аз учех. Той е постъпъл в техникума не на следващата, а на по-следващата година, когато аз вече бях втора година в казармата.

                  Специалноста "Електронна техника" е вече специалност от висшето ми образования в гр. Габрово, и беше току създадена суперспециалност, в която се натискаха да влязат 7000 студенти. Е аз бях трети в списъка, а по-това време Тодор Несторов е бил втори курс в техникума в Г. Оряховица, в Ел. мрежи, централи и подстанции.
                  Една година? Ще ви се. И на теб, и на Импотеция. В това, че лъжете, вече ви хващам за кой ли път. Винаги съм бил 6 години по-млад от тебе, Матейко. И, ако чак сега „откриваш ТОВА”, или многобси спал, или толкова „отговорно” си подхождал към всичко, или (за пореден път?), лтжеш...или комбинации измежду трите. НО, горното означава, че ти, си с 6 години по- стар. Старост-нерадост.
                  В Г.О., и аз учих ел.мрежи и.централи,в курса на Янко Добрев, лека му пръст, випуск 1985. Вярваш или не, в първата половина на курса по успех.
                  После, в Габрово -провери, нали си спец - кандидатствах спец.„ЕлСнабдяванежи ел.обзавеждане”, през1985-та, и по бал, бях първи във факултета. Провери, нали си спец, пък и знаеш, кого да търсиш. Обаче, нито час не съм учил в Габрово, т.к.между първата и втората година в казармата, научих за варианта в чужбина. Когато си пръв по бал, няма проблеми и, ето ме, спец.„промисшлена електроника” в ГПИ. Имам колеги в Габрово, Стара Загора, Златоград, Смолян, Силистра, Сандански, Димитровград, Добрич, Чикаго, Орландо (Флорида) ѝ т.н, които, могат да потвърдят.
                  ...
                  Ама нищичко не каза за агентурното си минало, нищичко - за достъпа до бонови книжки...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Абе, с две думи, краставите магарета са се надушили
                    През девет дерета се надушват.

                    А сега както обещах, ще разнищим техническите параметри на тръбичката.

                    Данните за тази тръбичка са: ф40 мм, дължина 40 см, дебелина на стената 1 мм, медна тръба.
                    Нуждаем се от още няколко стойности: Температурен коефициент на водата - 0.5.
                    Приемаме че изтичащата вода е 40о С, а студената която се загрява е 20о С.

                    формулата по която се смята трансфера на топлина в тръби е следната:

                    Uninsulated Cylinder or Pipe

                    Q = 2 π L (ti - to) / [ln(ro / ri) / k] Conductive heat loss through the wall of a cylinder or pipe can be expressed as
                    Q = 2 π L (ti - to) / [ln(ro / ri) / k] (1)

                    where

                    Q = heat transfer from cylinder or pipe (W, Btu/hr)

                    k = thermal conductivity of piping material (W/mK or W/m oC, Btu/(hr oF ft2/ft))

                    L = length of cylinder or pipe (m, ft)

                    π = pi = 3.14...


                    to = temperature outside pipe or cylinder (K or oC, oF)

                    ti = temperature inside pipe or cylinder (K or oC, oF)

                    ln = the natural logarithm

                    ro = cylinder or pipe outside radius (m, ft)

                    ri = cylinder or pipe inside radius (m, ft)

                    __________________________________________________ _____

                    И така:

                    Q = 2x3.14x0.40x(40-20) / [ln(0.04/0.038)/0.5] == 50.24/0.102587 = 489.73 W.

                    Значи тази тръбичка може да трансферира в най-добрият случай 490 W.

                    Eто и линк, откъдето могат да се научат много интересни неща:

                    https://www.engineeringtoolbox.com/c...pe-d_1487.html


                    Сега, да приемем че два литра 40о вода изтичат за 10 секунди от тръбичката. При дадените по-горе данни, това означава че един литър 60о вода се смесва с един литър 20о вода.
                    Тази 20о вода всъщност се загрява от изтичащата мръсна вода.

                    И какво се получава: за тези 10 секунди, загряваната вода може да получи
                    10х490 = 4900 вата.
                    Добре ли е до тук?

                    Сега, за да се загрее един литър вода с 1 (един) градус, са нужни 4000 Джаула, или 4000 вата.
                    (1 Джаул е равен на 1 Ват за секунда)

                    Получава се, че входящата вода ще се загрее с малко повече от един градус.
                    Да видим каква е икономията: на всеки два литра изтекла вода в канала вие ще възстановите 4900 вата.
                    Един КВ/ч електроенергия струва да кажем 30 стотинки. В един КВ/ч електроенергия има 3,600,000 джаула.
                    Тоест вие възстановявате 1/735 час
                    От това следва, че на всеки 2 литра изтекла вода в канала ще възстановите
                    0,3/735 = 0.00020 лева.
                    Или на всеки литър вода в канала вие ще спестите
                    0.0008 лева.

                    Ако някой намери грешка, моля да ме коригира.

