IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпросът с продажбата ми е ясен, ясно ми е че не е икономически рентабилно да живееш офгрид, но все пак някаква цифра на батериите може ли да се каже- например ние сме 4 човека и консумираме около 350 киловата на месец. Ясно че за лятото е необходима по малка батерия, но зимата- 1 седмица без слънце и ще изпукат гадините. Та колко киловата инсталирана мощност и колко киловата батерии са необходими на 4 членно семейство- мощноста около 10киловата е достатъчна и колко батерии и също колко би струвала една такава система

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      И откъде ще вземеш 50-100-200милиарда лева за тез акумулатори (да приемем че има кой да ги произведе)?
      Германеца планове е начертал, философа още е на ниво "па има ли го тоя жираф"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Германските малкознайци виж какви планове са стартирали https://www.energy-charts.de/remod_p...ource=Batterie
        При мен 30 цента, при барби 6 цента. Ебем ти и акумулаторите и екото

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Мен ме кефи неспособността да си отговори, какво ще се случва при наличие на 50-100-200Гвтч акумулатори
          Същия при обсъждане на проекти го дразни думата ЩЕ ????

          И че при липса на вятър, той генерира 345гвтч/ден (при мижави разходи) е факт който щедро пропуска
          (на АЕЦ Козлодуй му трябват 16млн.лв за да даде тия 345гвтч)
          И откъде ще вземеш 50-100-200милиарда лева за тез акумулатори (да приемем че има кой да ги произведе)?
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            А има ли усреднена цена за някакъв период? Пиковете нагоре и надолу не са много достоверна информация за цените, в смисъл купувача купува на някаква средна цена.
            Мен ме кефи неспособността да си отговори, какво ще се случва при наличие на 50-100-200Гвтч акумулатори
            Същия при обсъждане на проекти го дразни думата ЩЕ ????

            И че при липса на вятър, той генерира 345гвтч/ден (при мижави разходи) е факт който щедро пропуска
            (на АЕЦ Козлодуй му трябват 16млн.лв за да даде тия 345гвтч)
            Last edited by satz; 24.09.2020, 10:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Те с действителността вече се сблъскват и то здраво...само нашенските папагали още не са се усетили :

              Дневното производство на вятърна енергия в Европа се срива на 15 септември, изпращайки спот цените до най-виското им ниво за 2020 г., показват данни, представени от WindEurope.

              Европейските вятърни мощности с инсталиран капацитет от над 200 гигавата (GW), от които над 20 GW представляват офшорни съоръжения, са генерирали едва 345 гигаватчаса (GWh) на ден, като само на 26 април и 17 и 18 юни са отчетени по-ниски нива на производство, показват данните, цитирани от S&P Global Platts.

              Дневното производство на офшорна вятърна енергия достига най-ниското си ниво за 2020 г. от едва 18 GWh.

              През седмицата, приключваща на 13 септември, производството на вятърна енергия е средно 38 GW. На 13 септември почасовите цени на енергията в Германия, Нидерландия и Дания се понижават до отрицателна територия през следобедните часове, докато производството на вятърна и слънчева енергия достига пик от 117 GW.

              Петдесет и пет часа по-късно почасовите цени се повишават до 189 евро за мегаватчас (евро/MWh) за двадесет часа на 16 септември, като увеличението е най-ярко изразено в Дания, показват данни на Epex Spot.

              Намалената наличност на ядрена енергия е довела до борба за резервни мощности, като цените в сегмента „в рамките на деня скачат значително на някои места, достигайки 800 евро/MWh за Германия и Франция, както и 600 паунда/MWh във Великобритания.

              Производството на електроенергия от страна на газовите централи, както и на тези, работещи на лигнитни и антрацитни въглища, в Централна и Западна Европа, достига 67 GW както по време на сутрешните, така и при вечерните пикове, докато други инсталации, работещи с изкопаеми горива, като мазут например, увеличават генерирането на енергия до 4,8 GW по време на вечерните пикове.

