IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моля пишете по темата и спрете да се обиждате!

    Коментар




    • Ето как, най-просто, като за уонаби инджинери:

      Фотоните избиват електрони в масата на клетката.
      Тя е конструирана така (най-вече с избора на двата граничещи си
      ​​​​​​ полупроводника), че разделя пространствено електроните от дупките.

      Остава за подобряване проводимостта на слоя, обогатен с електрони, да има по-висока електронна проводимост, за да стигнат електроните до електронния електрод, а слоят, набогатен с дупки, да има по-висока дупчеста проводимост - съответно до електрода на дупките.

      Става въпрос за управление на вероятността за рекомбинация.

      Last edited by RUBLA; 26.06.2019, 19:02.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

        Изкараха 386, но с вносни платки...абе май само български останаха кутиите и мониторите На всички предприятия от този сектор им сецнаха доларЕте, за да има за Правци.
        Това за мен си остава най-големия недостатък на комунизма (разбирай "Развит социализъм" по нашенски) - няма стимул за развитие на технологиите, щото и да работим и да не работим - все си взимаме заплатката. Тук-таме някой ентусиаст направи нещо хубаво, след което го смачкват.
        Сигурно си прав за 386. От един момент вече не се интересувах много.
        Но те сега китайците "правят" така компютри - особено тоя на пауа грид.
        Разликата идва от начина на функциониране на бизнеса. Е това почти половината българи не могат да разберат.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
          Тук-таме някой ентусиаст направи нещо хубаво, след което го смачкват.
          Така е. В САЩ като можеш, правиш си парите на пазара и не те интересува дали 100-тина други които сами се оценяват много високо, ще лаят срещу тебе. Американците възпитават децата си от малки да контролират егото си, не знам дали някой тук би се сетил защо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Има двигатели работещи при разлика 20гр.
            почти всеки може да си направи.

            Но 100гр. да се ловят от лъчение ще е неефикасно.
            Ама какви 20 градуса. Не го ли виждаш, че смята от 0 Целзии, а не от 0 Келвин, което си е към 300 градуса. На 4-та степен била разликата ... и какво ли не още.И на минус 60 да пипнеш метал, може да не те опари, даже може кожата по него да ти остане, но в него си има още много топлинна енергия.

            На мене ми е интересно друго - казах, че в тази област не съм работил и поне 4-5 пъти "не знам". Не съм произвеждал нито диоди нито фотоволтаици. Но тия коплексари като скочиха като диви кучета "Не ти е ЯСНО, много си тъп, и осми клас не си завършил, не си инженер ...". Не знам дали ако им бях казал, че живея на село и работя в пекарната нямаше да можем да разговаряме по-нормално. В крайна сметка, народ който счита все още, че "ядреният ток е евтин" може би трябва да мине по пътя начертан от Дарвин и да построи още 2, пък дето вика дедо Пешо и още 4 ли, 6 ли реактора не разбрах точно. 50-те години на миналия век и американците са си мислили, че ядрения ток ще е евтин. Значи, още 3-4 поколения и мненията и у нас ще постигнат едно разумно равновесие по въпроса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Ха-ха-ха-хаааааа!
              И каква специалност си завършил?

              Промишлена електроника. Що? Досвидя ти за Фонча? Ами пише глупости, завалията.

              Озапти го, ще ти сложа плюс.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                +
                Ще те плюсирам. 386 май се появи '92-3, преди беше 286. Май там запецнаха.
                Идеята ми беше че в този период, края на '80те технологиите вече бяха претърпели голям скок, и традиционното краднене вече не работеше. И кво - купуваха за долари, а продаваха за рубли.
                Ще се повторя, но това е то икономика на каскетите.
                Изкараха 386, но с вносни платки...абе май само български останаха кутиите и мониторите На всички предприятия от този сектор им сецнаха доларЕте, за да има за Правци.
                Това за мен си остава най-големия недостатък на комунизма (разбирай "Развит социализъм" по нашенски) - няма стимул за развитие на технологиите, щото и да работим и да не работим - все си взимаме заплатката. Тук-таме някой ентусиаст направи нещо хубаво, след което го смачкват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Ще те плюсирам. 386 май се появи '92-3, преди беше 286.
                  Точно така. Windows 3.0 беше на 286 и злобарите казваха, че WIndows ще тръгне на PC когато слоновете започнат да летят (амарикански лаф). След което излезе 386, Бил Гейтс стана най-богатия в света, а в офисите на Майкрософт провисиха от таваните на конци розови слончета с крилца.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Хубави работи пишеш, ама е още по хубаво първо да мислиш. Предполагаме че всичко е еднакво в мариците, работят с еднакви въглища- едната държаВНАта продава на 70 лв частните на 130лв- ако и трите марици са с еднакво оборудване и едната продава на по ниска цена коя ще затъне по бързо- ами тази с по ниската цена- и коя е тя- ами държавната. Тоест ако обърнем нещата - частната да продава на 70лв, а държавната на 130лв и гарантирано да им се изкупува тока коя ще бъде по добре- бравооооо позна от първият път- държавната. Това е приятел капитализма- за обществото загубите, за капиталиста- печалбите. Вчера пуснах статия- в нея точно се казва че е такава цената/ висока/ заради инвестицията направена от частника в дадената марица. Е да де но това изкривява пазара- все едно Била да кажат- ами това е чисто нов магазин и всички клиенти трябва да плащат двойна цена на стоките за да си избием парите
                    На едните държавата и плаща емисиите а на другата не.Дълговете идват от емисиите.

