IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Викаш - соларките работят нощем. А перките дават ли ток, ако им правят свирки?
    Ти недей да разкриваш тази тайна, че соларките не работят нощем, до която нашите разбирачи са достигнали с много труд. Защото като раберат за това германците и китайците, после не може да им продаваме "евтин ядрен ток" и пак няма да можем да станем Швейцария на Балканите и изобщо в света.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

      Той и пирамидалния е като тебе - разбирач, дето едно висше не е могъл да завърши и никой не го е наемал на квалифицирана работа досега, не само в енергетиката. Но е природно интелигентен и си разбира от ядрена енергия и балансиране с ток от Чаира, както и че соларките не работят нощем, ей така по природа.
      Викаш - соларките работят нощем. А перките дават ли ток, ако им правят свирки?

      Коментар


      • За последните 4-5 години Китай са повишили скоростта на инсталиране на солари 10 пъти, като говорим за огромни мощности. Вижда се ясно от графиката тук.
        https://taiyangnews.info/markets/chi...during-9m-2024

        Защо го правят? Има едно обяснение. Защото са тъпи. И те като немците не са разбрали, че тези солари нощем и 1 грам ток няма да им дадат, а и Чаира си нямат Накрая, както винаги, печеливш ще излезе българина. Ще си инсталираме руски ядрени реактори, дето дават най-чистата и евтина енергия, ще я продаваме на тъпаците в Европа и ще надминем Швейцария. Както каза един шапкар от село Славяново на един голям световен форум "Аз идват от една успяла страна, с много ядрена енергия". Скоро всички ще ни гледат и ще ни се възхищават на уменията да правим правилен избор.
        Last edited by sosi; 24.10.2024, 11:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          ТУК, при мен, нещата са с друг произход: Нашият блок, е първи до трафопоста, а от подстанцията, са повишили напрежението в горния край на стандарта и се помайват да го снижат, т.к.така - освен друго - продават повече енергия. Напрежението не може "просто така да дойде отнякъде", токът върви по кабели.
          Чакай, бе, нали има съгласуване на мрежите, не може да има включване в паралел на мрежи с различни напрежения и то да ходи нагоре-надолу. Има съгласуване и на товарите, знае се коя колко енергия отдава и поддържане на симетричност на фазите. Иначе мрежата ще задумка като сватбарски тъпан. Оня професионалист какво казва по въпроса?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Pyramid, не знам енергото по принци си подържаха напрежението с няколко волта флуктоации което не е нищо. Имам един приятел преди години ми беше казал - играе им напрежението виждал ли си, сложих един волтметър и съм го виждал да покаже 235 един път го видял. Въпрос и на персонални стандарти.
            Аз допускам и друго но, просто ми в сложно са си го представя в нашия квартал, където всички апартаменти по блоковете, са забранени с по3 (три) фази и товарът е разпределен достатъчно равномерно : Претоварване на една фаза. Номерът е че, отпетох тези стойности през деня, около и малко след обед, пи време дневния минимум на товаровия график. Иначе вечер, имаме 238-236[V].

            Коментар


            • Pyramid, не знам енергото по принци си подържаха напрежението с няколко волта флуктоации което не е нищо. Имам един приятел преди години ми беше казал - играе им напрежението виждал ли си, сложих един волтметър и съм го виждал да покаже 235 един път го видял. Въпрос и на персонални стандарти.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Иначе соларките почнаха да се бият с мрежата, за да влезе тока от тях вдигат напрежението с което го подават за да се върти техния електромер който отчита колко ток са подали в мрежата. Затова напрежение от 250 волта дошло някъде от мрежата, ще почнат да изгарят електроуреди ако нямат защита.
                До сега ги присъединяваха, но ако това с напрежението стане епидемия може да почне отсъединяване.
                ТУК, при мен, нещата са с друг произход: Нашият блок, е първи до трафопоста, а от подстанцията, са повишили напрежението в горния край на стандарта и се помайват да го снижат, т.к.така - освен друго - продават повече енергия. Напрежението не може "просто така да дойде отнякъде", токът върви по кабели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                  А видях, че нещо и за Германия си се напъвал колко била дръпнала енергетиката им от солари, ето ти още картинки да гледаш - https://www.statista.com/statistics/...ports-germany/
                  Човек, това е Фоню. Той си е фен на ВЕИ, от онези, дето не отчитат реалността. "Фен' от "ФАНАТИЧЕН", сляп за "подробностите'. Човекът С ТЪРГОВИЯ се е занимавал, електротехника, преносно, разпределител омо орудване, ел. машини и др. "дреболии", са му принципно чужди и непонятни затова, не го мъчи. Няма нужния капацитет да те разбере. Зарежи, пази си нерви, здраве и време.

