IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Работиш охрана в селското енерго. Не се напъвай толкова.
    Трудно бих приел, че работи в ЕСО тъй като не знае каква жица би била необходима от Белене до Черна гора. Трудно бих приел, че работи и в АЕЦ-а тъй като си няма и най-бегла представа как работи реактор - каза, че дизеловите помпи дето съм ги видял на филма съм ги сънувал. От друга страна каза "отивам на работа и ще питам кога има ден на отворените врати в АЕЦ-а". Значи наистина може да е охрана, но по-скоро в Козлодуй.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Смотан сградите с реакторите са две.Са последно в АЕЦ ли работя или в ЕСО я ми пропомни че забравих и в понеделник не знам къде да отида
      Работиш охрана в селското енерго. Не се напъвай толкова.
      В понеделник мое се обесиш на мегданя у село
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        По скоро при горещо време ти се губи и последната мозъчна гънка
        Ти глей себе си, че още не мое разбереш къде ти изчезват кокошките.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Смотан сградите с реакторите са две.Са последно в АЕЦ ли работя или в ЕСО я ми пропомни че забравих и в понеделник не знам къде да отида
          Опряхме до въпроса кой е платил строежа на Козлодуй и тия почнаха да хвърлят слюнки, та чак екрана трябваше да си забърша. Сградите били две (добре, бе с КПП-то и три ще ги броим), та стигнахме до там, че дедо Пешо на мене и смотан почна да ми вика. Тия Козлодуй сигурно за бащиния си го имат там по селата. Пък нали знаем крилатата фраза на другаря Марков "със собствен капитал и бащиния ще правим каквото си щем".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Хм, колко са загубите за пренос на Козлодуй?
            Излезе ми и още един факт,
            нашият АЕЦ при много горещо време (нали там за натоварванията бил супер), рЕзко почва да губи ефикасност.

            Нещо някой крие инфото дето е учил?
            те ти марков СЕГА
            По скоро при горещо време ти се губи и последната мозъчна гънка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              На първо място я дотираме като не плаща нищо за строежа си. Това не го ли разбра? По соца какъв труд е използван, даже и да го пренебрегнем, всичките дългове на Козлодуй са се стопили със суперинфлацията. А кой плати за суперинфлацията, за съветската власт, огромните дългове на държавата и всичките малоумия на комунизма? Ами тия, дето се редяха на опашки по 5 часа за да си купят хляб не по 50 ами по 20 стотинки, тия дето се ровеха по кофите, тия със заплати по 10 долара през 90-те и т.н. И аз искам някой да ми подари АЕЦ, какъв евтин ток ще продавам, ум да ти зайде. Даже предпочитам да ми подарят ВЕИ паркове, под 3ст обещавам да продавам всичкия ток.
              Време е да дойде попа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                А ако мина на ВЕИ, някой ще ми върне ли парите с които е построен Козлодуй - мойта част? А дали ще ми приспаднат от данъците парите за строежа на Белене? Иначе веднага минавам. Ще се организираме даже целия квартал да ни излезе по-евтино и сигурно. ЕС ще трябва да ни плаща и емисии, ще дадат и евтини заеми.
                Като върнеш тока тогава.И на борсата ще ти продадем от демократичния по 700 кинта мегавата.Е тогава ше те призная...Типичен празноглавец от психодесните.Говорят за пазарна икономика предприемачество конкуренци ама драпат за държавни слубички.А ти дрънкотиш глупотевини за ВЕИ ама ползвш от Козлодуй.Като си фен на ВЕИ откачи се от мрежата и дим да те няма ако се разкараш и от форума броя на идиотите ще спадне с 50%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Стига си писал глупости ами отговори на моите въпроси

                  - та кога ще режеш лентата на офгрид колибата и да се похвалиш тук- я като си чок отворен направи една калкулация за 4 членно семейство да живее офгрид колко ще струва системата- например в района около софия- колко струват панелите/ чаршафа, колко за инвертор / чиста синусоида/ колко за акумулатори
                  Отговори няма да дочакаш за нищо.Ако не си разбрал на тоя неграмотник задачата му е да громи Русия навсякъде ама засега яде само пердах

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Кое са глупости, бе? Има една огромна сграда с реактори където дедо Пешо ходи на работа. Тя от небето ли е паднала? СССР без пари ли ни я подарил? В тези 54лв за тока днес няма и един лев за изплащането й. Седи някое соц говедо като Р.Овч по телевизията и се чуди как Белене може да струва 20 милиарда. Е как няма да се чуди, за него не само АЕЦ Козлодуй е дошъл безплатно на този свят, за него всички пари, коли, специални храни и т.н. са дошли безплатно защото е от добро семейство.

                    Козлодуй е влязъл по случайност в ролята на кредитните милионери и е изплатил дълговете си за месеци. Някой тук не си ли е купил панелка за $500 или трябва да се обяснява какво става при суперинфлация?
                    Смотан сградите с реакторите са две.Са последно в АЕЦ ли работя или в ЕСО я ми пропомни че забравих и в понеделник не знам къде да отида

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Ако имаш предвид, че не съм пускал в някаква касичка стотинки за Козлодуй, никога не съм го правил.
                      Стига си писал глупости ами отговори на моите въпроси

                      - та кога ще режеш лентата на офгрид колибата и да се похвалиш тук- я като си чок отворен направи една калкулация за 4 членно семейство да живее офгрид колко ще струва системата- например в района около софия- колко струват панелите/ чаршафа, колко за инвертор / чиста синусоида/ колко за акумулатори

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                        реакторите РБМК навремето ги водеха най-ефикасните (под 1% в себестойността на тока е цената на горивото).
                        Козлодуйските бяха около 5%
                        После станаха 5-10%
                        Сега последно което четох за Козлодуй е с 16% цена на горивото в общата себестойност на тока....братска помощ му казвали
                        Бе доколкото си спомням урана има накъм 30% в цената на тока...
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Ami kato diгнаха цената на урана вате.
                          не е толкова слоjно.
                          реакторите РБМК навремето ги водеха най-ефикасните (под 1% в себестойността на тока е цената на горивото).
                          Козлодуйските бяха около 5%
                          После станаха 5-10%
                          Сега последно което четох за Козлодуй е с 16% цена на горивото в общата себестойност на тока....братска помощ му казвали

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Съмнява ме да си дал и 1ст за Козлодуй, ама айде...
                            Ако имаш предвид, че не съм пускал в някаква касичка стотинки за Козлодуй, никога не съм го правил.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Само безсмислени дрънкания без нищо по същество.....
                              Кое са глупости, бе? Има една огромна сграда с реактори където дедо Пешо ходи на работа. Тя от небето ли е паднала? СССР без пари ли ни я подарил? В тези 54лв за тока днес няма и един лев за изплащането й. Седи някое соц говедо като Р.Овч по телевизията и се чуди как Белене може да струва 20 милиарда. Е как няма да се чуди, за него не само АЕЦ Козлодуй е дошъл безплатно на този свят, за него всички пари, коли, специални храни и т.н. са дошли безплатно защото е от добро семейство.

                              Козлодуй е влязъл по случайност в ролята на кредитните милионери и е изплатил дълговете си за месеци. Някой тук не си ли е купил панелка за $500 или трябва да се обяснява какво става при суперинфлация?
                              Last edited by fon; 22.06.2019, 16:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                А ако мина на ВЕИ, някой ще ми върне ли парите с които е построен Козлодуй - мойта част?
                                Съмнява ме да си дал и 1ст за Козлодуй, ама айде...

                                Коментар

                                Working...
                                X