IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    в риск мениджмънта му викат диверсификация
    А във филмовия бизнес му викат фентъзи...
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      Батка, сега на тези, останали още живи, по-младите изплащат пенсиите. А и им помагат лично, като синове и внуци.

      Позорно е, но е така. И не само в бедна България.
      Ще поясня: Има ли още работещи от тогава та досега, или няма
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

        Аре още един дето говори в ЩЕ , ЩЕ , ЩЕ ........
        Така иновацията измества остарялата технология, която бавно но сигурно отмира във времето. Примери безброй.

        Конкретно за батериите - спада в цените е факт и не случайно новите проекти са в тази посока. В БГ 10 години след развития свят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Ета орел, колко работещи познавате, които са работили по времето на строежа на козлодуй, които работят и сега?
          Щото те са плащали за козлодуй да се построи?
          Батка, сега на тези, останали още живи, по-младите изплащат пенсиите. А и им помагат лично, като синове и внуци.

          Позорно е, но е така. И не само в бедна България.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

            Представих си го. Не е зле за сън.
            в риск мениджмънта му викат диверсификация

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              .....................
              Цената на батериите пада със 17-19% на година та е въпрос на време (ако вече не е) да измести всички други алтернативи. Солар+вятър+батерии ще е икономически най-изгодното решение. Като се извади и разхода за пренос се сещате какво е .........................
              Аре още един дето говори в ЩЕ , ЩЕ , ЩЕ ........
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                Отбелязаното от мен в цитата ми на твоя пост с (1).
                Ета орел, колко работещи познавате, които са работили по времето на строежа на козлодуй, които работят и сега?
                Щото те са плащали за козлодуй да се построи?
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Представи си че вместо един АЕЦ с голям капацитет, имаш много на брой малки солари, вятърни централи, ВЕЦове и пр., коиото кумулативно са еквивалентни на АЕЦа. Рискът от непредвидени прекъсвания и подаване на електроенергия къде е по-голям?
                  Представих си го. Не е зле за сън.
                  The Mumy is alive, do not care about it !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Оооо, няма да е руска,
                    Моментално го излъгаха.
                    The Mumy is alive, do not care about it !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Кое точно е лъжа, ета орел?
                      Ток има и без втора атомна?

                      Знам че можете без ток. Вие сте корави... Старчета.

                      Отбелязаното от мен в цитата ми на твоя пост с (1).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                        Току що прочетох добра интересна новина
                        https://pv-magazine-usa.com/2019/06/...a-solar-plant/

                        531 MW / 2125 megawatt-hour (MWh) battery. 2125 MWh може да замести цял блок на Мариците за цяла нощ., а като мощност 2 от тях. Ех какви неща правят хората, докато у нас дедо Пешо ни занимава с руски ядрени реактори от 60-те.
                        Не само неграмотен, ами и некадърен. Колко часова „цяла нощ”, не казваш.
                        The Mumy is alive, do not care about it !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Моабет да става Разгледай мнение

                          Новината е добра, но аз имам някой забележки.
                          Тексас е основно полупустиня и могат да си позволят да заделят големи територии за слънчеви паркове. Географската ширина е колкото на северна африка. Могат да очакват доста силно слънце дори през зимата. Когато сложат такава станция в Аляска може да коментираме пак. Нищо не са казали за цената. Не вярвам да е много евтина. С тези батерии които смятат да ползват ще е доста скъпа. lithium ion батериите за лаптопи, таблети и телефони по документи имат около 1000 цикъла зареждане резреждане. Над три години ежедневно ползване. На практика доста по-малко. Не знам какво е положението с големите батерии, но няма да е много по-добро. Оптимистично на 5 години ще трябва да ги подменят.
                          Положителното е че осигуряват работа на почти хиляда човека.
                          Затова няма едно единствено решение. На места преобладава солар, на други вятър, на трети вецове, на четвърти други източници.
                          Цената на батериите пада със 17-19% на година та е въпрос на време (ако вече не е) да измести всички други алтернативи. Солар+вятър+батерии ще е икономически най-изгодното решение. Като се извади и разхода за пренос се сещате какво е първото което ще направи бизнеса, а впоследствие и домакинствата. Да не говорим че това ще реши проблема с необходимостта от резервни мощности от газ и въглища.
                          Живота на батериите в телефона, колата или ютилитито нямат нищо общо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Е как мое .....руска газ ...... от Козяк ще те накажат за отстъпление от правата партийна линия....
                            Оооо, няма да е руска,
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Аз пък да припомня отговора:

                              Когато тати замаа пръжки с лук, ще се включат резервите от газови турбини.

                              Е как мое .....руска газ ...... от Козяк ще те накажат за отстъпление от правата партийна линия....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Аз пак да припомня въпроса на бат пешо:



                                Е ко праим , обясняваме си колко е евтин тока в САЩ докато стоим на свещи и зъзнем

                                п.п.
                                Ти дочака ли отговор от специалистите .........там фона, сатс или новия ед все видни гугле енергетици
                                Аз пък да припомня отговора:

                                Когато тати замаа пръжки с лук, ще се включат резервите от газови турбини.

                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X