                    Коментар


                    • Фараоне, на фотоелектричната клетка, температурата влияе основно по 2 параметъра - напрежение и ток. Тока расте с температурата, но напрежението пада. Сумарния ефект в мощността (P=U*I, за фон) е намаление с нарастването на температурата.

                      Сега стоплих и фон за какво избиване на електрони бълнува - младежо, в соларите се използва фотоволтаичния ефект, не фотоелектричния - четеш грешните статии в Гугъл Сега пак трябва да се напънеш и да прочетеш какво е фотоволтаична клетка...

                      Първоначално изпратено от fon
                      Полупроводника е изключително просто нещо - материал, който има проводимост само в една посока:
                      Момци, аз бях до тук. Приятно ми беше да полафим, ама нивото падна безобразно ниско. Инженера явно е лятна ваканция, и няма да спре с глупостите скоро. Ще се видим в някоя друга инженерна тема или тук след 15-ти Септември.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                        Правец 8 = Епъл II - там е и българския МОС6502. ДОС-а беше побългарен СР/М (както и всичките 'баби' на мс-дос). Правец 16 вече е с 8088 и 8086 - но там си беше вносен процесор, поради драмата, която описа А филма на правец продължи до опитите да се изкопира 386, обаче многослойните платки се оказаха прекалено сложни - легнахме и там на вноса.
                        +
                        Ще те плюсирам. 386 май се появи '92-3, преди беше 286. Май там запецнаха.
                        Идеята ми беше че в този период, края на '80те технологиите вече бяха претърпели голям скок, и традиционното краднене вече не работеше. И кво - купуваха за долари, а продаваха за рубли.
                        Ще се повторя, но това е то икономика на каскетите.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          И като работи на едни и същи въглища други разлики няма ли? Не съм навътре с Мариците. Но дочувам, за Марица 2 такива неща, 1 милиард дълг, 324 млн. лв за емисии и не казват изобщо до кога, горя комин преди 2 дни - и по случайност точно в държавната ...
                          Хубави работи пишеш, ама е още по хубаво първо да мислиш. Предполагаме че всичко е еднакво в мариците, работят с еднакви въглища- едната държаВНАта продава на 70 лв частните на 130лв- ако и трите марици са с еднакво оборудване и едната продава на по ниска цена коя ще затъне по бързо- ами тази с по ниската цена- и коя е тя- ами държавната. Тоест ако обърнем нещата - частната да продава на 70лв, а държавната на 130лв и гарантирано да им се изкупува тока коя ще бъде по добре- бравооооо позна от първият път- държавната. Това е приятел капитализма- за обществото загубите, за капиталиста- печалбите. Вчера пуснах статия- в нея точно се казва че е такава цената/ висока/ заради инвестицията направена от частника в дадената марица. Е да де но това изкривява пазара- все едно Била да кажат- ами това е чисто нов магазин и всички клиенти трябва да плащат двойна цена на стоките за да си избием парите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Ся, правец си беше краден, изкопиран едно към едно. Това всъщност трябва да се смята за постижение, нашите успяха да изкопират процесора и чипсета, само съм забравил дали беше епъл или 8086. Май второто. ДОС не е епъл.
                            Правец 8 = Епъл II - там е и българския МОС6502. ДОС-а беше побългарен СР/М (както и всичките 'баби' на мс-дос). Правец 16 вече е с 8088 и 8086 - но там си беше вносен процесор, поради драмата, която описа А филма на правец продължи до опитите да се изкопира 386, обаче многослойните платки се оказаха прекалено сложни - легнахме и там на вноса.

                            Коментар


                            • Помолих финансистът преди ден-два да помогне, да направи една сметка колко би струвал тока от белене при условията на казаното от един доказан спец като р.овч. а именно печалба от двеста милярда евро за шейсе години. Предполагам че е бил зает с други сметки, та да го помоля сега, ако има време, да помогне?

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Спрете със заяждането и личните спорове!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X