IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И вятърните генератори МОГАТ да дават евтин ток. Другаде е бедата: Неравномерно, Непредвидимо, Несъгласувано с потреблението и т.н. Скъпото го прави цялата тази Не-комбинация, съчетана с Не-модела на икономиката. БОли ме шапката, какво мисли базсмисленият.
    ...Щото е контра. Той, помня, твърдеше че-в БГ ЕЕС, при преноса, се губели 5% от енергията на всеки 100 км. Ама не казва, какво и къд е учил, а пита, що някой биелнегрите.
    А аз ви казвам: Само Лошите. С тайната мисъл, да Го дискредитират.
    Last edited by Pyramid; 18.05.2019, 22:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

      Кои батерии са паднали точно ?

      Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

      Ша посочиш ама грънци.......

      Марков, уважавам навременните ти и достатъчно прецизирани мнения. Няма как да получиш точен отговор от "емисарите" на Мъск!

      .................................................. ..................................

      Все едно - аз да получа конкретен отговор на нещо, с което не са съгласни НЕлогорееви /пирамид и имхотеп/.

      Всеки конкретен довод, който противоречи на моето мнение - може да вкара НЕлогорееви в нови каши - на недочули, па недоразбрали, па - незнаещи... ))

      Разбера се, човек не може да е компетентен навсякъде, а ние за това сме тук - за да научим нещо!

      Много пъти, назад в темите - съм благодарил на хората, от които съм научавал много нови факти.

      .................................................. ......................................

      По същество:

      1. ТУК се говори за "енергия на бъдещето".

      За целта трябва да се отрече съществуващото. Все пак вече е късно, за да затваряме реакторите на АЕЦ Козлодуй, защото вече се разшумя, че тази електроцентрала е една от най-сигурните в света!!! Според МЕЖДУНАРОДНИТЕ АТЕСТАЦИИ тя се нарежда на 12-то място В СВЕТА ПО СИГУРНОСТ!!!

      Да де, ама на дневен ред са китайците! Дали пък те няма да направят нещо ОЩЕ ПО-СИГУРНО!!! Ще го изпипат, най-малкото - за да си направят рекламата и да стъпят още по-сигурно на пазарите!

      Е, ако вземем предвид горното - как сега па ние /емисарите на Мъск/, дето ще въртим ветрогенератори СЪС СКЪП ТОК - няма да обосновем СКЪП ТОК при конкуренцията!

      Много колеги долу вече говориха за скъпият ток от ветрогенераторите. Разбира се, ако липсва алтернативният от един АЕЦ - Белене - е те тВа ще бъде факт: жална ни майка - българска!

      Да! И милиардите НЕ постъпиха в джобовете на едни... /някакви/, дето не се знае - достатъчно се говори - какви параметри на тока ще гарантират при безветрие, когато осеят страната с 40-50-метровите колони...



      2. Защо говоря за "емисарите на Мъск"? - това е другият болен въпрос, но тук нещата наистина отиват на голям провал...

      Говоря за идеята на Мъск от октомври 2016 г., да произвежда специални соларни керемиди под бранда Tesla Solar Roofs, които са миниатюрна версия на соларни панели.

      Тesla придоби компанията SolarCity за 2.6 млрд. долара

      От тогава до сега минаха близо 2,5 години. Къде са тогава специалните керемиди, пита щатското издание CNBC?

      Към края на май 2018 г. едва 12 къщи са свързани към мрежата посредством соларните панели на Tesla – всички, намиращи се в Северна Калифорния, предава Reuters. Компанията дори не е близо до масовото им производство. Илон Мъск оправда забавянето с необходимостта от още тестове. Оказва се, че тази технология доста трудно се пресъздава в малки размери.

      Един от клиентите с вече инсталиран соларен покрив е живеещият в Сан Хосе собственик на автомобил Tesla Model 3 Три Хуйн (Tri Huyhn).

      Докато традиционните соларни панели могат да се инсталират за ден, Solar Roofs изисква екип от 10-15 души, които да работят две седмици, за да реализират инсталацията. Хуйн попитал Tesla защо точно неговият дом е бил избран. „Отговориха, че е поради близостта до тяхната централа, така че да могат бързо да реагират при появата на проблеми“, посочва той.

      Хуйн посочва, че покривът му излязъл на цена от 100 хил. долара, но той така или иначе трябвало да го сменя.

      „Честно, не мисля, че някога това ще се изплати“, казва той.

      Клиентите, които искат соларен покрив с елегантен външен вид, плащат допълнително за екстрата.


      За хората, които не се нуждаят от нов покрив, а искат само инсталирането на соларни мощности, традиционните панели са доста по-евтино решение.

      .................................................. ..................................


      Какво се получи най-общо?

      На емисарите на Мъск им харесва скъпият ток от ветрогенераторите.

      На емисарите на Мъск им харесва скъпият проект на соларните керемиди на Мъск /$ 100 000/, който не се знае КОГА ще се изплати!!!..., опссс, ама то пък и не се знаеЛО още, дали същите керемиди можели да издържат 30 годишната гаранция!... ))

      .................................................. ...........................................

      Извод: Скъпият ток от АЕЦ - Е СКЪП!!!

