IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря, RUBLA, за неадекватната ти и несправедлива реакция. Всяко зло за добро обаче, имах време да прочета тук и да е посмея, както и да почерпя идеи и вдъхновение.
    И така, първо, до Бонвиван: Числото ти, 1,158 [kWh/T*K] е вярно но, дълбочината на разбиране на нещата, процесите и подготовката ти по метрОлогия (а не „метЕОРОлогия”), трябва да се освежат. Идеята ти за топломер е страхотна по принцип но аз, като живеещ извън регионите с централно парно, не бях се сетил досега за нея. Днес се замислих дали да не се заиграя по тази линия но, установих ред недостатъци. Системата, която аз ползвам, е изследователска, следи куп неща, по-гъвкава (до изтичане лиценза на SCADA -та и последвалото непоправимо бъгване) бе НАСЛЕДЕНА от друг проект (онзи, който ни запозна с Павел, през 2013-та) та, думите ми не са "високопарни", ами точни. Вярваш или не, смееш ли се или да, аз наистина страдам, че трябва да я върна но, мат част 80% НЕ Е МОЯ СОБСТВЕНОСТ им съм длъжен на своя приятел Христо Христов, да му я върна, т.к. вече седма година, откак я държа, а и той има работа.
    Та, „топломерната” идея „от OLX е неприложима, защото:
    1Няма нужната ИНФОРМАТИВНОСТ: твърде малко неща наблюдава, и не отговаря на въпроси относно
    • ,Бързодействие,
    • Температурна ефективност,
    • Разпределение на процесите и т.н.
    2.НЕ визуализира кое кога и как става, което, пречи на разбирането на процесите;
    3.НЕ " подсказва" кое би могло да се оптимизира и кое -е не;
    4.За по-достоверно отчитане на данни (макс, наполовина от системата ми към момента), изисква твърде много вода, енергия И ВРЕМЕ да изтече, при това, ЗА САМО ЕДИН ОПИТ (а аз, проведох множество) но, ресурсите ми са ограничени и трябва разумно да ги ползвам;
    5.При наличието на т.4., кой ще се звери в екрана 4-5 часа, а да види накрая 2-3 числа? КОМПЛЕКСЕН продукт е икономайзерът, зависи от ред параметри на режима и, само с топломер + електромер дори, би могъл да създаде неверни представи. Кой какво си мисли, че клиентът може да бъде лъган и т.н. не знам но, системата е правена е от нас за нас, а ние, СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ЗНАЕМ ИСТИНАТА;
    6.Трудно е да фиксираш еднакво ВиК налягане само за час експеримент (оттам, и дебит) - а какво остава реално, за дни , за да не те обвини някой катил, като "Валидатора", че си бил " мамел" и т.н. Той е пълен хейтър и никога няма да е обективен но, обичам на такива да им сера под мустака с факти, сещаш се;
    7.Мога и други неща да коментирам но, мисля, и тези са достатъчни.

