IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Фончо има два вида невежество едното това без диплома е безопасTно но другото с дипломата може да е опасно....
    Прав си за невежеството

    Обаче некси не стана ясно,
    защо 2002г. АЕЦКозлодуй е бил на печалба при 29лв./Мвтч,
    пък днес 2019г. уж се харчи за четири "резервоара" по-малко,уж изплатен, пък при 50лв./Мвтч ще е на загуба

    Отговора на въпроса има пряко отношение към темата,вижда се от всеки некъсоглед.

    Молим невежи да не пишат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      В САЩ направиха така, че и за собствения си апартамент може да купуваш ток от 5-6 дружества - жиците са едни но продавача е различен, даже и в България може вече, но не знам има ли и 5 човека.
      Мче това е и смисъла от електро-разпределителните дружества, само че в Булгаристан дотолкова.. народа с картелни договорки помежду си - че се счита като нещо изключително яко човек да може да ИЗБЕРЕ доставчика си на ток - т.е. покритието на различните да се припокрива. Конкуренция, Санчо - тогава и цените са други, и качеството...
      Last edited by X_Y; 05.06.2019, 09:48.

      Коментар


      • Ето тук новина.
        https://money.bg/macro/zashto-german...nergetika.html

        С което съм съгласен. Всъщност мисля, че най-старите АЕЦ (каквитео в Германия вече няма) и най-старите ТЕЦ трябва да се затварят първо. Въпрос на обществена договорка. Но никакви нови такива!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Аз може ли да си купя- сутринта от 4,50 до 9.50 искам 4-5 киловата на моят адрес, за следобяда и вечерта ще си помисля
          На борсата киловати не се търгуват, както и минути и до "твоя адрес". Там е на едро. На борсата търгува твоето "utility" не знам как се води в Германия, както е тук ЧЕЗ - електроразпределително дружество. В САЩ направиха така, че и за собствения си апартамент може да купуваш ток от 5-6 дружества - жиците са едни но продавача е различен, даже и в България може вече, но не знам има ли и 5 човека. Това няма нищо общо с борсата. Иначе има пазар "час напред", където по идея можеш.

          Всъщност в Англия и Австралия се търгува и на половин час. Това зависи от фактор за който едва ли ще се сетиш - компютърната мощ спрямо търгуваните сделки и такива технически неща.

          Ти самият може да търгуваш ток на борсата и сам, дори от Германия на пазара в САЩ по интернет, но няма как да е за един апартамент, освен ако нямаш леярна в него. Не се изисква лиценз от Р.Овч. както дадоха на жената на Кадиев с туристическото й образование та натрупа милиони. Трябва обаче да сложиш банкова гаранция. И ако сложиш примерно 1000 долара, може да търгуваш ток за 10,000. Както е и на борсите в Ню Йoрк и Чикаго - на това му се вика "mark-to market"
          https://www.investopedia.com/terms/m/marktomarket.asp
          Last edited by fon; 05.06.2019, 00:05.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            На борсата няма себестойност. Има цена. За кога го искаш този мегават и къде?
            Себестойност също е цена. Май и унисисету не си завършил.

            Каква е мярката за количество електрическа енергия?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Що бе, виж какво е готино, киловати, мегавати, зарзавати- ехехееееееееееййййй. Борсата в павликени ряпа да яде
              Виж там нямам съмнение че ги разбива яко ......това домати с прав ток вървят като топъл хляб на Лясковския пазар ...
              Last edited by markov; 04.06.2019, 23:03.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                На борсата няма себестойност. Има цена. За кога го искаш този мегават и къде?
                Аз може ли да си купя- сутринта от 4,50 до 9.50 искам 4-5 киловата на моят адрес, за следобяда и вечерта ще си помисля

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power

                  Ей ама всички тъпаци бе не те разбират...Фончо смешник си ти голем смешник.Казах ти спри се не се излагай
                  Що бе, виж какво е готино, киловати, мегавати, зарзавати- ехехееееееееееййййй. Борсата в павликени ряпа да яде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                    Това характеристики на мощността ли са?
                    Колко е себестойността на 1 мегаВат?
                    На борсата няма себестойност. Има цена. За кога го искаш този мегават и къде?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                      Продавам ти примерно 20 мегавата ток, ако щеш и с правоъгълна или триъгълна форма ще ти го доставя, това няма да ми оскъпи много себестойността.
                      Това характеристики на мощността ли са?