      Следствие от извода: Всички други алтернативи /директиви!/, спуснати от Мъск - са "евтини"!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

        И са много пожароопасни и лесна цел за радикални елементи. ​​​​​​
        Друго си е ПАВЕЦ от тази гледна точка.
        Да, ама колко още ПАВЕЦ и къде са останали добри места, та да може да се построят в България? ѝс малко помощ от моя страна, възможно, тук или там, и да им се повишат допустимите нива и обеми вода но, дотогава, и време, и пари ще изтекат и пак, няма да може да се изглади товаровият график. Лека-полека, идва времето на децентрализация и на производството но, тя нито ще е пълна, нито е възможна изцяло и навсякъде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          И те са от малките. Батериите ще трябва още да се развиват.
          И са много пожароопасни и лесна цел за радикални елементи. ​​​​​​
          Друго си е ПАВЕЦ от тази гледна точка.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

            Е, четох и за градове, които си поръчват такива акумулиращи станции, в Австралия и май Швейцария ли, Белгия ли, или и двете.
            И те са от малките. Батериите ще трябва още да се развиват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Малка, мъъъничка, микрподържавица. Цената на съхраняван там ток, според теб, висока или иска се очертава?
              Е, четох и за градове, които си поръчват такива акумулиращи станции, в Австралия и май Швейцария ли, Белгия ли, или и двете.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                ED - има държава на която тока когато ВЕИ не произвеждат през ноща е от батерия, Мъск им я прави батерията.
                Малка, мъъъничка, микрподържавица. Цената на съхраняван там ток, според теб, висока или иска се очертава?

                Коментар


                • ED - има държава на която тока когато ВЕИ не произвеждат през ноща е от батерия, Мъск им я прави батерията.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                    Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

                    пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

                    пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
                    Лека нощ!
                    За да те накарат да мислиш - поне аз така смятам - за това, трябва да вземеш човка насериозно. Много пъти, намирам сериозни доводи дори у безименния. И съм го споделял тук. Обаче, да го взема насериозно, пречи тази логорея. Като съчетаеш ТОВА с неведнъж, откровените му неверни постановки, става ясно, че наистина, му липсва истинска компетентност и защо няма убедителност. Начел се е с популярни писания и словесно дрищи, само и само, да се изявява. Че става смешен и изглежда психясал, е вторично. Следствие.
                    ...А Поривът е хубаво нещо. Като сутришно кафе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
                      По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
                      1.Предвидим.
                      2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
                      3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
                      4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
                      ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
                      6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
                      7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 донад 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
                      ТОВА определено, по ижава цената. А дрънкалата...
                      ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
                      Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

                      пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

                      пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
                      Лека нощ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                        Не мисля! Аз го разбрах.

                        Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование
                        То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
                        По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
                        1.Предвидим.
                        2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
                        3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
                        4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
                        ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
                        6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
                        7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 до над 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
                        ТОВА определено, понижава цената. А дрънкалата...
                        ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
                        Last edited by Pyramid; 18.05.2019, 08:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Човече, хлопа ти дюшемето.
                          Не мисля! Аз го разбрах.

                          Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

                            Кои батерии са паднали точно ?

                            Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

                            Ша посочиш ама грънци.......
                            От големите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Хората са живели в скалите и са рисували картинки по стените преди 10 000 години. Викат му еволюция

                              Solar generation and battery storage – това вече се случва в пазарно ориентираните и напреднали държави. И за да не изпадаме в амок колко са скъпи батериите е добре да се види как се развиват:

                              18% спада цената на батериите и около 40% на фото волтаиците / ГОДИШНО. Въпросът не е дали, а кога цялата мрежа ще стане ВЕИ + батерии!
                              Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

                              Кои батерии са паднали точно ?

                              Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

                              Ша посочиш ама грънци.......
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                                Имаш един лайк и от мен!

                                Браво! Съобразителните и разсъдливи /реалисти/ си личат.

                                .................................................. ........

                                Разбира се, мога да добавя, че преди 30-на години - учехме за други елементарни частици, а днес физиката се обогатява с нови такива частици, на доста от които все още дори не знаем масата, електричния заряд, както и това, дали са стабилни, или пък са нестабилни частици, които се разпадат за много по-малки части от секундата от милионните части /например/...

                                Говоря за лептоните, мезоните и барионите - но за какво биха ни служили в днешното противоречиво общество, страдащо от толкова гадории и подчинено на безмозъчни "управляващи", добрали се някак до "лапачката"...
                                .................................................. ..........

                                Не отричам необходимостта от развитието на физиката!

                                Пример: познаваме /поне!/ три вида неутрино от групата на лептоните. И кВо от това? Ми - нищо, де! Нека не скачат ония, дето все не ми разбират постовете: пирамид и имхотеп логореев! ))/

                                Хората решават, дали пристигащите /дори и в момента!/ до Земята потоци от неутрино - можем някак да използваме... Как? Почти всички тук знаят, освен /вероятно горепосочените..., които само чакат мой пост, за да го опровергаят! ))/...

                                Даммм, аз се присъединявам към мнението, че потоците от неутрино носят много ценната информация за ранните етапи в развитието на Вселената!

                                Да попитам отново пирамид и имхотеп логореев - дали трябва да продължа с примерите, или да спирам и да изчакам тяхното опровержение за това, чи "нищо не ми се разбира"! ))

                                Е, па - толкО разбират нЕкои виШисти у назе..., може би затова и някои от тях търсят /и намират!/ изявата си в странство! ))

                                .... Значи, няма да ги мъчим дълго /имхотеп логореев и неговият поддържник - пирамид - НЕлогореев..., това стана почти нарицателно, след като и двамата научиха в тоя форум смисълът на тая обидна реплика-определение за някого... ))..., дори да разменим логореев с НЕлогореев - не бихме забелязали никаква разлика - двамата "залепват точно както дупе и гащи!"/... ))

                                Според мен /а това би трябвало да потвърдят и НЕлогорееви, потоците неутрино ни носят и важната информация за процесите, които се извършват в недрата на звездите, в частност - и на нашата звезда - Слънцето... /ама сега се колебая кое е по-точно: недрата, или ядрата на звездите да ползвам?

                                НЕлогорееви имат поле за изява, моля!
                                Човече, хлопа ти дюшемето.

                                Коментар

                                Working...
                                X