    После, Бонвиван, мисля че, мнозина тук, бъркат понятията "топлина" и "температура" (което, е огромна грешка и е много тъжно, щото твърдят, че са грамотни, че били „разбирали” и се юркат акъл да дават) и, оттам, не са наясно и с определянето на кпд. Енергията, както ти напомни Матеев, се измерва в киловатчасове или в джаули. При фактическо време на топлообмен от части на секундата до две секунди /както е в нашия случай/ , никакви топломери не могат да реагират достатъчно бързо а, какво да говорим, за точност, пък и се следят повече от две променливи. Използваната и наследена от предния проект система ми позволява да ДОКАЖА бързодействие от секунди и(на база принципа на работа на икономайзера и системата за баня, който е практически идентичен), да твърдя основателно, че тя влиза в режим до 15-20 СЕКУНДИ, А НЕ 1-2 МИНУТИ и, кпд остава стабилен за дълго над 35-40% ТЕМПЕРАТУРА, а, по топлина, също за секунди, надвишава 50%. Който дойде до 27.04 т.г.(без да си забравя вкъщи както скепсиса, така и обективността), ще се убеди сам.
    Ще се подесетя но, в темата, с Павел, вложихме много повече мисъл и действие (години срещу час на прима виста) от всички вас, дето тук коментирате и знаем, за какво иде реч, вместо да глаголим, за едния принцип (чесане на езика).
    Предвид особеностите на нашите изделия и видните от горното грешки, ми е ясно и защо ТИ СИ МИСЛИШ, че кпд щяло да бъде еди-какво-си, че (щом нещата, които ТИ си наблюдавал, с много бегли възгледи върху всичко и НИКАКВИ познания върху конструкцията и функционирането ПРИ НАС), че бързо се зацапват „и нямат чистене”. „Нямат чистене” познатите ти неща (стотици сме разгледали), поради повърхностното мислене НА СВОИТЕ КОНСТРУКТОРИ нао, това е техе, не наш проблем.
    Мислиш ли, че не сме решили въпроса с Павел, след като години работим над тях? Ще се изненадаш но, И от това чистене, производителят МОЖЕ да прави ДОБРИ пари, а то да бъде леко, бързо, ефикасно и пак, И КРАЙНИЯТ ПОТРЕБИТЕЛ, И ПОТЕНЦИАЛНИ КОРПОРАТИВНИ КЛИЕНТИ, закупили и инсталирали ги в новите си строежи, да остават със сериозна печалба от нас, И НИЕ, в чиито платна това духа, да бъдема на плюс. ЯК плюс. И ВЪПРОСЪТ Е РЕШЕН. Вярваш, не вярваш - фактите са упорити...
    И маркетологично, и стратегически, с поглед и върху развитието И на продуктите, И на реализацията им, И на мърчъндайзинга около тях, И на бизнеса с резервни части поддръжка, И на интегрирането им както в дома, така и за работа още и с перални и миялни машини и т.н., НИЕ С ПАВЕЛ, СМЕ НА ДЕСЕТИЛЕТИЕ ПРЕД ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ, ДЕТО РЕАЛНО, СА ТВОРИЛИ ГЛУПОСТИ ПО ТЕМАТА, И, ТОВА, СА КОМПРОМЕТИРАЛИ "ИДЕЯТА" ЗА "РЕКУПЕРАТОРИТЕ".
    Внимателен поглед към нещата, ще светне дори скептици като Матеев, че ,
    1.С ПАВЕЛ, СМЕ КОРАВ, КРЕАТИВЕН И ОПИТЕН ЕКИП С ВИЗИЯ, ЗНАЕМ КАКВО И ЗАЩО ПРАВИМ И НЕ СЕ ОТКАЗВАМЕ, Т.К. ЯСНО ВИЖДАМЕ И ЦЕЛТА, И ПЪТЯ ДО НЕЯ;
    2.Че ние, сме създали не само един " недодялан продукт", ами дълбоко интегрируема СИСТЕМА, способна да носи многомилиардна принадена стойност и чиста печалба в продължение на десетилетия. В крайна сметка, продуктова система за милиарди не заслужава резила за няколко хиляди.
    3.Че, не "искаме да вземем парите" на някого а само, да получим подкрепа, колкото да отключим мащабни процеси, от която, нашият(те) партньор(и), предвид значимо дялово участие, ще имат И необходимия , И дълговременна сигурност на инвестицията, И сериозен в международен пазар, който И ще разтърсим, И ще възродим. Валидаторът бръмчи но, даваме ДИАПАЗОН от стойности за желаната подкрепа, в който, плановете следва да се прецизират. „Планове” без ясни количествени показатели на възможната от инвеститор подкрепа, СА ОБРЕЧЕНИ, Т.К. СА СМЕТИК БЕЗ КРЪЧМАР. С повече средства се работи по-свободно и по-бързо, при сурови ограничения, по-бавно, и така;
    4. Че, с Павел, сме сериозни, надеждни и на нас, може да се разчита. "Валидаторът", като всяка друга латерна, разбира се, друга песен няма да научи...
    Относно копиращите китайци, преди време, коментирахме.

    И т.н., че май, стана твърде дълго.
    Last edited by Pyramid; 17.04.2020, 17:14.

    Коментар


    • Здравейте, аз съм виждал установките и те действат, вярно непознати са като всички нови неща но са работещи. Познавам и двамата автори и им желая успех. Поздравления с празника на всички и успехи.

      Коментар


      • Вие двамата хубаво си спорите, но дали нещо влиза в главата на изобретателя с тръбичката е много съмнително...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
          Исках да кажа, че трябва 1.16 киловата енргия за да се повиши температурата на 1000 литра вода с 1 градус по Целзий.

          Грешка в изказа, която запознатите са я схванали, Вие определено сте от запознатите!
          1.16 киловатЧаса

          Коментар


          • Исках да кажа, че трябва 1.16 киловата енргия за да се повиши температурата на 1000 литра вода с 1 градус по Целзий.

            Грешка в изказа, която запознатите са я схванали, Вие определено сте от запознатите!
            Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
              ......
              Топлинният капацитет на водата е 1.16. Сметката е елементарна:-).....
              Моля, моля .......

