IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел-преносни мрежи с голям дял на ВЕИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Заповядай тъпчо, дано разбереш за какво става дума

    https://www.spiegel.de/international...a-1266586.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Оххх, fon - чо, иде реч за единична ношност. Кога и къде си видял ФЕЦ /ВетрЕЦ с поне 100MW?
      Има и ФЕЦ и ВяЕЦ по 5-600MW, но това е без значение тук. Никъде не е уточнил, че е за единична мощност. Но ако накрая съветските възпитаници започнат да го вдеват и по този начин - че ВЕИ са с огромни мощности, въпреки че единичните централи са с малки - това е огромен напредък.

      А това е огромен плюс за тях:
      1.Прави ги много надеждни, не като когато изключи един АЕЦ
      2.Правят се близо до товара - загубите на ток и огромни далекопроводи и трансформатори се спестяват. Това означава и че тези 47% произведен ток в Германия са повече, ако измерим потребявания, а не произвеждания ток. Не с много, но са повече.

      Коментар


      • Оххх, fon - чо, иде реч за единична ношност. Кога и къде си видял ФЕЦ /ВетрЕЦ с поне 100MW?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Стига си повтарял тази глупост "ВЕИ имат малка мощност". В Германия 2019-та дават вече 47% от тока
          https://www.energy-charts.de/ren_sha...nnual&year=all

          Това малка мощност ли е? Знаеш ли колко е половината мощност на най-голямата енергетика в ЕС?
          Един вид още толкова ВЕИ-та и Германия е почти на 100% ВЕИ.
          Ако това е "малка мощност" то на 7-те ядрени реактори там трябва да кажем, че са "мижава мощност"?.
          15 пъти написах, че АЕЦ дават едва 10% от тока в света, и ВЕИ-та дават вече повече. Той си повтаря ли повтаря "малка мощност"

          Аз не знам, що за интелигентност трябва да имаш за да не може да възприемеш един факт от 10 пъти. И не знам как в главите на маса русофили им е набито това "малка мощност". Явно и след десетилетия да умрат, ще умрат с мисълта, че ВЕИ-та са с мака мощност. Те с най-елементарна алгебра не могат ли да работят ами гледат слънцето и вятъра и като някакви философи от преди Христа си викат "това трябва да е малка мощност, а онова съветския мирния атом какви чудеса прави, е-е..."

          Това, че в някаква друга държава някой ще ти плаща за старо ВЕИ, да го оставим. Има си хора дето явно си фантазират факти, седят си на интернет, пишат си, дето преди им викахме "тоя ни е хванал за слушател". Сега си търсят "слушатели" на интернет явно.

          Сега нямам време- отивам да си взема новият мотор от магазина който е на бензин, като се върна ще ти намеря статията от шпигел. Поставил съм определени въпроси- насреща има отговор че съм русофил

          Обясних ти като на човек в затруднено положение- сложи 5000 евро и изгради офгрид система в кокошарника на баба си- аз ще сложа също 5000евро и ще ти дойда за една седмица на гости с руското знаме в ръка и фанелка с путин на гърба и на гърдите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Ами телефоне какво искаш да въвеждаш ако не веи- те са малки мощности и са мобилни- по всяко време може да си вземеш перкопанела и да го направиш в друга държава защото тази не ти плаща.
            Стига си повтарял тази глупост "ВЕИ имат малка мощност". В Германия 2019-та дават вече 47% от тока
            https://www.energy-charts.de/ren_sha...nnual&year=all

            Това малка мощност ли е? Знаеш ли колко е половината мощност на най-голямата енергетика в ЕС?
            Един вид още толкова ВЕИ-та и Германия е почти на 100% ВЕИ.
            Ако това е "малка мощност" то на 7-те ядрени реактори там трябва да кажем, че са "мижава мощност"?.
            15 пъти написах, че АЕЦ дават едва 10% от тока в света, и ВЕИ-та дават вече повече. Той си повтаря ли повтаря "малка мощност"

            Аз не знам, що за интелигентност трябва да имаш за да не може да възприемеш един факт от 10 пъти. И не знам как в главите на маса русофили им е набито това "малка мощност". Явно и след десетилетия да умрат, ще умрат с мисълта, че ВЕИ-та са с мака мощност. Те с най-елементарна алгебра не могат ли да работят ами гледат слънцето и вятъра и като някакви философи от преди Христа си викат "това трябва да е малка мощност, а онова съветския мирния атом какви чудеса прави, е-е..."

