IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Редактира си поста, а?
    Измамник!
    Ясно. НЕ разбираш. А коментираш. Детинщини.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      На български, моля? Не разбираш ли?
      Редактира си поста, а?
      Измамник!

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        И коя от двете тече през няколко микрона?
        На български, моля? Не разбираш ли?
        Last edited by Pyramid; 24.05.2020, 21:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Че тя си остава празна. И никой не те лъже...
          И коя от двете тече през няколко микрона?

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Бе ти не спираш с простотиите си. И на двамата измамника тръбичката е с едни и същи размери приблизително. Кой си мислиш че лъжеш?
            Ся се оказа че течала през микрони. Е нали беше празна по едно време, какво се промени?
            Че тя си остава празна. И никой не те лъже...
            Last edited by RUBLA; 24.05.2020, 17:14. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Аз винаги съм предпочитал, доколкото е възможно, да се уча от чуждите грешки. Затова, когато видях грешките на Иван Цанов (забележи, преди 5 години и половина!), конструирахме начата „играчка”, нека я наречем, за две седмици, и му предложих (2014/2015-та) да купувам от него заготовките на цена до 65 лв и да ги дооборудваме до крайно изделие. Отказа. Победи го собствената му погрешна преценка, (на кого толкова, са нужни непълно функционални чутури? )
              А сега, чувам, резултатите му смешни.
              Бе ти не спираш с простотиите си. И на двамата измамника тръбичката е с едни и същи размери приблизително. Кой си мислиш че лъжеш?
              Ся се оказа че течала през микрони. Е нали беше празна по едно време, какво се промени?

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Нищо не се е променило. Просто не ми се спори повече, защото всеки един спор се превръща в мерене на пи..ки. Ако хората се срещаха един с друг лице в лице, споровете щяха да са много по-културни, но тука във форума анонимноста спомага агресията и меренето на пи..ки да излезе на преден план. Те това не го одобрявам, въпреки че и аз понякога се връзвам да споря в същия стил.

                Най-важното - няма го взаимното уважение.
                Разумно. Откога обяснявам същото.

                Коментар


                • Аз винаги съм предпочитал, доколкото е възможно, да се уча от чуждите грешки. Затова, когато видях грешките на Иван Цанов (забележи, преди 5 години и половина!), конструирахме начата „играчка”, нека я наречем, за две седмици, и му предложих (2014/2015-та) да купувам от него заготовките на цена до 65 лв и да ги дооборудваме до крайно изделие. Отказа. Победи го собствената му погрешна преценка, (на кого толкова, са нужни непълно функционални чутури? )
                  А сега, чувам, резултатите му смешни.
                  Last edited by Pyramid; 24.05.2020, 13:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Какво се промени изведнъж?
                    Нищо не се е променило. Просто не ми се спори повече, защото всеки един спор се превръща в мерене на пи..ки. Ако хората се срещаха един с друг лице в лице, споровете щяха да са много по-културни, но тука във форума анонимноста спомага агресията и меренето на пи..ки да излезе на преден план. Те това не го одобрявам, въпреки че и аз понякога се връзвам да споря в същия стил.

                    Най-важното - няма го взаимното уважение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Ти възприемаш всичко написано като заяждане, а не като приятелски съвет, и според мене в това е една от най-големите ти грешки. Иначе те разбирам - всеки човек иска сам да направи собствените си грешки, и затова много хора така и не се издигат в обществната йерархия - защото губят огромно количество време да повтарят чуждите грешки, въпреки че вече са предупредени за тази грешки.

