IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бате Пешо, тези електропроводи идват от чили за българия нали, за да доставят безплатен ток от фотоволтаици. Все пак зазчо така каза че ще стане-безплатен ток и отвреме-навреме ток с отрицателна цена- производителите щели да ни плащат за да потребяваме техният продукт

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      ...През есента се пуснаха три нови ЕП 400KV.В момента се строят още два ма ти отде да знаеш.....
      Па отде да знам, като пролетта предсказах, какъв ще е ефекта им в/у цените, при пуск. Пък то за цените е темата, не за свойствата на ЕЕС

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Не ще да си прави островче защото ще се наложи да върти педалите на динамото
        То аз затуй му се чудя на "визията". Има-има, пък, като запъне...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          За себестойността, може и да си прав, В ОТДЕЛНИ СЕГМЕНТИ НА ЕЕС. Ако толкова уповаваш, обаче, на тях, никой не те спира да си направиш офгрид островче...
          Не ще да си прави островче защото ще се наложи да върти педалите на динамото

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

            Имам, като и отговорите знам, ама темата е за друго.
            Имаш напкун.В уикипедия не пише какво е ток и затова не отговаряш.
            Last edited by X_Y; 04.01.2021, 15:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

              Зададох въпросите на Зац, не на теб.
              Знам отговорите, но защо не остави Зац да отговори, ако има желание и/или възможност?
              Струва ми се, че и двете няма.
              След първото им управление съсипаха четири блока на АЕЦ Козлодуй.След сегашното ще закрият и въглищните централи и ще разчитаме на новите технологии които щели били да се появят..
              Last edited by X_Y; 04.01.2021, 15:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                Зададох въпросите на Зац, не на теб.
                Знам отговорите, но защо не остави Зац да отговори, ако има желание и/или възможност?
                Струва ми се, че и двете няма.
                Имам, като и отговорите знам, ама темата е за друго.
                Last edited by X_Y; 04.01.2021, 15:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  М да за тройка изкара.Явно в уикипедия само това пише.Пак се поинтересувай какво е ток.Ако си любопитен можеш да научиш какво е електрическо поле магнитно поле напрежение?Какво е електромагнитна индукция.За работа мощност и енергия след това/
                  Зададох въпросите на Зац, не на теб.
                  Знам отговорите, но защо не остави Зац да отговори, ако има желание и/или възможност?
                  Струва ми се, че и двете няма.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Уффф, остава да проумееш, че когато е проектирана, не е имало шанс за "облак микро генерации" съответно, аксиомите де повера се е назубкал с тях, а и ти, на тема стабилна ЕЕС, са реални сега, но виртуални в бъдещето, сега започва да се случва описаното от Азимов
                    Фиксиране във флуктуациите нямам, те просто са индикатор на правилните ми прогнози.

                    Всеки с 1гр. мозък, вече загрява, че не атома е най-евтин, след като цяла година имаме сделки под атомна гориво себестойност.
                    Но споко свикнах, че виждащите 2 хода напред са под 20%, а над 3хода са <4%.
                    Проектирането на мрежата и изобщо на ЕЕС не се прави от идиоти и неграмотници.Специално проектирането на мрежата никога не е спирало.През есента се пуснаха три нови ЕП 400KV.В момента се строят още два ма ти отде да знаеш.Всеки се смее на глупаците дето с фотоволтаици щели да преборят атома.Атома си е атом и фотоволтаиците са си фотоволтаици.Имат си мястото както само с атом не става така и само на ВЕИ не става.Можеш ли да разбереш че дори тока от фотоволтаиците да е безплатен ще го има няколко часа в денонощието и то когато има слънце.Най хубавато тогава ще бъде че няма да пишат глупотевини из интернет..
                    Last edited by X_Y; 04.01.2021, 15:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Уффф, остава да проумееш, че когато е проектирана, не е имало шанс за "облак микро генерации" съответно, аксиомите де повера се е назубкал с тях, а и ти, на тема стабилна ЕЕС, са реални сега, но виртуални в бъдещето, сега започва да се случва описаното от Азимов
                      Фиксиране във флуктуациите нямам, те просто са индикатор на правилните ми прогнози.

                      Всеки с 1гр. мозък, вече загрява, че не атома е най-евтин, след като цяла година имаме сделки под атомна гориво себестойност.
                      Но споко свикнах, че виждащите 2 хода напред са под 20%, а над 3хода са <4%.
                      Те облаците ще стават повече но, никога няма да се откаже народът от реалната, а не "виртуална" сигурност на електроподаването. Азимов което е писал, ще стане но, т.нар. правили прогнози, са само за себе си, докато, ФЛУКТУАЦИИТЕ, са именно флуктуации, без характер на разузнавателни признаци на Бъдещето. За себестойността, може и да си прав, В ОТДЕЛНИ СЕГМЕНТИ НА ЕЕС. Ако толкова уповаваш, обаче, на тях, никой не те спира да си направиш офгрид островче...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Понеже се вижда, че ти не можеш да обясниш , Ще опитам аз:
                        ЗАЦ, ЕЕС е строена не с цел някой като теб, ..".
                        Уффф, остава да проумееш, че когато е проектирана, не е имало шанс за "облак микро генерации" съответно, аксиомите де повера се е назубкал с тях, а и ти, на тема стабилна ЕЕС, са реални сега, но виртуални в бъдещето, сега започва да се случва описаното от Азимов
                        Фиксиране във флуктуациите нямам, те просто са индикатор на правилните ми прогнози.