                  Коментар


                  • Иначе соларките почнаха да се бият с мрежата, за да влезе тока от тях вдигат напрежението с което го подават за да се върти техния електромер който отчита колко ток са подали в мрежата. Затова напрежение от 250 волта дошло някъде от мрежата, ще почнат да изгарят електроуреди ако нямат защита.
                    До сега ги присъединяваха, но ако това с напрежението стане епидемия може да почне отсъединяване.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • pwise, соларките имат ново направление, в момента има панели, продават се и се поставят вертикално и там колкото ток правят. Няма разходи за монтаж големи при тях, може оградата да си направиш соларна и без това се правят метални така че защо да не са соларни. Ще се наместят в такива ниши също, китайците ги измислят тези неща. Потреблението на ток от мрежата обаче няма да падне, обратното - повишение в резултат на тях, понижават цената на електричеството за битови потребители по този начин. Защото ползваш микс в къщи, от тези собствени източници и от мрежата, цената на микса пада и веднага народа почва да ползва повече електричество за сметка примерно да стои на топло или на студено да спестява. Спестяването ще се понижи.
                      За бетона за ветрогенераторите и атомните реактори не си пресмятал, за един атомен реактор много се излива и причината е да е устойчив на взривяване отвън, не че му трябва толкова бетон. Но не може да им кажеш да спрат да водят войни, защото ще излъжат само. Войните се спират само ако станат много скъпи, но намират начин да ги водят евтино.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • А видях, че нещо и за Германия си се напъвал колко била дръпнала енергетиката им от солари, ето ти още картинки да гледаш - https://www.statista.com/statistics/...ports-germany/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
                          Та защо казвам, че има цунами на фотоволтаици. Защото ако умножим 5% по 6, ще разберем че само след 6 години през 2030г делът на соларите ще нарастне с 30% и ще определя гръбнакът на енергийните с-ми в България, на Балканите, в ЕС и в света. Тези 30% се подкрепят от вече изградените, от вятърните централи и ВЕЦ, които са си ВЕИ и няма защо да се заменят, малко и от биомаса, геотермали и т.н.

                          Та още днес България трябва да се ориентира към това. Но как след като ръроводството на енергетиката ни е окупирано от склерозирали соц енергетици? Та денакънът на Факултета по енергетика в ТУ проф.Валентин Колев ли беше, щял да строи още 6 ядрени блока у нас! От това става ли декан или пациент за отделение по психиятрия? И щели да строят АЕЦ за "да балансират". Как ще балансираш с мощности чиято динамика може да изменяш за дни и имат нулева балансираща стойност?!

                          Трябва да се работи по надеждни и дълги връзки със съседките, с ЕС, та чак и АФрика. Въпреки че за идеята с Африка съм много реаервиран - дългосрочен бизнес с държави пробити политически е крайно рискован. Трябва да се компютъризира търговията и разпределението с ток, "делтата" да стане от 30мин на 5 мин и по-малка и т.н. Може да се сменят турбини на ВЕЦ с по-мощни, защото може да си съхранил вода през натоварените светли часове, но привечер трябва да можеш да генерираш много ток бързо. Трябва да се спре строежа на всякакви нови ядрени мощности, да се изхвърлят от върховете на енергетиката ни разни светила от времето на соца, като Еленко Божков на 71 години и т.н. Но това няма да стане. Ще стане при съседките ни и конкуренцията им ще издуха българската енергетика.
                          Компенсира се с акумулиращи станции като счупената Чаира. И други подобни акумулиращи станции трябва да има. Не се е поинтересувал грам, но тръгнал Дон Кихот да бори вятърните мелници. Какви ВЕИ-та те гонят като волтаиците са само през деня а ветрогенераторите също са непостоянни. Да не говорим за огромните количества отпадъци и от двата вида енергия и за неясните последици в околоната среда като най-малко нарушен хабитат на животински видове и т.нар heat islands(горещи острови) около соларните паркове. ВЕИ не са лоши в микса но са най-малко надеждния вид електроенергия, и по-добро и чисто от ядрената енергия няма.

