IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мила X_Y, това, дето „не харесвате като лоша дума”, е партизанското му име. И никакъв „валидатор” не е, щото сам, и обувките си да върже не може -какво остава, и да „валидира” (да определя действителността на) каквото и да е. Ако искате наистина да няма заяждания - което Е похвално - ще се наложи ВСЕКИ ПЪТ, когато използва думата „измамник” срещу мен или Павел, да я отстранявате, като НЕдоказана, обидна и клеветническа. При ТЕЗИ условия, съм ОК и няма да се наложи да махате „импотеция” от текстовете макар, че означава просто „НЕспособен”. Щото, досега, ние извадихме ред неща, които сме СЪЗДАЛИ, а той-нито едно. Приемете ли забележката ми -която е добронамерена и справедлива - единствено, Справедливостта ще възтържествува.
    Поздрави.
    ​​​​​​
    Last edited by Pyramid; 16.04.2020, 11:54.

    Коментар


    • Моля не редактирайте отново след мен или цялото мнение ще бъде изтрито.
      रादोस्त

      Коментар


      • Supertrader, ти видял ли си НЕЩИЧКО, направено от Инпотеха? Ако си, продължавай да му вярваш. Дотук обачв, за нищо съществено и веществено, нам не е известно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

          Ами събирате се, факт.
          Колегата ти продигал загуби всичките си пари на борсата, като до последния останал му лев даваше акъл на другите какво да правят.
          Така и вие двамата. Искате да продавате нещо, а всъщото време обиждате и плюете по всички колко били прости.


          Много ти знае балалайката. Което не те прави човек, а поредния Поплювко, същия като inform. Даже си мисля, дали също не сте едно и също двуного. По някое време, ще се изясни и това. Пък, за технически детайли, както си невеж, или за „всичките пари” на този или онзи да говориш...

          До модератора, дето ме „редактирал”: Дори и пак да го сторите и винаги да успявате, калната му и дребна душичка на този, не можете нито я избели, нито уголеми. Толкова си може, завалията.
          Last edited by X_Y; 16.04.2020, 08:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Още нещо и -да спя:
            Сетих се, тук и мен, и Павел, ни познават поне няколко различни души. Не ни вярвайте, ако щете. Запознахме се при съвместна работа по един мой проект който, без колегата prodigal нямаше да се случи. Един вид, той може да гарантира за нас, щото нямаше да се срещнем, ако не беше безценната му помощ. Имаше и още един господин, кани ни да сме му правели някакъв котел, за някакъв басейн, в хотел из Родопите. Отказахме му, първом аз, дни след това - Павле, офисът му беше на Пиротска, ходихме по един, не ни съвпадаше сво одното време...Има и още, ама Skype най- лесно и бързо.
            Е?
            -Още някой?
            Ами събирате се, факт.
            Колегата ти продигал загуби всичките си пари на борсата, като до последния останал му лев даваше акъл на другите какво да правят.
            Така и вие двамата. Искате да продавате нещо, а всъщото време обиждате и плюете по всички колко били прости.


            Last edited by X_Y; 16.04.2020, 08:39.

            Коментар


            • До Матеев:
              Сетих се за урока от твоите провали: Не е лошо човек да е обективен по отношение на миналото. Проектирали сте минал успех с надежда напред, на база дизайн, а не функционалност. В нашия случай, ние тръхгнагме от функционалността, заедно и интуитивно, я оптимизирахме, Като Павле направи дизайна. Групичката пишман- „експерти” тук така дори и не допусна, колко важно и пплезно е, когато двама различни се допълват, вместо да се дърлят. Жал ми е за тях. Не осъзнават, какво са пропуснали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Валидатор, времето за което се осъществява топлообмена е фактора и трябва да бъде толкова че да се изравнят температурите за да се пренесе максимум топлина. За подобряване на топлообмена се увеличава площа. За това че отлагания на сапуни и мазнини ще го затрудняват - дума няма, точно така е. За това дали ще се продава зависи от цената и монтажа плюс доколко е надеждно - създава ли проблеми на потребителя.
                Естествено че е времето. Само че времето не е безкрайно, водата си изтича, в примера мръсната вода два пъти по-бързо (два пъти повече е ).
                Ограниченията обаче никъде не изчезват. Размера на тръбичката, температурния коефициент на водата, огромната енергия необходима за загряване на водата само с един градус.
                Това са проблемите, които решават въпроса. Оттам нататък, трябва да си много глупав за да продължиш да се занимаваш с това нещо.
                За изненада, на пазара има поне два такива продукта. И двата са абсолютна измама, но хората са си инвестирали, направили са си ги и си ги продават.