                      Най-заплашени от повторение на чуждите грешки са именно умните хора, които са постигнали значителен напредък в една област от познанието, но са абсолютни профани в повечето други области. Те обаче си въобразяват, че са специалисти по всичко, и съдбата много лесно им нанася удар в областите от бизнеса, в които те са невежи и неподготвени за гафовете, които им предстоят.
                      Какво се промени изведнъж?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Писах аз, ама кой да чете. Затуй, пак да акцентирам от друга гледна точка: АКО ЗАЛАГАХМЕ САМО НА ЕДНАТА „тръбичка”, ДОНЯКЪДЕ, опасенията ти биха могли да са и основателни. Ала във вашето „виждане”, което, се явява години след началото на нашата с Павел работа по проекта, липсва цялата СИСТЕМНОСТ, КОМПЛЕКСНОСТ, А СЪЩО, ЧУВСТВОТО ЗА МЯРА И ДОСТАТЪЧНОСТ. Китайците НЕ СА САМО ЗАПЛАХА, АИ МОЩЕН ВЯТЪР В ПЛАТНАТА. С вятър, платноходите, се движат. Нямаме илюзиите че ще овладеем целия свят но, действия по заемане на свое достойно място в него, предприемаме пък, ако ще, да ни се смееш и да ни сочиш с пръст.
                        За кпд -то също писах но, нека и там, погледнем отстрани: Спомняш си лаботаториите в ТЕТ, нали? Защо, според теб, са изпълнени основно с прости уреди? Аз мисля така: Многото натори, разсейват ученика от същината на обучението. Твоите установки, СЪС СИГУРНОСТ, са информативни и аз не го отричам. Само, дето, в твоите ръце пред ... непосветени хора, те са твой основен маркетингов бустер. Колкото и да си напред с финансовата част, обаче, ТОВА, не ти помага да рарнизбереш кое как и защо се случва, нито, да ни бъдеш достоен конкурент и, затова, ти се озлоби. Съжалявам, мислех те за по-голям и зрял.

                        Да другите наши мними „слабости”, а всъщност, за вашите заблуди, писах преди няколко поста и няма смисъл дацсе повтарям: Който иска, ще разбере, който не -колкото, толкова.
                        Ти възприемаш всичко написано като заяждане, а не като приятелски съвет, и според мене в това е една от най-големите ти грешки. Иначе те разбирам - всеки човек иска сам да направи собствените си грешки, и затова много хора така и не се издигат в обществната йерархия - защото губят огромно количество време да повтарят чуждите грешки, въпреки че вече са предупредени за тази грешки.

                        Най-заплашени от повторение на чуждите грешки са именно умните хора, които са постигнали значителен напредък в една област от познанието, но са абсолютни профани в повечето други области. Те обаче си въобразяват, че са специалисти по всичко, и съдбата много лесно им нанася удар в областите от бизнеса, в които те са невежи и неподготвени за гафовете, които им предстоят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Абе, по едно време сам клекна на около 20%, ама повече няма да "клекне", може да си е изстрил и поста, щото с трици маймуни се опитва да лови.
                          20% усвоена температурна разлика.
                          Ама явно, не си наясно с елементарната физика и няма смисъл да губя време да споря а едно радио.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Тука нещо си се объркал. Нямаш никакво конкурентно преимущество, защото в момента, в който продадеш първата система, всеки ще може да я разглоби и копира колкото си иска, и ти под никаква форма няма да можеш да го спреш.

                            Аз този въпрос какво е конкурентното ти преимущество ти го зададох още с първия ми постинг в тази тема, но ти явно така и не го разбра. Истината е, че нямаш конкурентно преимущество.

                            А сега ще повторя още веднъж постинга си, който явно ти не си му обърнал никакво внимание. За в бъдеще имаш само две алтернативи:

                            1. Започваш производство, и се оказва, че няма никакъв пазар или по-лошото - пазара е смешен. В резултат на това фалираш или по-лошото - мъчиш се в следващите 20 години и непрекъснато наливаш инвестиции в едно губещо производство и в една предварително загубена кауза. Не можеш да изплащаш изтеглените кредити и на децата си завещаваш огромни дългове.

                            2. Започваш производство, и се оказва, че има огромен пазар. Теглиш огромен кредит, за да разшириш производството 100 пъти с цел задоволяване на търсенето. Да, ама 3 месеца след твоя старт изведнъж се появяват 100 фирми китайски конкуренти, които сриват цената до под твоята себестойност. Продажбите ти падат драстично, а печалбата ти пада до нулата или под нея. Не можеш да изплащаш кредита и фалирваш, като на децата си завещаваш огромни дългове.

                            Ако случайно забелязваш, и двете алтернативи водят до фалит. Няма алтернатива, в която да забогатяваш. И причината за това е именно факта, че ТИ НЯМАШ НИКАКВО КОНКУРЕНТНО ПРЕИМУЩЕСТВО. И дори и да приемем, че има нещо изобретателско в твоите идеи и проекти, то от страна на маркетингова гледна точка си направо селска мъка, а именно маркетинга е определящ, а не качествата на изделието.