                      Колко е себестойността на 1 мегаВат?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Ама ти инженер ли си та знаеш какво би казал истински инженер? Какво доживяхме. Истинските инженери се разбираме с поглед, без думи. Не видя ли как те хванах, че си техникумаджия за нула време.
                        hahaha, цепиш мрака телефоне. Ако те чуят по тАлавизията как приказваш веднага штъ лапнат за хексперт в някоя баджак ТАЛАВИЗИЯ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                          Да, инженерчето ти продава мощност.
                          На борсата се продава точно мощност бе. Удари ли 90-така вече?
                          Просто определяш и кога точно я искаш тази мощност. Примерно, утре от 7:00 до 9:00 и от 17:00 до 19:00 и така получаваш МВч и се пааариш за цена.
                          Ако кажеш дай ми утре 20МВч, всеки ще се запита дали не си някой, да му губиш времето там. Първо казваш мощността и после периода. И по тези два параметъра пък на продавача, а щом имаме време може да кажем набързо "динамика" познаваш веднага дали токът идва от АЕЦ. Тъпаците инвестирали в АЕЦ никога не продават ток, какъвто ти трябва като от 7:00 до 9:00 и от 17:00 до 19:00. Та динамиката на АЕЦ в този смисъл е абсолютно дървена и затова нормално токът от АЕЦ се продава най-евтино на пазара.
                          Last edited by X_Y; 05.06.2019, 09:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Ама ти инженер ли си та знаеш какво би казал истински инженер? Какво доживяхме. Истинските инженери се разбираме с поглед, без думи. Не видя ли как те хванах, че си техникумаджия за нула време.
                            Фончо има два вида невежество едното това без диплома е безопастно но другото с дипломата може да е опасно.Ако имаш диплома за инженер жалко за училището което ти я е издало.Много жалко че за пари правят това...
                            Last edited by X_Y; 05.06.2019, 09:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Значи толкова си и инженер. Не си ли учил, че променливият ток има най-различни параметри - напрежение, честота, амплитуда, мощност .... Та в контекста на казаното, говорим за постоянна мощност, тъй като точно тя и само тя ни интересува. Имаме ли постоянна мощност, винаги може да преобразуваме честотата му, напрежението му, амплитудата, да го изправим .... Истинските инженери, често си обясняват с подтекст и се разбират лесно, но ако някой техникуманджия не е разбрал винаги могат да му обяснят. Това са прости работи. Продавам ти примерно 20 мегавата ток, ако щеш и с правоъгълна или триъгълна форма ще ти го доставя, това няма да ми оскъпи много себестойността. Много товари, като двигатели дори изобщо не се интересуват от формата му, а само от мощността.
                              Фончо аз няма да се заяждам но ти явно не си учил електротехника а твърдиш че си електроинженер.Това което чета просто ме натъжава.Моля те не се излагай.Това дори не е техникумаджийско.В главата ти е някаква каша.Ти не знаеш какво е ток какво е напрежение какво е мощност и какво енергия.Да не говорим че не знаеш какво е елетрическа машина и по точно синхронен генератор.Нямаш никаква представа как са свързани честотата и оборотите.Няма смисъл повече да се мъча.Бях добронамерен.Желая ти успех.Жалко е че много хора ползват форумите за да се излагат мислейки че са анонимни..Не става само с гугъл.Научи какво е електрическо поле какво е електромагнитно поле какво е напрежение какво е ток какво е честота.Научи законите на Кулон на Кирхов.Научи какво са синусуидални величини.Оня ден говориш за ред на Фурие.Научи какво е фаза и фазова разлика...Сложно е но с труд ще успееш.Ти дори по физика си лапал мухите в седми клас...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Истински инженер никога не би казал „постоянен ток” вместо „постоянна мощност”, нито би измервал „ток” в мегавати или на мощност „ток”да каже.
                                Ама ти инженер ли си та знаеш какво би казал истински инженер? Какво доживяхме. Истинските инженери се разбираме с поглед, без думи. Не видя ли как те хванах, че си техникумаджия за нула време.

                                Коментар

                                Working...
                                X