              Я опитай пак:
              https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1...82%D0%B5%D1%82

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                До „разбирателите”: Преди малко приятелят ми, който ми беше услужил с PLC - то от всички кадри, си го поиска, че му трябва. Не бях споменавал -ето, казвам в: Това оборудване не е лилмоечно мое, освен аналоговия модул с термодвойките, FATEK, само той, 768 лв.термодвойките -още 100 конта за 4бр. , инак, трябваше да заделя 3200 лв. Та, време за „проверка” имаме до 05.май и, на Гергьовден, трябва да връщам апаратната част. Тя е прецизна, резолюция 0,1С. Иначе, ще трябва да се радвате всички на един термометър и един електромер. Поканата остава в сила до 5-ти Май. Който разбрал-разбрал.
                Не ставайте смешен. Тези високопарни приказки можете да ги говорите на улицата. Икономията на подобен уред се мери най-лесн, бързо и евтино с ТОПЛОМЕР
                Цената на един такъв втора употреба в ОЛХ или Базар на 1/2'' или 3/4 цола проверен и заверен в метерологията е 50-100лв.

                За не спецовете в материята топломера е един водомер с два температурни датчика. Обикновенно датчиците са тип РТ1000
                Водомера мери дебита преминал през него, а датчиците температурната разлика между студената водопроводна вода и загрятата вода от рекуператора. На дисплея автоматично се показват преминал дебит и киловати енергия.

                Ако нямате 50-100лв за топломер можете да сложите един обикновен водомер за 10-12 лв и два дигитални термометъра от Китай с точност 0,1 градуса по С.
                Топлинният капацитет на водата е 1.16. Сметката е елементарна:-)

                Аз лично имам и топломер и електромер и калибрирани термометри. Засекъл съм, че рекуператори монтирани на вани и душове връщат около 35% от енергията в началото, до 30% след като поработят 2-3 месеца и около 25% след шестия месец и се позадръстят с косми, мърсотия, мазнотия и боклуци.

                Лично аз съм много доволен и на 25% рекуперация, защото това е еднократна инвестиция, която няма износване и движещи се части. Мед и пласмаса. И след 50 години ще носи икономия.

                ОБАЧЕ: Това се отнася за рекуперация при къпане. Там системата и трябват 1-2 мин за да влвзе в режим и имаме 10-15-20 -30 минути къпане. При мивка и миене на ръце или зъби за 1-2 мин икономията остава по тръбите







                Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

                  Искрено се надявам никога да не разберем за новите ти "продукти" (фалшиви гаражни самоделки на некадърен мрънкяч).
                  Ама защо ли си мисля че следващите 10 години пак ще ревеш по форумите за пари и внимание. Ти ако беше толкова кадърен досега да си направил нещо.
                  E, през два-три месеца си отваря нова тема да си хвали недоделката.
                  Обаче вижте колко интересно, няма 3200 лева да инвестира в собствения си провал, та взимат техника под наем.
                  Обзалагам се обаче, че и след 5 май положението с тръбичката ще е същото като преди 5 май.
                  Има и друго, разбрах че Габрово е затворен град за Измамника, и очаквам скоро и Търново, че и Горна Оряховица да станат затворени градове за него.

                  Коментар


                  • До „разбирателите”: Преди малко приятелят ми, който ми беше услужил с PLC - то от всички кадри, си го поиска, че му трябва. Не бях споменавал -ето, казвам в: Това оборудване не е лилмоечно мое, освен аналоговия модул с термодвойките, FATEK, само той, 768 лв.термодвойките -още 100 конта за 4бр. , инак, трябваше да заделя 3200 лв. Та, време за „проверка” имаме до 05.май и, на Гергьовден, трябва да връщам апаратната част. Тя е прецизна, резолюция 0,1С. Иначе, ще трябва да се радвате всички на един термометър и един електромер. Поканата остава в сила до 5-ти Май. Който разбрал-разбрал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      В случая с Матеев, става дума за продукти, до които, ..... като теб, нямат достъп.
                      Искрено се надявам никога да не разберем за новите ти "продукти" (фалшиви гаражни самоделки на некадърен мрънкяч).
                      Ама защо ли си мисля че следващите 10 години пак ще ревеш по форумите за пари и внимание. Ти ако беше толкова кадърен досега да си направил нещо.
                      Last edited by RUBLA; 16.04.2020, 13:16. Причина: Спазвайте добрия тон!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

                        Аз каквото трябва съм го доказал където трябва, а не спамя по форуми от 10 години. Ти си толкова некадърен, че една опитна установка по технически правила не можеш да направиш, тръгнал 200 млн. пазар да гони. Не знам как те търпят по форумите, явно да създаваш трафик само ставаш. Матеев хубаво те е изхвърлил от неговия форум, че му е писнало на човека само лакърдии на псевдо изобретател, дето като го питаш колко е 1+1 ти обяснява 10 страници и накрая пак нищо конкретно. Ама ти дори и сам си нямаш вяра на тръбичката че си я разкарал от къщата си. Защо не си сложите поне в къщите от тия тръбички - ще пестите стотици левове според вашите твърдения. Щом самите си нямате вяра на продукта, не знам на какво се надявате.

