IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Импотецие, 1 [kWh]=1000*3600=3,6[MJ].
    1,4*3,6=5,04 [MJ] , които, НЕ са дошли.от мрежата, ами от канала. И т.н., т.к. определено, не вдяваш.
    Е така е, но на 144 литра за един час не е кой знае колко.
    Направо си е провал.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Импотецие, 1 [kWh]=1000*3600=3,6[MJ].
      1,4*3,6=5,04 [MJ] , които, НЕ са дошли.от мрежата, ами от канала. И т.н., т.к. определено, не вдяваш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Аха, трудно разбирам..конкоуренция с с чий топлообменник, като твоя е извън пазара, а всички останали са?
        Подсещаш ме за едни гении на маркетинга от Португалия (шапка им свалям!) Дето бяха пробутали на друг един мил човек от вас, 3 бройки навити тръбички за по „скромните”над 500 Евро ЕДНАТА. Мучисимас грасиас, Лорд-OFF нахили ме, върна ми настроението.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Чаркът за 20-те стотинки (ако го правят в Китай, може и за 5 и дори, за 2) дават функционалност, а функционалността, е конкурентно предимство. Трудно ли го обясних, или трудно разбираш?
          Аха, трудно разбирам..конкоуренция с с чий топлообменник, като твоя е извън пазара, а всички останали са?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid
            От 2 до 5 пъти максимум е възможно,.при наличен, развит и работещ производствен капацитет - и ние сме.наяснонс това но...ДО ТАМ. Изобщо, когато някой, толкова нафукан и претенциозен тип като Матейко, кога се цепи.като кирлив ново ранец на стероиди, много - АМА МНОГО ! - ме забавлява. Виж, когато няколко въртиопашки като вас с Импотеция, му се умилкват и прискимтяват, е жалко но...е за ваша сметка. Туй то.
            Е, как ще е за наша сметка, като не ти се доверихме с по 300 000? Май е за твоя сметка...оставаш заточен в гаража

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Наши простотии? Ами как с 20 стотинки се правят 200 милиона, ще обясниш ли, кандидате за нобелова награда?
              Чаркът за 20-те стотинки (ако го правят в Китай, може и за 5 и дори, за 2) дават функционалност, а функционалността, е конкурентно предимство. Трудно ли го обясних, или трудно разбираш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Не бе. Вашите простотии ми действат така. Матейко - 1000 пъти по-евтино. Ами то и китаец не го може това бе. Постоянно сте в издънка.
                Наши простотии? Ами как с 20 стотинки се правят 200 милиона, ще обясниш ли, кандидате за нобелова награда?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Ти да не вечеряш друсана трева?
                  Не бе. Вашите простотии ми действат така. Матейко - 1000 пъти по-евтино. Ами то и китаец не го може това бе. Постоянно сте в издънка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Аха. Не е сложно. Ами дерзай, консул шашав.
                    Ей ьащо значи, драпаш да ти снеса,всичко наготово, и „ти да възложиш”, а поале, да има „АЗ направих”. Сигурно и с батериите ръй „мижеш”. Или...
                    С „КАСКИТЕ-ГЛОБУСИ? ”

                    Абе, какво стана с ряоята? Ьа седем милиарда души”?

                    - А разправя на мен за „Дънинг-Крюгер”?

                    ААА-ХА-ХА-,ХА- ХА -ХААААА! ! ! !
                    ​​​​
                    ​​​​​​.
                    Ти да не вечеряш друсана трева?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                      Най-забавното е, че един пластмасов детайл /перчица/, струваща 20 стотинки, може да докара 200 милиона приход от тръбичката!!! Паживем увидим. Май само поживем, ако Матейко даде едни излишни 300 000 за арчене....
                      Матейко няма да даде. Той щял да го прави „1000 пъти по-евтино”. Ей там е Смехът.

                      Коментар


                      • Най-забавното е, че един пластмасов детайл /перчица/, струваща 20 стотинки, може да докара 200 милиона приход от тръбичката!!! Паживем увидим. Май само поживем, ако Матейко даде едни излишни 300 000 за арчене....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                          Ха.... точно тъй стана при мен .... начи преди 2 год точно тъй стоя в гаража и се чеша по врата, , мисля къде да си сложа въдиците че само ми пречат, щото отдавна вече не ходя за риба, ама са много и някои са бая скъпи. Мисля аз и гледам в тавана и ме споходи просветление свише . Направих си подвижен падащ от тавана стелаж с рафтове по цялата дължина на гаража. Сложих си всичките въдици някои на 2/3 изпънати,, други целите. Удобно и практично гаражно изобретение за въдици и други дълги предмети. Та така стана с чесане по врата и гледане в тавана, мое и пирамидата тъй да е получил просветление господне
                          Ами, не. Ние се „чесахме” пред компютъра, вече с няколко прототипа в историята на развитието. Да е жив и здрав г-н Иван Цанов, с глупостите си, ни показа още, какво (не) трябва да правим. А разни паразити - „разбирачи”, още не осъзнават, колко са назад и встрани, въпреки (а може би, и поради) „познанията Матейкови за конструиране на сложни системи”. То се видя, че точно „експерти” едни такива, с велика сила, торпилират и варианта с Козлодуй и няма да се прави но, Импотентното Матейково „разбиране” на физика, както, и карането в калъп, а ла Пешо, ще ви измисли как мощно да се харчат (обществени) ресурси, които (поне част) да влизат в частни сметки и разни шашави консули да ви обясняват за Дънинг и Крюгер при положение, че сами селективно са ги чели и основни моменти, им убягват. Така - ето ви едно ...намекване, с пророчески заряд - наш Матейко, ама на Куково лято, ще ни зарадва както със знаменитата Каска, така и с „1000(хиляда) пъти по-евтина „тръбичка”.

