IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Gerasim_Burgaski, в Китай има доста руски реактори, руснаците им монтираха няколко и после китайците си ги монтират защото те за строителството имат всичко и са бързи много, но реакторите са си руски. Просто за тези пари в Русия ги правят в заводите, частите са големи но те имат поточна линия за това нещо, например има части които се отливат и за да направят калъпа го пълнят с камиони материал, с кранове се отваря и се изважда образеца, поставят сърце което също кран го вдига и в това нещо се налива метал който карат горещ от пеща. Това нещо като го имаш изработено в заводите и самото строителство в България ги има машините да се направи. Разбира се то трябва да се ръководи, има си технология, но идват една шепа специалисти и се прави, могат да дойдат да дадат указания и процеса да го следят дистанционно. Няма да е скъпо в България, но ако го вземе една фирма и то прехвърли на друга, тя на трета..десета и за тези които ще го направят ще има процент от огромната цена. Затова реактора му канселирали строителството и излизал безумно скъп. Цената в Китай с монтажа нямала 3 милиарда, там не ги карат да работят без пари и не е по евтино отколкото тук. Ако поръчаш матрица за някакви пластмасови неща в Китай цената е два пъти по висока от българската цена и не заради качеството - българското ще е високо не се съмнявай и грамотно направена, просто тук работят два пъти по евтино за да имат работа се налага. Но Козлодуй е строена от българи и специалисти само от СССР.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

      Както се ремонтира москал дванадесетак?
      Ами за теб,и дванайсвтак са ремонтираш, е голямо предизвикателство. Иска се подготовка, пък к кадърност някаква. Споко, никой не те насилва да го правиш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

        Както се ремонтира москал дванадесетак?
        Да не е чак толкова сложно съоръжение, това нещо е родено през 60-те години на миналия век. Като имаш готови машините , ами това е той реактора и другото е строителство. Централата в Козлодуй знаеш ли за колко малко средства е построена и тогава при него ниво на техниката са били ангажирани сравнително малко хора с това. Ние искахме втора централа като се надявахме че от ЕС ще ни помогнат другите за парите, щеше да струва с два реактора 10 милиарда, но хванаха се на този неустойчив терен и наляха много пари в укрепването му. На мен ми беше ясно че е на баир - лозе. Но тези реактори може да се монтират на готова площадка в другата централа, не ни трябва договор за строителство на нови реактори, а договор за монтиране на тези. Изпълнителите винаги са били българи, също и за Козлодуй.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Моабет да става, ние можем сами да си ги направим, тези в парламента са се побъркали вместо да потърсят българските изпълнители. Има ги руските машини, трябва само да се монтират.
          Както се ремонтира москал дванадесетак?

          Коментар


          • Моабет да става, ние можем сами да си ги направим, тези в парламента са се побъркали вместо да потърсят българските изпълнители. Има ги руските машини, трябва само да се монтират.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Глей к'во става.
              Нас нови атомни блокове не ни трЕбват, а в парламента се изпокараха кой да ги прави.
              Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                Само че като се стопли в атмосферата ще има още повече вода и вместо да залее може нивата на моретата и океаните да си останат точно същите.
                Тук да. ТОВА ще стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  ТодорЛ, колкото е течната фаза на водата в океаните и моретата, толкова е и изпарената в атмосферата. Ако атмосферата се извали ще настане масов потоп и мор, но това може да стане в резултат на захлаждане и водата да кондензира и да вали. Ние сме жалки, ГК е създал нещо огромно спрямо възможностите ни и съвършенно устойчиво като се има предвид колко време е издържало.
                  Заблуждаваш се. Не е равно количеството. Кратно по-малко изпареното от течното. Оредвленоюпо-малко е. Порядъци надолу. Т.е., никакъв потоп няма да има, не и световен. Ще има наводнения тик и там, и толкова. Може и големи но, локални. Можеш да се успокоиш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                    Моите сметка са по най-лаишкия метод:
                    Вземам площта на Антарктида и средната дебелина на леда там и към тях прибавям по същия начин и Гренландия.
                    Този обем лед ако се стопи мисля, че бях получих около 70-80метра
                    Само че като се стопли в атмосферата ще има още повече вода и вместо да залее може нивата на моретата и океаните да си останат точно същите.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                      Искам да повдигна един въпрос, който не съм видял някъде да се говори за него.
                      Нали започва глобално затопляне, топена ледовете и вдигане на морското равнище.
                      Какво ще стане с тези АЕЦ, които са построени на брега?
                      Че какво да стане? Ей я Фукушима де е.

                      Коментар


                      • Моите сметка са по най-лаишкия метод:
                        Вземам площта на Антарктида и средната дебелина на леда там и към тях прибавям по същия начин и Гренландия.
                        Този обем лед ако се стопи мисля, че бях получих около 70-80метра

                        Коментар


                        • ТодорЛ, колкото е течната фаза на водата в океаните и моретата, толкова е и изпарената в атмосферата. Ако атмосферата се извали ще настане масов потоп и мор, но това може да стане в резултат на захлаждане и водата да кондензира и да вали. Ние сме жалки, ГК е създал нещо огромно спрямо възможностите ни и съвършенно устойчиво като се има предвид колко време е издържало.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Искам да повдигна един въпрос, който не съм видял някъде да се говори за него.
                            Нали започва глобално затопляне, топена ледовете и вдигане на морското равнище.
                            Какво ще стане с тези АЕЦ, които са построени на брега?

                            Коментар


                            • v_tin, ако си в къща и не консумираш много ток става, но ако е електрозахранена за какво ти е да се занимаваш. 1-2 панела и инвертор не струват и колкото един хладилник и се изплащат за разлика от ветропарковете и соларните паркове. Но позиционери ако ги направиш може да захранват малък климатик лятото. Работят си тези неща и проблема не е че не вършат никаква работа, проблема е че засипват с тях, а така нищо не правят, но в Германия имат пари и на всяка втора къща казва един са наслагали панели и свързани към мрежата, а тя въобще не им подава товар когато могат да произвеждат ток. Народа е много неграмотен и това нещо се използва да го остъклят, ако има пари както имат немците. Сега искат да направят една в пъти инфлация и тези неща да им излязат много евтини, да им ги платят тези които имат спестени пари.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                                Че то това отдавна е във възможностите на много хора и го правят. В Практикер и други магазини вече продават и готови системи, ама слагат големи надценки и то за батериите. Въпрос на желание.
                                Аз не говоря за другите хора, аз говоря за теб , че ти имаш възможност да изградиш офгрид колиба и ми е чудно защо още не си го направил и не си се откачил от гадния атомен ток и да ни информираш за всички нововъведения на офгрид мощностите. Направи го- какво толкова ще похарчиш- една заплата- толкова ли е много за да ни натриеш носовете и да докажеш на света че и в офгрид колиба може да живееш. Гледай да я направиш до някой цигански квартал че ако жена ти не иска да върти педалите на динамото, ти да може да платиш на няколко циганина да свършат тази работа

                                Коментар

                                Working...
                                X