                        "Какво пречи, Благодетелю мой, г-н Матеев? АЗ ВИ ДАВАМ ПАЗАР И ПАРИ, ДЕ ФАКТО. С КАКВО ВИ „СТРАХУВАМ”?"- Леле колко си нагъл. Матеев хубаво те е отрязал, той не вярва на размазани некадърни клипчета и общи приказки. Ти сложи един електромер и докажи че работи, и не Матеев, а цял свят ще ти звъни .
                        В случая с Матеев, става дума за продукти, до които, .... като теб, нямат достъп.
                        А, кой колко е „кадърен”, светът не мери по твоите „критерии”.
                        Накратко,
                        - СВОБОДНО, НОВОБРАНЕЦ !
                        Last edited by RUBLA; 16.04.2020, 13:15. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          ТИ И ТАКИВА КАТО ТЕБ, НЯМАТЕ НИЩО.
                          НИ-ЩИЧ-КО. НА КВАДРАТ.
                          Аз каквото трябва съм го доказал където трябва, а не спамя по форуми от 10 години. Ти си толкова некадърен, че една опитна установка по технически правила не можеш да направиш, тръгнал 200 млн. пазар да гони. Матеев хубаво те е изхвърлил от неговия форум, че му е писнало на човека само лакърдии на псевдо изобретател, дето като го питаш колко е 1+1 ти обяснява 10 страници и накрая пак нищо конкретно. Ама ти дори и сам си нямаш вяра на тръбичката че си я разкарал от къщата си. Защо не си сложите поне в къщите от тия тръбички - ще пестите стотици левове според вашите твърдения. Щом самите си нямате вяра на продукта, не знам на какво се надявате.

                          "Какво пречи, Благодетелю мой, г-н Матеев? АЗ ВИ ДАВАМ ПАЗАР И ПАРИ, ДЕ ФАКТО. С КАКВО ВИ „СТРАХУВАМ”?"- Леле колко си нагъл. Матеев хубаво те е отрязал, той не е глупак да вярва на размазани некадърни клипчета и общи приказки. Ти сложи един електромер и докажи че работи, и не Матеев, а цял свят ще ти звъни .
                          Last edited by RUBLA; 16.04.2020, 13:17.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

                            Създали сте нещо, но нямате никакви технически доказателства че то работи. Създали сте хиляди страници безмислени писания за 10 години и нито един грам технически доказателства за твърденията. Страх ви е един електромер да сложите, за да не ви лъсне измамата. Всъщност измама няма, защото сте толова некадърни, че дори за 10 години никой не може да излъжете с тази тръбичка. Толкова е зле че даже и в твойта къща си я махнал. Единственото сигурно е че сте за психиатър.
                            Виж, какво.....: Приех да сложа ектромер но, в лично присъствие. Да пускам и да отклонявам водния поток мога, кранове съм сложил. Не пожелах да бъда плют още за манипулации на видео и данни, затова, друго - точно пък, по твой „акъл”- няма да правя. За „липса на доказателства” се говори, когато си бил на място но, не си открил. За качество на видеото не може да ме съдиш, т.к и такова нямаш сам. За „некадърност”, се говори в сравнение но, за разлика от нас, ТИ И ТАКИВА КАТО ТЕБ, НЯМАТЕ НИЩО.
                            НИ-ЩИЧ-КО. НА КВАДРАТ.


                            Last edited by RUBLA; 16.04.2020, 12:18. Причина: Спазвайте добрия тон и не се поддавайте на провокации.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              ние извадихме ред неща, които сме СЪЗДАЛИ,
                              Поздрави.
                              ​​​​​​
                              Създали сте нещо, но нямате никакви технически доказателства че то работи. Създали сте хиляди страници безмислени писания за 10 години и нито един грам технически доказателства за твърденията. Страх ви е един електромер да сложите, за да не ви лъсне измамата. Всъщност измама няма, защото сте толова некадърни, че дори за 10 години никой не може да излъжете с тази тръбичка. Толкова е зле че даже и в твойта къща си я махнал. Единственото сигурно е че сте за психиатър.

                              Коментар


                              • ...Да попитам нещо представителя на STS холдинг:
                                - Ако, г-н Матеев, преди няколко поста, не ме е поласкал от куртоазия а исрено,

                                Какво пречи да ме изслушат в лична среща за продуктите, дето им говорих във (непубликуваното тук) видео и едва после, ако и след като решат, че не могат да се справят или не желаят този пазар, да не се захванат?
                                - Какво пречи, Благодетелю мой, г-н Матеев? АЗ ВИ ДАВАМ ПАЗАР И ПАРИ, ДЕ ФАКТО. С КАКВО ВИ „СТРАХУВАМ”?

                                (Ама смислен отговор, моля. Без глупости и шикалкавене, хващам ги.)

                                Коментар

                                Working...
                                X