                          „Сложни неща” знаел.
                          ОК, ДРАГИ. ДЕЙСТВАЙ. Тъкмо, „ще ни научи”.

                          ​​​​​​
                          Last edited by Pyramid; 11.10.2020, 21:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Как беше, "конструирал" го е с чесане зад врата и гледане в тавана на гаража.

                            Ха.... точно тъй стана при мен .... начи преди 2 год точно тъй стоя в гаража и се чеша по врата, , мисля къде да си сложа въдиците че само ми пречат, щото отдавна вече не ходя за риба, ама са много и някои са бая скъпи. Мисля аз и гледам в тавана и ме споходи просветление свише . Направих си подвижен падащ от тавана стелаж с рафтове по цялата дължина на гаража. Сложих си всичките въдици някои на 2/3 изпънати,, други целите. Удобно и практично гаражно изобретение за въдици и други дълги предмети. Та така стана с чесане по врата и гледане в тавана, мое и пирамидата тъй да е получил просветление господне

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Забравяш, че аз много добре знам как се конструират не пикливи тръбички, а големи и сложни машни с хиляди детайли в тях. В Мехатроника има над 200 конструктора, и ако бяхме ги оставили да уйдюрдисват заданието към тях, отдавна щяхме да сме фалирали. Извинявай за сравнението, но ти си просто един кон с капаци, който си няма хал-хабер представа как се прави конструиране на сложни машини. Това, което ни разправяш за "конструирането" на твоята тръбичка, не е повод за гордост, а повод за смях и подигравки за слушащите те хора, и повод за плач за тебе.

                              Много си зле с матряла, и Дънинг-Крюгер не ти позволява да го осъзнаеш. Продължаваш с рогата напред именно поради невежеството си, а манията ти за величие е смешна, смешна та чак човек да се смее със сълзи на очите.

                              Ако твоята тръбичка я бях възложил на конструктивния отдел, щеше да я проектира за по-малко от 48 часа. След това механичния цех щеше да изработи всички детайли за още 24 часа и после конструкторите щяха да направят всички изследвания на опитния образец пак на професионално ниво за още 24 часа. И така за няма седмица щяхме да сме направили това, което ти уйдюрдисваш вече 10 години. И щяхме да имаме десетки чертежи, десетки папки с изчисления и стотици таблици и данни с тестовете на готовото изделие.
                              Аха. Не е сложно. Ами дерзай, консул шашав.
                              Ей ьащо значи, драпаш да ти снеса,всичко наготово, и „ти да възложиш”, а поале, да има „АЗ направих”. Сигурно и с батериите ръй „мижеш”. Или...
                              С „КАСКИТЕ-ГЛОБУСИ? ”

                              Абе, какво стана с ряоята? Ьа седем милиарда души”?

                              - А разправя на мен за „Дънинг-Крюгер”?

                              ААА-ХА-ХА-,ХА- ХА -ХААААА! ! ! !
                              ​​​​
                              ​​​​​​.
                              Last edited by Pyramid; 11.10.2020, 19:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Изглежда, зле обяснявам: Емпиризмът се заключавале в подбор дължината на топлообменника тъй, щото, да се вмества под стандартна мивка, също, да създадем онзи прост пласмасов детайл за 20 стотинки, който вдига ефективността на топлообмена до невъобразими (ЗА ВАС) стойности и още, да подберем съединителни детайли и сглобки тъй, щото да са лесни за монтаж и за обслужване. Последното емпирично нагаждане, бе формата на дъното и допускът по дебелина на едно гумено уплътнение, т.к. все пак, не е хубаво да подмокря при работа. Този емпиризъм още не е завършил, т.к.изборът на друга твърдост на гумата, може да понапрегне сглобката и да прокапе, вместо след 10, след 5 години. Абе, голямо уйдурдисване, направо, какво линхубаво щеше да стане с изчисления...приблемът е, че досравчиците на каучука, гарантират стъпката по Шор не през една единица, а минимум, през пет...и става топлотехническо мазало, нали, Матеев. Абе, ПРОВАЛ, и това е.
                                А сега, пускай траурната музика и танцувай, Хавандшита. Танцувай.
                                Забравяш, че аз много добре знам как се конструират не пикливи тръбички, а големи и сложни машни с хиляди детайли в тях. В Мехатроника има над 200 конструктора, и ако бяхме ги оставили да уйдюрдисват заданието към тях, отдавна щяхме да сме фалирали. Извинявай за сравнението, но ти си просто един кон с капаци, който си няма хал-хабер представа как се прави конструиране на сложни машини. Това, което ни разправяш за "конструирането" на твоята тръбичка, не е повод за гордост, а повод за смях и подигравки за слушащите те хора, и повод за плач за тебе.

                                Много си зле с матряла, и Дънинг-Крюгер не ти позволява да го осъзнаеш. Продължаваш с рогата напред именно поради невежеството си, а манията ти за величие е смешна, смешна та чак човек да се смее със сълзи на очите.

                                Ако твоята тръбичка я бях възложил на конструктивния отдел, щеше да я проектира за по-малко от 48 часа. След това механичния цех щеше да изработи всички детайли за още 24 часа и после конструкторите щяха да направят всички изследвания на опитния образец пак на професионално ниво за още 24 часа. И така за няма седмица щяхме да сме направили това, което ти уйдюрдисваш вече 10 години. И щяхме да имаме десетки чертежи, десетки папки с изчисления и стотици таблици и данни с тестовете на готовото изделие.
                                Last edited by Mateev; 11.10.2020, 17:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X