            Това, че в някаква друга държава някой ще ти плаща за старо ВЕИ, да го оставим. Има си хора дето явно си фантазират факти, седят си на интернет, пишат си, дето преди им викахме "тоя ни е хванал за слушател". Сега си търсят "слушатели" на интернет явно.


            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              Показвам ти същите числа и в друг източник, но не признаваш. И нека върху тези очевидно верни числа направим основния извод.

              Последните 3-4 години Франция въвежда нови мощности в енергетиката САМО от ВЕИ! Така е в целия ЕС и САЩ! Теменужка Петкова казва, че България ще разчита още 60 години на АЕЦ и въглища!
              https://fakti.bg/bulgaria/381329-sht...pone-60-godini

              Вървим в точно обратна посока на цивилизования свят, а после ще се сърдим на САЩ, че сме бедни и тъпи.
              Ами телефоне какво искаш да въвеждаш ако не веи- те са малки мощности и са мобилни- по всяко време може да си вземеш перкопанела и да го направиш в друга държава защото тази не ти плаща. Много е любопитно защо никой не строи АЕЦ или ТЕЦ- ами защото една българия ще фалира ако започне да строи нещо такова. Същата е работата и с франсетата- всъщност те си имат достатъчно атомен ток и продават на другите. Преди 2-3 дни излезе статия в шпигел че веи-тата са вятърничава работа и германия ще катастрофира, ама кой да чете. Трябва да се намила на пейзаните че видиш ли е много гот да седят на студено, ама да са кууул

              Аз те попитах каква кола караш- ти не ми отговори- по точно каза че не било културно да те питам, каква култура какви 5 лв, сега ще допълня въпроса имаш ли един перкопанел на къщата на село.Като си толкова ербап- сложи 10000лв и аз ще сложа 10000 и ти правиш една система оффгрид, седим двамата зимата във твоята къща и гледаме какво ще стане. Ако останем за повече от половин час без ток аз ти вземам парите, ако не -ти вземаш моите. Ще си напред с едни 5000 евро и ще лееш пак акъл по форумите ама ще бъде аргументирано. Сега пускаш данни които може да са манипулирани- специално за бг изловиха една фирма че има мост между перкопанела и нормалния ток- това преди 4-5 години. И какво се случи- правилно - нищо- но абдалите са платили този ток на тройна цена- е чудо голямо. А като си напред с 5000 евро ще обясняваш - ето имаше един скептик, но аз го оборих, направете като мен

              Хайде да ти помогна в начинанието --https://www.youtube.com/watch?v=s-MmdTfhxf8
              Last edited by v_tin; 24.05.2019, 02:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Показвам ти същите числа и в друг източник, но не признаваш. И нека върху тези очевидно верни числа направим основния извод.

                Последните 3-4 години Франция въвежда нови мощности в енергетиката САМО от ВЕИ! Така е в целия ЕС и САЩ! Теменужка Петкова казва, че България ще разчита още 60 години на АЕЦ и въглища!
                https://fakti.bg/bulgaria/381329-sht...pone-60-godini

                Вървим в точно обратна посока на цивилизования свят, а после ще се сърдим на САЩ, че сме бедни и тъпи.
                Това, който е тъп, на майка си и баща си да се сърди. А беднотията е от системно и тежко нац.предателство, трето десетилетие. Относно кой накъде отива, не е до мода, а до дадености.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                  Обясних добре претенциите си.
                  Ако греша, с готовност ще го призная.
                  Показвам ти същите числа и в друг източник, но не признаваш. И нека върху тези очевидно верни числа направим основния извод.

                  Последните 3-4 години Франция въвежда нови мощности в енергетиката САМО от ВЕИ! Така е в целия ЕС и САЩ! Теменужка Петкова казва, че България ще разчита още 60 години на АЕЦ и въглища!
                  https://fakti.bg/bulgaria/381329-sht...pone-60-godini

                  Вървим в точно обратна посока на цивилизования свят, а после ще се сърдим на САЩ, че сме бедни и тъпи.