                    __________________________________________________ ________________


                    Ако някой иска да разбере какво КПД има тръбичката на измамника, да не се стеснява, а да попита.
                    Веднага ще дам данни.





                    Last edited by Имхотеп; 17.05.2020, 16:39.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Като спомена за висши образования, се сетих че измамника каза че е завършил една година след теб същата специалност. Не казвай каква е, досега се оказа че това също е третата му диплома.
                      Първите две са от много интересни специалности,
                      Силова електротехника.
                      Промишлена електроника.
                      Това са много интересни специалности, лично аз не познавам някой друг да ги е завършил. Очевидно за да се задоволи нестандартната му интелектуалност са ги създали специално за него?

                      Сега погледнах профила му във фейсбук и установих, че е 6 години по-млад от мене. Следователно няма как да е завършил една година след мене. Лъже, та пушек се вдига.

                      Когато аз завършвах Техниукума по електротехника в Г. Оряховица, нямаше нито една специалност, в която да има думичката "електроника". Имаше специалност "Радио и телевизия", и тя се смяташе за най-добрата и переспективна специалност. Втората най-добра специалност беше "Ел. мрежи, централи и подстанции", и именно тази спецциалност завърших и аз. Тодор Несторов, като 6 години по-млад от мене, дори и не е учил по времето, когато аз учех. Той е постъпъл в техникума не на следващата, а на по-следващата година, когато аз вече бях втора година в казармата.

                      Специалноста "Електронна техника" е вече специалност от висшето ми образования в гр. Габрово, и беше току-що създадена супер-специалност, в която се натискаха да влязат 7000 студенти. Е аз бях трети в списъка, а по-това време Тодор Несторов е бил втори курс в техникума в Г. Оряховица, в Ел. мрежи, централи и подстанции.
                      Last edited by Mateev; 17.05.2020, 16:49.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                        .....
                        А и за какво го питаш Матеев? Пари няма да ти даде, ако не тие ясно още.
                        Няма да му дам пари, защото виждам, че е некомпетентен. Приказва смешни параметри, които теоретично няма как да се постигнат. Следователно или е некадърен или всичко му е ясно, но е измамник. И не на последно място - каруцарско отношение към хората, които се опитват да водят диалог с него. На такъв човек не пари - на такъв човек дори ракия не трябва да му даваш, защото ще се опианчи още повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          .....
                          "Възстановява между 30-60%..."......
                          Възстановяване на повече от 50% от енергията е равносилно на някой да твърди, че е измислил вечен двигател с КПД >100%.

                          Тоест Тодор Несторов се дъни още на теория, а какво остава на практика, където не знае как да измери теоретичните си измислици.


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Ама Лорде, това от линка е също огромна лъжа.
                            "Възстановява между 30-60%...".
                            Подобно нещо могат да напишат само изключително необразовани хора. Дъм-та-дъм.
                            Абе, с две думи, краставите магарета са се надушили

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Ма, тука други неща си написал:

                              "
                              Здравейте, Много технологична конструкция сте създали. Възхитен съм! Бих искал да закупя един топлообменник тип ЕС-021 Интересува ме, обаче, как свързвате настоящия образец към стари, вече съществуващи ВиК инсталации? Питам, защото имам подходящо за целта техническо решение, в режим на патентоване/предварителна закрила и бих могъл да спомогна за разпространяване на Вашето изделие. Отделно, имам мрежа от контакти в около 30 града в чужбина, ако Ви интересува. Свържете се с мен на тлф 0887 597 031. Каня ви в своя офис в Г.Оряховица, за да Ви го демонстрирам. Поздрави, Т. А Идеал Стандарт, Рока и др. ще съжаляват, дето са спали "
                              КОГА СИ ПРАВДИВ???


                              http://old.ecocity.bg/index.php?rout...icle&news_id=8

                              Като стана дума за идеал стандарт, дето спят, какво ще кажете за термостатните им смесители, които пестят както енергия, така и вода?

                              https://www.idealstandard.bg/bg/rang...smesiteli.html

                              И друго прави силно впечатление, режима на патентоване вече продължава 5 години!
                              Ама Лорде, това от линка е също огромна лъжа.
                              "Възстановява между 30-60%...".
                              Подобно нещо могат да напишат само изключително необразовани хора. Дъм-та-дъм.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Това се нарича СНОБИЗЪМ. Подигравайки се на мене, всъщност иска да каже "Вижте ме мене колко съм умен и гениален, щом се подигравам на глупака Матеев с 3 висши образования и успешен бизнес за милиони".
                                Като спомена за висши образования, се сетих че измамника каза че е завършил една година след теб същата специалност. Не казвай каква е, досега се оказа че това също е третата му диплома.
                                Първите две са от много интересни специалности,
                                Силова електротехника.
                                Промишлена електроника.
                                Това са много интересни специалности, лично аз не познавам някой друг да ги е завършил. Очевидно за да се задоволи нестандартната му интелектуалност са ги създали специално за него?

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X