IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Имхотеп, а еврото защо е толкова скъпо, не виждам причина да е на тази обменна цена..то е толкоз благо нещо че му е време да стане безплатно. Доста пари са дадени за това оборудване, същото казваха и тези които наричаш мурзилки, идеята беше че не сме толкова богати да ги отписваме.

    Коментар


    • Имхотеп, а еврото защо е толкова скъпо, не виждам причина да е на тази обменна цена..то е толкоз благо нещо че му е време да стане безплатно. Доста пари са дадени за това оборудване, същото казваха и тези които наричаш мурзилки, идеята беше че не сме толкова богати да ги отписваме.
      Last edited by supertrader; 06.08.2021, 21:48.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • А на мурзилките да кажа да се успокоят.
        България все още плаща на господарите ви.

        10,28 млн. лв. са платени от НЕК за оборудването на площадката на АЕЦ "Белене" от юни 2018 г. досега, съобщи министърът на енергетиката Андрей Живков в отговор на питане от депутата Мартин Димитров от "Демократична България".
        ...
        НЕК са платили за съхранение и преконсервиране на оборудването за първия и втория блок на "Атомекспорт" 800 000 лв. по договор от 8 ноември 2018 г. .



        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Аз защото го боря за безплатния ток, мисълта ми беше че тока и 0 да е цената му, по мрежата стават разходи без които няма да може никога и никой няма да го получи безплатно. Това 80 ст за киловатчас обаче ми изправихте косата.
          Спокойно. Като въведат еврото ще стане 40 цента, по-приемливо.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Аз защото го боря за безплатния ток, мисълта ми беше че тока и 0 да е цената му, по мрежата стават разходи без които няма да може никога и никой няма да го получи безплатно. Това 80 ст за киловатчас обаче ми изправихте косата.
            безплатен е само в кратуната на зазчо. Аман от безплатен ток па той по СКЪП - невиждана скъпотия
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Аз защото го боря за безплатния ток, мисълта ми беше че тока и 0 да е цената му, по мрежата стават разходи без които няма да може никога и никой няма да го получи безплатно. Това 80 ст за киловатчас обаче ми изправихте косата.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Много лошо, просто акъла ми отказва да го възприеме явно и махам една нула. Много зле.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Ами аз затова го попитах, тока за битовите потребители е 24 ст дневната тарифа, това са 12 евро цента, при 400 евро цената е 4 цента на киловатчас. Енергоразпределителните дружества не съм чул да са на огромни печалби а обратното. Ще се прави ток от газ, пишат че хранилищата навсякъде празни и за газ има голяма опашка, всички искат газ. Тя работата трябва така да се върже че да има ток. От Европа директивата е за автоматизация и ще се оправи да има ток, но тя автоматизацията и тя с ток работи и ток не генерира. Ще минем на соларен, как като няма съхранение. Чеира въобще няма мощността да съхрани толкова ток, доколкото знам проекта е японски и машините нищо че са стари са направени много добре т.е. на макс. Има и неизбежни загуби на енергия, просто такива са законите на физиката и губещите енергия машини за преобразуване на ел.енергия диктуват да се произвежда повече отколкото трябва на потребителите.
                  trader - я пак си провери сметките?
                  400е=40 000 цента/1000
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Ами аз затова го попитах, тока за битовите потребители е 24 ст дневната тарифа, това са 12 евро цента, при 400 евро цената е 4 цента на киловатчас. Енергоразпределителните дружества не съм чул да са на огромни печалби а обратното. Ще се прави ток от газ, пишат че хранилищата навсякъде празни и за газ има голяма опашка, всички искат газ. Тя работата трябва така да се върже че да има ток. От Европа директивата е за автоматизация и ще се оправи да има ток, но тя автоматизацията и тя с ток работи и ток не генерира. Ще минем на соларен, как като няма съхранение. Чеира въобще няма мощността да съхрани толкова ток, доколкото знам проекта е японски и машините нищо че са стари са направени много добре т.е. на макс. Има и неизбежни загуби на енергия, просто такива са законите на физиката и губещите енергия машини за преобразуване на ел.енергия диктуват да се произвежда повече отколкото трябва на потребителите.
                    400евро / MWh = 40 цента. ЧЕТИРДЕСЕТ, А НЕ 4.