                          За връзки щял да работи - наясни ли си как се пренася електроенергия на дълги разстояния и какви са загубите? Щял да работи по връзките с африка.
                          Ето ти една картинка да гледаш може и да схванеш мащабите на нещата, не съм се интересувал подробно, но съм убеден че бетона от 10 ветрогенратора ще е достатъчен за 1 блок на АЕЦ. Може да си потърсиш сам да видиш за колко стомана и бетон става дума под земята на всяка перка -

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
                            Та защо казвам, че има цунами на фотоволтаици. Защото ако умножим 5% по 6, ще разберем че само след 6 години през 2030г делът на соларите ще нарастне с 30% и ще определя гръбнакът на енергийните с-ми в България, на Балканите, в ЕС и в света. Тези 30% се подкрепят от вече изградените, от вятърните централи и ВЕЦ, които са си ВЕИ и няма защо да се заменят, малко и от биомаса, геотермали и т.н.

                            Та още днес България трябва да се ориентира към това. Но как след като ръроводството на енергетиката ни е окупирано от склерозирали соц енергетици? Та денакънът на Факултета по енергетика в ТУ проф.Валентин Колев ли беше, щял да строи още 6 ядрени блока у нас! От това става ли декан или пациент за отделение по психиятрия? И щели да строят АЕЦ за "да балансират". Как ще балансираш с мощности чиято динамика може да изменяш за дни и имат нулева балансираща стойност?!

                            Трябва да се работи по надеждни и дълги връзки със съседките, с ЕС, та чак и АФрика. Въпреки че за идеята с Африка съм много реаервиран - дългосрочен бизнес с държави пробити политически е крайно рискован. Трябва да се компютъризира търговията и разпределението с ток, "делтата" да стане от 30мин на 5 мин и по-малка и т.н. Може да се сменят турбини на ВЕЦ с по-мощни, защото може да си съхранил вода през натоварените светли часове, но привечер трябва да можеш да генерираш много ток бързо. Трябва да се спре строежа на всякакви нови ядрени мощности, да се изхвърлят от върховете на енергетиката ни разни светила от времето на соца, като Еленко Божков на 71 години и т.н. Но това няма да стане. Ще стане при съседките ни и конкуренцията им ще издуха българската енергетика.
                            Когато разбуташ цялата ЕЕС, все тая, колко % ФЕЦ си наредил.

                            Коментар


                            • Та защо казвам, че има цунами на фотоволтаици. Защото ако умножим 5% по 6, ще разберем че само след 6 години през 2030г делът на соларите ще нарастне с 30% и ще определя гръбнакът на енергийните с-ми в България, на Балканите, в ЕС и в света. Тези 30% се подкрепят от вече изградените, от вятърните централи и ВЕЦ, които са си ВЕИ и няма защо да се заменят, малко и от биомаса, геотермали и т.н.

                              Та още днес България трябва да се ориентира към това. Но как след като ръроводството на енергетиката ни е окупирано от склерозирали соц енергетици? Та денакънът на Факултета по енергетика в ТУ проф.Валентин Колев ли беше, щял да строи още 6 ядрени блока у нас! От това става ли декан или пациент за отделение по психиятрия? И щели да строят АЕЦ за "да балансират". Как ще балансираш с мощности чиято динамика може да изменяш за дни и имат нулева балансираща стойност?!

                              Трябва да се работи по надеждни и дълги връзки със съседките, с ЕС, та чак и АФрика. Въпреки че за идеята с Африка съм много реаервиран - дългосрочен бизнес с държави пробити политически е крайно рискован. Трябва да се компютъризира търговията и разпределението с ток, "делтата" да стане от 30мин на 5 мин и по-малка и т.н. Може да се сменят турбини на ВЕЦ с по-мощни, защото може да си съхранил вода през натоварените светли часове, но привечер трябва да можеш да генерираш много ток бързо. Трябва да се спре строежа на всякакви нови ядрени мощности, да се изхвърлят от върховете на енергетиката ни разни светила от времето на соца, като Еленко Божков на 71 години и т.н. Но това няма да стане. Ще стане при съседките ни и конкуренцията им ще издуха българската енергетика.

                              Коментар


                              • Здравейте,
                                Темата за соларните панели и ветрогенераторите е важна и определено има бъдеще. Но нека да не разводняваме темата за цената на атомната генерация. Разбирам на моменти да се сложат цени и да се сравняват е ВЕИ. Но по 20-30 коментара само за ВЕИ е вече прекалено. Затова:
                                Направете тема за ВЕИ
                                И там продължете тези спорове. Моля ви!
                                Ако имате нужда от заглавие на темата ето ви предложение " Що е ВЕИ и преспективи за развитие в БГ "


                                Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

                                Коментар

                                Working...
                                X