                        Всеки с 1гр. мозък, вече загрява, че не атома е най-евтин, след като цяла година имаме сделки под атомна гориво себестойност.
                        Но споко свикнах, че виждащите 2 хода напред са под 20%, а над 3хода са <4%.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Понамали фантазиите.....иначе всеки може да прави неуспешни инвестиции.Твоите велики инвеститори искат от държавата и го получиха вече,Ще трябва да участват в регулирането на напреженията и в противоаварийното управлениена ЕЕС ама ти за такива неща си и чувал да не говорим че не разбираш за какво става дума
                          Понеже се вижда, че ти не можеш да обясниш , Ще опитам аз:
                          ЗАЦ, ЕЕС е строена не с цел някой като теб, да прави дребни търговски печалби със спекулативни естество, ами ЦЯЛСТА ДЪРЖАВА, да разполага със сигурно, гарантирано във времето и със зададени качества (напрежение, честота, хармоничен състав и др.) снабдяване с енергия. Целта там е, да се гарантира на държавно ниво функционирането на икономиката. Виждаме, от всичко изписано до тук, че и до теб, не достига фактът: ТИ си се фиксирал във ФЛУКТУАЦИИТЕ на цената, от които, да отхапеш, докато, всички е градено с изцяло различна философия. Малко, може и да отклониш към себе си. Ама малко и само понякога. Ядреният ток, на моменти, може и да е по-скъп но, без него, и ти няма да можеш да си крадваш от цената, т.к. системата, след разпад (далеч ти е от акъла, видя се) НЕ ФУНКЦИОНИРА и, ако в такъв момент, дори много силно се раздуха и свети слънце, доколкото, са нарушени връзките му потребителите (с-мста се е разпаднала) няма да можеш да им доставиш от своята "евтина" енергия, генераторите ти, неудържими от свръхразвъртсне (полезната функция на Товара) ще варират МАСОВО, и "евтинията" ти, отива в канала, т.к ще ти се наложи нови да строиш, изплащаш и т.н. Разбра ли, Ентусиасте? НЕ ЖИВЕЕШ САМ, А ДРУГИТЕ, НЕ ЖИВЕВТ, ЗС ДА СЛУЖАТ НА ТЕБ. И няма "не искам".
                          Last edited by X_Y; 04.01.2021, 14:14.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            По работните смени си ти,драги ми Смехурко, ние пием кафе
                            Виждам лв./мвтч ти е черна кутия, щом опулено се чудиш защо се случват невъзможностите ти, дето разни фантазьори предсказаха

                            Купи и някой по-нов учебник, или барем надай ухо едни 500млн. в какво ще се инвестират тъкмо къмто ЕЕС,
                            че в момента си баш като професора кълнящ се, че никога няма да има видеотелефон с размерите на ръчен часовник, като рецитира верни формулки защо е невъзможен такъв КИНЕСКОП. ХахахахОх
                            Понамали фантазиите.....иначе всеки може да прави неуспешни инвестиции.Твоите велики инвеститори искат от държавата и го получиха вече,Ще трябва да участват в регулирането на напреженията и в противоаварийното управлениена ЕЕС ама ти за такива неща си и чувал да не говорим че не разбираш за какво става дума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              По работните смени си ти,драги ми Смехурко, ние пием кафе
                              Виждам лв./мвтч ти е черна кутия, щом опулено се чудиш защо се случват невъзможностите ти, дето разни фантазьори предсказаха

                              Купи и някой по-нов учебник, или барем надай ухо едни 500млн. в какво ще се инвестират тъкмо къмто ЕЕС,
                              че в момента си баш като професора кълнящ се, че никога няма да има видеотелефон с размерите на ръчен часовник, като рецитира верни формулки защо е невъзможен такъв КИНЕСКОП. ХахахахОх
                              И двамата сте далече от истината.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                                Е сигурно е запомнил, че ток е насочено движение на заряди.

                                Но дали знае кое по-бързо се предава, напрежението U или тока I?
                                И дали токът е сила или мощност?
                                И какво е общото в горните два въпроса?
                                Защо изобщо водите този разговор? Тези начални термини и понятия се изучават в средното образование и са обяснени в учебниците за 9 клас!

                                Коментар

                                Working...
                                X