                            ПП: Аз също съм лош търговец (маркетолог). Разказвал съм ти за няколко случая от моята бизнес история, при които сме имали изделия на световно ниво, но въпреки това сме се проваляли с гръм и трясък на етап маркетинг (продажби с печалба). И от тогава аз вече знам и търся във всеки един бизнес 2 неща:
                            1. Каква потребност задоволява новото изделие?
                            2. Какво конкурентно преимущество бих имал, ако започна да го произвеждам?
                            Писах аз, ама кой да чете. Затуй, пак да акцентирам от друга гледна точка: АКО ЗАЛАГАХМЕ САМО НА ЕДНАТА „тръбичка”, ДОНЯКЪДЕ, опасенията ти биха могли да са и основателни. Ала във вашето „виждане”, което, се явява години след началото на нашата с Павел работа по проекта, липсва цялата СИСТЕМНОСТ, КОМПЛЕКСНОСТ, А СЪЩО, ЧУВСТВОТО ЗА МЯРА И ДОСТАТЪЧНОСТ. Китайците НЕ СА САМО ЗАПЛАХА, АИ МОЩЕН ВЯТЪР В ПЛАТНАТА. С вятър, платноходите, се движат. Нямаме илюзиите че ще овладеем целия свят но, действия по заемане на свое достойно място в него, предприемаме пък, ако ще, да ни се смееш и да ни сочиш с пръст.
                            За кпд -то също писах но, нека и там, погледнем отстрани: Спомняш си лаботаториите в ТЕТ, нали? Защо, според теб, са изпълнени основно с прости уреди? Аз мисля така: Многото натори, разсейват ученика от същината на обучението. Твоите установки, СЪС СИГУРНОСТ, са информативни и аз не го отричам. Само, дето, в твоите ръце пред ... непосветени хора, те са твой основен маркетингов бустер. Колкото и да си напред с финансовата част, обаче, ТОВА, не ти помага да рарнизбереш кое как и защо се случва, нито, да ни бъдеш достоен конкурент и, затова, ти се озлоби. Съжалявам, мислех те за по-голям и зрял.

                            Да другите наши мними „слабости”, а всъщност, за вашите заблуди, писах преди няколко поста и няма смисъл дацсе повтарям: Който иска, ще разбере, който не -колкото, толкова.
                            Last edited by Pyramid; 24.05.2020, 11:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              той няма и компетенции по въпроса, след като си измисля цифри, по-големи от теоретично възможните.
                              Абе, по едно време сам клекна на около 20%, ама повече няма да "клекне", може да си е изстрил и поста, щото с трици маймуни се опитва да лови.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Pyramid, този сифон -топлообменник кърти мивки защото идеята е шантава . В интерес на истината опонентите ти послъгват симетрично, ти ловиш 50-70 процента от енергията а те изчислили че е 1-2 процента което също е много различно от истина и може да стане само ако на преноса на топлина се пречи с топлоизолационен материал.
                                Твърдението за 1-2% прехвърляне на енергия идва от там, че един стандартен фабричен добре изчислен и добре направен топлообменик със същата мощност има 50 пъти по-голяма контактна площ спрямо тръбичката на Пърамид. И тъй като този фабричен топлообменик силно се доближава до идеалния случай, който е 50% ефективност, то тогава пропорцианално можем да предположим, че тръбичката има 50 пъти по-малка ефективност. Разбира се зависимоста не е линейна, но все пак може да се използва като груб ориентир.

                                При всички случай реалната ефективност може да се измери с една добре проектирана опитна постановка, която да измерва разните ми там дебити, температури, топлинни потоци и електрически енергии, но Pyramid изрично отказва да направи такава. Следователно той няма никакви доказателства за измислените от него цифри на ефективноста. Нещо повече - той няма и компетенции по въпроса, след като си измисля цифри, по-големи от теоретично възможните.

                                И най-смешното - Pyramid твърди, че има някаква велика тайна, която няма да ни я каже, но която по тайнствен начин нарушава физичните закони и постига ефективност, по-висока от теоретичната. Сам разбираш, че това е смешно. Все едно аз да взема да твърдя, че съм открил антигравитацията и телепортацията, но няма да ви кажа как се прави. Просто ми вярвайте, а който не ми вярва е будала и да върви на майната си (това са думи на Pyramid).
                                Last edited by Mateev; 24.05.2020, 11:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X