                А тези, ако бяха правили някога бизнес, щяха да знаят, че никой не ходи по гаражите да гледа щуротии,
                а трябва да си вдигнат лъжливите задници и да ходят при потенциални инвеститори с готов продукт, с технически данни. Да отидат на някое изложение, с готова инсталация и да показват.

                Само че с тези данни на тази безсмислица някъде ще ги бият, затова и не ходят.
                Last edited by X_Y; 16.04.2020, 08:39.

                Коментар


                • Още нещо и -да спя:
                  Сетих се, тук и мен, и Павел, ни познават поне няколко различни души. Не ни вярвайте, ако щете. Запознахме се при съвместна работа по един мой проект който, без колегата prodigal нямаше да се случи. Един вид, той може да гарантира за нас, щото нямаше да се срещнем, ако не беше безценната му помощ. Имаше и още един господин, кани ни да сме му правели някакъв котел, за някакъв басейн, в хотел из Родопите. Отказахме му, първом аз, дни след това - Павле, офисът му беше на Пиротска, ходихме по един, не ни съвпадаше сво одното време...Има и още, ама Skype най- лесно и бързо.
                  Е?
                  -Още някой?
                  Last edited by Pyramid; 16.04.2020, 01:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение

                    Е Петре толко много писа, че Пирамида не може да вземе думата от тебе (да бе хич не сте един и същи човек).
                    Матеев не знам какво толкова те хвали , ама взимай пример от него. Следил съм му форума и си спомням какви експерименти прави за всеки продукт, който произвежда. За някакви слънчеви панели то не бяха датчици, схеми, опити, зима, лято ,ъгли спрямо слънцето и хиляди още опити и постановки. Накрая едни таблици с резултати и изводи каквито ти е кеф. Представям си ако той се занимаваше с твоя продукт, щеше да го накичи с един куп датчици, водомери, електромери. Щеше да мери PH на вода, даже щеше да пробва при различни препарати за чинии какво влияние имат върху уреда. Ама така са истинските учени и инвеститори - тестове докрай и прозрачни резултати (и както се оказва и това не е достатъчно понякога). Ти си един псевдо учен с продукт с претенции, но без никакви технически доказателства за икономическа ефективност. Демек с този подход още 20 години няма да намериш инвеститори.
                    Защо не дадеш на Матеев едно копие да ти го тества, щом тебе те мързи да си сложиш дори един електромер (или си сложил, ама не го показваш, явно има защо)
                    Човече Божи, ти май едно име не можеш да запомниш, дори. Обаче, имам предложение: Съществува Skype. Там, има възможност за конферентен разговор. Да влезем едновременно и да видим, колко сме „един и същи”аз и Павел, пък и да видим и твоя светъл лик, и на Импотеция... Предполагам, и Матеев е поостарял, аз за 12 години, качих 12 кила и т.н. Да направим контакта, доде съм в гаража, ако толкоз ви мързи или някакви там КПП-та ви бъркат, а вирусите ви притесняват? Нещо против? Или само ще плещите врели-некипели?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Валидатор, времето за което се осъществява топлообмена е фактора и трябва да бъде толкова че да се изравнят температурите за да се пренесе максимум топлина. За подобряване на топлообмена се увеличава площа. За това че отлагания на сапуни и мазнини ще го затрудняват - дума няма, точно така е. За това дали ще се продава зависи от цената и монтажа плюс доколко е надеждно - създава ли проблеми на потребителя.
                      Дани, на ТОЗИ, принципът му е „Те ТАКОВА животно нема!” Маниакално, се е втренчил в собствената си неспособност и, ако може,цял свят ще се постараеда окаля, па дано се усети значим. Колко? Все тая, само да окаля, когото може.
                      Какво предлага ли?
                      - Ами, Фурие. Разбрал, неразбрал - все тая. Формулки. Задруги случаи и други условия но, и тук, все тая. Да се изпъчи с чужд авторитет па дано, някой си помисли, че имат „нещо общо”.
                      Тук, обаче, ще е малко прави е „познал”:
                      - Ѝ на Фурие, гърбът е бил отзад. Ей нА, „нещо общо”. Наистина.
                      Last edited by Pyramid; 16.04.2020, 07:50.