                    Коментар


                    • Ами аз затова го попитах, тока за битовите потребители е 24 ст дневната тарифа, това са 12 евро цента, при 400 евро цената е 4 цента на киловатчас. Енергоразпределителните дружества не съм чул да са на огромни печалби а обратното. Ще се прави ток от газ, пишат че хранилищата навсякъде празни и за газ има голяма опашка, всички искат газ. Тя работата трябва така да се върже че да има ток. От Европа директивата е за автоматизация и ще се оправи да има ток, но тя автоматизацията и тя с ток работи и ток не генерира. Ще минем на соларен, как като няма съхранение. Чеира въобще няма мощността да съхрани толкова ток, доколкото знам проекта е японски и машините нищо че са стари са направени много добре т.е. на макс. Има и неизбежни загуби на енергия, просто такива са законите на физиката и губещите енергия машини за преобразуване на ел.енергия диктуват да се произвежда повече отколкото трябва на потребителите.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Прочетете отчета на Nuclearelectrica - Аец черна вода - там ще се осведомите за цената бях го чел във връзка с експата и тогава продаваха на 2.1 стотинки на киловатчат, а крайната цена за биснеса в Румъния беше 6 ст. за киловатчас преди 20 месеца https://www.bvb.ro/FinancialInstrume...ils.aspx?s=SNN
                        Сега обаче са на рекордна печалба >34% и цената се оказва 249.2 Леи на мегаватчас (50.74 €)
                        Sales by types Quantities in MWh % of total sales Average price [Ron/MWh with Tg ] Revenues from sales [RON] Sales on the regulated market*) Total sales in the first quarter of 2021 2,743,613 100% 249.21 683,746,453 Себестойност: 6.52 ст/Квч
                        Last edited by Кисимов; 06.08.2021, 20:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Да, Украинския автомобилостроител и тук се издъни.

                          След като твърдиш че аз плащам тока на с 33 % по-скъпо от теб, да вземем да сметнем:

                          Аз го плащам към момента на 110 лева без ДДС за МВтч защото имам договор с фиксирана цена за още няколко месеца , минус твоите 33 % по - евтино .....ти трябва да го плащаш на 73,7 лева за МВтЧ.

                          Съмняваме се дълбоко в тази цена. Мисля че както обикновено просто лъжеш за пореден път.
                          НЕ Е "украински автомобилостроител".
                          " satz " , се чете "ЗаЦ". Нищо общо.
                          ...Не, че в Украйна, нещата вървят добре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Я, дряновски ти май и проценти не знаеш как се смятат.(или се правиш на тъпак, с цел внушаване неверни твърдения)

                            та да подскажем: ако някой плаща 120, то плащащия +33% означава >159,6.
                            Да, Украинския автомобилостроител и тук се издъни.

                            След като твърдиш че аз плащам тока на с 33 % по-скъпо от теб, да вземем да сметнем:

                            Аз го плащам към момента на 110 лева без ДДС за МВтч защото имам договор с фиксирана цена за още няколко месеца , минус твоите 33 % по - евтино .....ти трябва да го плащаш на 73,7 лева за МВтЧ.

                            Съмняваме се дълбоко в тази цена. Мисля че както обикновено просто лъжеш за пореден път.
                            Last edited by markov; 06.08.2021, 13:28.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Кога моля предвиждате да ги задминат, при следните факти:
                              "Договорите на субсидираните ФЕЦ в България след средата на 2021г., са под 170лв./Мвтч"
                              "Вече редовно дългосрочната доставна цена от ФЕЦ по света е под 16eur/Мвтч" https://gikotev.blog.bg/drugi/2020/0...ynceto.1693849
                              1. Субсидираната цена за ФЕЦ от 170 лева за МВТЧ е рентабилна и при Белене. Защо при едните може а пир другите не може се пита в загадката ? Вероятно пак някакви лобита се облажават деформирайки пазара.

                              2. Ми готов съм да купувам от теб всеки месец през следващите десет години по 50 МВтч месечно по 20 евро.
                              Ето ти шанс за гарантирана печалба : 10г. х 12м. х 50 мвтч х 4 евро разлика за теб = 24 000 евро печалба ти гарантирам с един подпис.
                              Аре кат си толкова отворен в приказките, пращай договора !
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Я, дряновски ти май и проценти не знаеш как се смятат.(или се правиш на тъпак, с цел внушаване неверни твърдения)

                                та да подскажем: ако някой плаща 120, то плащащия +33% означава всяко число >159,6.
                                Last edited by satz; 06.08.2021, 13:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X