IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • national power - може би има предвид че бързо се стартират газовите турбини за разлика от парните локомотиви.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      Лично аз имам повече доверие на постоянния ток. Къде-къде по-надеждно звучи, по-достойно, некак си.
      Прав ток, гордо изправен!

      А променливия, кво? - ветър го вее на бела кобила. Неска един, утре друг... ненадеждна работа
      Не мож да му има доверие човек - върти-опашка!
      Викаш един такъв никакъв сигурно е Руска измислица
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Пирамида съмнявам се освен ако не отчиташ електромери..
        Твой проблем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Теб не те знам какво работиш, мен целият ми живот с електриката е свързан та, задавам въпроси, странно ми звучат приказките Фончови.
          Пирамида съмнявам се освен ако не отчиташ електромери..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Би ли ни разяснил как точно с тоя постоянен ток се компенсират ВЕИ?Много ми е интересно?
            Лично аз имам повече доверие на постоянния ток. Къде-къде по-надеждно звучи, по-достойно, некак си.
            Прав ток, гордо изправен!

            А променливия, кво? - ветър го вее на бела кобила. Неска един, утре друг... ненадеждна работа
            Не мож да му има доверие човек - върти-опашка!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп
              Събрали сте се тримата спицялиста да дрънкате за неща от нищо не разбирате.
              Пък в оная тема оня с пенцийката пита що живеели зле - ми затова живеете зле.

              Теб не те знам какво работиш, мен целият ми живот с електриката е свързан та, задавам въпроси, странно ми звучат приказките Фончови.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Би ли ни разяснил как точно с тоя постоянен ток се компенсират ВЕИ?Много ми е интересно?
                Как се пренася, как се комутира, как борят загубите и т.н. Ред въпроси възникват, ошашавиха ме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Фончо какви са тия динамични характеристия на пустия му ток от АЕЦ?Дай информация
                  Телефончо не ти ли напомня на маранди- същия нахъсан интернет експерт
                  Last edited by X_Y; 03.06.2019, 17:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Фончо са ако имаш договор и този продавач не генерира ЕСО няма да ти спре тока не плаши хората..Тоя дето не генерира отива на един друг пазар да си купи...и разбира се на други цени.Много и е интересно какви са тия характеристики на тока по които Трейдъра веднага познава че е от АЕЦ.Да не е по миризмата на чорапите?
                    hahaha, якооо, и на мен ми стана чудно как ще го познае, ама си викам може да бърка с пръсти в контакта и така да познава

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Извинявай, ама ти това ли ме караш да гледам? дето ще продаваш тока от Белене по 800лв/МВч.?
                      По-долу обяснихме защо токът от АЕЦ като правило е най-евтин на свободния пазар - заради динамичните си характеристики и повече от 60лв трудно ще му вземеш. Да не говорим, че и пазар за него няма. От БАН излъгаха най-нагло като комунисти, търсейки най-ненадеждни и стари източници, които при желание се намират. Турция, където сме изнасяли много ток цели десетилетия, от 2018-та е нетен износител и я забрави.
                      Фончо какви са тия динамични характеристия на пустия му ток от АЕЦ?Дай информация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Говорим за пазара на едро, където винаги знаеш от кого купуваш ток. Ти после не ползваш точно този ток, но ти ако ползваш 20МВ и той трябва да генерира в мрежата 20МВ и се казва, че купуваш точно от него. Нямаш ли договор или този продавач не генерира, ЕСО няма да ти даде ток. Ти ми говориш за едни рекламни кампании, където хора доброволно се съгласява да субсидират ВЕИ и нямат нищо общо с това. Микса не ти помага в случая. Ако имаш ток от АЕЦ, който може и да не си го произвел, а да си го купил от който ще, забрави да го продадеш скъпо. Трейдъра само по характеристиките му с един поглед ще забележи, че е от АЕЦ и ще ти скъса шушоните да му го продадеш евтино. Тоя с газа е най-добре защото може да му каже "А бе я си гледай работата, не ми ли дадеш $120, няма да пусна турбината". Докато при АЕЦ разбираш как стоят нещата - отпред стои трейдъра, отзад стои банкера и все ще те натаковат.
                        Фончо са ако имаш договор и този продавач не генерира ЕСО няма да ти спре тока не плаши хората..Тоя дето не генерира отива на един друг пазар да си купи...и разбира се на други цени.Много и е интересно какви са тия характеристики на тока по които Трейдъра веднага познава че е от АЕЦ.Да не е по миризмата на чорапите?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение
                          Различни технологии, различна микроикономика. При АЕЦ големите разходи са в началото, и в края. Там идва и големият риск - прехвърляне на бюджета при строежа, забавяния, проблеми с разрешителни и т.н. И разбира се след това - разходи за спиране от употреба. Може да звучи като дребна работа, но става въпрос за огромни цифри така че например едно забавяне от една година и прехвърляне на бюджета с 10 % спокойно може да донесе загуба вместо печалба.
                          Такива задачки можете да си ги решавате там, във втори трети курс. Иначе, да правим икономика на някакви въртележки е малоумие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Е то се прави. Отчита се по-общо като ток от биомаса, по-конкретно от биогаз. Дори към 10-20 милиарда м3 се нагнетяват в газопреносната мрежа на ЕС направо с другия газ. Тока често струва скъпо 300-500 лева, но си заслужава тъй като чистиш и биологични отпадъци за които може да платиш и 2-3 пъти повече само за да ги обезвредиш. Хубаво е и че е постоянен ток, може да балансираш ВЕИ-та, но количествата му са ограничени. Повече от 10-20% трудно ще даде в близките десетилетия май. То и от известния боклук на София сега се прави ток в Долни Богров, но не толкова заради тока. И нещо се възмущават там, че им смърди.
                            Би ли ни разяснил как точно с тоя постоянен ток се компенсират ВЕИ?Много ми е интересно?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение
                              Различни технологии, различна микроикономика. При АЕЦ големите разходи са в началото, и в края. Там идва и големият риск - прехвърляне на бюджета при строежа, забавяния, проблеми с разрешителни и т.н. И разбира се след това - разходи за спиране от употреба. Може да звучи като дребна работа, но става въпрос за огромни цифри така че например едно забавяне от една година и прехвърляне на бюджета с 10 % спокойно може да донесе загуба вместо печалба.
                              Tва ясно ти какво предлагаш?Как да произвеждаме ток?Или назад към дървеното рало

                              Коментар


                              • Различни технологии, различна микроикономика. При АЕЦ големите разходи са в началото, и в края. Там идва и големият риск - прехвърляне на бюджета при строежа, забавяния, проблеми с разрешителни и т.н. И разбира се след това - разходи за спиране от употреба. Може да звучи като дребна работа, но става въпрос за огромни цифри така че например едно забавяне от една година и прехвърляне на бюджета с 10 % спокойно може да донесе загуба вместо печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X