                      Коментар


                      • Изводи от тази вечер:
                        1.... се разкри собственолично нищо, че сега се прави на „Валидатор” т.к.си носи същия проблем, както и преди: уповава във Фурие, а не знае, че самият Фурие е описал случай на пълна тръба и не казва каво става, кога и от двете ѝ страни, водата се движи в слой от микрони.
                        2.sando1се увлече по глупотевини. „Били сме един и същ човек”. Да, ама не. Предлагам му, да запита модераторите, ако на нас не вярва, откъде влизаме в нета, устройства, IP и т.н. Не вярвам Павле да се сърди а, за себе си, разрешавам. Как пък не видя sando1 (ей, САМ се пише с малка буква, не се заяждам!) ей такива „дреболии” като стил на писане, изказ, пристрастия, ако щеш, па разлика във възрастта...Напр, аз съм още и бивш военен, служих ХХ години към РУ на КСВ, а, докато дойде ред на Павле, те взеха, че отмениха наборната служба...Та, откъде се сещам за разните „подробности”, които сандо пропуска, ли? Ами...къде по задъл ение, а къде -и по собствена инициатива и амбиция, обработвах определени сведения, добри учители имах и т.н.
                        3.Като благодаря отново на Матеев за топлите думи по мой адрес, нека напомня още някои подробности
                        3.а.) НИКОЙ не е абониран както за вечни победи, така и за вечни провали. Сам разказва, как се е провалял и как е печелил, аз му вярвам и, на същата база, градя своята теза.
                        3.б.) Ако сам си печелил, не значи, че и друг в същата ситуация ще спечели...както и, че ще изгуби. Сходни случаи може и да има но,еднакви -не.
                        3.в.) Нищо не забранява а приори сега, при пускането на нашия продукт, да спечелим. Още повече, че сам, аз също понесох тежка загуба -фалирами първото АД, което основах преди 15 години. Смея да твърдя, научих си урока, както и съоснователите ми тогава. ( Когато отидох за пръв път при Матеев, моето АД вече бе потънало).
                        3.г.)Ѝ за баня имаме изделия, и дори регистриран ПМ. Едва ли някой би отказал още едни 50 - 80+ kWh месечно към бюджета си. И за парно,за водопроводни инсталации, дето можем да спестим половината ДЪЛЖИНА тръби - също, при това, изпитани. Да, ама жабите си крякат в блатото...
                        4.Дали, чудя се още, като свърши извънредното положение, да не идем с Павел заедно до Ябълка, па да покажем туй-онуй, па да се щракнем заедно с Матеев, и да пуснем снимката тук, да се сетите, колко сте далеч от истината всички.
                        5.И други неща се сещам, ама наведнъж, ще ви дойде много...
                        Last edited by X_Y; 16.04.2020, 08:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Павел Влахов Разгледай мнение

                          Тодор знае какво имаме всъщност, което върши нещо и то прилично. Като се замисли човек е малко, но на нас ни стига. Повече от това не може. Нямаме фикс идеи, мания и не сме се заблудили, идеята е да стигне до няколко сгради засега. После ще видим...
                          ​​​​​​
                          Е Петре толко много писа, че Пирамида не може да вземе думата от тебе (да бе хич не сте един и същи човек).
                          Матеев не знам какво толкова те хвали , ама взимай пример от него. Следил съм му форума и си спомням какви експерименти прави за всеки продукт, който произвежда. За някакви слънчеви панели то не бяха датчици, схеми, опити, зима, лято ,ъгли спрямо слънцето и хиляди още опити и постановки. Накрая едни таблици с резултати и изводи каквито ти е кеф. Представям си ако той се занимаваше с твоя продукт, щеше да го накичи с един куп датчици, водомери, електромери. Щеше да мери PH на вода, даже щеше да пробва при различни препарати за чинии какво влияние имат върху уреда. Ама така са истинските учени и инвеститори - тестове докрай и прозрачни резултати (и както се оказва и това не е достатъчно понякога). Ти си един псевдо учен с продукт с претенции, но без никакви технически доказателства за икономическа ефективност. Демек с този подход още 20 години няма да намериш инвеститори.
                          Защо не дадеш на Матеев едно копие да ти го тества, щом тебе те мързи да си сложиш дори един електромер (или си сложил, ама не го показваш, явно има защо)