                  Коментар



                  • Обясних добре претенциите си.
                    Ако греша, с готовност ще го призная.

                    Повече не ми се зянимава с тава, зянимавай се ти, ако искаш. "Я" - то не е грешка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                      Няма повече да си губя времето с този източник.
                      По Франция данните за последната година от обобщената таблица силно не съвпадат със сбора за всеки вид ВЕИ по отделно.
                      Би ли посочил кои точно числа не съвпадат и за коя година, да ги сложа в Ексел набързо. Досега изгуби толкова време, сега още 5 мин не можеш? Малко подозрително ми се вижда?

                      Даже и ненадеждното Уики да вземем, числата съвпадат - към 15ГВ вятър и към 10ГВ слънце
                      https://en.wikipedia.org/wiki/Renewa...ergy_in_France

                      А източникът им е тук ако се оправяш с френския
                      https://www.ecologique-solidaire.gou...s-lenergie-ppe
                      Last edited by fon; 23.05.2019, 14:52.

                      Коментар


                      • Няма повече да си губя времето с този източник.
                        По Франция данните за последната година от обобщената таблица силно не съвпадат със сбора за всеки вид ВЕИ по отделно.

                        Ако искаш, като заинтересовано лице, обаждай им се, да видим колко ще ти отговорят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                          На какво се основава това твърдение?*
                          На твоето желание?

                          Да, разглеждах и други държави, не само Франция. Проанализирах метаинформацията (какви са им източниците, има ли вътрешна противоречивост) и изводът е неутешителен.
                          Например данните за Франция от сборната ВЕИ таблица далеч не съвпадат, ако взема да направя сбора сам от таблиците по отделните видове. Даже малки несъвпадения говорят за нещо нередно, а тук разликата не е малка. Не па биен...

                          *Пп: А, загрях какво казваш: те казват, че закръглят стойностите до 1 МВт. Но това не е точност на данните, а тяхното закръгляне за подреденост в представянето.

                          Прочее, написал си 1 мегаволт. Или мегабайт, знам ли?
                          Волт (В, V) е напрежение, а ват (Вт, W) е мощност.
                          Благодаря, че единствен тук си разгледал таблиците.
                          Покажи ми точно къде са сбъркали аргументирано за Франция ли, за Еквадор ли и обещавам да им препратя въпроса ти и да те запозная с отговора им. Иначе такива безпочвени твърдения само с епитети могат да се определят само като клевета. Това са данни разглеждани от милиони хора по света.

                          "ват (Вт, W) е мощност" - ами това съм написал, мощност. С отделно изречение ли да го пояснявам? От подтекста се разбира. Данните са им закръглени и с ТОЧНОСТ до 1МВт. Това в момента на последния официален отчет. Ако са пуснали 2 перки през нощта може да си спокоен, че поне не са отчели повече.
                          Last edited by fon; 23.05.2019, 13:25.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Всички данни в IRENA за всяка държава са с точност до 1МВ! Може да провериш държава по държава, вместо да пускаш долнопробните си слухове.
                            На какво се основава това твърдение?*
                            На твоето желание?

                            Да, разглеждах и други държави, не само Франция. Проанализирах метаинформацията (какви са им източниците, има ли вътрешна противоречивост) и изводът е неутешителен.
                            Например данните за Франция от сборната ВЕИ таблица далеч не съвпадат, ако взема да направя сбора сам от таблиците по отделните видове. Даже малки несъвпадения говорят за нещо нередно, а тук разликата не е малка. Не па биен...

                            *Пп: А, загрях какво казваш: те казват, че закръглят стойностите до 1 МВт. Но това не е точност на данните, а тяхното закръгляне за подреденост в представянето.

                            Прочее, написал си 1 мегаволт. Или мегабайт, знам ли?
                            Волт (В, V) е напрежение, а ват (Вт, W) е мощност.
                            Last edited by eta orel; 23.05.2019, 13:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                              Ако искаш да кажеш, че много се е ускорило в последните две години, не е така според твоя ти източник. От 2009 до 2018 включително ръстът е стабилно по около 2000 мегавата на година.
                              В последните 2 години ръстът е основно от вятърни инсталации.