              През септември производството на вятърна енергия остава под нивата от септември 2019 г., отчитайки спад от 35 GW, показват данните на WindEurope.
              А има ли усреднена цена за някакъв период? Пиковете нагоре и надолу не са много достоверна информация за цените, в смисъл купувача купува на някаква средна цена.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                мани, ами и за България плановете са скоро да има над 100Мвт батерии.... (предстои сблъсък с реалността за невиждалите Жирафи )
                Те с действителността вече се сблъскват и то здраво...само нашенските папагали още не са се усетили :

                Дневното производство на вятърна енергия в Европа се срива на 15 септември, изпращайки спот цените до най-виското им ниво за 2020 г., показват данни, представени от WindEurope.

                Европейските вятърни мощности с инсталиран капацитет от над 200 гигавата (GW), от които над 20 GW представляват офшорни съоръжения, са генерирали едва 345 гигаватчаса (GWh) на ден, като само на 26 април и 17 и 18 юни са отчетени по-ниски нива на производство, показват данните, цитирани от S&P Global Platts.

                Дневното производство на офшорна вятърна енергия достига най-ниското си ниво за 2020 г. от едва 18 GWh.

                През седмицата, приключваща на 13 септември, производството на вятърна енергия е средно 38 GW. На 13 септември почасовите цени на енергията в Германия, Нидерландия и Дания се понижават до отрицателна територия през следобедните часове, докато производството на вятърна и слънчева енергия достига пик от 117 GW.

                Петдесет и пет часа по-късно почасовите цени се повишават до 189 евро за мегаватчас (евро/MWh) за двадесет часа на 16 септември, като увеличението е най-ярко изразено в Дания, показват данни на Epex Spot.

                Намалената наличност на ядрена енергия е довела до борба за резервни мощности, като цените в сегмента „в рамките на деня скачат значително на някои места, достигайки 800 евро/MWh за Германия и Франция, както и 600 паунда/MWh във Великобритания.

                Производството на електроенергия от страна на газовите централи, както и на тези, работещи на лигнитни и антрацитни въглища, в Централна и Западна Европа, достига 67 GW както по време на сутрешните, така и при вечерните пикове, докато други инсталации, работещи с изкопаеми горива, като мазут например, увеличават генерирането на енергия до 4,8 GW по време на вечерните пикове.

                През септември производството на вятърна енергия остава под нивата от септември 2019 г., отчитайки спад от 35 GW, показват данните на WindEurope.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Че кой тръгва да си върви пътя от края към началото?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Глупости. Никой никого не мами. Рисувам схемата, разбивка по явления, закони и закономерности и, ако осъзнае, може сам да прилага. Ако ли не -НП, за Бога, да се оправят и да наливат милиони и милиарди в обречени каузи. Ако нещо взема, ще е от лицензни договори, световна практика.
                    Художник значи. Ама без пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                      Т.е. ще пробват да измамят инвеститори или как?
                      Глупости. Никой никого не мами. Рисувам схемата, разбивка по явления, закони и закономерности и, ако осъзнае, може сам да прилага. Ако ли не -НП, за Бога, да се оправят и да наливат милиони и милиарди в обречени каузи. Ако нещо взема, ще е от лицензни договори, световна практика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        С кое да са съгласни?Не съм в течение с кого какви спорове водиш
                        Не „с кое”, а „с кого”. И не аз вече водя споровете, а едни други. С теб. Аз вече не им се връзвам на антиядрените а тук последно, ако не ме лъже паметта май, само Марков Гигов и ти (+/-) основно, им давахте отпор. Уморих се, как да го обясня. Никого не „изпитвам”, нито сам съм на изпит. Изкарал съм ги над 60, не се впечатлявам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Дето не са съгласни.
                          С кое да са съгласни?Не съм в течение с кого какви спорове водиш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Ще има. И -ти да видиш! - ще ползват някоиботжнашите решения.
                            Т.е. ще пробват да измамят инвеститори или как?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              мани, ами и за България плановете са скоро да има над 100Мвт батерии.... (предстои сблъсък с реалността за невиждалите Жирафи )
                              Ще има. И -ти да видиш! - ще ползват някоиботжнашите решения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Ми там тия като дъбнишкио и измамника ги държат в специални места.
                                Аха. Ти си бил там, избягал си някак, и нямат вече Измамник...

                                Коментар

                                Working...
                                X