                          Коментар


                          • Валидатор, времето за което се осъществява топлообмена е фактора и трябва да бъде толкова че да се изравнят температурите за да се пренесе максимум топлина. За подобряване на топлообмена се увеличава площа. За това че отлагания на сапуни и мазнини ще го затрудняват - дума няма, точно така е. За това дали ще се продава зависи от цената и монтажа плюс доколко е надеждно - създава ли проблеми на потребителя.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              http://stssoft.com/technologies/waterfalltree/

                              А ето и рекламен клип за 10 000 лева:

                              Какво би било предимството пред кубична база с 1 млн записа дневно и OLAP заявки (
                              On-Line Analytical Processing).
                              Може ли да се интегрира със стотици локални бази. Може и по заявка няколко пъти дневно. Че обмена е майка плаче
                              Last edited by bota156; 15.04.2020, 23:17.
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Пропускаш факта, че аз се познавам с Тодор Несторов от дълги години и имам едно доста високо мнение за неговите експертни познания в областа на топлотехниката, електрониката и енергетиката. Следователно въобще не става въпрос да критикувам каквото и да било по отношение на техническата част на вашето устройство. Нещо повече - сигурен съм, че сте изстискали от него максимума на възможното КПД от техническа гледна точка.

                                Проблемът според мене е на маркетингово ниво. Аз не вярвам, че това устройство има такъв огромен потенциален пазар, какъвто вие си го мечтаете. Също така не вярвам, че от психологическа гледна точка потенциалните клиенти ще си счупват краката да купуват това устройство.

                                Ще ви кажа за два различни примера от моята бизнес история, които са подобни на вашата идея фикс, и при които аз и съдружниците ми загубихме 6 цифрени суми поради недооценяване на пазарния потенциал и желанията/психологията на потенциалните клиенти.

                                ПРОВАЛ 1 - трицветна паста за зъби
                                Знаете за масовите двуцветни пасти, които прави Cоlgate и с които ние преди години направихме удар на Руския пазар, продавайки милиони бройки за кратко време. Технологията за тяхната направа съвсем не е лесна - в тубичката има специален детайл, който изисква много на брой матрици с много на брой шприцове, за да се произвеждат милиони бройки от този детайл. Самите пълначни машини също са нестандартни. Всъщност няма откъде човек да си ги купи, така че се наложи сами да си ги разработим и произведем в Мехатроника - наш завод, купен от приватизацията (бившия най-голям завод за промишлена силова електроника на балканския полуостров).

                                Та направихме двуцветни пасти и превзехме Руския пазар, достигайки до 850 ТИР-а износ в годишен план (по 200 000 пасти в ТИР). Успеха ни се услади и решихме да направим трицветна паста за зъби, каквато никъде никой не произвеждаше в целия свят. Нови матрици, нови детайли, нови шприцове, нови пълнещи машини - въобще колосална инвестиция в пари, време и нови патентовани от нас технологии. Това, което го постигнахме, беше уникално в целия свят. Никой не можеше да се закачи дори и на малкия ни пръст.

                                Направихме страхотен дизайн, и започнахме да произвеждаме цяла серия от трицветни пасти в различни грамажи и варианти. Дори и разработихме рекламен клип (30 000 лева) + едномесечна интензивна реклама по телевизията (700 000 лв.). Наши партньори в Русия и Украйна направиха същото. Въобще колосална подготовка с колосална инвестиция и крайният резултат беше ПЪЛЕН ПРОВАЛ. Просто пазарът не възприе нашата трицветна паста за зъби, въпреки хвалбите в рекламите и въпреки тоталното световно технологично превъзходство, което продемонстрирахме.