                              Половината от мощността на всички ВЕИ е от класическите водноелектрически централи.

                              НОТА БЕНЕ: данните на Иренката ти са за максимална мощност, то ест когато вятърът е най-силен, когато слънцето най-пече, когато нивото на язовира е най-високо. А колко време перката стои бездиханна, колко време слънцето е слабо или го няма, колко време язовирът е тиня - не се обсъжда. То ест данните не са за произведена енергия, а за някакви възможности "ако". Моля, ако искаш да си коректен информатор, отбелязвай такива "тънкости", не ги премълчавай скромно. ​(а през това време АЕЦовете си въртят фулмах 24/7/356)
                              ​​​​​
                              Допълнително Иренчето почти не използва официални данни, а дава свои от типа "вервайте ми", като още в началото се отказва от всякаква отговорност за тях. Но пък честно си казва, че е рекламен сайт на ВЕИтата.

                              Финансира се от Германия и Абу-Даби, ако това е пълната истина.

                              Аман от ВЕИската ви дезинформация, а казано просто - лъжи!
                              Всички данни в IRENA за всяка държава са с точност до 1МВ! Може да провериш държава по държава, вместо да пускаш долнопробните си слухове.

                              НОТА БЕНЕ. Хората са си въвели треминът CAPACITY FACTOR , всичко се пресмята с компютри и статистики за всяка дърважа и къде колко ток произвеждат отделните източници. На никой не му трябват твойте собствени разсъждения. А какво става когато АЕЦ изключи за зареждане или аварийно? Виждал ли си? Защото аз съм виждал какво става на пазара на ток. Ами цените в околността ако няма много други източници нарастват поне 10 пъти! Все едно на нашите бизесмени сега дето се мусят на 200 лева ток, да им предложиш ток по 1000 лева! И ако АЕЦ-а е продал тока предварително както става обикновено? Ами може да фалира драги, може правителство да падне и т.н.


                              25МВ само от слънце и вятър за Франция хич не е малко. Ако го разделим грубо на 3.5, това е тока на около 7 реактора хилядника като тези в Козлодуй. Като за начало, където тук ми говорят само за АЕЦ-овете във Франция, където все едно друг ток няма, хич не е зле.

                              А това, че има мръсни западни фондацийки борещи се чист въздух и хората да не измират по мини и ТЕЦ-ове за минус ли трябва да го приема?
                              Last edited by fon; 23.05.2019, 13:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Последните 2 години франсетата инсталират страшно много ВЕИ, ще намаляват атома. Само ние спим.
                                https://www.irena.org/publications/2...tatistics-2019
                                Ако искаш да кажеш, че много се е ускорило в последните две години, не е така според твоя ти източник. От 2009 до 2018 включително ръстът е стабилно по около 2000 мегавата на година.
                                В последните 2 години ръстът е основно от вятърни инсталации.

                                Половината от мощността на всички ВЕИ е от класическите водноелектрически централи.

                                НОТА БЕНЕ: данните на Иренката ти са за максимална мощност, то ест когато вятърът е най-силен, когато слънцето най-пече, когато нивото на язовира е най-високо. А колко време перката стои бездиханна, колко време слънцето е слабо или го няма, колко време язовирът е тиня - не се обсъжда. То ест данните не са за произведена енергия, а за някакви възможности "ако". Моля, ако искаш да си коректен информатор, отбелязвай такива "тънкости", не ги премълчавай скромно. ​(а през това време АЕЦовете си въртят фулмах 24/7/356)
                                ​​​​​
                                Допълнително Иренчето почти не използва официални данни, а дава свои от типа "вервайте ми", като още в началото се отказва от всякаква отговорност за тях. Но пък честно си казва, че е рекламен сайт на ВЕИтата.

                                Финансира се от Германия и Абу-Даби, ако това е пълната истина.

                                Аман от ВЕИската ви дезинформация, а казано просто - лъжи!
                                Last edited by eta orel; 23.05.2019, 11:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X