                                ПРОВАЛ 2 - най-бързата база данни в света
                                Тука няма да разказвам толкова подробно. Само ще кажа, че нашата фирма СТС СОФТ наистина разработи най-бързата ГИС база данни в света, която и до ден днешен си остава най-бързата. Пак говорим за доказано тотално технологично превъзходство, и какво от това, след като не можахме да направим достатъчно продажби, щото да излезем на плюс и да си избием разработката. Тука също загробихме над 1 милион евро, и 5-6 години от живота, само за да разберем, че на този свят невинаги успяват най-добрите продукти в технически план. Точно обратното - успяват посредствени продукти с много добър маркетинг, а не най-добрите и най-качествените. Самият пазар не търси най-доброто - по скоро пазара търси най-рекламираното и най-имиджовото, което в много случай съвсем не е най-доброто.


                                Изобщо не пропускам факта, че се познавате, даже знам отлично как и от къде...Знам го от години даже. Абсолютно съм съгласен с вас и Тодор дори го знае, че е така - никога най-качественият и перфектен продукт не успява! Даже има един лаф в моя отрасъл: "Добрият дизайн отива в рая, а лошият навсякъде". Успява маркетингът, който има цел, а при нас е в друга посока засега. В момента вдигане пушилка, защото разработката свърши и трябва да го изпратим за валидиране на пазара. До около 500 броя на този етап са ок. Как да го кажа...това, че казваме, че обхваща 200 млн. домакинства, няма как да отидем при всички. Ако смятате, че го мислим и ще ги достигнем реално, знаем, че няма как. Процентът ще е доста, доста, доста...по-надолу. Реалисти сме.

                                Ами според мен сте залитали в крайности и го знаете. Дори сте го знаели като сте направили ненужни диверсификации, защото това върви и нека правим него или другото става, хайде него. Не знам, имали сте ресурси и се вижда, но защо ви е била тази крайност...Имам предположения, но са различни версии. ​​Ново време, отваряне на пазари и възможности, може би...Подвело е много хора по онова време, че явно така се прави. Не ви съдя, моят баща също направи такива крайни амплитуди в бизнеса си - направи пари и не си остана в това, което е добър наистина, а се разкрачи както вас. Удари се и той в мерака си да превземе всичко и под какви ли не форми, но му и вървеше...Моментни и не малки успехи го подведоха, че може да има печалба във всичко. Виждал съм го г-н Матеев, но тогава явно всеки е имал глад за нещо и е искал да опита всичко. Важна е мярката на човек, а той няма ли я...става сложно.


                                Няма да ви анализирам, защото сте направили все пак пари, но и сте видели, че така не се прави. В първия случай е трябвало да си останете на двуцветна паста поне, защото таргета не обича резки промени. Има теория за това - не една или две и са доказани на практика в бизнеси по света. Във втория е същото - пак стремеж към най-доброто. Вижте, може би това, което правя ми подсказва винаги, че никога най-доброто не е продукт. Железен принцип ми е и го казвам на всеки с проект. С Тодор си говорим много за това. Може да ви каже какво и как мисля, както и той...за лайното в целуфан и с красива панделка. Ако кажа, че трябва да повторя казано от вас, може и да не сбъркам. Това е неписано правило, че най-големите боклуци са най-добрите продукти. Малко като крайност звучи, но сме го виждали всички на пазара, има ги примерите във всяка сфера...Аз затова искам да отидете при Тодор и да си поговорите с него, защото сега има друга гледна точка за продукта.


                                Това е "пушилка" тук, нали се досещате, че ние нямаме най-добрия продукт, а решение на малък проблем...това е. Това, че мащаба е голям на проблема, зависи дали ще стигне до определен брой потребители. Но ние няма да го предлагаме на рафта в магазина. Исках да коментирате с Тодор нещата на живо. Там, в магазина няма да сме силни, защото знаем, че няма да има ефект. Има си други приоритети вече с Икономайзера...Всичко е маркетинг, но при нас сега е в друга посока.

                                Той го казва и знае защо - онова за милиардите печалби и милионните домакинства. Тодор знае какво имаме всъщност, което върши нещо и то прилично. Като се замисли човек е малко, но на нас ни стига. Повече от това не може. Нямаме фиксидеи, мания и не сме се заблудили, идеята е да стигне до няколко сгради засега. После ще видим...
                                ​​​​​​
                                Last edited by Павел Влахов; 16.04.2020, 00:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X